کاربران زیادی در اینترنت به دنبال محتوای ویدئویی می‌‌گردند به همین دلیل می‌توان گفت ویدئو‌ها بسیار مهم و کاربردی هستند. با سئو کده همراه باشید.

شما می‌توانید با ساخت ویدئوهای با محتوا بیننده‌های بسیار زیادی رو به سایت خود جذب کنید.

برای جذب کاربران، بهتر است از روش سئو ویدئو استفاده کنید برای اینکار بهتر است از ابزارهایی مانند یوتیوب، که باهر بازدیدی که از ویدئو شما صورت می‌گیرد گوگل به سایت شما رتبه و رنک می‌دهد استفاده کنید.

 

سئو ویدئو چیست؟

برای موتورهای جست و جو، سئو ویدئو با سئو فرق می‌کند. اهداف جست و جو در گوگل و یوتیوب و موتورهای جست و جوی دیگر باهم تفاوت دارند.

افراد به قصد مشاهده آموزش‌ها در یوتیوب جست و جو می‌کنند و یوتیوب در کنار ویدئو اصلی ،ویدئو های مشابه را هم به کاربر نمایش می‌دهد وبا واردکردن کلمات کلیدی اصلی و مرتبط می‌توانید جایگاه و رتبه بالایی کسب کنید. برای سئو ویدئو باید از کلمات کلیدی متفاوت و تخصصی استفاده کنید.

یکی از سوالاتی که کاربران میپرسند این است که برای اینکه ویدئو شما بهتر دیده شود باید چکارکنید؟

مراحل انجام سئو ویدئو

اولین قدم

این است برای ویدئوی خود کاور طراحی کنید. باید دقت کنید تصویری را برای کاور انتخاب کنید که مرتبط  با ویدئو شما باشد تا تاثیر منفی روی ببینده نگذارد.

دومین قدم

برای بهتر دیده شدن ویدئو شما این است که از تگ های مرتبط با محتوای ویدئویی خود استفاده کنید.

کاربران برای پیدا کردن ویدئوی موضوع موردنظر خود در گوگل و یوتیوب جست و جو می‌کنند و اگر انها ویدئوی شمارا بازکنند ولی با هدف جست و جوی آنها متفاوت باشد و از ویدئوی شما خارج شوند و به جست‌وجوی خود برای پیدا کردن موضوع مورد نظر خود ادامه دهند گوگل و یوتیوب این وضوع را متوجه می‌شود، بنابراین ممکن است شما در رتبه بندی خود افت کنید.

سئو ویدئو

باید دقت کنید که اگر از کلمات کلیدی به عنوان طعمه استفاده کنید گوگل شمارا جریمه و بعد از مدتی شما را از لیست نتایج خود حذف می‌کند.

سومین قدم

این است که خلاصه ایی از ویدئوی خود را به صورت متنی شرح دهید. برای این کار باید توضیحات شما کوتاه و حاوی کلمات کلیدی باشند.

باید در توضیحات خود دقت کنید که با توصیف غلط و فریبنده کاربران خودرا فریب ندهید چون ربات های گوگل این توضیحات ویدئوی شما را جست و جو می‌کنند و مطمئن می‌شود محتوای ویدئوی شما مطابق با جست‌و‌جوی کاربران است.

چهارمین قدم

برچسب یا تگ های مناسبی است که برای ویدئوی خود در نظر می‌گیرید. برچسب ها یا همان تگ‌ها به گوگل کمک می‌کنند تا ویدئوی شما را در دسته بندی مربوط به موضوع ویدئوی شما قرار دهد.

برای افزودن برچسب به ویدئوی خود در یوتیوب باید از قسمت یوتیوب استودیو > منوی سمت راست >  از بخش کانتنت استفاده کنید.

پنجمین قدم

برای سئو ویدئو این است که برای ویدئوی خود رونوشت بنویسید. مهم‌ترین قدم برای افزایش سئو ویدئو، رونوشت ویدئو است. رونوشت متنی است که در زیر ویدئو و به عنوان زیرنویس ویدئوی شما نمایش داده می‌شود.

گوگل متن رونوشت را برای رتبه بندی سئو جست و جو می‌کند و به افرادی که مشکل شنوایی دارند این امکان را می‌ دهد که محتوای ویدیویی شما را نیز دنبال کنند.

پس در رونوشت شما باید درباره ی موضوع اصلی ویدئوی خودصحبت کنید و اگر متن رونوشت را در قسمت نظرات یا توضیحات وارد کرده‌اید ،می‌توانید نشانگر های زمانی را به نکات اصلی اضافه کنید.

2 پاسخ

  1. میشه برای سئو کردن فیلم افزونه ای رو معرفی کنید؟ اصلا همچین افزونه ای هست ؟

    1. بله افزونه رنک مث و یئوست برای وردپرس وجود دارد که بهترین افزونه های است که تا به حال اومده????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.