امروز میخواهیم درباره ی بهترین روش افزایش بازدید سایت با شما در میان بگذاریم تا از آن بهترین بهره را ببرید. با سئو کده همراه باشید.

برای گرفتن ورودی و بازدیدکننده بیشتر، اغلب مدیران سایت‌های فروشگاهی نسبت به این موضوع توجیه هستند که باید برای این مهم تلاش بسیاری روزانه داشته باشند نسبت به‌روز قبل. در ادامه برترین روش‌های افزایش ورودی و بازدیدکننده وب‌سایت را خواهید شناخت.

برای ورود بازدیدکنندگان زیاد به وب‌سایت فروشگاهی شما بایستی کاربردی‌ترین محتوا و جذاب‌ترین محصولات را برای فروشگاه خود آماده کنید سپس فقط چگونگی ورود کاربران برای بازدید و افزایش آن باقی می‌ماند.

در این نوشته انواع روش‌های به‌کارگیری شبکه‌های اجتماعی یا هک‌های بازاریابی غیرسنتی که برای افزایش بازدید مفید فایده واقع می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم و این مطلب به‌روزترین شیوه‌های افزایش بازدید سایت در سال 1400 می‌باشد.

همچنین با بررسی ابزارهای متفاوت در زمینه آنالیز ترافیک و افزایش بازدید از طریق گوگل و افزایش بازدید به‌صورت طبیعی و … برای وب‌سایت، درعین‌حال این شیوه‌های موفقیت را به‌صورت کاملاً ملموس فراخوانید گرفت.

شیوه‌های مختلف غیر پولی برای افزایش ترافیک سایت

برای رسیدن به برترین نتایج مهیج در خصوص افزایش ترافیک سایت در گوگل می‌بایست روش‌های زیر را فراگرفته و به‌دقت دنبال و اجرا کنید.

افزایش بازدید سایت

سئو (بهینه‌سازی صفحات وب برای جستجوگرها SEO)

با به‌کارگیری ابزارهای سئو (SEO) و ابزارهای یافتن کلمات کلیدی و کلمات مرتبط می‌بایست مرکز توجه خود را در ابتدای آغاز فعالیت برای افزایش ترافیک سایت بر کلمات کلیدی محتوای وبلاگ سایت خود معطوف کنید. کلمات کلیدی نشان‌دهنده محتویات وبلاگ شماست.

برای بهینه‌سازی صفحات محصول سایت می‌بایست توجه خود را معطوف به کلمات کلیدی با نرخ جستجو بیشتر کنید این عمل را بعد از چند ماه پس از شروع بکار وبلاگ انجام دهید و اولویت شما بایستی ابتدا توجه دقیق به کلمات کلیدی با نرخ کمتر از ده‌هزار جستجو در ماه معطوف شود.

مؤثرترین امر در بالارفتن ترافیک جستجوگر گوگل به‌صورت طبیعی بهره‌گیری از امتیازات و پتانسیل‌های وبلاگ فروشگاه بوده و تکنیک اصلی برای بالارفتن ترافیک یعنی شالوده‌ای قدرتمند از کلمات کلیدی مرتبط ایجاد کنید.

به‌روزرسانی محتوا

عمدتاً در روش به‌روزرسانی محتوا، محتوای قدیمی و منقضی شده پاک‌سازی و بخش تازه با محتوای مرتبط جایگزین می‌گردد و این به‌روزرسانی یک الگوی قوی برای هک سئو در جهت افزایش ترافیک سایت می‌باشد.
گوگل با شناسایی کامنت‌ها یا نظرات منتقدان در صفحات محصول، محتوا را یک محتوای به‌روزرسانی شده تلقی می‌کند. ضمن اینکه نشر نقطه‌نظرات باعث به‌روزرسانی محتوا می‌گردد. این راحت‌ترین روش می‌باشد.

ثبت سایت در موتورهای جستجوگر

برای گرفتن ترافیک مرتبط با موضوع سایت می‌بایست به موتور جستجوگر درخواست ثبت سایت و بررسی شدن محتوا توسط ربات‌های خزنده موتور جستجوگر را بدهید تا شامل رتبه‌بندی بشوید.

افزایش بازدید سایت

ساخت بک‌لینک

زمانی یک وب‌سایت به سایت شما لینک می‌دهد که به گوگل یک پالس مبنی‌بر ارزشمند بودن سایت شما را منعکس می‌کند و نشان‌دهنده این است که سایت با کلمات کلیدی مرتبط روی آن لینک گردیده. بک‌لینک قسمت ارزشمندی از سئو می‌باشد و در افزایش ترافیک تأثیر زیادی دارد.

با پیاده‌سازی اصولی دریافت بک‌لینک رایگان علاوه بر اینکه بک‌لینک‌ها می‌توانند ترافیک زیادی را منتقل کنند درعین‌حال کاربران با وب‌سایت فروشگاهی شما آشنا شده و در پی آن خرید رخ می‌دهد و نیازی صرف هزینه برای خرید بک‌لینک نیست.

آنالیز رقبا را رها نکنید!

بایستی منابع اصلی ترافیک دریافتی رقبا را یافته و منابع بازاریابی ورودی بازدیدکنندگان آن‌ها را شناسایی کرده و این کلید مؤثرترین روش در آنالیز رقبای شماست.

راه‌حل دیگر بررسی رنکینگ الکسا و در بخش Upstream Sites آنالیز اینکه کدام سایت‌ها قبل از صفحه فرودِ سایت رقیب بازدید گردیده است.

بایستی با تشخیص سرچشمه و منابع ارجاع دهنده کاربران به وب‌سایت رقیب مانند تبلیغات گوگل ادز در گوگل و تبلیغات فیس‌بوک و وبلاگ‌های فعال به سراغ آن‌ها رفته و با آن‌ها همکاری کنید.

با کلمات کلیدی طولانی محتوا را سئو کنید

با وجود استفاده از کلمات کلیدی کوتاه بایستی کلمات کلیدی بلند (Long Tail Keywords) را به‌کارگیری کرده و به دلیل خاص بودن آن‌ها وب‌سایت شانس بیشتری در گرفتن بازدیدکننده خوب با رتبه بالاتر دارد. به دلیل خلوت بودن صفحات این کلمات در گوگل انتخاب آن‌ها بهترین سرمایه‌گذاری می‌باشد زیرا به‌سادگی می‌توان در آن‌ها به رتبه‌های بالا رسید و کمتر مورداستفاده رقبا قرار می‌گیرند ضمن اینکه پیش‌بینی رفتار کاربر نیز سریع‌تر است.

وقتی کلمه کلیدی طولانی باشد در نتیجه عیناً مطابق میل و خواسته کاربر جستجو کننده بوده ضمن اینکه محتوای شما نیز منطبق بر آن بوده و تجربه کاربری شما به خواست کاربر پاسخ مثبت می‌دهد. این الگو یکی از شیوه‌های برتر گرفتن ورودی تخصصی به‌صورت طبیعی از گوگل می‌باشد.

بارگذاری روزانه کالا یا محتوا در وب‌سایت

یکی از بهترین کارها در جهت سئو به‌روزرسانی دائمی روزانه محتوای وب‌سایت باعث بازگشت کاربران به وب‌سایت و افزایش مجدد ترافیک سایت می‌گردد و به‌روزرسانی باعث کنجکاوی بیشتر کاربران نسبت به سایت شما می‌گردد و هر روز وب‌سایت شما را چک می‌کنند و به‌روزآوری محتوا یکی از سازوکارهای مهم گوگل برای تعیین رنک محتواست.

نشر محتوای یونیک در سایت

با برنامه‌ریزی اصولی و گام‌به‌گام و انتشار محتوا به‌صورت کاملاً یونیک و خاص مختص به وب‌سایت خود برای کاربران بهانه‌ای برای بازگشت ایجاد می‌کنید که می‌تواند شامل شروع کردن وبلاگ‌نویسی، برگزاری برنامه‌های آموزشی رایگان، نشر فایل‌های پرزنتیشن، راه‌اندازی وبینارهای عمومی و نشر سایر محتواهای جذاب برای کاربران باشد.

گذاشتن امتحان و انتشار نتیجه عملکردها

برگزاری آزمون باعث استخراج ایده‌ها و اطلاعات از پاسخ کاربران می‌باشد ضمن اینکه کشف حقایقی را به دنبال دارد که با بازاریابی محتوایی عجین می‌باشد. آزمون و مسابقات پرسش‌وپاسخ ارزش تبدیل بالایی دارد نتیجه آن برای ایمیل مارکتینگ دریافت ایمیل کاربران است.

کاربران با دریافت نتایج با اشتراک‌گذاری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های دیگر باعث افزایش اتوماتیک ترافیک و بازدید سایت می‌شوند باتوجه‌به اینکه به دلیل شرکت در آزمون وقت بیشتری را صرف بازدید از محتواهای سایت می‌کنند.

بازدید وب سایت

پادکست بسازید

به دلیل علاقه کاربران به شنیدن پادکست‌ها به‌صورت ناخودآگاه به دنبال آدرس‌دهی شما به وب‌سایت شما رجوع می کننده و باعث افزایش اتوماتیک ترافیک می‌شوند باتوجه‌به اینکه در سال‌های اخیر تولید پادکست حرفه‌ای و گیرا در ایران رشد چشمگیری داشته است.

ارزش پادکست

نشر محتوا در وب‌سایت‌های رایگان و عمومی

برای گرفتن بک‌لینک رایگان و آشنایی کاربران با وب‌سایت خود یکی از برترین روش‌ها تولید محتوا به‌صورت مهمان در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های نشر رایگان محتوا نظیر ویرگول و لینکدین یا مدیوم می‌باشد.

تولید محتوا ویدئویی در پلتفرم‌های معروف

با انتشار هفتگی محتواهای ویدئویی با افزایش چشمگیر ترافیک ورودی به سایت می‌شوید و محتوای ویدئویی جذاب‌ترین نوع محتوا برای تعامل با کاربران است. پلتفرم‌های معروف رایگان انتشار ویدئو عبارت‌اند از آپارات، یوتیوب، تماشا و … .

توانایی جذب مخاطب بیشتر با پست مهمان

تعامل دوطرفه با دیگران برای نشر محتواهای مهمان در وب‌سایت خود یا آن‌ها مزیت زیادی دارد ازجمله بهره‌مندی از جامعه آماری بیشتر در انتشار محتوا برای مخاطبان جدید و به‌وجودآمدن ظرفیت بیشتر برای انتشار محتوا.

انتشار پست مهمان قوانینی دارد که باید مدنظر قرار بگیرند ضمن اینکه پست مهمان نوعی بک‌لینک برای افزایش ترافیک سایت است و میزان تعامل و شرکت کردن مخاطبان در موضوعات و برنامه‌های مطرح شده مربوطه را نیز بالاتر می‌برد.

توانایی سوشال‌مدیا رد مدنظر قرار بدهید

با کمک ارزش بالا و پتانسیل زیاد شبکه‌های اجتماعی می‌توان از این بستر رایگان برای گرفتن بک‌لینک و ترافیک طبیعی و انتشار لینک‌ها به‌صورت رایگان باتوجه‌به قوانین پلتفرم‌های مختلف بهره برد.

برای گسیل مخاطبان در پایان به‌طرف صفحات محصول و خرید بایستی از تکنیک بازاریابی محتوایی در سایت‌های فروشگاهی بهره‌گیری کنید.

به لینکدین اهمیت بدهید

به‌غیراز کاربردهایی که بنام لینکدین و به کام متخصصین و بیزینس‌های B2B ثبت گردیده یکی از جذاب‌ترین محیط‌ها برای نشر محتوا و تبلیغات رایگان می‌باشد و در نتیجه آن افزایش ترافیک رایگان از طریق لینکدین به فروشگاه اینترنتی شما را در پی دارد.

درنظرگرفتن دکمه اشتراک‌گذاری در سوسیال مدیا

برای به اشتراک گذاشته شدن محتواهای سایت توسط کاربران در سوشیال مدیا می‌بایست دکه اشتراک‌گذاری در بخش‌های مختلف وب‌سایت از جمله بلاگ و صفحات محصولات و تصاویر و سایر محتواها پیش‌بینی شود که خود عاملی مؤثر بر افزایش ترافیک وب‌سایت می‌باشد.

روشی جذاب به نام ایمیل مارکتینگ

به کمک ارسال پیام‌های الکترونیک و تعبیه لینک در آن‌ها یکی از روش‌های بسیار آسان و کاربردی را می‌توان در افزایش ترافیک سایت به‌کارگیری کرد درصورتی‌که برخی از سوشال‌مدیاهای معروف از جمله اینستاگرام در بارگذاری لینک بسیار حساس عمل می‌کنند.

افزایش بازدید سایت

عضویت در انجمن‌ها و گروه‌های اجتماعی

شرکت در مباحثات تخصصی و اشتراک‌گذاری لینک در آن‌ها باعث افزایش رایگان ترافیک سایت می‌گردد و به‌خودی‌خود یک روش ساخت بک‌لینک رایگان محسوب می‌شود.

تعامل برندهای معتبر و اصناف همکار

انتشار محتواهای همکاران و اشتراک‌گذاری محتوای شما در بسترهای فروشگاهی آن‌ها باعث هم‌پوشانی و افزایش مخاطبان می‌گردد ضمن اینکه هر فروشگاهی مخاطبان تخصصی منحصر به خود را دارد که قطعاً این یک معامله برد، برد محسوب می‌شود.

نوسازی و به‌روزآوری مطالب گذشته

یکی از روش‌های دیگر برای افزایش ترافیک وب‌سایت به‌روزرسانی محتوا می‌باشد و باتوجه‌به تغییرات الگوریتم‌های گوگل و عدم تجربه کافی در تولید محتوا بهبود محتوا مطابق با ترندهای روز یک تکنیک خاص به‌حساب می‌آید.

می‌توان از کلمات (LSI کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی) یا اضافه‌کردن قسمت‌های جدید و یا ویرایش سایر بخش‌ها را به‌روزآوری کرده و رنک گوگل خود را بهبود ببخشید.

اهمیت فراوان محتوای خوشه‌ای یا دسته‌ای!

نوعی انتخاب کلمه کلیدی اصل‌کاری که محتوایی پیرامون آن نشر می‌گردد و به‌صورت خوشه‌ای یا کلاست اهمیت زیادی در افزایش ترافیک سایت دارد. چند تولید محتوا مرتبط جدید نیز تولید می‌کنید و محتوای اصلی خود را ستون در نظر می‌گیرید.

در این روش اطلاعات در اختیار مخاطبان بیشتر شده و تعداد نشر محتوای شما افزایش می‌یابد درعین‌حال لینک‌سازی حرفه‌ای نقش عمده خود را دراین‌بین بازی می‌کند.

نتیجه‌گیری: چگونگی افزایش بازدید

با وجود روش‌های پولی می‌توانید از روش‌های طبیعی و مجانی نیز بهره ببرید.

تولید محتوای شگفت‌انگیز و پرمخاطب، سئو داخلی سایت، توزیع محتوا در بسترهای غیر پولی، آپدیت محتوا، آنالیز رقبا، انجام مداوم و مستمر جزء اهداف تکنیک‌های رایگان می‌باشد.

روش‌های پولی شامل پویش‌های محتوایی، رپرتاژ، بک‌لینک، همکاری با اینفلوئنسرها، بهره گیری از رسانه‌های سوشال‌مدیا و اجاره رسانه‌ها می‌باشد.

پرسش‌های متداول

  1. مهم‌ترین نکته در بالارفتن ترافیک سایت چیست؟
  2. افزایش ترافیک باعث جا افتادن برند در میان کاربران و ارزش‌گذاری بیزینس شما می‌شود درعین‌حال سفارشات و خدمات‌دهی شما افرایش می‌یابد. در صورت پاسخ‌دهی به این سؤال کدام ورودی می‌تواند برای وب‌سایت شما ارزشمند باشد؟

انواع تکنیک‌های افزایش ترافیک سایت کدام است؟

سئو، گوگل ادوردز، فضای آنلاین و … از جمله تکنیک‌های افزایش ترافیک سایت می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =