25 تا از بهترین ابزارهای سئو (SEO) :

 

هیچ چیزی شبیه به‌روزرسانی ناگهانی الگوریتم گوگل نمی‌تواند باعث شود مدیران وب‌سایت احساس گیجی و نگرانی کنند. موتورهای جستجو منتظر یک سازماندهی بهتر هستند که تلاش‌های شما را بیهوده کنند. بعلاوه، هنوز رازی در مورد نحوه ارزیابی وب‌سایت‌ها توسط گوگل و تعیین اینکه چه سایت‌هایی در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERPs)برای پرسش‌های مختلف ظاهر می‌شوند و نحوه ظاهرشدن آن ها وجود ندارد.

بااین‌حال تعدادی ابزار بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)وجود دارد که به مدیران وب‌سایت‌ها در این مسیر کمک می‌کند. برخی از این ابزارها رایگان و برخی دیگر پولی که می‌تواند به شما کمک کند وب‌سایت خود را همان گونه که موتورهای جستجو (مانند Google)می‌بینند مشاهده کنید؛ به‌این‌ترتیب، می‌توانید با کلمات کلیدیِ مرتبط موردنظر شما رتبه وب‌سایت خود را ارتقا دهید. در این مقاله، ما 11 ابزار رایگان سئو و 14 ابزار پولی سئو را معرفی و مرور می‌کنیم.

با سئوکده همراه باشید????❤

توجه: برخی از ابزارهای رایگان زیر علاوه بر امکانات رایگان، برای دسترسی‌ها و امکانات بیشتر نیاز به خرید درون برنامه‌ای دارند؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که درمورد ابزارهای تحقیق کنید و ببینید کدام بیشتر به کارتان می‌آید و برای نیازها و اهداف شما ایدئال است؛ با این کار از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کنید.

ابزارهای سئو

در این مقاله ابزارهای زیر بررسی و معرفی می‌شوند:

11 ابزار رایگان سئو:

1.    HubSpot Website Grader:

HubSpot Website Grader

مدیران وب‌سایت‌ها سعی می‌کنند تا ترافیک و سرنخ‌هایی برای وب‌سایت خود به دست آورند. به همین دلیل برای وبمسترها مهم است که بفهمند دقیقاً چه کاری می‌توانند برای بهبود سئو انجام دهند.

با استفاده از HubSpot Website Grader به‌سادگی آدرس وب‌سایت خود را وارد کنید و به طور خودکار یک کارت گزارش (Report Card) با بینش‌های کاربردی در مورد تلاش‌های سئو خود دریافت خواهید کرد. همچنین شما می‌توانید در دوره بهینه‌سازی وب‌سایت آکادمی HubSpot ثبت‌نام کنید تا به شما آموزش دهند که چگونه SEO وب‌سایت خود، تجربه کاربری (UX) و موارد دیگر را بر اساس نوع باز خوردی که در کارنامه خود دریافت کرده‌اید، بهبود بخشید.

با گریدر (ابزاری برای ارزیابی پرفورمنس وب‌سایت) وب‌سایت HubSpot ، می‌توانید:

2.    Google Search Central:Google search console :

Google Search Central:Google search console

Google Search Central (که قبلاً به‌عنوان گوگل وبمستر شناخته می‌شد) دارای تعدادی ابزار است که به شما کمک می‌کند در SERPها برای عبارت و عباراتی که مخاطبان موردنظر شما به دنبال آنها هستند ظاهر شوید.

اگر یک شخص تجاری یا بازاریاب هستید، Search Central شما را راهنمایی می‌کند تا از کنسول جستجوی Google برای کمک به SEO و تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت خود استفاده کنید. گوگل سرچ کنسول (Google Search console)وب‌سایت شما را رصد، اشکال‌زدایی و بهینه می‌کند و به دانش کدنویسی نیازی نیست.

عناوینی که  Google Search Console به شما آموزش می‌دهد:

3.    Google Analytics:

Google Analytics

اگرچه Google Analytics دارای نسخه پولی است ولی نسخه رایگان این محصول می‌تواند به شما در مدیریت سئو وب‌سایتتان کمک کند (به‌ویژه زمانی که Google Analytics را با Google Search Console جفت می‌کنید، نمایان می‌شود)

با انجام این کار، داده و آنالیزهای دقیق‌تری از وب‌سایت در دسترس شما قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید از کلمات پراستفاده که در سرچ بقیه کاربران استفاده شده است، برای بهبود کلمات کلیدی استفاده کنید و از طریق آن ها باعث شوید رتبه وب‌سایتتان افزایش یابد.

مواردی که در Google Analytics وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید:

ترافیک هرزنامه را حذف کنید یا ترافیک خود را فیلتر کنید تا از ترافیکی که احتمال خراب کردن گزارش‌ها SEO را دارد، مانند ارجاع‌کنندگان جعلی (که ترافیک جعلی به وب‌سایت شما می‌آورند) خلاص شوید.

4.    UpCity Free SEO Report Card:

UpCity Free SEO Report Card

کارت گزارش رایگان SEO توسط UpCity به شما امکان می‌دهد وب‌سایت خود را تجزیه‌وتحلیل کنید تا مشخص شود که چگونه در رقابت قرار می‌گیرید.

مواردی که در گزارش SEO Report Card ذکر می‌شود: 

5.    Internet Marketing Ninjas:

Internet Marketing Ninjas

بازاریابی اینترنتی نینجا یک شرکت متمرکز بر SEO است و دارای انواع ابزارهای رایگان است که می‌توانید برای مقایسه وب‌سایت خود و دیگر وب‌سایت‌ها، بهینه‌سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی خاص، تولید متاتگ‌ها و افزایش ترافیک ارگانیک به وب‌سایت خود استفاده کنید.

ابزارهایی که Ninja در اختیار شما قرار می‌دهد:

6.    Bing Webmaster:

Bing Webmaster

مایکروسافت بینگ وبمستر به شما امکان دسترسی به تعدادی از ابزارها را می‌دهد که کارایی وب‌سایت شما را بهبود می‌بخشد. مانند ابزارهای گزارش‌دهی، تشخیصی و سئو.

مدیریت پیوندها و مرور کلمات کلیدی کمک کنند تا مطمئن شوید وب‌سایت شما برای جستجوی ارگانیک بهینه شده است.

ابزارهایی رایگان که این قدرت را دارند که به شما در تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت خود، مدیریت پیوندها و مرور کلمات کلیدی کمک کنند تا مطمئن شوید وب‌سایت شما برای جستجوی ارگانیک بهینه شده است.

کارهایی که می‌توانید با SEO Bing Webmaster انجام دهید:

7.    Seolyzer:

Seolyzer

Seolyzer یک ابزار رایگان برای خزیدن، تجزیه‌وتحلیل ورود به سیستم و SEO است که به شما کمک می‌کند؛ تعیین کنید موتورهای جستجو مانند Google چگونه وب‌سایت شما را مشاهده می‌کنند. Seolyzer اطلاعاتی را که ربات‌های خزنده در فایل‌های ورود به سیستم سرور شما هنگام مرور سایت شما باقی می‌گذارند، برای شناسایی و ایجاد KPIهای SEO شما جمع‌آوری می‌کند. این ابزار همچنین کدهای خطا، تغییر مسیرها و سرعت و عملکرد صفحه را شناسایی می‌کند.

علاوه بر این، Seolyzer می‌تواند به شما در زمینه‌های زیر کمک کند:

مسائل SEO را در وب‌سایت خود مانند زمان پاسخگویی ضعیف، شناسایی پیام‌های خطا و حجم خزیدن به طور مستمر تحت نظارت قرار دهید تا بتوانید قبل از آسیب جدی آنها را برطرف کنید.

8.    SEOquake:

SEOquake

SEOquake یک برنامه افزودنی Google Chrome است که به طور خودکار پارامترهای SEO یک صفحه وب را سریع و رایگان بررسی می‌کند. این شامل ممیزی‌های SEO در صفحه، بررسی پیوندهای داخلی و خارجی، آدرس و زمان واقعی مقایسه دامنه و صادرات فایل داده است.

موارد دیگری که می‌توانید از SEOquake برای آنها استفاده کنید عبارت‌اند از:

9.    Seoability:

Seoability

Seoability یک ابزار جستجوگر رایگان برای سئو است.

با استفاده از آن می‌توانید میزان مطابقت وب‌سایت خود را با جدیدترین الگوریتم‌های سئو آزمایش کنید. با واردکردن سایت URL خود، وب‌سایت شما مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد و نکاتی در مورد نحوه بهینه‌سازی بهتر وب‌سایت خود دریافت خواهید کرد.

علاوه بر ممیزی سئو وب‌سایت شما، به 1000 ممیزی زیر صفحه، گزارش و هشدارهای ایمیل و نظارت بر کلمات کلیدی دسترسی خواهید داشت.

در اینجا برخی دیگر از مزایای استفاده از Seoability ذکر شده است:

10.  Check My Links:

Check My Links

بررسی لینک‌های من یک برنامه افزودنی Google Chrome است که می‌توانید از آن برای اطمینان از کارکردن لینک‌های خود در صفحات وب داخلی یا خارجی اطمینان حاصل کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر بخواهید یک عبارت را در ویکی‌پدیا جستجو کنید، چک مای لینک را بررسی کنید؛ می‌تواند به شما بگوید که تعداد لینک‌هایی که صفحه ویکی‌پدیا در کل دارد و چند مورد از این لینک‌ها خراب است. این امر برای آن مفید است که می‌توانید لینک‌های شکسته را بلافاصله (یا حداقل قبل از فعال‌شدن صفحه) اصلاح کنید. بررسی چک مای لینک مطابق سازندگان، برای توسعه دهندگان، ویرایشگران محتوا و طراحان وب ایدئال است.

در اینجا چند نمونه دیگر از آنچه که Check My Links می‌تواند انجام دهد آورده شده است:

11. BROWSEO:

BROWSEO

BROWSEO یک مرورگر سئو است که به شما امکان می‌دهد صفحه وب‌سایت خود را در قالب جدا شده مرور کنید تا بتوانید UX(رابط کاربری) و محتوای آن را تجزیه‌وتحلیل کنید و همچنین در مورد سئو آن اطلاعات کسب کنید. هنگامی که URL را وارد می‌کنید، خروجی روی HTML شما قرار می‌گیرد تا بتوانید ساختار صفحه، عبارات جستجوی بهینه شده و سایر عوامل مرتبط با سئو را درک کنید.

نمونه‌هایی از کارهایی که می‌توانید با BROWSEO انجام دهید عبارت‌اند از:

 

در ادامه اجازه دهید برخی از ابزارهای سئو را بررسی کنیم که نیاز به پرداخت دارند.

*توجه: برخی از این ابزارها دوره آزمایشی رایگان دارند؛ برخی نیز برنامه‌های کاملاً رایگان را ارائه می‌دهند، اما از نظر انعطاف‌پذیری و سفارشی‌سازی محدودیت‌هایی دارند.

14 ابزار پولی سئو:

 

1.    Ahrefs:

Ahrefs

Ahrefs یک منبع سئو پیشرفته است که ویژگی وب‌سایت شما را بررسی می‌کند و کلمات کلیدی، پیوندها و پروفایل‌های رتبه‌بندی را ایجاد می‌کند تا به شما در تصمیم‌گیری بهتر در مورد محتوای شما کمک کند.

برخی از ویژگی‌های اصلی آن عبارت‌اند از:

هنگامی که از اکسپلورر کلمات کلیدی این سایت استفاده می‌کنید، کلمات کلیدی جدید را پیدا میکنید که میزان جستجو نسبتا بالایی دارد و در آخر صفحه نیز کاملا سایت های رقبای خود را میتوانید درکلمات کلیدی خود ببینید که حتی نمره دامنه  و نمره صفحه هم مشخص میباشد. پس برای استراتژی یک وب سایت خوب عالی است.

قیمت: دوره آزمایشی هفت‌روزه 7 دلار، 99 دلار در ماه برای Lite ، 179 دلار در ماه در استاندارد، 399 دلار در ماه در پیشرفته، 999 دلار در ماه در نمایندگی

2.    SEMrush:

SEMrush

SEMrush  داشبورد مفصلی است که عملکرد دامنه‌ها به‌طورکلی و صفحات خاص آنها را گزارش می‌دهد. SEMrush منابع متعددی را ارائه می‌دهد که یکی از آنها SEO Toolkit است.

Toolkit به شما امکان می‌دهد بهبود دید وب‌سایت را در طول زمان ردیابی کنید و همچنین مشخص کنید که در کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی شده است، رتبه صفحه برای یک کلمه کلیدی چقدر است، حجم جستجوی ماهانه کلمه کلیدی و موارد دیگر.

امکانات دیگر SEMrush :

قیمت: 119.95 دلار در ماه برای Pro ، 229.95 دلار در ماه برای Guru ، یا 449.95 دلار در ماه برای مشاغل

3.    GrowthBar:

GrowthBar

GrowthBar یک برنامه افزودنی Chrome است که می‌تواند به شما در انجام کلمات کلیدی، تجزیه‌وتحلیل رقابتی و ردیابی رتبه‌بندی سئو کمک کند. با GrowthBar ، مستقیماً از صفحات نتایج موتور جستجو به نقاط داده هر وب‌سایت دسترسی پیدا کنید. این به شما امکان می‌دهد عملکرد رقبای خود را ارزیابی کرده و کانال‌های رشد، کلمات کلیدی، بک‌لینک‌ها و تبلیغاتی که برای آنها کار می‌کند را مشاهده کنید.

در اینجا برخی از ویژگی‌های کلیدی GrowthBar آورده شده است:

4.    Woorank:

Woorank

سایت Woorank با تجزیه‌وتحلیل عمیقی که دارد می‌تواند به وبمستران کمک کند تا به بهینه‌سازی و بهبود وب‌سایتشان بپردازند. این تجزیه‌وتحلیل بر اساس سئو موجود، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر را در نظر می‌گیرد.

هر گزارش به هشت بخش تقسیم می‌شود تا به شما کمک کند به‌راحتی سایت خود را تجزیه‌وتحلیل کنید و اهداف بهینه‌سازی را مشخص کنید.

بخش‌های مختلف Woorank :

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 14 روزه، 59.00 دلار در ماه برای Pro ، 179.00 دلار در ماه برای Premium ، یا تماس برای نقل‌قول Enterprise

5.    BuzzStream:

BuzzStream

اگرچه بک‌لینک به وب‌سایت شما برای رتبه‌بندی خوب در گوگل بسیار مهم است، اما ارتباطی که هنگام ایجاد لینک برقرار می‌کنید بسیار شبیه تماس سرد است. BuzzStream تحقیق درباره افراد مناسب، ارائه پیام‌های ایمیل مؤثر و ردیابی افرادی که هر درخواست پیوند را پذیرفته‌اند را آسان می‌کند.

*تماس سرد: تماس سرد یکی از روش‌های بازاریابی تلفنی است. اصطلاح سرد برای این واقعیت به کار می‌رود که شما بر اساس ارتباط قبلی با مشتری تماس نمی‌گیرید و مشتری از تماس شما بی‌اطلاع است.

BuzzStream همچنین به شما کمک می‌کند:

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 30 روزه، 24 دلار در ماه برای شروع، 99 دلار در ماه برای گروه، 299 دلار/ ماه برای حرفه‌ای، 999 دلار+ برای سفارشی

6.    Moz Pro Tools:

Moz Pro Tools

اشتراک Moz Pro به‌عنوان یک ابزار همه‌کاره برای افزایش رتبه جستجوی کسب‌وکار شما عمل می‌کند. مجموعه ابزارهای تحقیقاتی Moz منابع موردنیاز مشترکان را برای شناسایی فرصت‌های سئو، پیگیری رشد، ایجاد گزارش و بهینه‌سازی تلاش‌های آنها در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.

Moz Pro همچنین شامل موارد زیر است:

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 30 روزه، 99 دلار در ماه برای استاندارد، 149 دلار در ماه برای متوسط ​​، 249 دلار/ ماه برای بزرگ، 599 دلار/ ماه برای حق بیمه

7.    Linkody:

Linkody

بهترین راه برای درک عملکرد سئو خارج از صفحه (Off Page SEO)، داشتن یک مرور خوب از بک‌لینک‌های خود است Linkody، به شما امکان می‌دهد پیوندها را از طریق رابط کاربری آسان کشف، ردیابی، تجزیه‌وتحلیل و رد کنید.

گذشته از این، این ابزار لینک‌های شما را 24 ساعته و 7 ساعته بررسی می‌کند و هرگونه تغییری را به شما اطلاع می‌دهد، بنابراین در صورت گم‌شدن یا خراب‌شدن لینک می‌توانید اقدامات فوری را انجام دهید.

سایر ویژگی‌های Linkody عبارت‌اند از:

قیمت: 14.50 دلار/ ماه برای وب مستر، 24.90 دلار/ ماه برای پیشرفته، 49.90 دلار/ ماه برای Pro ، 99.90/ ماه برای آژانس و 153.90 دلار/ ماه برای آژانس XL

8.    Screaming Frog SEO Spider:

Screaming Frog SEO Spider

این برنامه که به طور خاص برای سئو کارها طراحی شده است؛ وب‌سایت‌هایی را که مشخص کرده‌اید خریده و URLها را برای مسائل رایج سئو جستجو می‌کند. این برنامه یک فرایند وقت‌گیر را ساده و سریع می‌کند. مخصوصاً برای وب‌سایت‌های بزرگ‌تر. (ممکن است ساعت‌ها یا روزها طول بکشد تا نشانی‌های اینترنتی یکسان را به‌صورت دستی ارزیابی کنید.)

سایر ویژگی‌های قابل‌توجه عبارت‌اند از:

قیمت: رایگان یا 99 یورو در سال

9.    Remove’em:

Remove'em

لینک‌های مصنوعی یا غیرطبیعی می‌توانند به رتبه جستجوی شما آسیب جدی وارد کنند. Remove’em به خلاص شدن از شر این لینک‌ها کمک می‌کند.

 از جمله قابلیت های این ابزار: 

10. AnswerThePublic:

AnswerThePublic

AnswerThePublic یک ابزار جستجو کلمه کلیدی است که به داده‌های تکمیل‌کننده خودکار گوگل و سایر موتورهای جستجو گوش می‌دهد و سپس لیستی از عبارات و سؤالاتی را که افراد در اطراف کلمه کلیدی شما جستجو می‌کنند در اختیار شما قرار می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد وب‌سایت و محتوای خود را برای مخاطبین خود ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان و تبدیل‌ها را افزایش دهند.

با AnswerThePublic ، همچنین می‌توانید:

قیمت: $ 99/ mo برای برنامه ماهانه، $ 79/ mo برای برنامه سالانه، $ 399/ mo برای برنامه Enterprise

11. Keyword Hero:

Keyword Hero

Keyword Hero جلسات بازدیدکنندگان شما را با کلمات کلیدی مورداستفاده در صفحه شما، همه در حساب Google Analytics شما جفت می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، این ابزار به شما درکی از قصد جستجوی ترافیک ارگانیک شما می‌دهد.

اقداماتی که می‌توانید با Keyword Hero انجام دهید:

قیمت: دوره آزمایشی 14 روزه برای هر برنامه، رایگان برای Little Hero ، 9 دلار در ماه برای بزرگ قهرمان، 49 دلار در ماه برای قهرمان غول‌پیکر و 149 دلار در ماه برای قهرمان نهایی

12. SpyFu:

SpyFu

SpyFu یک کلمه کلیدی رقیب برای Google Ads است. علاوه بر تحقیقات کلمات کلیدی، به تحقیقات رقابتی PPC ، تحقیقات رقابتی سئو و ایجاد لیست‌ها و دامنه‌های سفارشی کمک می‌کند.

این ابزار به شما کمک می‌کند ترافیک را به کمپین‌ها و وب‌سایت Google Ads خود هدایت کنید، رتبه‌های پرداخت شده و رتبه‌بندی شده در Google ، بینگ و یاهو را تحت‌نظر داشته باشید و اطلاعات تماس معتبر و دقیقی را برای مشتریان دریافت کنید.

با SpyFu ، همچنین می‌توانید:

قیمت: 39 دلار در ماه برای Basic ، 79 دلار در ماه برای حرفه‌ای، 299 دلار در ماه برای تیم

13. Seomater:

Seomater

Seomater یک ابزار ممیزی سئو و خزیدن وب‌سایت است. این نرم‌افزار به تجزیه‌وتحلیل فنی سئو و آزمایش بهینه‌سازی سئو در صفحه کمک می‌کند. هنگامی که ابزار سایت شما را خزید، یک گزارش سئو دریافت خواهید کرد که عناصر مختلف مربوط به سئو وب‌سایت شما از جمله پیوندهای داخلی و خارجی، لینک‌های پشتیبان، کیفیت و سرعت صفحه، رسانه‌های اجتماعی، حضور ارگانیک و موارد دیگر را توضیح می‌دهد.

تجزیه‌وتحلیل شما همچنین با نکاتی در مورد چگونگی بهبود هر یک از این عناصر سئو همراه خواهد بود.

علاوه بر این، می‌توانید:

قیمت: همان‌طور که پیش می‌روید از 5 دلار شروع کنید، 19 دلار در ماه برای مشاغل کوچک، 49 دلار/ ماه برای حرفه‌ای، 179 دلار/ ماه برای نامحدود

14. ContentKing:

ContentKing

ContentKing یک ابزار ممیزی سئو و ردیابی محتوا در زمان واقعی است که وب‌سایت شما را 24 ساعت و 7 هفته پیگیری می‌کند، بنابراین به هرگونه مسئله مربوط به سئو برای مدت طولانی بی‌توجه نیست. این ابزار مبتنی برابر است، به این معنی که نیازی به نصب ندارد و داده‌ها و گزارش‌ها شما در هر زمان که به آنها نیاز دارید در دسترس است.

همچنین می‌توانید:

قیمت: $ 139/ ماه برای Basic ، $ 219/ mo برای استاندارد، $ 319/ mo برای Premium ، یا با یک نماینده برای نقل‌قول Enterprise تماس بگیرید

 

اکنون که با 25 ابزار سئو رایگان و پولی آشنا شدید، تعیین کنید که کدام گزینه به شما در دستیابی به اهداف سئو و ممیزی، بهینه‌سازی و نظارت بر وب‌سایت، صفحات وب فردی و محتوا کمک می‌کند.

 

منابع:

Hubspot

Seocade