راهبردی ساخت بک لینک با استفاده از SOSTAC

یک نمونه راهکار جهت افزایش رتبه در سایت google برای بهبود بهینه سازی وب سایت بصورت بلند مدت، راهبرد ساخت بک لینک می‌باشد. همانگونه که می‌دانید، بک لینک یکی از موفق ترین کارهای سئو که در دسته سئو خارجی می‌باشد است.

از این رو افرادی وجود دارند که سعی می‌کنند تا حدی که دسترسی دارند لینک بوجود بیاورند. در صورتی که بیشتر لینک‌های بوجود آمده وضعیت بدی را دارا می‌باشند و هرزنامه بوده و یا از ترفند‌های بنیادی اشتباهی(pbn) دنباله روی می کنند. از همین روی به علت چنین دردسر هایی، گوگل این لینک‌ها را نمی‌پسندد.

بدین سبب لازم است یک راهبرد جهت ساخت بک لینک بدانید تا از مجازات شدن بوسیله گوگل پیشگیری کنید. از این روی نویسنده در این نوشتار روشی را ارائه می نماید که می‌توانید ار آن برای تهیه راهبرد ساخت بک لینک خود بهره گیری کنید.

تهیه راهبرد ساخت بک لینک با کمک روش SOSTAC

نخست باید برای شما این نکته مهم را توجیه کنم که نویسنده برای اولین بار این راهبرد را در راه ساخت بک لینک ارائه می‌دهد، در‌نتیجه خواهشا به نحو احسن از آن بهره ببرید.

این روش بوسیله کمپانی‌های بزرگ مارکتینگ در خصوص تهیه راهبرد مارکتینگ بکارگیری می شود. در عین حال می شود از آن برای تهیه راهبرد چگونگی ساخت بک لینک بهره برد. پیش از هر مسئله ای ناچار باید از این موضوع آگاه بود.

SOSTAC به چه معناست؟

Situation/situational analysis = S (جایگاه و آنالیز جایگاه) : در کدام جایگاه فعلا حضور داریم؟

Objective (s) = O (انگیزه) : چه انگیزه ای داریم، و از کدام روش قصد رسیدن به هدف را داریم ؟

Strategy = S (راهبرد) : چگونگی رسیدن به مقصد مورد نظر؟

Tactic = T (سیاست) : چگونگی در نظر گرفتن موارد اختصاصی برای دستیابی به راهبرد مورد توجه ؟

Action = A (انجام دادن) : یک روش ممکن که ویژگی ها و زوایای گوناگون معین شده باشد. به فرض وقت مورد نیاز، وقت شروع، شخص پاسخ‌گو و …

Control(S) = C (بازبین ها) : آیا به مقصد نهایی تعیین شده، دست یافته ایم؟ به چه نحو باید تراز دستیابی  صحیح به هدف را سنجید ؟

حال با تحلیل هر کدام از موارد فوق نویسنده به شما این موضوع را ارائه خواهد کرد که به چه نحو از این روش می شود در تهیه راهبرد ساخت بک لینک بهره گرفت.

اینفوگرافیک ساخت sostac

Sitiuation (محل) :

در این گام باید محل و چگونگی بک لینک های خود را معلوم کنیم. جهت این مورد باید به پرسش های زیر جواب بدهیم :

چگونگی تحلیل برای ما نوعی دید عمومی از موقعیت ها و کنش ها ارائه می دهد. افزون بر آن ملاک های داده ها را جهت پی ریزی مقاصد برای انتخاب ما فراهم می آورد.

Objective (مقاصد) :

در این گام باید به دو پرسش ریشه ای جواب بدهیم :

مقاصد باید خردمندانه ( یعنی اختصاصی، قابل سنجش، مورد قبول کل مجموعه، کاملا واقعی و براساس وقت ممکن) باشند. در صورتی که مقاصد این جزئیات را داشته باشند به این مفهوم است که برای طرح بوجود آوردن لینک مفید هستند.

مقاصد کلی یک طرح ساخت بک لینک اصولا شامل آیتم های زیر می باشد :

افزایش کاربران سایت

افزایش جایگاه در یک عنوان مخصوص

احراز وضعیت های محلی برتر

رویت بیشتر برند و بالا رفتن تعداد کاربران

احراز جایگاه برتر برای تشخیص رقبا

برای نمونه تصور کنید که مقصد فراگیر ما بالارفتن تعداد کاربران ارجاع می باشد. از این رو می شود مقصد بنیادی را بالارفتن کاربران ارجاع با بوجود آوردن 25 درصد از بک لینک های موجود تا تاریخ دهم خرداد ماه 96 تبیین کرد.

Strategy (راهبرد) :

پرسش بنیادی که باید در این گام به آن جواب بدهید، این است که “به چه نحو قصد داریم به مقاصد طرح ساخت بک لینک خویش دست‌یابیم؟”

یک راهبرد پیروز باید حاوی یک گزارش کوتاه از مقصد و اعمالی که می‌خواهیم دست‌یابیم، باشد.

از نمونه ای که در بخش پیشین بهره بردم، جهت تهیه راهبرد بکار گیری می گیرم :

تولید محتوای گیرا و ساخت لینک در آن بر پایه احتیاجاتی که افراد دارند می باشد. سپس توسعه و به روزآوری محتوا به اشتراک گذاری شده در وبسایت ها و سوشال مدیا ها جهت اخذ مخاطب مرتبط، و در آخر تشویق کاربران بازدید کننده ارجاع به برگشت دوباره به وبسایت.

Tactics & Actions (سیاست ها و اعمال) :

 

در این بخش حکما به این پرسش جواب بدهید که “چه سیاست های اختصاصی و اثر بخشی در راهبرد معرفی شده، و چه الگوی اجرایی برای آن ها مد نظر گرفته شده است ؟ ”

برپایه راهبرد ارائه گردیده در بخش پیشین، سیاست ها می توانند دربردارنده ی آیتم های ذیل باشند :

طرح اجرایی

در صورتی که ما قصد یک برنامه اجرایی را به عنوان نمونه جهت سیاست شماره یک (تشخیص کسری ها در محتوای کنونی) اعمال کنیم، سیاست و طرح اجرایی به این شکل می شود :

امیر قمصری سه نقص در یک محتوا را تشخیص داده که بیان کننده احتیاجات کاربران است. (در تاریخ هفتم فروردین 96). آن گاه او به مدیر قسمت تولید محتوا این نقص ها را اعلام می کند، تا به این سبب برای هر کدام از آن ها محتوایی برای لینگ گذاری فراهم گردد. (مهلت ارائه محتوا : برای تیم شماره یک : پانزدهم فروردین، برای تیم شماره دو: بیستم فروردین و برای تیم شماره سه : بیست و سوم فروردین می باشد).

برپایه یک طرح اجرایی سیاست ها به شکل اختصاصی بر پایه اعمال، ضروریات فوری و مراجع مورد احتیاج قسمت خواهند شد. ضمن اینکه گروه مسلط به طرح به شکل جامع در این برنامه لحاظ گردیده و پیش بینی شده است و هر یک در جریان هستند که کدام اعمال را باید اجرا کنند.

Controls (بازبین ها) :

از بازبین ها برای سنجش راندمان روند انجام کار بهره گیری می شود. بدون بازبین ها تخمین اندازه پیشروی طرح درست کردن لینک غیر ممکن است.

مجددا به نمونه ای که از ابتدا معرفی شد رجوع می کنم. از نماد های فعال (بازبین ها) ذیل جهت ارزیابی پیشروی بهره می بریم.

پراهمیت ترین ملاک های ساخت بک لینک

ساخت بک لینک با استفاده از SOSTAC

رفقای گرامی در ایجاد بک لینک باید توجه کنید تا همیشه توان بدست آوردن بک لینک های با ارزش و معرکه را داشته باشید. از این رو تهیه یک راهبرد زیرکانه بایسته این کار است.

در صورتی که این نوشته برای شما ثقیل بود به هیچ وجه این نا امیدی را به خود القاء نکنید که هیچ نکته ای از آن دریافت نکرده اید! توصیه می نمایم چند دفعه دیگر آن را مطالعه نمایید و از تمام نمونه ها برای یادگیری بهتر استفاده نمائید. این نوشته در اصل تخصصی نوشته شده است و برای یادگیری عمومی، احتیاج به صرف وقت بیشتری بر روی آن می باشد.

4 پاسخ

    1. مثال سئو فرندلی که اصول سئو رو رعایت کنی و یوزر فرندلی به پاسخ دهی سایت به یوزر جواب بدی حالا اگه شماره تلفن یک هتل رو سرچ کنه یوزر شما باید بهش جواب بدی ولی نه کاملا مثلا تو دسکریپشن شماره موبایل رو نباید بزاری که کاربر روی سایتت کلیک نکنه این میشه سئو فرندلی که کاربر کلیک کنه و بیاد تو سایت اون شماره رو ببینه که شما در عمل هم سئو فرندلی کار کردین و هم یوزر فرندلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =