اگر در مورد کار با پیج اینستاگرام خود کاملاً جدی هستید، باید تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام خود را کاملاًدر برنامه خود داشته باشید. متأسفانه، اگر اصلاعات شخصی داشته باشید، اینستاگرام کارها را آسان نمی‌کند. بدیهی است که آنها جدی بودن شما را باور نمی‌کنند! بااین‌حال، به‌محض تغییر پروفایل به بیزینس، می‌توانید به اطلاعات بسیار مفیدتری دسترسی پیدا کنید.

در ادامه به معرفی و توضیح ابزار‌های تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام می‌پردازیم.

 

1. HypeAuditor

HypeAuditor

HypeAuditor یک پایگاه‌داده گسترده است که توسط هوش مصنوعی ساخته شده است. این پایگاه‌داده شامل اطلاعات زیادی است، و می‌تواند اینفلوئنسران واقعی را از کسانی که تظاهر می‌کنند، متمایز کند.

HypeAuditor پلن رایگان ندارد،  اگر نیاز به استفاده از حداقل امکانات داشته باشید هزینه زیادی ندارد.

HypeAuditor برای کشف تقلب ساخته شده بود. پروفایل‌های اینفلوئنسر را تجزیه‌وتحلیل می‌کند، در هر فالوور گشت‌وگذار می‌کند و به‌طورکلی به دنبال انواع داده‌هایی است که می‌توانند کلاهبرداری را افشا کنند. این شامل 28 معیار و امتیاز مختلف است که به کاربران درک کاملی از اینکه با چه کسانی سروکار دارند را می‌دهد.

همه چیز با نمره کیفیت مخاطب (AQS) شروع می‌شود که مقدار واقعی اینفلوئنسر را از 1 تا 100 ارزیابی می‌کند. با اینفلوئنسرانی که نمره بالای 70 دارند، می‌توانید احساس راحتی کنید.

HypeAuditor فقط آمار را ارائه نمی‌دهد. بلکه نشانگر کیفیت بسیاری از معیارها، از جمله میزان تعامل، تعامل واقعی، قابلیت دسترسی فالوور و موارد دیگر است.

 

2. Falcon

 

Falcon خدماتی را تحت پوشش گوش‌دادن به رسانه‌های اجتماعی، انتشار، تبلیغات، اندازه‌گیری و مدیریت داده‌های مشتری ارائه می‌دهد. این شامل همه پلتفرم‌های اصلی اجتماعی، از جمله اینستاگرام است. این برنامه رایگان نیست، اما شما می‌توانید یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان را دریافت کنید.

Falcon شامل ویژگی‌های تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام به صورت عمیق است. این‌ها شامل بیش از 100 معیار برای Facebook و Instagram و 600+ معیار اضافی دیگر است که می‌توانید از طریق CSV و از طریق API دانلود کنید. از جمله این معیارها، میزان دسترسی، واکنش به پست و  صفحه، معیارهای دموگرافیک فالوور شما و بازدیدهای ویدئو در صفحه و سطح پست است.

برای پیگیری معیارهایی که بیشترین اهمیت را برای شما دارند می‌توانید یک داشبورد سفارشی با استفاده از کشیدن و رهاکردن، ایجاد کنید. گزارش‌های Falcon نامحدود است. آنها می‌توانند به‌صورت XLS ، CSV ، PDF ، JPG یا PNG صادر شوند.

البته Falcon چیزی فراتر از یک ابزار تحلیلی است. می‌توانید از آن برای مدیریت کامل رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. این شامل یک محتوای یکپارچه است که تمام محتوای برنامه‌ریزی‌شده شما را نشان می‌دهد. برنامه‌ریزی‌شده بر اساس تاریخ، قابل‌شناسایی توسط پلتفرم‌های اجتماعی است و همچنین از طیف گسترده‌ای از انواع محتوا، از جمله تصویر، ویدئو، Instagram Stories و … پشتیبانی می‌کند. محتوا به‌صورت متمرکز در یک کتابخانه رسانه مشترک ذخیره می‌شود که Falcon آن را “Content Pool” می‌نامد.

Falcon به کاربران اجازه می‌دهد صندوق ورودی یکپارچه خود را با چندین برچسب و فیلتر طراحی کنند.

 

3. Iconosquare

 Iconosquare

Iconsquare به شما امکان می‌دهد پست‌های جدیدی را برنامه‌ریزی کنید، آنچه مردم درباره صنعت یا نام تجاری شما می‌گویند را کنترل کنید و تجزیه‌وتحلیل‌های اینستاگرام خود را ردیابی کنید. این برنامه تحلیلی را ارائه می‌دهد که روندهای مربوط به تعامل، تعداد بازدیدها، میزان دسترسی پست‌ها و نحوه عملکرد Instagram شما را نشان می‌دهد. این شامل هشتگ و ردیابی رقبا است.

Iconsquare دوهفته استفاده آزمایشی رایگان و مجموعه‌ای از ابزارهای رایگان مانند حسابرسی کامل اینستاگرام را ارائه می‌دهد.

 

4. Analisa

Analisa

آنالیزا یک پلتفرم بازاریابی اینفلوئنسر است که بر تجزیه‌وتحلیل اینستاگرام متمرکز است. آنالیزا نه‌تنها تمام داده‌های مربوط به فعالیت اینستاگرام شما را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه آن را برای درک بهتر معنی اعداد، تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

آنالیزا یک سرویس رایگان ارائه می‌دهد که بسیاری از داده‌های خام را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر بخواهید تجزیه‌وتحلیل عمیق انجام دهید، باید برنامه Premium آنها را بخرید.

با آنالیزا می‌توانید دو نوع گزارش اجرا کنید. گزارش Account می‌تواند تجزیه‌وتحلیل عمیقی در مورد مشخصات و فعالیت اینفلوئنسر به شما ارائه دهد، درحالی‌که از گزارش‌های #Hashtag می‌توان برای نظارت بر فعالیت‌ها استفاده کرد.

گزارش Account شامل طیف گسترده‌ای از آمار، از جمله:

گزارش‌های #Hashtag برای فعالیت‌های شما شامل موارد زیر است:

گزارش‌های #Hashtag همچنین در مورد عملکرد اینفلوئنسرهای شما عمیق هستند، بنابراین شما می‌توانید ببینید که کدام‌یک از اینفلوئنسرها بهترین عملکرد را داشته‌اند.

 

5. Instagram Insights

Instagram-Insights

یکی از بهترین مزایا دسترسی شما به Instagram Insights این است که دامنه‌ای از تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام و آمار عملکرد را برای شما ارائه می‌دهد. همچنین تعداد کمی ابزار تجزیه‌وتحلیل اینستاگرام (برای کسانی که دارای اکانت تجاری هستند) در دسترس است و بعضی از آنها رایگان هستند.

تمام اکانت‌های تجاری به طور خودکار به Instagram Insights دسترسی پیدا می‌کنند. این داده‌ها در مورد اطلاعات جمعیتی و اقدامات فالوور شما، همراه با تجزیه‌وتحلیل محتوای شما را ارائه می‌دهد.

پس از تبدیل یک حساب شخصی به یک حساب کاری، اطلاعات آماری مربوط به محتوای ارسال شده خود را مشاهده خواهید کرد. از طریق پروفایل، پست‌ها و استوری‌های خود، می‌توانید به چندین روش Instagram Insights خود دسترسی پیدا کنید.

شما خلاصه‌ای از داده‌ها را برای محتوایی که در هفت روز گذشته ارسال کرده‌اید پیدا خواهید کرد. همچنین به شما نشان می‌دهد که در هفت روز گذشته چه تعداد دنبال‌کننده دارید. به همین ترتیب، کل پست‌هایی که ارسال کرده‌اید و تعدادی که در هفته گذشته اضافه کرده‌اید به شما نشان می‌دهد.

Instagram Insights به طور قابل‌توجهی آمار بیشتری را شامل می‌شود، از جمله:

 

6. Klear

Klear

Klear یک بستر بازاریابی اینفلوئنسر است که بر کشف اینفلوئنسر و تجزیه‌وتحلیل متمرکز است. قیمت‌گذاری آن نامشخص است، اگرچه برای شرکت‌هایی که کمتر از 20 کارمند دارند و یک آژانس نیستند، یک طرح تخفیف ارائه می‌دهد.

Klear با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده و هوش مصنوعی، پایگاه‌داده گسترده‌ای از اینفلوئنسران را به بیش از 60،000 دسته موضوع تقسیم می‌کند و تجزیه‌وتحلیل عمیقی در مورد روان‌شناسی مخاطبان آنها ارائه می‌دهد. اخیراً آنالیز استوری‌های اینستاگرام را به قابلیت‌های خود اضافه کرده است.

Klear شامل یک ابزار ترکیبی گوش‌دادن / تحلیل اجتماعی است. می‌توانید از آن برای تحقیق در مورد رقبا استفاده کنید.

کاربرد اساسی این پلتفرم تجزیه‌وتحلیل آن است. یک نمای کلی از معیارهای استاندارد اجتماعی اینفلوئنسر را به شما ارائه می‌دهد که در معیارهایی عمیق‌تر از حد معمول است. یک معیار مفید “True Reach” است. عددی الگوریتمی که بر اساس سال‌ها جمع‌آوری داده‌های واقعی تعیین می‌کند.

 

7. SocialBook

 socialbook

SocialBook تجزیه‌وتحلیل داده‌های مجهز به هوش مصنوعی را برای هر اینفلوئنسر اینستاگرام، یوتیوب یا Twitch فراهم می‌کند. اگرچه برای تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام خود به عضویت نیاز دارید، می‌توانید برخی از داده‌ها را برای طیف محدودی از اینفلوئنسران در برنامه رایگان مشاهده کنید. برای انجام جستجوی پیشرفته، به یک اکانت پولی نیاز دارید.

شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از آمار را برای اینفلوئنسران خود پیدا کنید. بدیهی است که داده‌های اینستاگرامرها از آنچه SocialBook برای اینفلوئنسران در Youtube یا Twitch فراهم می‌کند متفاوت است.

هر پروفایل اینفلوئنسر اینستاگرام با آمار اولیه، مانند کل دنبال‌کنندگان، پسندیدن‌ها و پست‌ها، شروع می‌شود. نکته مهم این است که SocialBook به هر یک از اینفلوئنسرها امتیاز تقویت نیز می‌دهد، نمره‌ای از 0 تا 100 بر اساس میزان قدرت آنها برای اینفلوئنسری محاسبه می‌شود.

آنها این کار را با ده برچسب برتر که اینفلوئنسر در پست‌های خود استفاده می‌کند دنبال می‌کنند. بخش بعدی شامل طیف وسیعی از پست‌های اخیر ساخته شده توسط اینفلوئنسر است که تعداد لایک‌ها و نظرات هر پست را نشان می‌دهد.

بقیه صفحه هر اینفلوئنسر شامل تجزیه‌وتحلیل بسیار دقیق‌تری است. همچنین علایق مخاطبان را تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

اگر به یادگیری و اشتغال در سئو علاقه‌مند هستید می‌توانید مطالب ما را در سئو کده دنبال کنید.

8. Pixlee

Pixlee ابزاری رایگان ارائه می‌دهد که در آن می‌توانید گزارش‌های هفتگی قابل اشتراک‌گذاری با تجزیه‌وتحلیل و معیارهایی ایجاد کنید که به شما در ایجاد تعامل بیشتر و جذب فالوورهای جدید کمک کند.

می‌توانید از داده‌های Pixlee برای  یافتن طرف‌داران و ارتباط با اینفلوئنسران استفاده کنید. همچنین می‌توانید بر مکالمات نظارت کرده و محتوای پردرآمد را شناسایی کنید.

این شامل آمار و ردیابی هشتگ، رشد فالوور اینستاگرام و داده‌های موردنیاز برای شناسایی جذاب‌ترین پست‌های شما است.

 

9. Socialbakers

Socialbakers ابزاری برای تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام را برای اکانت‌های شخصی و تجاری ارائه می‌دهد. این به شما آماری از محبوب‌ترین پست‌های اینستاگرامی را می‌دهد، بنابراین می‌توانید موفقیت خود را پیگیری کنید و یاد بگیرید چه چیزی مخاطبان شما را راضی می‌کند.

اگر نیازهای پیشرفته‌تری به اینستاگرام داشته باشید، در پلتفرم بازاریابی یکپارچه Socialbakers قابلیت‌های پیشرفته‌تری خواهید یافت. با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را هوشمندتر مدیریت کنید تا کشف کنید که چه پست‌هایی را باید تبلیغ کنید، چه زمانی آنها را منتشر کنید و کدام نوع‌های مخاطب را هدف قرار دهید. Socialbakers به ​​شما امکان می‌دهد مجموعه آزمایشی آنها را برای یک آزمایش شخصی و سریع امتحان کنید.

 

10. Union Metrics

Union Metrics طیف وسیعی از تجزیه‌وتحلیل‌ پیج اینستاگرام را برای ایجاد یک استراتژی اجتماعی مؤثر و اطلاع‌رسانی روزانه در رسانه‌های اجتماعی فراهم می‌کند. این شامل:

می‌توانید تعامل با پست‌های خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. طرف‌داران را کشف کنید و محتوای برتر خود را شناسایی کنید. این ارتباط با حساب‌های اینستاگرام شما را به طور مداوم کنترل می‌کند و در هنگام وقوع، جدیدترین اطلاعات را به شما ارائه می‌دهد.

اگرچه پلن‌ها از 49 دلار تا 199 دلار در هر ماه متغیر است، شما می‌توانید یک چکاپ حساب Instagram رایگان انجام دهید. بررسی رایگان اینستاگرام برای تجزیه‌وتحلیل 30 روز گذشته فعالیت در حساب شما است. شامل پست‌ها و تعامل طرف‌داران خود، به اینستاگرام متصل می‌شود تا به شما در مورد چگونگی بهبود اطلاعات مهم و اساسی را ارائه دهد. این شامل:

 

منبع: سایت influencermarketinghub

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =