الگوریتم لینک گوگل یک الگوریتم متغیر است به شکلی که در طی ماه به چندین شکل مختلف تغییر می‌کند. در این نوشته به بک‌لینک‌های مؤثر در سئو ظاهر سایت می‌پردازیم. با سئو کده همراه باشید.

برای لینک‌سازی مناسب ممکن است نیاز به رجوع به روش‌های قدیمی باشد و روش‌های جدید گهگاهی ناکارآمد هستند و علت آن تغییر و تحولات فراوان الگوریتم لینک گوگل می‌باشد با اینکه خیلی از تغییرات این الگوریتم مشخص نمی‌شود. تغییرات الگوریتم مستقیماً بر روی لینک‌ها اجرا می‌گردد. پس اولویت با ساختار و آشنایی با الگوریتم لینک می‌باشد.

چه زمانی گوگل بروزرسانی الگوریتم لینک را انجام می‌دهد؟

در وضعیت نرمال با آپدیت الگوریتم لینک گوگل، حلقه‌ای از پیچیدگی به وقوع می‌پیوندد که می‌تواند مؤثر و یا بی‌تأثیر باشد. اما گوگل برای تشخیص لینک‌های معتبر مدام بهینه‌سازی و آپدیت در هسته خود اعمال می‌کند.

بی‌واسطه‌ترین تأثیرات بر روی بک‌لینک‌ها توسط هوش مصنوعی‌ای تعریف می‌شود که بیشترین تعبیرها و تفسیرها را براثر تحولاتی که در هسته الگوریتم اتفاق می‌افتد، انجام می‌دهد. سابقاً مهم‌ترین تأثیر و قوی‌ترین را پی بی ان ها بر روی رتبه سایت‌ها داشته‌اند. در روند کاهش اثر بی پی ان ها، افزوده شدن تعبیرهای جدید مؤثر واقع شده و گذشت زمان حاکی از روند نزولی این تأثیرات بوده است و بر اعتبار سایت‌های ارزشمندتر افزوده گردیده است.

الگوریتم لینک گوگل

اغلب تغییرات ارزش لینک‌ها وابسته به دگرگونی‌های موجود در تعبیرها و تفسیرهای تازة پیاده‌سازی شده در هسته که آپدیت هسته نام دارد، می‌باشد. تعابیر موجود در اصل ساختار و نتایج جدید نمایش‌داده‌شده جستجو به کاربر می‌باشند. تعابیر موجود در هربار نمایش در ساختار و نتایج جستجو برای کاربر با این به‌روزرسانی‌ها فوق قطعاً می‌تواند متفاوت می‌باشند. به‌روزرسانی مختلف در هسته می‌تواند هم تغییردهنده الگوریتم لینک گوگل و هم بی‌تأثیر در آن و هم مؤثر بر تغییر اعتبار لینک‌ها باشد.

وظیفه الگوریتم لینک گوگل چیست؟

اگر یک وب‌سایت معتبر به شما لینک بدهد تأثیر بیشتری از دیدگاه گوگل دارد تا اینکه یک وب‌سایت ضعیف به شما لینک بدهد زیرا عملکرد الگوریتم به این شکل است که اعتبار هر لینکی که در اینترنت ردوبدل می‌شود را آنالیز می‌کند. قدرت سایت لینک دهنده، اندازه ترافیک لینک‌ها، پیج رنک صفحه مدنظر، تعداد لینک‌ها، کلیک روی لینک‌ها و مواردی ازاین‌دست که شاخص‌هایی دیگر برای تأثیرگذاری این الگوریتم می‌باشد، ضمن اینکه بر اعتبار لینک نیز کاملاً مستقیم تأثیر می‌گذارد. ارزش لینک‌ها تنها با این المان‌ها مشخص نمی‌شوند بلکه المان‌های بسیاری هستند که بر ارزش لینک اثرگذار بوده و به‌وسیله تعبیرهای هستة گوگل بر روی لینک‌ها اجرا می‌شوند.

ارزش گرفتن لینک از یک سایت خبری به نسبت اینکه از یک وب‌سایت فعال در حیطه گوشی و موبایل لینک بگیرید خیلی کمتر است باتوجه‌به اینکه وب‌سایت شما هم در حیطه موبایل و گوشی باشد و قطعاً ارزش وب‌سایت موبایل و گوشی از نظر گوگل بیشتر است، ضمن اینکه الگوریتم لینک گوگل کار اعتبارسنجی را انجام می‌دهد و به این نکته توجه کنید که حتماً روش‌های لینک‌سازی ساختاری را یادگیری کنید تا از قدرت این الگوریتم به نحو احسن بهره ببرید.

الگوریتم لینک گوگل

 مدت زمان تأثیر بک‌لینک‌ها

هیچ‌کس جواب دقیقی برای این پرسش ندارد و اغلب این زمان رابین چند روز تا چند ماه در نظر می‌گیرند ضمن اینکه بیشتر سئوکارها با این پرسش معمولاً درگیر هستند درصورتی‌که روشی کاملاً پیوسته برای پردازش لینک‌ها در نظر گرفته شده است و این نظر جذاب توسط جان مولر دراین‌ارتباط بیان گردیده.

بایستی تأثیر لینک‌ها را در یک تایم فریم مشخص در نظر بگیرید زیرا هیچ موقع یک بستر زمانی مشخص برای تأثیر آن‌ها وجود ندارد و احتمال دارد شما یک لینک بگیرید یا ساعتی بعد تأثیر آن برای شما مشخص بشود یا حتی چندین ماه بعد با تأثیر آن مواجه بشوید اما پسندیده است که این کار را به‌صورت مداوم پیگیری کنید تا تأثیر را به‌صورت مرتب مشاهده نمایید.

نتیجه‌گیری

برابر با اصول لینک‌سازی گوگل باید پیشروی و برنامه‌ریزی کنیم تا اثر آن را به‌صورت مدون و مشخص در نتایج ملاحظه کنیم درعین‌حال الگوریتم لینک گوگل کاملاً درهم‌تنیده است و با وجود هوش مصنوعی در این قسمت اغلب نمی‌توانیم اتفاقات را پیش‌بینی کنیم در نتیجه به‌جای موشکافی بایستی لینک‌سازی طبیعی را پیگیری کنیم.

2 پاسخ

    1. گوگل که از سال 1998 یعنی حدودا 23 سال پیش شروع به فعالیت کرد سعی کرد که الگوریتم های جهت رنک دهی به سایت ها داشته باشه شما میتونیید وارد لینک زیر بشوید و مقالاتی که درمورد الگوریتم ها نوشتیم بخوانید
      http://localhost/?s=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85+%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.