یک نمونه راهکار جهت افزایش رتبه در وب‌سایت گوگل، برای بهبود بهینه‌سازی وب‌سایت به‌صورت بلندمدت، استراتژی بک لینک می‌باشد. به‌راستی همان گونه که متوجه هستید، بک‌لینک نمونه‌ای از سه عامل درجه‌یک در سئو می‌باشد. ازاین‌رو افرادی وجود دارند که سعی می‌کنند تاحدی‌که دسترسی دارند لینک بسازند. درصورتی‌که بیشتر لینک‌های ساخته شده کیفیت مناسبی ندارند و هرزنامه بوده و یا از ترفندهای بنیادی اشتباهی تبعیت می‌کنند. ازاین‌رو به سبب چنین مشکلاتی، گوگل این لینک‌ها را نمی‌پسندد. با سئو کده همراه باشید.

در استراتژی پیشنهاد ویژه این است که جهت ساخت بک‌لینک یاد داشته باشید تا از مجازات شدن به‌وسیله گوگل پیشگیری کنید. ازاین‌رو ما در این نوشتار سعی کردیم روشی را ارائه بنماییم که می‌توانید از آن برای تهیه استراتژی ساخت بک‌لینک خود بهره‌گیری کنید.

 

استراتژی ساخت بک‌لینک با استفاده از روش SOSTAC

نخست باید برای شما این نکته مهم را توجیه کنیم که ما این استراتژی را در راه ساخت بک‌لینک ارائه به شما اراده می‌دهیم، درنتیجه خواهشا به نحو احسن از آن بهره ببرید.

این الگو به‌وسیله کمپانی‌های بزرگ مارکتینگ در خصوص تهیه استراتژی‌های موردنیاز بازاریابی استفاده می‌شود. ضمن اینکه از مدل شرکت‌های بزرگ بازاریابی به جهت تهیه استراتژی شیوه ساخت بک‌لینک نیز استفاده می‌شود. پیش از هر مسئله‌ای ناچار باید از این موضوع آگاه بود که SOSTAC کوتاه شده کلمات ذیل می‌باشد:

Situation/situational analysis = S (جایگاه و آنالیز جایگاه): در کدام جایگاه فعلاً قرار داریم؟

Objective (s) = O (هدف): چه انگیزه‌ای داریم، و از کدام روش قصد رسیدن به هدف را داریم؟

Strategy = S (استراتژی): چگونگی رسیدن به هدف موردنظر؟

Tactic = T (سیاست): کدام موارد اختصاصی را جهت رسیدن به استراتژی موردنظر باید موردتوجه قرار بدهیم؟

Action = A (انجام‌دادن): یک روش اجرایی که در آن ویژگی‌ها و زوایای مختلف ترفندها معین شده باشد. مانند وقت موردنیاز، وقت شروع، شخص پاسخ‌گو و …

Control(S) = C (کنترلرها): آیا به مقصد نهایی تعیین شده، دست‌یافته‌ایم؟ به چه نحو باید تراز دستیابی صحیح به هدف را سنجید؟

حال با آنالیز هرکدام از آیتم‌های فوق ما به شما این موضوع را ارائه خواهیم کرد که به چه نحو از این روش می‌شود در تهیه استراتژی ساخت بک‌لینک بهره گرفت.

با بررسی کردن هرکدام از آیتم‌های مذکور الگوی تهیه استراتژی ساخت بک‌لینک را در ادامه برای شما تبیین می‌کنیم.

استراتژی بک لینک

Sitiuation (جایگاه):

در این گام باید محل و شرایط بک‌لینک‌های خود را معلوم کنیم. جهت انجام این کار بایستی به پرسش‌های زیر جواب بدهیم:

چگونگی تحلیل برای ما نوعی دید عمومی از موقعیت‌ها و کنش‌ها ارائه می‌دهد. افزون بر آن معیارهای داده‌پردازی شده را جهت پی‌ریزی مقاصد برای انتخاب ما فراهم می‌آورد.

Objective (هدف):

در این گام باید به دو پرسش ریشه‌ای جواب بدهیم:

مقاصد باید خردمندانه (یعنی اختصاصی، قابل‌سنجش، مورد قبول کل مجموعه، کاملاً واقعی و بر اساس وقت ممکن) باشند. درصورتی‌که مقاصد این جزئیات را داشته باشند به این مفهوم است که برای طرح به‌وجودآوردن لینک مفید هستند.

مقاصد کلی یک طرح ساخت بک‌لینک اصولاً شامل آیتم‌های زیر می‌باشد:

افزایش کاربران سایت

افزایش جایگاه در یک عنوان مخصوص

رسیدن رتبه‌های محلی مناسب‌تر

رویت بیشتر برند، در نتیجه بالارفتن تعداد کاربران

رسیدن به جایگاه برتر برای شناخت رقبا

برای نمونه تصور کنید که مقصد نهایی ما بالارفتن تعداد کاربران ارجاع می‌باشد. ازاین‌رو می‌شود مقصد بنیادی را بالارفتن کاربران ارجاع با به‌وجودآوردن ۲۵ درصد از بک‌لینک‌های موجود تا تاریخ دهم خردادماه ۹۶ تبیین کرد.

Strategy (استراتژی):

پرسش بنیادی که باید در این گام به آن جواب بدهید، این است که “به چه شکل قصد داریم به مقاصد پروژه ساخت بک‌لینک خود دست یابیم؟”

یک استراتژی پیروز باید حاوی یک گزارش کوتاه از مقصد و اعمالی که می‌خواهیم دست یابیم، باشد.

از نمونه‌ای که در بخش پیشین بهره بردم، جهت تهیه استراتژی بک لینک در سئو بکار می‌گیرم:

تولید محتوای گیرا و ساخت لینک در آن بر پایه احتیاجاتی که افراد دارند می‌باشد. سپس توسعه و به‌روزآوری محتوا به اشتراک‌گذاری شده در وب‌سایت‌ها و سوشال‌مدیاها جهت اخذ مخاطب مرتبط، و در آخر تشویق کاربران بازدیدکننده ارجاع به برگشت دوباره به وب‌سایت.

Tactics & Actions (سیاست‌ها و اعمال):

در این بخش حکماً به این پرسش جواب بدهید که “چه سیاست‌های اختصاصی و اثربخشی در استراتژی معرفی شده، و چه الگوی اجرایی برای آن‌ها مدنظر گرفته شده است؟ ”

بر پایه استراتژی ارائه گردیده در بخش پیشین، سیاست‌ها می‌توانند دربردارندة آیتم‌های ذیل باشند:

آن‌گاه باید طرح اجرایی را تهیه کنید که شامل آیتم‌های زیر شود:

درصورتی‌که ما قصد یک برنامه اجرایی را به‌عنوان نمونه جهت سیاست شماره یک (تشخیص کسری‌ها در محتوای کنونی) اعمال کنیم، سیاست و طرح اجرایی به این شکل می‌شود:

بر پایه یک طرح اجرایی سیاست‌ها به شکل اختصاصی منطبق با اعمال، ضروریات فوری و مراجع مورد احتیاج قسمت خواهند شد. ضمن اینکه وظایف گروه مسلط به طرح به شکل جامع در این برنامه لحاظ گردیده و پیش‌بینی‌شده است و هر یک در جریان هستند که کدام اعمال را باید اجرا کنند.

استراتژی بک لینک

Controls (کنترلرها):

از کنترلرها برای سنجش راندمان روند انجام کار بهره‌گیری می‌شود. بدون کنترلرها، تخمین اندازه پیشروی طرح و تأیید صحت درست‌کردن لینک غیرممکن است.

مجدداً به نمونه‌ای که از ابتدا معرفی شد رجوع می‌کنم. از نمادهای عملکردی (کنترلرهای) ذیل جهت ارزیابی پیشروی بهره می‌بریم.

پراهمیت‌ترین ملاک‌های ساخت بک‌لینک می‌بایست شامل موارد زیر باشد:

رفقای گرامی در ایجاد بک‌لینک باید توجه کنید تا همیشه توان به‌دست‌آوردن بک‌لینک‌های باارزش و معرکه را داشته باشید. ازاین‌رو تهیه یک استراتژی زیرکانه بایسته این کار است.

درصورتی‌که این نوشته برای شما ثقیل بود به‌هیچ‌وجه این ناامیدی را به خود القاء نکنید که هیچ نکته‌ای از آن دریافت نکرده‌اید! توصیه می‌نماییم چند دفعه دیگر آن را مطالعه نمایید و از تمام نمونه‌ها برای یادگیری بهتر استفاده نمایید. این نوشته در اصل تخصصی نوشته شده است و برای یادگیری عمومی، احتیاج به‌صرف وقت بیشتری بر روی آن می‌باشد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =