در سرچ کنسول گوگل تابه‌حال برای شما پیش‌آمده است که گزارش اقدام دستی را دریافت نمایید؟ هول نکنید! در ادامه مطلب در خصوص برطرف‌کردن تنبیهات گوگل در سئوکده روش‌هایی را به شما ارائه می‌دهیم. در حیطه تنبیه‌های گوگل دیتاهای غلط FUD (ترس، عدم اطمینان و تردید) در دسترس هستند. اغلب در تنبیهات گوگل یکی از رایج‌ترین کارها اشتباه گرفتن الگوریتم است.

پنگوئن و پاندا جزء آپدیت‌هایی است که جزئیات آن ها در بالا مشخص بوده و قسمتی از تنبیه محسوب نمی‌شوند. مطلوب‌ترین نتایج کاملاً اتوماتیک با اتکا بر مجموعه‌ای از قوانین و محاسبات توسط الگوریتم‌ها قابل‌ارائه است و این وظیفه الگوریتم‌ها است.

تنبیهات گوگل

آخرین تنبیهات شامل وب‌سایت‌هایی است که بر اساس استانداردهای کیفیت گوگل نبوده و در نتایج جستجو به رتبه‌های بالاتر برده می‌شوند و طبق دستورالعمل‌ها این قوانین از قبل برای گوگل وب مستر تعریف شده و این الگوریتم‌ها Panda & Penguin  نام دارند. در خصوص آنالیز دستی و تفتیش و پرچم گذاری وب‌سایت‌ها، جمعیت زیادی از کارمندان گوگل مأمور به این کار شده‌اند.

باتوجه‌به اینکه مدارج کیفیتی گوگل هنوز در تعداد زیادی از وب‌سایت‌ها رعایت نگردیده اما بازهم تعداد زیادی از آن ها وجود دارند که برخلاف تلاش ایشان به وسیله الگوریتم‌ها به فرجام مناسب دست نمی‌یابند. برای هوشمندتر شدن عملکرد گوگل توقع این است که RankBrain و BERT الگوریتمشان پیشرفته‌تر شده و نیاز به نیروی بازرسی انسانی کاهش یابد. برای آشنایی با مدل‌های مختلف الگوریتم‌های گوگل بایستی فهرست آن ها را برای یادگیری بهتر بخوانید. قطعاً تنبیه زمانی رخ می‌دهد که قطعاً در سمت خطا یک الگوریتم قرار بگیرید.

اشتباه مهلک در خصوص ترافیک طبیعی می‌تواند پشیمان‌کننده بوده و نتیجه نهایی قطعاً برابر است. اثر ایجاد یک الگوریتم و فهم تفاوت آن با اعمال یک تنبیه دستی بر روی یک وب‌سایت کاملاً مهم است. راهبرد برطرف شدن تنبیه با این وجه تمایز قابل تشخیص است. احتیاج و مجال سروکار داشتن بی‌واسطه با گوگل در یک فرایند الگوریتمی، پراهمیت‌ترین اختلاف در تلاقی با یک پنالتی یا تنبیه در قبال آن است.

وقتی وب‌سایت گزارش اقدام دستی دریافت می‌کند که در سرچ کنسول گوگل به‌وسیله گوگل تنبیه شده باشد. توضیح چگونگی برطرف شدن نقایص مذکور و یافتن منشأ آن در “درخواست تجدید” موردنیاز می‌باشد. احتیاجی به ثبت درخواست تجدیدنظر هنگامی که در معرض فروپاشی الگوریتمی هستید نمی‌باشد. روند برطرف شدن و تنبیهات دستی مشخص مرکز ثقل توجه این نوشته می‌باشد.

 

کنترل‌ها بر Sneaky و یا cloaking

تنبیهات گوگل

 

فرایند نمایش صفحات متمایز در عوض گوگل به کاربران Cloaking نام دارد. وظیفه انتقال کاربران به صفحه‌ای متمایز از آنچه گوگل نشان می‌دهد برعهده هدایت‌های sneaky (ری دایرکت پنهانی) است. در دستورات وبمستر تولز وب‌سایت گوگل هر دو فرایند از این قوانین تخطی می‌کنند. در دو صورت تنبیهات اجرایی می‌گردند:

وقتی بخشی از وب‌سایت شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد که شامل همسان‌سازی‌های جزئی باشد.

معمولاً کل سایت زیر هجوم همسان‌سازی‌های گسترده قرار می‌گیرد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. برای خارج کردن صفحات از بخش‌های تحت نفوذ وب‌سایت خود می‌بایست به آدرس Google Search Console> Crawl> Fetch as بروید.
 2. محتوای خارج شده به‌وسیله گوگل را بامحتوا صفحه وب خود قیاس کنید.
 3. برای یکسان‌سازی تغییرات میان این دو را بایستی حل نمایید.
 4. بر اساس فرایندهای زیر مسیرها را عوض کنید ضمن اینکه آن ها را مورد آنالیز قرار می‌دهید.
 1. درخواست تجدیدنظر هنگامی توسط ما ارسال می‌گردد که چالش‌های فوق برطرف شده باشند.

افزونه‌های CMS اکثراً مجری نوعی از تغییر مسیرها بوده و امکان دارد به‌وسیله JavaScript یا در فایل htaccess قرار داده یا نوشته شوند و این نکته حایز اهمیت می‌باشد.

هدایت‌های sneaky موبایل

کاربران تلفن همراه در این نوع هدایت به بعضی یا احتمالاً اغلب صفحات یک وب‌سایت منتقل شده و محتوای آن صفحات برای خزنده‌های گوگل قابل‌بررسی نیست. راه‌حل این نقض دربرگیرنده حذف URLها از لیست با یک روش دستی بوده و این مورد خلاف مستقیم قوانین گوگل وبمستر تولز می‌باشد البته بعد از اینکه این خلاف یافت شد.

آنالیز کلی

نسخه دسکتاپ یک وب‌سایت اصولاً قدری با نسخه موبایل آن متفاوت است. برای نمایش صفحه کوچک‌تر بیشتر مواقع بایستی عکس‌ها ویرایش شوند. با هدایت کاربران تلفن به آدرس دیگر از یک URL می‌توان تجربه کاربری بهتری را رقم زد حتی اگر شامل آن موارد شود. یکی از مشروع‌ترین استفاده‌ها از هدایت هنگامی است که توسط آن کاربر به صفحه‌ای انتقال یابد که اصولاً همان صفحه باشد. بدترین نوع محتوا وقتی شامل حال کاربران موبایل شده و برای آن ها ناخوشایند است که باعث تجربه کاربری منفی شده و گوگل وب‌سایت را تنبیه کرده و پنالتی می‌کند.

یکی از اتفاقاتی که با غفلت مدیر وب‌سایت می‌تواند بیفتد کنترل‌های Sneaky تلفن همراه است که بیشتر غیرعمدی هستند و این یک اخطار است.

هنگامی چنین اشتباهی رخ می‌دهد که:

شیوه حل تنبیهات گوگل

در خصوص هک شدن یا نشدن وب‌سایت شما درصورتی‌که به‌صورت غیرعمد درگیر هدایت‌های sneaky هستید می‌بایست گزارش Security Issues (موارد امنیتی) را آنالیز نمایید. در پیج‌ها و صفحات وب خود اغلب اسکریپت‌ها و عناصر شخص ثالث را دوره کنید. بررسی این سؤال بسیار مهم است که آیا اسکریپت‌ها یا عناصر شخص ثالث سبب به‌وجودآمدن ایراد گردیده یا نه البته پس از مشخص‌شدن عدم هک وب‌سایت شما.

به ترتیب ذیل عمل کنید:

 1. با حذف ترتیبی عناصر غیرقابل‌کنترل و یا اسکریپت‌های شخص ثالث استارت نمایید.
 2. در خصوص آنالیز مسدود شدن یا نشدن مسیر هدایت می‌بایست وب‌سایت خود را بر روی یک شبیه‌ساز و یا تلفن همراه دیگر بررسی نمایید.
 3. مسئول هدایت sneaky هر عنصر خاص و یا اسکریپتی بود که شناسایی نمودید می‌بایست حذف کنید و درصورتی‌که مهم بود می‌توانید رو آن کارکرده و برطرف نمایید و مجدداً نصب و آزمایش کنید.

وقتی برای وفق داده شدن با قوانین گوگل ویرایش‌های موردنیاز را انجام می‌دهید که عمدی گرفتار هدایت‌های sneaky باشید.

در خصوص پیشگیری از تنبیهات خودفرمان توسط گوگل اکثراً نسخه‌های موبایل شامل کد یا عناصر اسکریپتی را که کنترل کاربران تلفن همراه را در ابزار بازرسی URL به عهده دارند می‌بایست آنالیز کرد و این نکته بسیار حرفه‌ای است.

عکس‌های پنهان (Cloaked)

نشان‌دادن محتوا به کاربران گاهی متفاوت با آن هابی است که در گوگل نمایش داده می‌شود و نام آن cloaking می‌باشد. به‌عنوان نمونه عرضه عکس‌های که:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. تصویری را به گوگل نمایش بدهید که به‌درستی به کاربران نمایش می‌دهید.
 2. درخواست تجدیدنظر را هنگامی بفرستید که ایراد حل گردیده.

برای جلوگیری از به‌وجودآمدن مخفی سازی تصویر می‌بایست یقین کنید نسبت به آن و هر افزونه‌ای نصب کردید آن را آنالیز نمایید.

نبود هماهنگی محتوا AMP

تنبیهات گوگل

دو نسخه کنونیکال صفحه وب و محتوای APM از پایه می‌بایست یکسان باشند اما اختلافاتی با هم دارند البته نه اینکه متن یکی باشد درعین‌حال بایستی به‌صورت کلی همسانی‌هایی داشته باشد. اغلب کارها توسط کاربران در صفحه کنونیکال اغلب مشابه صفحه AMP و وارونه آن می‌باشد و انجام‌شدنی است. نسخه کنونیکال اصولاً در محل خود نمایش داده می‌شود ضمن اینکه صفحات AMP زیر نفوذ یک اقدام دستی می‌باشد و از سرچ گوگل بیرون می‌رود.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. صفحه کنونیکال صحیح می‌بایست با صفحه AMP در پیوند بوده و آنالیز شود.
 2. صفحات کنونیکال می‌بایست با محتوای AMP همسان بوده و آنالیز شود و درصورتی‌که نیاز شد ویرایش گردد.
 3. همسان بودن دید کاربر با دیده گوگل را ثبت کنید و ضمن آنالیز کردن و برای درک بهتر آن می‌توانید از دیوایس بازرسی URL کمک بگیرید و در دو نسخه AMP و کنونیکال کاربردی بوده و نبود هماهنگی به دلیل بلاک شدن منابع txt غیرممکن نبود و در صفحه یا صفحات دیگر پیش می‌آید. برای آشکارسازی این موضوع در باقی موارد می‌توان از این ابزار بهره برد.
 4. به قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions رفته و درخواست بازنگری داده البته پس از اینکه صفحات کنونیکال و AMP خود را Sync کردید.
 5. زمانی که دید سرچ کنسول گوگل درباره وب‌سایت شما منطبق بر عدم گریز از قوانین می‌باشد می‌بایست آن آنالیز کرده و از آن اطلاع یابید ضمن اینکه کارکرد دستی کنسل می‌گردد.

در خصوص پیشگیری از تنبیهات گوگل یعنی تنبیه خودزنی می‌بایست پیش‌گام بوده و اغلب با آنالیز نسخه کنونیکال و AMP یک صفحه در دستگاه بازرسی URL اقدامات لازم را انجام بدهید که این یک تجربه برای حرفه‌ای‌ها می‌باشد.

تکرار کلمات کلیدی در متن و یا مخفی بودن متن

تنبیهات گوگل

با اعمال کلمات کلیدی تکراری و یا متن‌های مخفی گوگل به‌راحتی به کمک عنوان خطای وب‌سایت شما را پیدا می‌کند.

به دو صورت سایر تنبیهات صورت می‌پذیرد:

 1. اثرگذاری برخی از همسان‌سازی‌های کوچک که بر بخشی از وب‌سایت شما اعمال می‌شود.
 2. بر کل وب‌سایت همسان‌سازی‌های وسیع اثر جدی می‌گذارد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. از بخش‌های تحت نفوذ وب‌سایت خود صفحات را خارج کنید، می‌توانید از گوگل سرچ کنسول Google Search Console> Crawl> Fetch as اقدام نمایید.
 2. با شباهت ترین متن از نظر رنگ را با صفحه خود بیابید.
 3. متن مخفی می‌تواند به کمک موقعیت‌یابی CSS یا طراحی ظاهری یافت شود.
 4. بایستی برای کاربر انسانی متن پنهان را نادیده گرفت یا مجدد طراحی نمود تا شفاف و معلوم باشد.
 5. می‌بایست اقدام به حذف نمودن و یا حل کردن کلمات تکراری و بدون متن پاراگراف‌ها نمایید.
 6. متن alt شامل رشته‌هایی از کلمات پرتکرار و تگ‌های <title> را رفع کنید.
 7. با حذف باقی آیتم‌ها از تکرار کلمات کلیدی جلوگیری نمایید.
 8. درخواست تجدیدنظر را زمانی ارسال کنید که مشکل حل گردیده باشد.

اسپم یا هرزنامه قطعی

تنبیهات گوگل

این تنبیه گوگل بسیار واضح و معروف است و اغلب آن را می‌شناسند. بروز اختلاطی از ترفندهای ناخواسته شامل وب‌سایت‌هایی است که تنبیه می‌شوند بلکه ناقض شدید قوانین گوگل سرچ کنسول می‌باشد که در زمره آن ها می‌توان از محتوای Scraped، محتوای بیهوده و مخفی سازی متن نام برد. در دو حالت تنبیهات گوگل صورت می‌گیرد:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. قوانین سرچ کنسول گوگل را در خصوص وبمستر تولز سرلوحه قرار داده و درصورتی‌که نخستین تخلف را انجام دادید، اعمال خود را پیاده‌سازی کنید.
 2. ارسال تجدیدنظر را بعد از حل مشکل انجام دهید.

 

زمانی می‌بایست از ابتدا شروع کنید که این سری دومین تخلف شما بوده و آن را خاموش می‌کنید و احتمالاً فرصت دیگری در اختیار شما قرار نگیرد زیرا خیلی دور از ذهن است که گوگل بعد از نابود شدن اعتماد دوباره برای شما اقدامی انجام دهد.

Spammy Free host

تنبیهات گوگل

هاست دارای هزینه‌هایی است و فقط برای پیشگیری از هزینه‌های بی‌رویه می‌بایست تبلیغات غیرمنتظره را کنترل کرده و مسدود نمایید. در برابر کل سرویس‌های هاست طبق وعده گوگل به‌وسیله اقدام دستی با آن ها برخورد می‌گردد و چنین خطری پذیرفتنش بی‌فایده است.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. سایت خود را انتقال به هاست مشترک (نام برند) بدهید.
 2. درخواست تجدیدنظر را پس از پایان انتقال بدهید.

وقتی اعتماد کردید دوری از هرگونه هاست بی‌کیفیت و مجانی مبلغ کمی در سال بابت هاست مشترک هزینه نمایید این یک نکته قوی است.

موضوع دیتای دارای ساختار منظم

تنبیهات گوگل

هنگامی تنبیه می‌شوید که محتوای مخفی را برای کاربر علامت‌گذاری کرده قوانین ریچ اسنیپت را نادیده گرفته و یا محتوایی غیرمرتبط و گیج‌کننده را علامت‌گذاری کرده باشید. مطابق دو آیتم زیر تنبیهات گوگل شامل حال شما می‌شود:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. علامت‌گذاری‌هایی که ضد قوانین کوچک گوگل است می‌بایست حذف کنید و علامت‌گذاری‌های موجود را آپدیت کنید.
 2. درخواست تجدیدنظر را ارسال کنید البته پس از اعمال این تغییرات.

قوانین را پیگیری نمایید و در ازای اغواگری تن ندهید و مقاومت را مقابل هرزنامه ریچ اسنیپت انجام دهید و این یک نکته حرفه‌ای است.

با ارزش افزوده و یا بی‌ارزش بودن محتوای کوتاه

تنبیهات گوگل

به دو شکل زیر صفحات کم‌عمق یا کم‌کیفیت عامل تنبیهات گوگل می‌شوند:

به دو صورت زیر چنین تنبیهاتی تحقق می‌یابند:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. آنالیز و حذف محتوای در حال را انجام داده و حتی تولید محتوای اتوماتیک.
 2. صفحاتی را تقویت یا حذف کنید که ارزش افزوده‌ای بیشتر از چیزی که می‌سازند در اختیار شما نمی‌گذارند و می‌بایست این صفحات وابسته را چک نمایید.
 3. محتوایی را حذف یا جانشین کنید که از نرم‌افزار و ابزارهای تعیین محتوای تکراری بهره می‌برد و در خصوص چک محتوا در بخش‌های دیگر اینترنت کاربرد دارد.
 4. محتوایی را در صورت نیاز عمق ببخشید که برای کاربردی بودن و آموزش مناسب باشد و می‌بایست محتوا و تعداد کلمات آن را چک کنید.
 5. با حذف و چک کردن صفحات درگاه ادامه دهید.
 6. درخواست تجدیدنظر را زمانی ارسال نمایید که مشکل شما حل شده باشد.

می‌بایست زمان و سورس‌های کافی را برای تولید محتوای جذاب و ارزشمند بهره‌گیری کنید و این نکته‌ای خاص و مهم است.

سایتی که لینک غیرطبیعی دریافت می‌کند

اقدامات دستی توسط گوگل در طی زمان کمتر مورد اعتماد قرار می‌گیرد و در مدیریت لینک‌های غیرقابل‌کنترل اغلب به الگوریتم اهمیت داده می‌شود.

اغلب علت مهم اقدامات دستی زمانی که صورت می‌گیرد یکی بودن آن است:

در خصوص استحکام SERP های ارگانیک در طرح‌های لینک با خرید لینک‌ها و یا شرکت در آن.

قوانین وبمستر گوگل این عمل را ناقض واضح خود اعلام کرده‌اند.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. Google Search Console محیطی خوبی برای دانلود لینک‌های سایت شماست.
 2. با چک کردن می‌بایست لینک‌ها را تحت بررسی و بازرسی نگه دارید تا آیتم‌هایی که امکان دارد قوانین های لینک را فسخ کنند بیابید.
 3. افزودن یا ازبین‌بردن لینک‌های ناموافق با ویژگی rel = nofollow.
 4. زمانی عمل رد (disavow) را اعمال کنید که امکان ازبین‌بردن یا نو فالو کردن لینک‌ها را نداشته باشید.
 5. درخواست تجدیدنظر را هنگامی ارسال نمایید که پروفایل لینک را تمیز کرده باشید.

از اعمال لینک‌های اسکیما دوری کنید و سورس و تایم خود را در خصوص ساخت لینک‌ها با الگوی درست بکار گیری کنید و این به‌خودی‌خود نکته بسیار مهمی است.

گرفتن لینک از سایت شما به‌صورت غیرطبیعی

لینک‌های خروجی غیرطبیعی مصنوعی، فریبنده و یا دست‌کاری شده لینک‌هایی هستند که از نگاه گوگل در زبان عامیانه ساخت دست مدیران شبکه‌هایی است که وب‌سایت فروش لینک دارند و به دنبال تنبیه آن ها است.

به دو صورت تنبیهات گوگل اعمال می‌گردد:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. برای جلوگیری از عبور لینک‌ها از PageRank می‌بایست آن ها را تصحیح یا حذف کرده البته با اضافه‌کردن خصوصیت rel = nofollow.
 2. درخواست تجدیدنظر را بعد از خارج کردن پیوندهای غیرمنطبق بفرستید.

چاقوی جراحی را در زمان پاک‌سازی به‌کارگیری نکنید و از یک چاقوی بزرگ بهره ببرید. با پایش تعدادی زیادی از آیتم‌های موجود توسط گوگل می‌بایست لینک‌ها کاملاً تصحیح شده و تحت تنبیهات گوگل واقع شوند ضمن اینکه هیچ‌کس قصد دریافت تنبیهات گوگل را ندارد.

کاربری که Spam و هرزنامه ایجاد می‌کند

نتایج صفحه 1 کم قیمت و ایمیل‌های هرزنامه روزانه که باعث SEO کم‌هزینه می‌شوند نتیجه زحمات متخصصان سئو کلاه‌سیاه است. پروفایل‌های کاربر و صفحات پست مهمان و کامنت‌ها و انجمن‌ها اصولاً محل پیدا شدن اسپم‌ها هستند. تنبیهات گوگل به دو شکل نمایان می‌شود:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. تعیین صفحاتی که در دسترس کاربران قرار می‌گیرد برای کامنت گذاری.
 2. جستجوی هرزنامه را دنبال کنید:

o نظر در آن وجهه تبلیغ دارد.

o لینک‌های بی‌ربط که نظرات حاوی آن است.

o “واگرا ارزان” یک نام کاربری هرزنامه و اسپم است.

o بدون مطلب و یا همگانی شامل نظرات اتوماتیک است.

 1. ازبین‌بردن اغلب موضوعات هرز و نامطلوب.
 2. عدم اجازه به انتشار محتوای تعدیل نشده در وب‌سایت.
 3. درخواست بازبینی را زمانی ارسال کنید که سایت شما پاک‌سازی و قانونی برای عدم رعایت باقی نمانده باشد.

پیشگیری از نمایش محتوای تولید شده تعدیل شده توسط کاربر و این یک نکته قوی می‌باشد.

Google News و Google Discover از جمله تنبیهات گوگل هستند که در فوریه  2021 توسط گوگل به ده ها قوانین موجود افزوده گردید که به‌صورت ذیل است:

محتوای بزرگ‌سالانه Discover نقض خط‌مشی است.

Discover توسط گوگل به‌شدت از نشان‌دادن محتوا با موضوعات بزرگسالان نهی شده است.

محتواهای هرز و جنسی و غیراخلاقی و برهنگی کاملاً مسدود می‌باشند.

آموزش‌های انسانی و جنسی یک قید خاص در این زمینه باتوجه‌به وجود اصطلاحات پزشکی می‌باشد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. شناسایی و آنالیز و ازبین‌بردن محتوایی که به‌دشواری Discover را دور می‌زند.
 2. باعرضه “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” به گوگل می‌بایست شیوه رخ‌دادن اتفاقات و اعمالی در خصوص جلوگیری از بروز آن ها را شرح داده و بعد از به فرجام رسیدن آنالیز و تغییرات موردنیاز در قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions بایستی درخواست تجدیدنظر را بدون دروغ ارسال نمایید.
 3. آنالیز سایت زمانی اتفاق می‌افتد که شما در اکانت Search Console آنالیز داشته و آن را بررسی کنید و عملکرد دستی هنگامی از بین می‌رود که تخمین اولیه بر این باشد که قوانین دیگر زیر پا گذاشته نمی‌شود.

در بخش بزرگسالان زمانی بایستی محتوای خود را در Google Discover حفظ کنید که قصد نمایش آن را داشته باشید و یک نکته تخصصی می‌باشد. محتوای بحرانی News و Discover دستورالعمل زیر پا نهاده شده. ممانعت از محتواهای پرخطر که آسیب‌زننده هستند اخلاق گوگل می‌باشد. حیوانات و انسان‌ها هر دو در این ماجرا مشابه هستند. قوانینی در Google News & Discover از طرف YouTube اجرایی می‌شوند که زیر نظر استانداردهای YouTube با پیمان‌هایی امن و موثق در هنگام تعریف محتوای پرخطر توسط YouTube قابلیت کاربردی و اجرایی قوی دارند.

به چنین مطالبی دامن نزنید:

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتواهای پر خطری که از Discover و News خط‌مشی گرفته و آنها را دور می‌زند.
 2. طبق قوانین گوگل می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کنید درعین‌حال بعد از آنالیز و ادیت‌های موردنیاز به قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions رفته و درخواست تجدیدنظر را بفرستید. شیوه رخ نشان‌دادن ارورها و اعمال پیشگیری قابل پیش‌بینی برای مسدودسازی آن ها را روایت نمایید.
 3. وقتی از عملکرد دستی جلوگیری می‌شود که شما اعلانات Search Console خود را بررسی کردید و متوجه اتفاقات رخ‌داده برای وب‌سایت خود شده‌اید البته با این پیش‌زمینه ذهنی که گریز از قوانین در سایت شما مسدود شده است.

محتواهای آزاردهنده که در Discover و News از خط‌مشی گریز می‌کنند

مسدودسازی انواع محتواهای قلدرمآبانه و تهدید زا از کارهای پیشگیرانه گوگل است. روابط غیراخلاقی غیرقابل‌پیش‌بینی و تهدیدات آسیب‌زا و مسدودکردن افراد سوءاستفاده‌گر شامل چنین محتواهایی است. برای افشای اطلاعات حساس در خصوص صلح با افراد مرتبط با فجایع بزرگ و قسی‌القلب چنین قوانین و خط‌مشی به‌کارگیری می‌گردد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتواهای احتمالی که مشکوک به دورزدن خط‌مشی Discover و یا News هستند.
 2. با مسدود سازی رخ‌دادن خطا می‌بایست برای ارسال درخواست تجدیدنظر به قسمت بخش Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions مراجعه کرده و می‌بایست باید “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” به گوگل عرضه نمایید.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

محتوای نفرت‌آور و دورزدن خط‌مشی Discover و News:

اشاعه خشونت و محتوای محرک نفرت‌پراکنی در هنگام انتشار قاطعانه مردود است. ناقض اصلی چنین قوانینی آیتم‌ها و محتواهایی هستند که مجموعه‌ها یا اشخاص را بر پایه ملیت، نژاد، مذهب، سن، وضعیت جانبازی، ناتوانی، جنسیت، هویت جنسیتی یا گرایش جنسی، یا هر نوع آپشنی وابسته با حومه‌نشینی یا حق‌کشی سیستماتیک را مقصد خود قرار می‌دهند.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتوایی که مورد تنفر قرار گرفته و راحت خط‌مشی News یا Discover را زیر پا نمی‌گذارد.
 2. بازخوانی و ازبین‌بردن مواردی که خط‌مشی News یا Discover را که محتوای تنفر بار به‌دشواری ناقض آن است.
 3. با مسدود سازی رخ‌دادن خطا می‌بایست برای ارسال درخواست تجدیدنظر به قسمت بخش Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions مراجعه کرده و می‌بایست باید “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” به گوگل عرضه نمایید.
 4. طبق قوانین گوگل می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کنید درعین‌حال بعد از آنالیز و ادیت‌های موردنیاز به قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions رفته و درخواست تجدیدنظر را بفرستید. شیوه رخ نشان‌دادن ارورها و اعمال پیشگیری قابل‌پیش‌بینی برای مسدودسازی آن ها را روایت نمایید.
 5. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

با چنین شیوه‌ای خط‌مشی خود را با چنین روشی پیگیری کنید زیرا مقصود از محتوا اشاعه‌ی نفرت و خشونت بوده و مطالب را بارگذاری ننمایید و این یک نکته اساسی است.

رسانه‌های تغییریافته در خصوص دورزدن خط‌مشی Discover  و News:

جبهه‌گیری گوگل در برابر وسیع‌ترین تهدید ممکن در خصوص شبکه‌های اجتماعی یا حتی تمام جامعه می‌باشد. اغلب محتواهای مسدود شونده شامل انواع مدیا یا همان فیلم و صوت و تصویر در خصوص اخاذی و یا دسیسه و اغوا کردن می‌باشد. فهم متمایز نسبت پیش‌فرض از قبل تعیین شده ضمن استنباط غلط از اعمال صورت‌گرفته در چنین آیتمی. در خصوص جریانات اجتماعی و همه‌پرسی اصولاً هدف حفظ اعتبار عمومی آن ها است و راهبرد مسدودسازی آفات قابل‌ملاحظه متوجه اشخاص است.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. ازبین‌بردن و بازخوانی رسانه‌های تغییریافته توسط اشخاص که دورزدن خط‌مشی News یا Discover را انجام می‌دهند.
 2. طبق قوانین گوگل می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کنید درعین‌حال بعد از آنالیز و ادیت‌های موردنیاز به قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions رفته و درخواست تجدیدنظر را بفرستید. شیوه رخ نشان‌دادن ارورها و اعمال پیشگیری قابل‌پیش‌بینی برای مسدودسازی آن ها را روایت نمایید.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

دورزدن محتوای پزشکی در خط‌مشی مشی Discover   و  News:

غیرمجازترین محتوا در حوزه پزشکی که با خط‌مشی YMYL گوگل و شواهد پزشکی و پژوهشی و … همخوانی ندارند را مسدود می‌کند. سوءاستفاده از حوزه پزشکی و نصایح و تشخیص یا درمان آن در زمینه تجاری غدغن می‌باشد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتواهای پزشکی و علمی را با درنظرگرفتن این موضوع که احتمالاً خط‌مشی‌های News و Discover دور زده شوند اعمال نمایید.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

در اعتبارسنجی برای محتواهایی همچون پزشکی می‌بایست از تجربه یک فرد متخصص در این زمینه یعنی خود پزشک بهره ببرید و این یک نکته مهم است.

محتوای گیج‌کننده مهر بطلانی بر پیکر خط‌مشی Discover  و News:

در حالت پنالتی گوگل شکاف خیلی ضعیفی مابین محتوا گیج‌کننده و دلپذیر وجود دارد. فریبنده‌ترین محتوا، محتوایی است که کاربران را به یک مضمون توخالی هدایت کرده و نتیجه دیگری در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. با ازبین‌بردن و بازخوانی محتواهایی که فریبنده بوده و پنهانی خط‌مشی News یا Discover را دور می‌زنند بخورد نمایید.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

محتوای بی‌پرده غیراخلاقی در دورزدن خط‌مشی Discover  و  News

افزایش تحریک جنسی در اینترنت عاملی دارد به نام محتوا بی‌پرده غیراخلاقی جنسی که مورد شماتت و مسدودی گوگل قرار می‌گیرد. پیچیدگی این قوانین گوگل در Youtube قابل جستجو می‌باشد.

نمونه‌های زیر را بررسی کنید:

دورزدن قوانین گوگل در مواردی مانند فهرست موسیقی و یا کلیپ ترکیبی از سوءاستفاده از کمد لباس اشخاص معروف که بخش‌های بدن وی در معرض تماشا قرار گرفته فوکوس می‌گردد و یا کلیپی از شخص معروف در یک برنامه در بخش‌هایی از بدن او تمرکز شده و بارگذاری گردیده.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتوا بی‌پرده غیراخلاقی زمانی که خط‌مشی News یا Discover را دور می‌زند.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

محتوای تروریستی دور زدن خط‌مشی Discover و News:

تحریک اذهان عمومی و اشاعه خشونت از جمله تروریست توسط گوگل مسدود می‌شود.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتوا تروریستی زمانی که خط‌مشی News یا Discover را دور می‌زند.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

افراط‌گرایی در تولید محتوا شامل قوانین محتوای تروریستی بوده و تروریست فردی خشونت‌طلب با افکار در تضاد با آزادی اشخاص است پس از افراط‌گرایی پرهیز کنید.

شفافیت و دورزدن خط‌مشی News:

افشا اطلاعات پس‌زمینه محتوا انتشار یافته توسط منابع خبری از خواسته‌های گوگل است. اطلاعات تماس و تاریخ انتشار روشن و خطوط فرعی، اطلاعات نویسنده، اطلاعات انتشار یا ناشر و همچنین جزئیات مربوط به شرکت یا شبکه پشت آن شامل این اطلاعات می‌باشد.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. با ویرایش و بازخوانی صفحات خود می‌توانید آن ها را با خط‌مشی News تطابق بدهید ضمن اینکه تاریخ مشخص و همچنین اطلاعات مشخصی درباره نویسنده (ها)، ناشر، نشریه، هیئت تحریریه و شبکه یا شرکتی که پشت آن خبر قرار دارد را می‌بایست عرضه نموده.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

محتوای خشونت‌بار در دورزدن خط‌مشی Discover و News:

محتواهای تکان‌دهنده و شرم‌آور که برای سرگرمی منتشر می‌شود اما اشاعه خشونت را در پشت پرده پیگیری می‌کند از نظر گوگل مردود است.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتوا تشویق‌کننده به خشونت زمانی که خط‌مشی News یا Discover را دور می‌زند.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

از تحریک اذهان عمومی و مشکلات اشخاص جلوگیری کنید زیرا اخبار منفی اغلب خریدار دارد و این یک نکته مهم است زیرا ترویج آن باعث بازگشت آن به خود فرد می‌شود.

فحش‌های رکیک دورزدن رسمی خط‌مشی Discover و News:

به‌کارگیری فحاشی رکیک از نظر گوگل مردود است.

شیوه حل تنبیهات گوگل

 1. بازخوانی و ازبین‌بردن محتوا مبتذل و زشت زمانی که خط‌مشی News یا Discover را دور می‌زند.
 2. می‌بایست “شواهدی از تغییر شیوه‌های تحریریه از جمله دستورالعمل‌های ویراستاری جدید و یک هیئت تحریریه باسابقه شیوه‌های بهبودیافته” عرضه کرده و با فرستادن درخواست بازنگری می‌بایست آنالیز و اعمال تغییرات موردنیاز از قسمت Google Search Console> Security & Manual Actions> Manual Actions را پیگیری نمود. الگوی به وقوع پیوستن خطا و همچنین کارهای مورد احتیاج برای عدم وقوع مجدد آن می‌بایست صورت پذیرد.
 3. هنگامی که عملکرد دستی کنسل شده است و به‌صورت پیش‌فرض سایت شما در وضعیت مجری قوانین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه با آنالیز حساب Search Console می‌بایست به اعلانات گوگل توجه ویژه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =