آیا به دنبال بهترین ابزار جستجوگر سئو و تحلیلگر وب‌سایت هستید؟
یک ابزار جستجوگر
SEO می‌تواند به شما کمک کند تا تصویری واضح از SEO خود به دست آورید و به شما ایده‌هایی برای بهبود بازدید وب‌سایت از طریق SEO بدهد.
در این مقاله، ما بهترین گزینه‌های جستجوگر جستجوگرها و ابزار تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت را به اشتراک می‌گذاریم.

چرا باید از SEO Checker و ابزار تحلیل وب‌سایت استفاده کرد؟
ابزار جستجوگر سئو و تحلیلگر وب‌سایت می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید آیا استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو
(SEO) شما کار می‌کند یا خیر.
وقتی نوبت به سئو می‌رسد، قطعات متحرک زیادی وجود دارد و ردیابی و پیگیری همه موارد کار سختی است.
با استفاده از جستجوگر سئو می‌توانید وب‌سایت خود را برای سئو بهینه‌سازی کنید یا خیر، یا اینکه تغییراتی را می‌توانید برای کمک به بازدیدکننده بیشتر ایجاد کنید. جستجوگر سئو و ابزار تحلیل وب‌سایت می‌تواند از بسیاری جهات به وب‌سایت شما کمک کند.

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

با این اوصاف، بیایید نگاهی به بهترین جستجوگر وب‌سایت بیندازیم و ابزار ردیابی رتبه‌ای را که می‌توانید برای پیشرفت کار خود استفاده کنید، بررسی کنیم.

1. AIOSEO

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

All in One SEO (AIOSEO) بهترین افزونه SEO برای وردپرس است که بیش از 2 میلیون وب‌سایت از آن استفاده می‌کنند. این جامع‌ترین جعبه ابزار SEO است که وب‌سایت شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا بدانید چگونه می‌توانید SEO خود را بهبود ببخشید.

این برای مبتدیان بسیار مناسب است و یک جادوگر راه‌اندازی برای راهنمایی شما در روند انتخاب بهترین تنظیمات SEO برای وب‌سایت شما دارد.

این وب‌سایت کل وردپرس شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و به شما یک نمره SEO ، همراه با گزارش مفصلی از آنچه می‌توانید تغییر دهید، می‌دهد.
به‌عنوان‌مثال، این ممکن است به شما پیوندهای داخلی، پیوندهای خارجی، رفع پیوندهای خراب، تغییر سرصفحه‌ها، افزودن توضیحات متا و برچسب‌های متا و موارد دیگر را به شما بگوید.

حتی اگر قبلاً هرگز سئو انجام نداده باشید، این افزونه به شما آموزش می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که چه کاری انجام دهید.
همچنین می‌توانید با سفارشی‌سازی عنوان متا، توضیحات متا و موارد دیگر، هر پست و صفحه‌ای را در وب‌سایت وردپرس خود به طور کامل بهینه کنید.

هر صفحه با بالاتر رفتن نمره، به هر صفحه امتیاز TruSEO دادهٔ شود.

با ایجاد تمام تغییراتی که این افزونه پیشنهاد می‌کند، تقریباً SEO کامل صفحه خواهید داشت و به‌راحتی بازدید بیشتری از وب‌سایت خود خواهید داشت.

همچنین یک ویژگی تحقیق در مورد رقیب وجود دارد که به شما نشان می‌دهد رقیب شما برای سئو بهینه شده است.
AIOSEO دارای نقشه‌های وب هوشمند XML ، طرح قطعه غنی، ویرایشگر robots.txt ، یکپارچه‌سازی رسانه‌های اجتماعی داخلی و بسیاری از ویژگی‌های مفید دیگر برای رشد دید موتور جستجو است.

2. SEMRush

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

SEMRush یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها در بازار است. توسط وبلاگ‌های وردپرس ، کارشناسان جستجوگرها و صاحبان مشاغل در هر اندازه‌ای استفاده می‌شود.

در اینجا در WPBeginner ، ما از SEMRush برای بسیاری از کارهای SEO مانند ردیابی رتبه‌بندی کلمات کلیدی و تحقیقات کلمات کلیدی استفاده می‌کنیم.

شما می‌توانید از این ابزار برای تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت خود و انجام ممیزی SEO استفاده کنید.
یک جستجوگر پیوند عمیق وجود دارد که تمام سایت‌های پیونددهنده به سایت شما را به همراه مرجع و متن لنگر آنها به شما نشان می‌دهد.

این به شما نشان می‌دهد که آیا تلاش شما برای ایجاد پیوند مؤثر است یا حتی اگر مشارکت بالقوه دارید. همچنین می‌تواند به شما کمک کند پیوندهای هرزنامه را قبل از تأثیر منفی بر SEO بررسی کنید.
هنگام کاربر روی استراتژی SEO خود، می‌توانید از ردیاب کلمات کلیدی استفاده کنید تا ببینید آیا رتبه شما بهتر می‌شود یا خیر.

حتی می‌توانید کلمات کلیدی را که از نظر کسب‌وکار شما بیشترین ارزش را دارند ردیابی کنید.
شما می‌توانید از نسخه آزمایشی 7 روزه رایگان یا یک برنامه رایگان محدود استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد به اطلاعات اولیه سئو و وب‌سایت دسترسی پیدا کنید.

اگر گزارش‌های دقیق SEO و ویژگی‌های تجزیه‌وتحلیل SEO را می‌خواهید، برنامه‌های حق بیمه از 119.95 دلار در ماه شروع می‌شوند و به شما دسترسی کامل به داده‌های وب‌سایت، سئو و بازدید را می‌دهند.

3. MonsterInsights

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

MonsterInsights بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است که بیش از 3 میلیون وب‌سایت از آن استفاده می‌کنند. به شما امکان می‌دهد به‌راحتی Google Analytics را در وردپرس تنظیم کنید و معیارهای بازدید خود را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود کنترل کنید. شما می‌توانید گزارش Google Search Console خود را مشاهده کرده و 50 اصطلاح برتر جستجو را که وب‌سایت شما برای آنها رتبه‌بندی کرده است، مشاهده کنید.

برای دسترسی به این گزارش، ابتدا باید Google Search Console را به Google Analytics متصل کنید.

همچنین تعداد نمایش‌ها، کلیک‌ها، میزان کلیک و موقعیت متوسط هر کلمه کلیدی را به شما نشان می‌دهد.

می‌توانید از این داده‌ها به همراه نکات بهینه‌سازی ارائه شده توسط AIOSEO برای بهبود رتبه خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر مقاله‌ای پیدا کردید که در رتبه 11 یا 12 قرار دارد، می‌توانید آن را بهینه کنید تا به صفحه اول بیاورد.

نسخه رایگان MonsterInsights در دسترس است، اما نسخه Pro به شما امکان می‌دهد ردیابی پیشرفته، داده‌های اضافی، ادغام تجارت الکترونیکی و موارد دیگر را ردیابی کنید.

4. Serpstat

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

Serpstat طیف گسترده‌ای از ابزارهای مختلف SEO هست که می‌تواند تجزیه‌وتحلیل عمیق وب‌سایت را ارائه دهد. این ویژگی بسیار غنی است اما هنوز هم تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای دارد.
ویژگی‌هایی در آن وجود دارد که به شما امکان می‌دهد ترافیک وب‌سایت خود و عملکرد سئو را بررسی کنید، سئو سایت را در سایت خود انجام دهید، بک‌لینک‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنید و رتبه کلمات کلیدی خاص را بررسی کنید.
ابزار حسابرسی سایت، هرگونه مسئله SEO فنی را که بردید و عملکرد وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد، به شما نشان می‌دهد. گزارش تجزیه‌وتحلیل مهم‌ترین موارد را ابتدا نشان می‌دهد و به شما توصیه‌هایی برای رفع مشکل می‌دهد.
همچنین یک ابزار حسابرسی صفحه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد یک صفحه در وب‌سایت خود را با یک صفحه وب مشابه از وب‌سایت یک رقیب مقایسه کنید.
به شما این امکان را می‌دهد که ببینید آیا بهینه‌سازی‌های شما می‌تواند در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPS) از رقبا پیشی بگیرد؟
شما همچنین می‌توانید یک ابزار تجزیه‌وتحلیل بک‌لینک برای بررسی و نظارت بر بک‌لینک وب‌سایت خود پیدا کنید.
به‌علاوه، یک ردیاب رتبه کلمات کلیدی وجود دارد، بنابراین می‌توانید به‌مرور رتبه‌های خود را مشاهده کنید.
ابزار رایگان seo به شما امکان دسترسی به بخشی از داده‌های وب‌سایت را برای نام دامنه خود می‌دهد. نسخه حق بیمه از 69 دلار در ماه شروع می‌شود و به شما امکان دسترسی به تمام داده‌های ارائه شده توسط ابزار را می‌دهد.

5. Google Search Console

 

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

Google Search Console ابزاری رایگان برای بررسی سئو سایت از طرف Google است که به شما کمک می‌کند تا حضور وب‌سایت خود را در موتورهای جستجو نظارت و حفظ کنید.
ازآنجاکه گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوگر جهان است، شما می‌خواهید مطمئن شوید که سایت شما در جستجوی Google به‌درستی نمایش داده می‌شود و هیچ خطایی در جستجو ندارد.
اگر دارای وب‌سایت خزنده، قابلیت استفاده از تلفن همراه یا نمایه‌سازی و حتی مشکل در محتوای تکراری باشد، به شما نشان می‌دهد که وب‌سایت شما در جستجوی ارگانیک چگونه ظاهر می‌شود.

این ابزار همچنین کلمات کلیدی که وب‌سایت شما در حال حاضر برای آنها رتبه‌بندی می‌کند، به همراه نمایش، موقعیت، نرخ کلیک و سایر موارد را نشان می‌دهد. می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود نرخ کلیک و بازدید بیشتر استفاده کنید.
همچنین می‌توانید با استفاده از این داده‌ها ایده‌های جدیدی درباره ارسال وبلاگ پیدا کنید و حتی بازدید بیشتری داشته باشید.
برای جزئیات بیشتر، به راهنمای مبتدیان در مورد نحوه استفاده مؤثر از Google Search Console مراجعه کنید.
نکته: می‌توانید از MonsterInsights برای ردیابی رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود به طور مستقیم در قسمت مدیریت وردپرس خود با استفاده از داده‌های Google Search Console استفاده کنید.
کنسول جستجوی Google همچنین دارای یک گزارش سرعت صفحه است که به شما نشان می‌دهد در هر صفحه‌ای از سایت شما مشکلات سرعت و عملکرد وجود دارد.

6. Ubersuggest

ابزارهای جستجوگر سئو و تحلیلگر وب سایت

Ubersuggest ابزاری برای رتبه‌بندی SEO و حق بیمه رایگان از Neil Patel است که می‌تواند به شما یک تن از داده‌های مفید سئو و ترافیک ارگانیک را ارائه دهد.
هنگام ایجاد یک حساب کاربری، می‌توانید یک وب‌سایت به این ابزار اضافه کرده و بررسی SEO را انجام دهید. این وب‌سایت شما را در برابر عوامل رایج رتبه‌بندی بررسی می‌کند تا ببینید آیا سایت شما مشکلی دارد یا خیر.

عمق آن به‌اندازه ابزارهای دیگر مانند AIOSEO و SEMRush نیست، اما بااین‌وجود داده‌های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
این ابزار همچنین شامل یک تجزیه‌وتحلیل ترافیک است که تجزیه‌وتحلیل دقیق سطح ترافیک، کلمات کلیدی و بک‌لینک‌های رقبا را برای شما فراهم می‌کند.
می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود استراتژی SEO خارج از سایت و تلاش‌های بازاریابی محتوا استفاده کنید.
نسخه رایگان این ابزار، همراه با سه بار جستجو در روز، به شما امکان دسترسی کامل به ابزار ممیزی SEO را می‌دهد. برنامه‌های Premium از 29 دلار در ماه شروع می‌شوند و به شما امکان جستجوی نامحدود و داده‌های ترافیک را می‌دهند.
بهترین ابزار جستجوگر سئو و تحلیلگر وب‌سایت کدام است؟
بعد از استفاده از بهترین جستجوگرها و وب‌سایت ابزار تجزیه‌وتحلیل محبوب‌ترین، ما معتقدیم که AIOSEO و SEMRush دو تا از بهترین ابزار در بازار می‌باشد.
AIOSEO بهترین افزونه و جعبه ابزار SEO WordPress است. بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای سئو را بسیار ساده می‌کند.
SEMRush ابزاری پیشرفته‌تر است که می تواند با خطاهای فنی بیشتر در جستجوگرها به شما کمک کند و به شما در ساختن کل استراتژی SEO کمک کند.
تیم ما از AIOSEO و SEMRush برای بهبود رتبه بندی SEO ما استفاده می کند.
ما همچنین سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو و حسابرسی وب سایت مانند Ahrefs ، WooRank و Moz را امتحان کردیم ، اما تصمیم گرفتیم لیست را کوتاه کنیم تا تصمیم شما راحت تر شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بهترین ابزار جستجوگر سئو و تجزیه و تحلیل وب سایت را برای خود پیدا کنید.

منبع:https://www.wpbeginner.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =