این مشکلات جستجو منجر به حذف برخی صفحات از نتایج جستجوی گوگل یا حذف ستاره‌ها می‌شوند. برای حل مشکلات جستجوی گوگل، این کمپانی کارهای لازم را به عمل رسانده است.

رفع اشکالات جستجوی گوگل

گوگل تأیید کرده که در حال رفع دو اشکال مربوط به جستجو است. این دو مشکل بر آنچه در نتایج جستجو نشان داده می‌شود تأثیر می‌گذارد. این مشکلات مربوط به ستاره‌هایی است که در نتایج جستجو نشان داده می‌شوند و پردازش اسناد 404 نرم توسط گوگل است. به نظر می‌رسد این دو موضوع ارتباطی با یکدیگر ندارند اما هر دو توسط گوگل مورد بررسی و رفع قرار گرفته‌اند.

404 error

اشکال 404 نرم منجر به مشکلات ایندکس کردن می‌شود

چند هفته پیش ما گزارش دادیم گوگل نحوه تشخیص خطای 404 نرم را تغییر داده و منجر به حذف برخی صفحات از صفحه جستجوی گوگل شده است. به طور خلاصه گوگل گفت که اکنون 404 نرم را باتوجه‌به نوع دستگاه تشخیص می‌دهد که باعث می‌شود برخی افراد خطای 404 نرم را مشاهده کنند اما به‌وضوح نمی‌بینند که آیا این صفحات در لیست گوگل هستند یا نه.

گوگل در توییتر و یوتیوب تأیید کرده که این شرکت تغییراتی را برای حل این مسئله طی چند روز آینده اعمال می‌کند. گوگل گفته است: “ممکن است طی چند هفته گذشته افزایش گزارش‌های خطای 404 نرم را در گوگل سرچ کنسول مشاهده کرده باشید”. این کمپانی اضافه کرد: “این تیم طبقه کننده را شناسایی کرده و در هنگام تنظیم دقیق آن را غیرفعال کرد”. توسط Gary Illyes نوشته شده است.

John Mueller از گوگل گفت: “طی چند هفته گذشته، شاهد تعدادی از این گزارش‌ها بودیم و تیم ما این موضوع را بررسی کرد و من فکر می‌کنم آن‌ها بر اساس برخی بازخوردهایی که به دست آوردیم، یکی از طبقه‌بندی‌کننده‌ها را خاموش کردند”. John Mueller اضافه کرد: “بنابراین من شک دارم که این دوباره تکرار شود و طی چند روز و چند هفته آینده هم نتیجه مانند قبل شود”.

بنابراین در روزهای آینده باید شاهد پیشرفت در این زمینه باشید.

قطعه‌های بررسی و ستاره‌ها از بین می‌روند

طی چند روز گذشته، جستجوی گوگل در بیشتر موارد، نمایش ریوو اسنیپت‌ها را متوقف کرده است. ستاره‌هایی که در زیر برخی از نتایج جستجو قرار می‌گیرند و ساختار داده را مرور می‌کنند. Danny Sullivan از گوگل تأیید کرد که این واقعاً یک اشکال است و امیدواریم گوگل به‌زودی آن را برطرف کند.

من از Danny Sullivan در توییتر درباره این موضوع سؤال پرسیدم و او پاسخ داد: “بله. به نظر می‌رسد یک اشکال وجود دارد. ما در حال بررسی آن هستیم و امیدواریم به‌زودی این مشکل برطرف شود”.

در اینجا اسکرین‌شاتی وجود دارد که نشان‌دهنده قبل و بعد از آن است.

Review snippets دو روز پیش:

Review snippets دو روز پیش با ستاره

Review snippets امروز صبح:

Review snippets امروز

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ستاره‌ها نشان داده نمی‌شوند اما گوگل اکنون آگاه است و باید به‌زودی مشکل رفع شود.

چرا اهمیت می‌دهیم؟ همه‌ی این اشکالات می‌توانند مستقیماً از جستجوی گوگل بر میزان بازدید سایت شما تأثیر بگذارد. هنگامی که گوگل اشکالات را برطرف می‌کند، ممکن است از جستجوی گوگل منجر به افزایش ترافیک سایت شما گردد.

حل مشکلات جستجوی گوگل می‌تواند تاثیر خوبی روی ترافیک سایت شما داشته باشد. امیدواریم به‌زودی هر دو به طور کامل بر طرف گردند و تأثیر مثبتی بر در ترافیک خود مشاهده کنید.

منبع:searchengineland.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 1 =