برای بیشتر سئوکارها اهمیتی ندارد که از هر وب‌سایت چند بک‌لینک دریافت می‌کنند. آنها فقط به تعداد وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (اشاره به دامنه‌ها) که به آن‌ها لینک‌های بیشتر می‌دهند، اهمیت می‌دهند. لینک‌سازی و اضافه کردن لینک‌های خارجی بیشتر و با کیفیت‌تر باعث افزایش اعتبار وبسایت شما می‌شود. شما با این کار می‌توانید به جایگاه بهتری در گوگل دست پیدا کنید. 

{آیا تا به حال به سایت‌هایی مراجعه کرده‌اید که به شما لینک می‌دهند تا لینک‌های بیشتر دریافت کنید؟ رای دهید و در مورد این که چرا این کار را می‌کنید یا نکنید، نظر بدهید.
میشل پکانک (@ michalpecanek)۱۲ مه ۲۰۲۰
این موضوع احتمالاً دو دلیل دارد.
اول این‌که، اکثر مطالعات در مقیاس بزرگ همبستگی قوی بین ترافیک ارگانیک و تعداد بک‌لینک‌ها را از وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد نشان می‌دهند.

لینک‌های بیشتر

دوم، برخی نگران هستند که داشتن بک لینک زیاد از یک وب‌سایت غیرطبیعی است.

به نظر نمی‌رسد که این مورد چندان مهم باشد.

مطالعه‌ای کوچک انجام شد و مشخص شد که ۲۳/۷۹ درصد دامنه‌های مراجعه‌کننده چندین بار به یک وب‌سایت متصل شده‌اند.

 

لینک‌های بیشتر

و اکثر وب‌سایت‌ها 2-5 بار لینک می‌دهند.

لینک‌های بیشتر

به‌عبارت‌دیگر، داشتن چندین لینک از یک وب‌سایت کاملاً طبیعی است.

اما چه دلایل قانع‌کننده‌ای برای ایجاد چندین لینک از هر دامنه وجود دارد؟

در اینجا چهار مورد از آنها ذکر شده است:

۱- «اقتدار» صفحات خود را افزایش دهید
۲- از صفحات بیشتری لینک دریافت کنید
۳- از ترافیک ارجاع بیشتری استفاده کنید
۴- لینک‌های بیشتری را به‌سادگی بسازید

۱- «اقتدار» صفحات خود را افزایش دهید

هر صفحه وب دارای مقدار مشخصی «اقتدار» به نام PageRank (PR) است. این از طریق لینک‌های بیشتر داخلی و خارجی به صفحات دیگر سرازیر می‌شود.

 

 

لینک‌های بیشتر

PageRank پایه و اساس الگوریتم رتبه‌بندی گوگل است و امروزه هنوز یک سیگنال رتبه‌بندی است.

یا بعد از ۱۸ سال هنوز هم از پیج رنک (و ۱۰۰ سیگنال دیگر) در رتبه‌بندی استفاده می‌کنیم؟

ازآنجاکه روابط‌عمومی از صفحه‌ای به صفحه دیگر جریان دارد، دریافت پیوندها از چندین صفحه در یک وب‌سایت «اقتدار» آنها را افزایش می‌دهد.

اگرچه ما دوست داریم که تعدادی از اعداد را برای تخمین اهمیت روابط‌عمومی امروز کاهش دهیم، اما این امر ممکن نیست. گوگل در سال ۲۰۱۶ امتیاز عمومی روابط‌عمومی را لغو کرد. بااین‌حال، ارتباط روشنی بین ترافیک ﺁلی و درجه‌بندی نشانی اینترنتی در سطح صفحه‌ای مشاهده شد.

لینک‌های بیشتر

۲- از صفحات بیشتری لینک دریافت کنید

نموداری را که قبلاً به اشتراک گذاشتیم را به‌خاطر می‌آورید؟

 

 

لینک‌های بیشتر

این ارتباط بین ترافیک ارگانیک و تعداد دامنه‌های ارجاع دهنده در سطح صفحه را نشان می‌دهد – نه سطح دامنه.

این مهم است زیرا پیشنهاد می‌کند که برای افزایش ترافیک ارگانیک، باید بر روی لینک‌های ورودی به صفحاتی که می‌خواهید در گوگل رتبه‌بندی کنید تمرکز کنید.

اما این یک چیز است: مردم همیشه به صفحاتی که می‌خواهید دسته‌بندی کنید، لینک‌های بیشتر نمی‌دهند

برای مثال، این وب‌سایتی است که با یکی از مطالعات ما ارتباط دارد و هیچ‌چیز دیگر:

 

لینک‌های بیشتر

عکس صفحه از Ahrefs ’Site Explorer.

مطالعات داده‌های ما آهنرباهای لینک خارق‌العاده‌ای هستند، اما به‌ندرت ترافیک ارگانیک را هدایت می‌کنند. مطمئناً، ما می‌توانیم با توزیع مقداری از این «اختیارات» از طریق لینک‌های داخلی، از لینک‌های آنها استفاده کنیم. اما همیشه بهتر است که مستقیماً به صفحه‌هایی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید لینک‌ها را دریافت کنید.

به همین دلیل، اگر ما یک کمپین ساخت لینک‌های بیشتر برای یک قطعه جدید از محتوا را اجرا می‌کردیم، هنوز هم منطقی بود که این وب‌سایت را تبلیغ کنیم.

۳- از ترافیک ارجاع بیشتری استفاده کنید

بک‌لینک‌ها از صفحات ترافیک بالا می‌توانند ترافیک ارجاعی را به وب‌سایت شما هدایت کنند. این کار نه‌تنها می‌تواند تأثیر مثبتی بر کسب‌وکار شما با هدایت تبدیلات، SEO باشد. این به این دلیل است که بازدید بیشتر از محتوای شما می‌تواند منجر به لینک‌های بیشتری شود.

فقط به نمودار دامنه‌های ارجاع شده در مورد بررسی قطعه‌های ویژه ما نگاه کنید:

 

لینک‌های بیشتر

عکس صفحه از Ahrefs ’Site Explorer.

در ۳۶ ماه پس از انتشار، بیش از ۱۲۰۰ دامنه ارجاع داده شده به ﺁن جذب شده است. به طور متوسط ۳۴ واحد تحقیق و توسعه در ماه است. با این حال، این صفحه تقریباً هیچ ترافیک ارگانیکی ندارد. این به این معنی است که ﺁن لینک دهندگان احتمالاً از طریق دیگر روش‌ها، صفحه ما را کشف کرده‌اند؛ به‌احتمال زیاد از طریق دیگر صفحات ارتباطی که ترافیک دارند.

باورش سخت نیست اگر به صفحاتی که به مطالعه ما لینک دارند نگاه کنیم، تعداد زیادی از آنها ترافیک ارگانیک زیادی دارند:

لینک‌های بیشتر

اگر دقیق‌تر نگاه کنید، خواهید دید که چهار صفحه از شش صفحه که بیش‌ترین ترافیک ارگانیک را دارند، در backlinko.com هستند. این نشان می‌دهد که چگونه لینک‌هایی از یک دامنه به یک صفحه می‌توانند به طور هم‌زمان PageRank، ترافیک ارجاع را ارسال و راه خود را به هم‌پیوند دهند.

اخلاق داستان این است:

اگر یک فرصت برای رسیدن به یک لینک از یک صفحه ترافیک بالا وجود داشته باشد، مهم نیست که شما قبلاً یک لینک از این وب‌سایت دارید. ارزش پیگیری کردن را دارد، حتی اگر فقط برای ترافیک ارجاعی باشد.

نکته:

اگر از Google Analytics استفاده می‌کنید، می‌توانید ببینید کدام وب‌سایت‌ها شما را به بیش‌ترین (با ارزش) ارجاع می‌دهند. فقط به دست آوردن All Traffic Referral مراجعه کنید، سپس جدول را به‌صورت تبدیل یا کاربر دسته‌بندی کنید.

 

لینک‌های بیشتر

عکس صفحه‌نمایش گوگل Analytics 

سپس می‌توانید منابع مربوط به ارجاع را به مرورگر سایت Ahrefs وصل کرده و صفحات بالایی را بررسی کنید. این امر صفحات بالایی آن‌ها را با استفاده از ترافیک واقعی ارگانیک نشان می‌دهد

 

لینک‌های بیشتر

از اینجا، از این گزارش برای صفحاتی که ممکن است برای تبلیغ لینک‌های بیشتر متنی منطقی به نظر برسد، صحبت کنید.

برای مثال، اگر ما به گزارش صفحات بالا برای smartblogger.com نگاه کنیم، ترافیک زیادی را به یک پست در مورد ایجاد پول از وبلاگ‌نویس می‌بینیم و اگر به خود پست نگاه کنیم می‌بینیم که اهمیت SEO را ذکر کرده و همچنین یک وبلاگ رقیب SEO را پیشنهاد می‌کند.

 

لینک‌های بیشتر

این به نظر یک فرصت عالی برای تبلیغ یک لینک متنی از یک صفحه پرترافیک است.

۴- لینک‌های بیشتری را به‌سادگی بسازید

پیوند دادن از افرادی که قبلاً با شما ارتباط داشته‌اند، معمولاً آسان‌تر از انجام «کمک سرد» است

اما چطور این آدم‌ها رو پیدا می‌کنی؟

به گزارش backlinks در Ahrefs’ Site Explorer بروید، «یک لینک در هر گزینه» را تنظیم کنید، و فیلتر «dofollow» را اعمال کنید. از آنجا، از ستون «لینک‌ها» گرفته تا وب‌سایت‌هایی را پیدا کنید که چندین بار به شما متصل شده‌اند.

لینک‌های بیشتر

برای مثال، ما ده لینک از gotchseo.com به پست‌های مختلف وبلاگ داریم.

واضح است که ناتان – آن مرد پشت gotchseo.com – طرف‌دار محتوای ما است. پس اگر چیزی را منتشر کنیم که ممکن است در آینده مورد توجه او قرار گیرد، ما می‌توانیم به آن برسیم و آن را تقسیم کنیم

اگر از آن لذت ببرد و آن را با ارزش پیدا کند، ممکن است انتخاب کند که آن را به آن پیوند دهد.

اگر این‌طور نباشد، ما همیشه می‌توانیم به دنبال یک فرصت لینک‌های بیشتر متنی در سایت خود باشیم و اگر کسی باشد، پیوند را تبلیغ کنید. برای یافتن فرصت‌های مرتبط، ما می‌توانیم از سایت استفاده کنیم: اپراتور جستجو با یک کلمه یا عبارتی که پست ما را توصیف می‌کند جفت می‌شوند.

لینک‌های بیشتر

فقط به‌خاطر داشته باشید که این بهترین ایده نیست که سریال را به عنوان هر کس دیگری ارسال کنید. آن‌ها هم‌اکنون طرف‌دار کار شما هستند و زمان‌های زیادی را با هم مرتبط کرده‌اند، پس با یک تبلیغ عمومی به آن‌ها توهین نکنید.

نکته:

اگر شما یکی از طرف‌داران صفحات گسترده هستید، من هم چنین توصیه می‌کنم که فهرست حوزه‌های اشاره شما را صادر کرده و آن را در برابر فهرست چشم‌انداز لینک خود تطبیق دهید. شما می‌توانید بلافاصله در مورد زمینه پیوندهای قبلی خود یادداشت کنید و از آن‌ها در تبلیغ خود استفاده کنید.

نتیجه نهایی

مطمئنم که این فرصت را از دست نخواهید داد که در صفحه‌ای حضور داشته باشید که چندین تن ترافیک داشته باشد – حتی اگر سایت با شما ارتباط داشته باشد. اما من می‌خواستم این موضوع را موردتوجه قرار دهم چون مانند همه چیز SEO، تصورات غلط در این اطراف وجود دارند.

در نهایت، من می‌خواستم به شما بگویم که در بازنگری رویکرد خود برای ارتباط با ساختمان تمرکز کنید. هر چه باشد، احتمالاً مهم‌ترین بخش SEO است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =