امروز می‌خواهیم درباره‌ی  16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی برایتان توضیح دهیم. با سئوکده همراه باشید

فاکتور‌های سئو و رتبه‌بندی گوگل زیاد هستند اما بعضی از آن‌ها در دامنه وجود دارند که باید در زمان ثبت دامنه به آن‌ها توجه داشت، ثبت نکردن دامنه سئو فرندلی باعث از دست رفتن میزان بالایی اعتبار سئو خواهد شد.توچه به  16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی به شما کمک می‌کند که به درستی پیش بروید.

بهترین راه به منظور راه اندازی یک سایت قدرتمند، انتخاب نام و آدرسی مناسب برای آن است. با یادگیری 16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی

می‌توانید آدرس دامنه ای بسازید که نهایتا باید باعث رضایت اول کاربران شما و دوم گوگل بشود.

حالا این به چه معناست؟ با ذکر یک نمونه توضیح می‌دهیم: فرض کنید ۲ دامنه با آدرس هایی کاملا متفاوت که از قبل هم تاریخچه‌ای در گوگل ندارند در یک ساعت توسط دو نفر ثبت و ایندکس شوند. هر دو دامنه از نظر سئوی محتوا و بک لینک با هم یکسان اند و هر دو اینها قصد بدست آوردن رتبه اول گوگل را دارند.

تا به حال هر دو سایت امتیازهایی برابر داشته اند و هیچکدام از دیگری قوی تر نیست اما در موقع  ثبت دامنه اول ۱ سال و دومی ۵ ساله ثبت می‌شوند! اینجاست که دامنه دوم نسبت به دامنه اول برتری پیدا می‌کند چونکه یکی از فاکتور‌های رتبه بندی گوگل میزان عمر دامنه‌هاست.

اگر رتبه بالاتری در گوگل می‌خواهید؟ به این نکات کاملا توجه کنید:

توجه کنید که فاکتور‌ها بر اساس میزان اهمیت شان طبقه‌بندی نشده‌اند. حالا می‌رویم تا با 16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی آشنا شویم.

16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی

دامنه سطح بالا

Top Level domain (TLD) یا دامنه سطح بالا اصطلاحی رسمی است که  برای پسوندی که در انتهای نام دامنه ظاهر می‌شود به کار می‌رود. بعضی از نمونه‌های دامنه های سطح بالا موارد زیر را شامل می‌شوند:

همه با پسوند‌های فوق آشنا هستید، بیشتر از ۱۰۰۰ پسوند وجود دارد که وب مسترها می‌توانند برای دامنه شان آن را انتخاب کنند اما توصیه ما دامنه های کشوری مانند .ir یا بین المللی محبوب مانند .com و .org است.

البته انتخاب پسوند دامنه کاملا به موضوع سایت بستگی دارد، حالا با دقت بیشتری به انجام  16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی برای دامنه خود بپردازید، اگر شما در زمینه ‌ی فروش اینترنتی فعالیت دارید پسوند Shop. یکی از بهترین گزینه‌هاست.

ریشه دامنه

Domain Root یا ریشه دامنه به منزله صفحه اصلی شماست. اگر قصد فعالیت در زمینه‌ی خاصی مانند  شرکت را دارید از کلمه کلیدی در آدرس دامنه تان استفاده کنید در اینجا Com می‌شود.

عمر دامنه

طبق مدارک موجود می‌توان گفت که مهم ترین شاخص ارزش گذاری دامنه‌ها از دید گوگل عمر دامنه‌هاست. ارزش دامنه‌ای با عمر ۲ ماه با دامنه‌ای ۲ ساله  تفاوت بسیاری با هم دارند و حتی از نظر ارزش‌گذاری قابل مقایسه نیستد، اما چرا؟ به دو دلیل: عمر محتوا و عمر لینک.

مانند گیاه سیر که هر چه بیشتر بماند جا افتاده‌تر می‌شود و برای خورنده اش خوشمزه‌تر می‌شود در بک لینک و تولید محتوا هم گوگل نقش خورنده را بازی می‌کند.

نکته: درکی نادرست از عمر دامنه در بین افراد وجود دارد، بسیاری هستند که فکرمی‌کنند گوگل به زمان ثبت دامنه اهمیت می‌دهد ولی اصلا اینطور نیست. عمر یک دامنه دقیقا از زمان ایندکس شدن سایت در گوگل حساب می‌شود نه از زمان خرید دامنه!

تاریخ انقضا دامنه

تاریخ انقضا، دومین فاکتور مهم است، دامنه‌‌هایی که تاریخ انقضای بیشتری دارند از امنیت بیشتری نزد گوگل برخوردار هستند و این ممکن است باعث بالا رفتن میزان اعتماد گوگل نسبت به وب سایت شما شود.

نام دامنه

نام دامنه نه فقط برای گوگل بلکه برای کاربران هم از اهمیت زیادی برخوردار است. بر اساس اسناد و مدارک بدست آمده بهترین نام برای دامنه باید با موضوع سایت و کلمات کلیدی هدف آن ارتباطی  مستقیم داشته باشند.

زمانی‌که کلمه کلیدی هدف دقیقا و به شکل  کاملا مستقیم در آدرس دامنه قرار گرفته است به اصطلاح این دامنه تطابق دقیق با کلمه کلیدی‌اش دارد و شانس بیشتری برای کسب رتبه اول با آن عبارت کلیدی را دارد، به این تکنیک در سئو Exact Match Domain گفته می‌شود.

 

 

16 نکته مهم برای ثبت دامنه سئو فرندلی

اس اس ال(SSL)

معمولا گوگل شاخص‌‌های رتبه‌بندی سایت‌ها را به شکل عمومی اعلام نمی‌کند اما SSL یکی از آن‌ها نیست! نصب پروتکل امنیت لایه انتقال، از آن دسته شاخص‌هایی است که گوگل به صورت کاملا علنی به تاثیرش اعتراف کرده است.

بعد از نصب SSL باید حتما تمامی آدرس‌های قدیمی از Https با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به Https منتقل شوند. همچنین اتصال سایت شما به پنل سرچ کنسول باید مجددا و با آدرس جدید انجام گیرد.

پسوند دامنه

پسوند دامنه در زمان‌های دورتر جزو مهم ترین شاخص‌ها بود اما با اضافه شدن هدف گذاری بین المللی به پنل سرچ کنسول گوگل، دیگر تاثیر چندانی ندارد یا شاید بهتر است بگوییم اصلا ندارد!

نحوه کارکرد

سایت‌هایی که پسوند دامنه شان حاوی پسوند کشوری بود (مثلا در ایران ir.) شانس بیشتری در نتایج جستجو کاربرانی را داشتند که با IP متعلق به همان کشور به جستجو پرداخته بودند.

اما همان طور که گفته شد با اضافه شدن هدف‌گذاری بین المللی به راحتی می‌توان کشور هدف را مشخص کرد. نکته دیگری هم اینجا مطرح است، این شاخص در نتایج جستجو فارسی اثری نخواهد داشت. چرا که اصلا  گوگل فارسی ای وجود ندارد.

دیگر شاخص‌ها

ثبت دامنه رنک دار

خرید دامنه‌ای که قبلا خود سابقه ای در گوگل داشته است، می‌تواند برای شروع کار مناسب باشد ولی به شرطی که مرتبط باشد!

سابقه دامنه در سایت آرشیو

برای چک کردن سابقه تاریخی آدرس دامنه خود را در سایت آرشیو  وارد کنید.

تعداد کارکترهای دامنه

هر چه آدرس کوتاه تر باشد بهتر است! چرا که هم در ذهن بهتر خواهد ماند و هم حروف اضافه نخواهد داشت.

دامنهای با نامی فراموش نشدنی ثبت کنید

سعی کنید نام دامنه تان کوتاه باشد، راحت به خاطر سپرده شود و تایپ آسانی داشته باشد و راحت تلفظ شود. وجود این ویژگی‌ها برای انجام دیجیتال مارکتینگ  بسیارمهم است چرا که باعث می‌شود بازدید کنندگان مستقیماً از سایت شما بازدید بکنند.

از ثبت دامنه با پسوند‌های بی ربط خودداری کنید

هر روزه پسوند‌های جدیدی مانند .xyz , .website. و غیره. به بازار می‌آید ولی شما گول این‌ها را نخورید، هنوز پسوند .com در دنیا و .ir در ایران  از محبوب ترین  دامنه ها هستند. حفظ آدرس سایتی که با پسوند جدید ثبت شده است برای افراد قدیمی می‌تواند کمی مشکل ساز شود.

فولدر را به ساب دامین ترجیح دهید

از نظر فنی گوگل اعلام کرده است که تفاوتی بین محتوای ساب دامین و پوشه قائل نیست. اما طبق مستندات موجود آمار‌ها نشان از بهتر بودن پوشه دارند به این خاطر که  اتوریتی یا اعتبار دامنه با کیفیت بیشتری به سایر صفحات منتقل خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =