آیا محتوای شما بسیار جذاب است، اما نمیتوانید رتبه ی اول در گوگل شوید؟ امروز قصد دارم برخی از اشتباهات رایج در سئو را که طراحان وبسایت و بازاریابان محتوا مرتکب می شوند را با شما در میان بگذارم، که 5 اشتباه ساده در مقاله نویسی برای سئو است که اکثر ما از آنها چشم پوشی می کنیم.با سئوکده همراه باشید.

۱۰ مورد اشتباهات رایج در سئو

اشتباهات رایج در سئو سایت و چگونگی اصلاح آن‌ها:

۱- برچسب‌گذاری‌های غلط و مکرر

با این کار باعث ایجاد صفحات تکراری و در نهایت جریمه شدن از جانب گوگل می‌شوید
به شدت توصیه می‌کنیم برای افزایش احتمال سئو شدن صفحات‌تان از این برچسب یا همان Tag‌ گذاری‌ها خودداری کنید.
اما برچسب‌گذاری صحیح چگونه است؟
انتخاب برچسب باید با محتوای مقاله هماهنگی داشته باشد.

انتخاب برچسب بر حسب نیاز کاربر باشد.

برای کاربران مناسب و کاربردی باشد.

۲- طراحی جداگانه نداشتن برای صفحات نمایشی موبایل

همانظور که می‌دانید، گوگل در حال حاضر موبایل را در رتبه‌بندی موتورهای جستجو قرار می‌دهد.
بنابراین عدم طراحی نسخه موبایل می‌تواند یکی ازبدترین اشتباهات سئو شما باشد و باید هر چه سریع‌تر رفع گردد.

۳- رقابت کورکورانه در استفاده از کلمات کلیدی

عدم تحقیق بر روی کلمات کلیدی یکی از  بزرگتری اشتباهات رایج در سئو می‌باشد که سئوکاران به محض ورودشان به این عرصه انجام می‌دهند.
با تمرکز بر روی رقبا نسبت به کلمات و مقالاتی که آن‌ها شروع به تولید محتوا می‌کنند،
با این کار کلمات کلیدی دیگری که وجود دارد و رقیبتان از آن‌ها غافل بوده را از دست می‌دهید. سراغ کلماتی می‌روید که رقیبانتان با آن‌ها به جایگاه خوبی رسیده اند.

اشتباهات رایج در سئو

۴- عدم انتخاب کلمات کلیدی

بله، همانظور که کلمات کلیدی اشباع شده می‌تواند به سایت ما آسیب برسانند،
انتخاب کلمات کلیدی صحیح می‌تواند باعث پیشرفت سایت ما باشند،
و اگر این کار به درستی انجام نشود نتیجه مطلوبی از سئو سایت خود نخواهید داشت و جزع اشتباهات رایج در سئو می‌باشد.

برای اطلاع بیشتر می‌توانید مقاله ما در مورد کلمات کلیدی را مطالعه کنید.

اشتباهات رایج در سئو

۵- عدم به روزرسانی محتوا سایت

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در هر کاری خصوصا سئو این است که شما دائم در حال به روزرسانی اطلاعات خود، یادگیری و اعمال دانسته‌های خود باشید
گاهی سئوکاران بعد تلاش و رسیدن به رتبه مطلوب خود دست از تلاش برداشته و این باعث شده تا سایتشان به حالت اول خود بازگشته و پسرفت کند
همانظور که برای رسیدن به رتبه یک تلاش کردید، برای حفظ این رتبه باید همانطور تلاش کنید.

 

۶- عدم رعایت سئو خارجی یا همان Off_page Seo

برخی از سئوکاران این تصور غلط را دارند که با دادن لینک به خارج از صفحه‌شان در حال انتقال قدرت سئو هستند،
در صورتی که کاملا در اشتباه هستند.
شما با اینکار (دادن لینک‌های خارجی مرتبط به مقالات و سایتتان) اعتبار سایتتان را در چشم مخاطب و موتور‌های جستجو بالا می‌برید.

۷- عدم رعایت سئو داخلی یا همان On_page Seo

این روش سئو نیز مانند سئو خارجی بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشت.
زمانی که هدف شما ماندگاری و شناخته شدن سایتتان باشد لازم است که بر روی سئو داخلی هم توجه کافی داشته باشین تا سایتتان از نظر کاربران و گوگل یک سایت با اطلاعات منسجم و کامل به نظر بیاید.

۸- خرید بک لینک‌های مکرر

خرید و استفاده از بک لینک‌های فله‌ای یکی از بزرگترین اشتباهات در سئو می‌باشد که می‌تواند ضرر‌های بسیار بدی برایتان به ارمغان بیاورد.
باید بدانید که ایجاد بک لینک در حجم انبوه برای مثال هزارتایی نمومه بارز اسپم است و قطعا مشکل برای شما ایجاد می‌کند.

۹- سئو محتوا به کمک افزونه یوآست سئو

سئو یوآست از کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین افزونه‌های تولید محتوا برای سئوکاران فارسی و انگلیسی می‌باشد
و علی‌رغم مثمر‌ثمربودن این افزونه در صورتی که شما آن را به عنوان “مبنا” برای سئو محتوا به حساب بیاورید و بخواهید به تمام توصیه‌هایش عمل کنید.

تمام چراغ‌ها را سبز کنید به مشکل برمیخورید، زیرا یوآست در تشخیص بسیاری از معیار‌های سئو محتوا درست عمل نمی‌کند، به عنوان مثال یوآست نمی‌تواند درمقاله‌ها به درستی ارتباط بین کلمات، هم معنی بودن کلمات و. . . عمل کند

برای اطلاع بیشتر در مورد افزونه ها مقاله ما را مطالعه کنید

۱۰- بی توجهی به آمار ابزار‌های آنالیز

این ابزار‌ها اطلاعات واقعا مفید و کاربردی‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و بی‌توجهی به این اطلاعات که بر مبنای عملکرد شما می‌باشد اشتباه محض است.

 

حوزه بازاریابی دیجیتال طی دو دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده است. الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند و گاهی از مواقع ممکن است افرادی که در سئو ی سایت ها فعالیت می‌کنند. نکات ریزی را که در سئو ی سایت موثر است را فراموش کنند.

با هر به روزرسانی جدید الگوریتم ها یک تغییر فنی در جستجو، میتواند تمامی برنامه ها و استراتژی های ما را به هم بریزد. اصول اولیه ی سئو چیز دیگریست و برای سئوی هر سایتی نیاز است تا از این اصول ساده به نحو احسن استفاده کنیم.

همه ما رازها و بهترین شیوه برای سئو را میدانیم، پس چرا اغلب در استفاده از این تاکتیک ها کوتاهی می کنیم؟ بیایید پنج اشتباه رایج در وبلاگ نویسی را برسی کنیم.

ساختار کلمه کلیدی بهینه نشده است

یکی از اشتباهات رایج در سئو ساختار کلمات کلیدی بهینه نشده است. با وجود بولد بودن جستجوی معنایی و فناوری یادگیری ماشین، کلمات کلیدی باید در اولویت برای یک طراحی و از همه مهم تر بازاریابی محتوای داخلی باشد. تمام محتوای سایت باید براساس عناوین، دسته ها و کلمات کلیدی مرتبط با اهداف کلی کسب و کار شما لینک سازی شود.

از کجا بدانیم که مخاطبان سایت ما آن چه چیزی را میخواهند و آن‌را می‌پسندند؟

بدون جستجوی کلمات کلیدی ، از کجا بدانیم مخاطبان ما چه چه چیزی را میخواهند؟

کلمات کلیدی به عنوان پلی بین کاربر، و تولید کننده ی محتوا است محتوای بهینه شده برای کلمات کلیدی اساساً به صفحات وب کمک می کند. تعداد بازدیدها را برای جستجوهای هدفمند افزایش می دهد. این باعث می شود محتوای وبلاگ شما مشتری و بازدید زیادی را کسب کند.

برای وبلاگهای موجود در سایت، تمرکز باید روی عبارات کلمه کلیدی طولانی باشد که بیانگر کامل بودن مطالب یا خدمات است.

وبلاگ نویسان اکثر مواقع برچسب های متا و محتوای خود را با عبارات کلمه کلیدی هدفمند بهینه سازی میکنند. به خاطر داشته باشید که برخی از عبارات کلیدی در متا توضیحات لیست  SERP با حروف درشت وجود دارند که می توانند نرخ کلیک و بازدید شما را افزایش دهند.

مقالات مرتبط: کلمات کلیدی LSI چیست و چرا برای سئو مهم است؟

اهمیت کلمات کلیدی

کلمات کلیدی بیشتر از حد انتظار شما هستند و عدم شناسایی و اختصاص کلمات کلیدی مناسب به معنای عدم بهینه سازی محتوا است .

بهینه سازی موتور جستجوی معنایی به وبلاگ نویسان این امکان را می دهد تا محتوای جامع و خوانا تری ایجاد کنند که می تواند منجر به عبارات متعدد کلمه کلیدی شود.

به سوالات کاربر بیشتر پاسخ دهد و تا محتوا سایت شما در جستجوی نتایج بیشتر دیده شود.

اگر کاربری به Google.com مراجعه کند و [بلندترین درخت کدام است] را جستجو کند، Google یک نتیجه ای را بازمی گرداند و به دنبال آن هزاران نتیجه جستجوی ارگانیک ارائه می شود.

هنگامی که یک کاربر از طریق جستجوی صوتی Google صورتی را میفرستد، Google با یک نسخه قابل شنیدن از متن موجود نتایج جستجو را نشان میدهد.

از طرف دیگر، محتوای که در آن بیش از حد نیاز از کلمات کلیدی، بهینه شود می تواند به سئو سایت شما ضررهایی را وارد کند.محتوای شما به عنوان هرزنامه دیده می شود. پر کردن کلمات کلیدی همچنین مانع خوانایی محتوای شما می شود که منجر به ذکر نام ضعیف کاربر می شود.

با پیروی از بهترین روشهای جستجوگرها، بهینه سازی تمام عناصر مربوط به سایت، مانند URL ها و متا تگ ها، مهم است، زیرا صفحات کلمات کلیدی مورد نظر را می توان به صورت جداگانه در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بندی کرد.

لینک های داخلی ناسازگار

لینک های داخلی را نادیده نگیرید زیرا یکی از مهم ترین جنبه های سئو و بهینه سازی تولید لینک های داخلی می‌باشد.

اشتباهات رایج در سئو

چندین عملکرد لینک داخلی مناسب برای SEO وجود دارد

 1. مسیرهایی را برای حرکت کاربران در وب سایت شما مشخص می کند.
 2. این امکان را برای مشاهده ی صفحات وب با پیوند عمیق فراهم می کند. کاربران دیگر مشتاق می‌شوند که مقالات سایت شما را مشاهده کنند.
 3. لینکها، اقتدار و اصالت را در وب سایت شما بیشتر می کند.
 4. صفحات وب، لینکی را توسط کلمات کلیدی مورد استفاده در hyperlink را نمایش میدهد.

استفاده بهینه از لینک داخلی

در حالت ایده آل، برای ارائه مقاله هابه صفحات غیرقابل دسترس باید حداقل سه تا پنج لینک داخلی برای هر مقاله منتشر شده و یک منوی کشویی را در صفحه اصلی خود نیاز دارید.

بسیاری از وب سایت ها مهم ترین کلمات کلیدی خود را در یک لیست کشویی یا در صفحه اصلی قرار میدهند. از آن طریق می‌توانند جایگاهی را کسب کنند. صفحه اصلی وبلاگ مهم ترین صفحه است.

مقالات مرتبط: آموزش لینک سازی برای افراد مبتدی

برای توزیع و تقویت لینک در دامنه خود، تعداد پیوندهای بین هر پست وبلاگ و صفحه اصلی خود را محدود کنید.

از اهمیت نقشه سایت نیز غافل نشوید. با این کار تمام صفحات وب به درستی نمایش داده می شوند.

محتوای استریل و تکرار شده

همانطور که اغلب در بازاریابی دیجیتال می گوییم، مهم ترین نکته این است که برای خوانندگان بنویسید، نه موتورهای جستجو. مطالب را سبک و قابل فهم بنویسید، سعی نکنید دانش را با اصطلاحات بیش از حد تخصصی نشان دهید ، سعی کنید به طوری بنویسید که همه بتوانند آنچه را که می نویسید را درک کنند.

در بیشتر موارد، محتوای سایت مربوط به انتشار نیست، بلکه ایجاد آگاهی درمورد یک نیاز است.

بازاریابی محتوا به همان اندازه که یک تاکتیک بازاریابی است یک فرآیند برند سازی نیز است. تولید مداوم محتوای اخلاقی مارک تجاری شما را برجسته تر میکند.

با ارسال مطالب استریل اعتبار سایت خود را کاهش ندهید

به وبلاگ خود نگاهی جامع بیندازید. خواننده در مواجهه با محتوای شما چه کاری انجام می دهد؟ ساختار هدر سایت و برچسب های متا را بهینه کنید تا کاربران با نگاه اول به هدف تشویق شوند.

از یک عنوان قدرتمند برای جلب علاقه خواننده خود استفاده کنید. و آن را با یک پاراگراف مقدماتی قوی پرورش دهید. همیشه انتقالهای واضح را در نظر داشته باشید و استفاده از GIF و فیلمهای متحرک را در نظر داشته باشید تا به کاربران بین بخشهای طولانی پاراگراف فاصله ذهنی دهید. این موارد به افزایش میانگین زمان بازدیدکننده یا کاربر شما در سایت کمک می کند.

با استفاده صحیح از فضای سفید و قرار دادن تصاویر بعد از هر 400 کلمه، محتوای خود را از نظر بصری جذاب کنید.

در آخر، محتوای خود را ویرایش کنید. بسیاری از نویسندگان محتوای خود را می‌نویسند. حدود دو سوم از زمان مورد نیاز برای ایجاد این محتوا باید برای اصلاح مجدد آن محتوا صرف میکنند.

عکس ها و فیلم های بهینه نشده

مهم ترین اشتباهات رایج سئو بهینه نشدن عکس ها و فیلم ها است. علی رغم صحبت درباره محتوای استریل و غیر‌بهینه، اکثر وبلاگ نویسان هنوز بهینه سازی تصویر و فیلم را نادیده می گیرند. قالب ها و اندازه های فایل تصویری بهینه نشده یکی از رایج ترین خطاهای زمان بارگذاری است که عملکرد SEO سایت شما را کاهش می دهد.

تمام تصاویر موجود در وب سایت باید به صورت jpg قالب بندی شوند.

همیشه متن alt تصویر را تصحیح کنید تا آن را در جستجوی تصویر هدف کلمات کلیدی خود رتبه بندی ظاهر شود.

هنگام بهینه سازی فایل های ویدئویی، همه فیلم های خود را در یک پوشه قرار دهید. برای نمایش فیلم های خود، یک نقشه سایت ویدیویی برای موتورهای جستجو ایجاد کنید.

شما باید بهینه سازی توضیحات متا برای تمام صفحات ویدئو با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای نمایش دادن قراردهید.

طبق نظرسنجی اخیر (HubSpot) 43 درصد از بازدیدکنندگان تمایل دارند فیلم های بیشتری را از بازاریابان محتوا ببینند.

تبلیغ ضعیف مطالب

همه موارد فوق منجر به بزرگترین اشتباه وبلاگ نویس می شود که تجارت کوچک را متوقف میکند. من به شما در قسمت بالاتر گفته ام که محتوای خوب باید به طور طبیعی و قابل فهم باشد. تا از نظر خوانایی و سئو رتبه بسیار بالایی داشته باشد.

این ایده را در نظر بگیرید. یک مقاله 10 ساعته در کل 3245 کلمه، و حاوی محتوای عالی و تصاویر، اگر منجر به تبدیل یا بازدید نشود. مانند محتوای ضعیف 200 کلمه ای بی فایده است. در این صورت هر دو فایده ای ندارند. بدون وجود زیرساخت های فنی مناسب یا هرگونه استراتژی ارتقا محتوا در تجارت، محتوای شگفت انگیز شما به همان اندازه محتوای ضعیف است.

از ارتباطات خود استفاده کرده و این راهکارها را برای ارتقا محتوا از طریق رسانه های اجتماعی دنبال کنید:

 1. اعضای با نفوذ سایت خود را درگیر و تبلیغ محتوا کنید.
 2. برای به اشتراک گذاشتن محتوا با تبلیغ کنندگان فضاهای مجازی تماس بگیرید.
 3. برای اشتراک گذاری بیشتر ، از مطالب موجود در یک ویدیو یا تصویر استفاده مجدد کنید.
 4. با وب سایت هایی تماس بگیرید که محتوای شما را به محتوای مشابه قبلی پیوند داده اند.

کانال های شبکه های اجتماعی را که هر مخاطب بیشترین استفاده را می کند و زمان فعالیت را در آن بیشتر جستجو کنید.

رسانه های اجمتاعی

مطالبی را که در کانال های خاص رسانه های اجتماعی بهترین عملکرد را دارند، درک کنید. نمونه هایی از رایج ترین محتواها عبارتند از:

 1. “چگونه” برای دروس و دوره های آموزشی یا آموزشی.
 2. نمودارها
 3. فیلم های
 4. لیست مطالب
 5. مقالاتی که با “چرا” شروع می شوند.

این محتوا ها به عنوان یک تاکتیک بازاریابی موثر و تولید کننده ترافیک داخلی عمل می کنند.

رسانه های اجتماعی و اشاره کاربران عامل بزرگی در رتبه بندی ارگانیک است. اساساً ارتقا سوشیال اجتماعی کاربران را به سمت محتوای شما جذب می کند، که  براساس مشارکت آنها – تأثیر محتوای شما را تعیین می کند.

اشتباهات رایج در سئو

حرف آخر

آژانس جستجوگرها و بازاریابان محتوا، اغلب در مورد خطاهای فنی و مکانی که ممکن است مرتکب شوند. اما گاهی اوقات نیاز به کمی واقع گرایی است که یک گام به عقب برگردیم. فعالیت های خود را برای موفقیت بلند مدت تجزیه و تحلیل کنیم.

 

 

منبع: https://neilpatel.com/blog/seo-mistakes/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =