افزونه (پلاگین) رنک مث(Rank Math)چیست؟

افزونه رنک مث زمانی شناخته شد که روبه روی یوآست سئو (Yoast SEO)ایستاد و قد علم کرد.
قبل توضیح راجع به افزونه رنک مث لازم می‌دانم که توضیح کوتاه و مختصری درمورد سئو بهتان بدهم. سئو (SEO)مخفف کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو می‌باشد.

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دست‌کاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیراخلاقی نیست. در واقع ما از سئو برای کمک‌کردن به بهبود رویت و ارتباط وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی باهدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند. سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها و مسیرها برای تغییر استراتژیک وب‌سایت دانست. این فرایند به بیان مهم‌ترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

حالا که متوجه شدید سئو چیست و به چه دردی می‌خورد، بریم که در مورد افزونه رنک مث صحبت کنیم.

افزونه رنک مث در حقیقت یک سئو وردپرس (SEO Wordprees)است که به صاحبان وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها به‌عنوان واسطه بین وردپرس و وب‌سایت‌ها عمل می‌کند. این افزونه به کمک کارشناسان سئو می‌آید تا به ابزارهای جستجو گرها برای بهبود سئو و بالابردن میزان بازدید وب‌سایت خود دسترسی پیدا کنند.

بدون شک یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا یا همان (CMS) وردپرس است که دلیل این‌همه محبوبیت تم‌ها و افزونه‌های قدرتمندی است که پایه آن‌های همان عملکرد اصلی است و بر اساس آن ساخته شده‌اند؛ و هر چیزی که برای صعود به رتبه 1 و نتیجه موتور جستجو نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. با دانستن این موضوع داشتن یک افزونه سئو در وب‌سایت وردپرس ایده، ایده آلی است.

ویژگی‌های افزونه رنک مث:

بخش جذاب مقاله اینجاست؛ جایی که به ویژگی‌های افزونه رنک مث اشاره می‌کنیم. باید ببینم چه چیزی باعث می‌شود که موردتوجه کاربران قرار گیرد و دائماً به‌عنوان بهترین افزونه 2020 از آن یاد شود!!

seo

*تذکر: بهتر است برای نوشتن محتوا صرفاً به افزونه‌های سئو اکتفا نکنید و طبق علم و نظر خود پیش بروید*

Rank Math VS Yoast

جمع‌بندی:

خب حالا که کامل با ویژگی‌های رنک مث آشنا شده‌اید؛ شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که بین رنک مث و یواست کدام یک بهتر است؟ یا از کدام یک استفاده بکنم؟

در جواب به این سؤال باید بگویم هر دو کار یکسانی انجام می‌دهند و برای کاربران حرفه‌ای که چندین سال تجربه دارند، استفاده از هر دو کار آسانی است؛ ولی برای کاربران غیرحرفه‌ای و کسانی که تازه شروع به تولید محتوا و ساختن سایت کرده‌اند رنک مث سئو توصیه می‌شود. زیرا بیشتر از یواست مسیری که باید بپیماییم را روشن می‌کند و باعث می‌شود ما آگاهانه درمورد مدیریت و کنترل محتوای سایت تصمیم بگیریم.

در واقع موضوعی که باعث می‌شود رنک مث را پیشنهاد کنم این است که همان یواست؛ اما برطرف‌کردن کم‌وکاستی‌های آن و اضافه‌کردن امکانات کارآمدتر و بروز تر؛ پس پیشنهاد ما برای شما رنک مث است. البته باید این را در نظر بگیرید که هر دو کارهای مشابهی انجام می‌دهند پس فرق چندانی ندارند فقط رنک مث قابلیت‌های بیشتری را دارد.

مقایسه کلی و خلاصه Rank Math Seo VS Yoast Seo

مقایسه بین رنک مث و یواست

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.