استراتژی بازاریابی 2021:

وقایع سال 2020 به ما نشان داد که بازاریابی همدلانه تا چه اندازه برای مشاغل بزرگ و کوچک مهم است . جهان تغییر کرده و مشاغل در صورت تمایل به رشد باید خود را با نیازهای جدید مشتریان سازگار کنند. بهترین راه برای انجام این کار همدلی است. با سئو کرده همراه باشید.

حس هم‌دردی و ارتباط در دنیا بیشتر از همیشه شده است. که همین موضوع باعث شده استراتژی بازاریابی در سال 2021 به ارتباط با مشتریان و مصرف‌کنندگان متمرکز شود. دید افراد به برندها تغییر کرده، حمایت از مردم در شرایط سخت و در کنار آن‌ها بودن،به یکی از معیارهای انتخاب برند تبدیل شده است.

در این مقاله به بررسی کامل استراتژی همدلانه می‌پردازیم.نگاهی به استفاده درست از این استراژی را داریم.با مردم همراه شویم ونیازهای  آن‌ها را بشناسیم ودرک کنیم. با شناسایی نیازها در راستای رشد برند خود بهره ببریم.

همدلی نباید ظاهری باشد و از آن سوءاستفاده شود.در استراتژی همدلانه به بهرهمندی و سود دوسویه را در نظر میگیرد.در غیر این صورت برند ما محکوم به شکست است.

بازاریابی همدلانه چیست؟

همدلی توانایی دیدن رویدادها و موقعیت‌ها از دیدگاه دیگری است- خود را جای آنها قرار دهید. برای برندها، بازاریابی همدلانه دیدن جهان از دیدگاه کاربرمعنی می‌شود. این به شما کمک می‌کند تا مشتری را در مرکز استراتژی بازاریابی خود قرار دهید و وسعت کار خود را گسترش دهید.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که همدلی بودن به معنای اصیل بودن نیز است شما نمی‌توانید کمپین‌های بازاریابی احساسی را با هدف تنها دستکاری مشتری ایجاد کنید همدلی زمانی باورپذیر است که ارتباطات معتبری بین برندها و کاربران ایجاد کند. شما باید در طول این مسیر برای مشتری اعتماد و روابط ارگانیک ایجاد کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 

بله ، افزایش نرخ تبدیل هدف نهایی هر کمپین بازاریابی است ، اما برند ها باید طرز فکر خود را در مورد چگونگی دستیابی به این تبدیلات تغییر دهند. اگر استراتژی بازاریابی شما روی روش فروش سخت متمرکز است، وقت آن است که در مورد مبارزات خود برای سال 2021 تجدید نظر کنید.

چرا همدلی در بازاریابی مهم است؟

ما چگونگی عملکرد همدلی در بازاریابی را شرح داده‌ایم، اما دلایل متعددی برای اهمیت آن خصوصاً در سال 2021 و بعد از آن وجود دارد. احساس و ارتباط اکنون بیش از هر زمان دیگری ضروری است. روش زندگی و کار با گذشته بسیار تغییر کرده است. “تجارت به طور معمول” برای گذشته است و باید پشت سر گذاشته شود، زیرا احساسات زیادی در مورد آینده ایجاد می‌شود و این احساسات بر نحوه واکنش مصرف کنندگان به کمپین های بازاریابی تأثیر می‌گذارد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ 1-2

 

دامنه احساسات انسانی گسترده است، از احساسات مثبت مانند شادی، علاقه و حیرت، تا موارد منفی تر، مانند ترس، عصبانیت یا غم و اندوه (عصبانیت، به ویژه، می‌تواند محرک قدرتمندی برای به اشتراک گذاشتن محتوا باشد). کمپین‌ها باید در جهت برانگیختن و ارتباط با این احساسات واقعی باشند.

در حالی که برند‌ها همچنان می‌خواهند محصولات و خدمات خود را بفروشند و درآمد کسب کنند، نحوه حرکت کاربران از طریق قیف باید تغییر کند. و این رویکرد باید از پایه باشد.
بازاریابی محتوای خود را متناسب کنید، مسیر مشتری را دوباره بررسی کنید و به کارمندان خود در مورد مزایای برانگیختن احساسات از طریق کانال های بازاریابی آموزش دهید.

نحوه استفاده از همدلی در استراتژی بازاریابی 2021

با تأکید بر خصوصیات شرکت خود ، محصولات را بفروشید و تصویر برند خود را تقویت کنید. این طرز تفکر در ما ریشه دوانده است ، که درک نحوه استفاده از همدلی در بازاریابی را دشوار می کند. اما دنیای بازاریابی قبلاً باید سازگار شود تا ما بتوانیم دوباره این کار را انجام دهیم. در اینجا بهترین روشها برای سوق دادن به یک ذهنیت بازاریابی همدل وجود دارد.

1. نکات دردناک مخاطب خود را درک کنید

ما به اهمیت پیاده روی در کفش مخاطبان خود اشاره کرده ایم تا احساس نیازهای آنها را درک کنیم. اکنون زمان بروزرسانی شخصیت های خریدار اجناس شما برای نشان دادن واقعیت های جدیدی است که مشتریان شما تجربه می کنند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ 1-3

همدلی مشتری به دو روش کار می کند در استراتژی بازاریابی 2021:
1.نقاط درد مشتری در دنیای واقعی چیست؟
2. نقاط درد مشتری در مورد تجارت شما چیست؟

در حال حاضر ، دنیای واقعی هنوز از همه گیری وحشت زده است. این بدان معناست که مخاطبان شما سفر و ملاقات با مردم را از دست می دهند و با تنهایی و عدم اطمینان سر و کار دارند. اگر نام تجاری شما بتواند برای کمک به این احساسات مانند برگزاری کلاسهای مجازی یا ارائه سرگرمی کمک کند، می توانید ارتباط قدرتمندی با مخاطبان خود برقرار کنید.

JetBlue در درک نکات دردناک فعلی مشتریان و نحوه سفر ایمن در بیماری همه گیر در شرایط اضطراری به خوبی کار کرده است و فیلم هایی ایجاد کرده است که به این مسائل می پردازد.

وقتی صحبت از نکات درد مشتریان در رابطه با برند تجاری شما می‌شود، باید کمی بیشتر حفاری کنید.
هر هفته حجم و ترافیک کاری خود و بزرگترین محرک خود را تجزیه و تحلیل کنید .

برای درک احساسات در مورد نام تجاری خود از گوش دادن اجتماعی استفاده کنید. اما در هر مکالمه شرکت نکنید، حتی اگر احساس دفاعی می‌کنید. اگر مشتریان از نام تجاری شما راضی نیستند، شما باید یاد بگیرید که چرا چنین است و چگونه می‌توانید آن را برطرف کنید. مطمئناً هیچ چیز مستقیماً با مشتری های شما صحبت نمی‌کند. یک برنامه ریزی کنید یا یک نظرسنجی کوتاه ارسال کنید و چند سوال از آنها بپرسید:

1.آیا آنها از برند شما راضی هستند؟
2.چه محصول یا خدماتی بیشترین سود را برای آنها داشته است؟
3.دوست دارند چه چیزهایی را بهبود ببخشند؟

هیچ قولی ندهید، اما از این به عنوان یک تمرین یادگیری برای بهبود تعاملات مشتری خود استفاده کنید.
پس از جمع آوری این اطلاعات، می توانید گزارش ترافیک مشتری را طراحی کنید که به شما کمک می‌کند جهت بازاریابی خود را تطبیق دهید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ 2021

یکی دیگر از مولفه های مهم که برندها باید به خاطر بسپارند جلوگیری از سردرگمی می‌باشد. این هم راستا با استراتژی های بازاریابی همراه است، اما هنگامی که طرز تفکر جدیدی را امتحان می‌کنید، وضوح اغلب از در خارج می‌شود. اگر شما یک سرویس پیچیده را می‌فروشید که در نهایت به مشتریان کمک خواهد کرد، شما نمی‌خواهید آنها را در یک رشته اصطلاحات مختلف یا چند مرحله ای از دست بدهید.

راهنماهای جامعی را به اشتراک بگذارید که آنها می‌توانند در طی مراحل پردازش کاربر را دنبال کنند. با به اشتراک گذاری عکسهای صفحه، مرورهای ویدئویی یا استفاده از الگوی جدول زمانی، آن را تا حد امکان بصری کنید. راهنماهای پردازنده روش خوبی برای نشان دادن اینکه شما به آنها اهمیت می‌دهید و مایلید آنها را در هر مرحله از مراحل انجام دهید، نشان می‌دهد. این به اعتماد سازی و تقویت ارتباط بین مشتریان و مارک های تجاری کمک می‌کند.

 

2. با نیازهای مخاطب سازگار شوید

اکنون که دانستید مخاطبان شما از جهان و از برند شما چه نیاز دارند، باید مدل کسب و کار خود را متناسب کنید. برنامه eBay’s Up & Running نمونه خوبی از این سازگاری است.

برای بسیاری از مشاغل کوچک که در طی همه گیر شدن دست و پنجه نرم می‌کردند، eBay هزینه های خود را کاهش داد، برخی خدمات را رایگان کرد و پشتیبانی بیشتری از فروشندگان ارائه داد. در اینجا درسهایی وجود دارد که برندها می توانند در فعالیتهای شخصی خود شرکت کنند. ممکن است نتوانید تخفیف ارائه دهید، اما چگونه می‌توانید سطح حق بیمه خود را برای همه مخاطبان باز کنید؟
قدم های کوچکتر، مانند سازگاری نحوه برخورد کارمندان با مشتری بردارید. ابزارهای کمک شغلی مانند این مثال برای یادآوری نحوه رفتار همدلانه نسبت به مشتری به تیم ها طراحی کنید.

استراتژی بازاریابی 2021

همچنین لازم است فرآیند خدمات مشتری فعلی خود را جستجو کنید تا اطمینان حاصل کنید که متن و لحن شما از همدلی بیشتری برخوردار است.

3- روزمرگیهای زندگی را ثبت کنید

یکی از موارد مهم در ایجاد همدلی و مشارکت در استراتژی بازاریابی 2021، ثبت لحظات شگفتانگیز زندگی است.
اگر قصد داریم در بازاریابی و مارکتینگ از همدردی و همدلی استفاده کنیم باید بتوانیم از شگفتیها و خوشی های کوچک زندگی روزمره کمک بگیریم.
این شگفتیها و خوشی های کوچک کاملا قابل پیش بینی هستند و به همین دلیل کمپانی های مختلف میتوانند استراتژیهای محتوایی خود را بر پایه همدردی در مارکتینگ بنا کنند.
برای مثال برندها و کمپانی های مختلف میتوانند همدلی خود را با ایجاد محتوا در زمینه مسائل و موضوعات ساده و حتی کوچک به نمایش بگذارند

برای مثال لذت مکالمه ویدیویی با یکی از عزیزان، دلخوشی های کوچکی نظیر پخت یک شیرینی یا تکرار یک تجربه در یک فضای دلانگیز. بنظر میرسد با بررسی وضع موجود و نیاز های کنونی جامعه امروز هم بتوان سبب شد تا با مشتری و مخاطب خود همدلی داشته باشیم مثلا در حال حاضر که مردم به سینماها نمیروند میتوان از طریق نشر و یا بازآفرینی ویدیو های تئاتری این تفریح را در محیط خانه به مردم عرضه نمود.

برخی مواقع کمپانیها و برندها معتقدند در صنعت مارکتینگ و ایجاد محتوا لزوما محتوا های ایجاد شده باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و یا شامل داستان ها و ماجراهای خاص و منحصر به فردی باشند تا ارزش تولید و ایجاد محتوا را داشته باشند. اما در واقع مهمترین کار، درک نیاز امروز بشر است؛ باید مخاطب جامعه خود را بشناسیم، سطح زندگی و دغدغههایشان را بررسی کنیم و بعد در مورد ایجاد و خلق محتوای خود تصمیم بگیریم.

اکثر مصرف کنندگان جامعه کنونی در سطح بالایی از زندگی به سر نمیبرند برای همین است که ثبت لحظات زیبا، خوشی های کوچیک، روزمرگیها و موضوعات ساده زندگی، میتواند سبب ایجاد حس همدلی بیشتر در مخاطب شود.

مثلا تعداد زیادی از مشتریان به دلیل شرایط موجود و همه گیری بیماری کرونا، دور کار شده اند که کمپانیها با درک و بررسی شرایط، برای ایجاد ارتباط موثر، حس همفکری و جلب اعتماد مشتریان خود، میتوانند مطالب و موضوعاتی را که سبب ارتباط بهتر مخاطب با دنیای واقعی میشود را نشر دهند.

مانند کمپانی Verizon که با تولید فیلم کوتاه خود در مورد نور پردازی عرضه نمود

4- به فکر ایجاد یک برنامه آموزشی جذاب باشید

محتوایی که تولید میکنید اگر به منظور کسب تجربیات بیشتر برای شناخت برند و کمپانی شما است، باید برای مخاطب ارزشمند باشد زیرا مخاطب زمانی را برای شناخت و درک بهتر محصول شما، صرف کرده است. پس ممکن است در این مسیر، برنامه آموزشی، رویکرد موثری باشد. برنامه اموزشی جذاب، مخاطب شما را درگیر کرده و در نهایت سبب ایجاد حس اعتماد خواهد شد.
برای برقراری ارتباط موثر و ایجاد همدلی با مخاطب، لازم است محتوای تولید شده را کنترل کنید، موارد قدیمی ومنسوخ شده را بهروزرسانی کنید.

حال زمان استفاده از مهارتهای تجسم داده و ایجاد محتوای مربوط به داده برای آموزش مخاطبان است. مشتریان محتوایی را می‌خواهند که فقط جذاب نباشد، بلکه درک آنها از جهان اطرافشان نیز افزایش یافته شده باشد.

یک راه دیگر برای آموزش مخاطبان این است که بین مهارت های کسب و کار و آنچه مشتریان شما علاقه مند به یادگیری هستند نکات مهم را بیابید. این کاری است که لوش با مجموعه YouTube خود “How It’s Made” انجام می دهد. برای نمایش محصولات آنها یک رویکرد آموزشی و همدلی لازم است:

رضایت مندی کاربران به روش های دیجیتال مارکتینگ

این مجموعه به این دلیل کار می‌کند که مشتریان می‌خواهند بدانند محصولاتی که استفاده می‌کنند چیست.

هنگام به اشتراک گذاری محتوای آموزشی، تصاویری ایجاد کنید که به بیان داستان شما کمک کند. به عنوان یک راه حل طراحی، ما دیده‌ایم که داستان سرایی بصری می‌تواند ارتباطات و تبدیل‌ها را افزایش دهد.

5- تعامل را اضافه کنید

بازاریابی تعاملی در چند سال گذشته در حال افزایش بوده است ، زیرا پیشرفت سریع فناوری (به ویژه در رسانه های اجتماعی) این امکان را برای برندها فراهم آورده است.

در شرایط کنونی جهانی، افزودن تعامل در محتوای بازاریابی می تواند راهی عالی برای ایجاد همدلی در مدل های تجاری باشد. همانطور که اشاره کردیم، مصرف کنندگان مجبور شده اند از بیرون رفتن ، ملاقات با مردم و سفر به دنیا صرف نظر کنند. اگر برند شما می تواند راه حل هایی برای این مشکلات به آنها ارائه دهد، نمایش این راه حل ها در بازاریابی شما باید از اولویت‌های اصلی باشد.

. کاربران فقط باید از صفحه لمسی خود برای کلیک کردن برای اطلاعات بیشتر و تغییر جهت فیلم استفاده کنند. از آنجا که مردم نمی‌توانند در حال حاضر به مسافرت بروند و شخصاً به این مکان ها بپردازند، شانس زیادی برای جذب مشتری دارد.

طبق تحقیقات اخیر در زمینه استراتژی بازاریابی 2021 ویدئویی، YouTube نه تنها میلیاردها کاربر ماهانه به خود جذب می‌کند، بلکه همچنین برترین محرک خرید در بین کانال های رسانه‌های اجتماعی است. بنابراین، اگر منابع لازم برای ایجاد فیلم های تعاملی YouTube را دارید‌، می‌توانید همدلی بیشتر برند را در تلاش های بازاریابی خود به نمایش بگذارید.

6. از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید

مدتی است که محتوای تولید شده توسط کاربر اصلی ترین بازاریابی در شبکه های اجتماعی و همچنین یک ابزار قوی برای ایجاد ارتباطات تجاری با مصرف کنندگان است.

آنچه UGC را از سایر استراتژی‌های بازاریابی متمایز می‌کند، چگونگی ایجاد پل ارتباطی بین برند‌ها و مشتریان است. کاربران، یا برای کانال‌های خود و یا برای یک مسابقه تجاری، محتوا ایجاد می‌کنند و این محتوا در بستر رسانه های اجتماعی، وب سایت یا خبرنامه های یک شرکت تقویت می شود.

مزایای بی شماری برای UGC وجود دارد، اصلی ترین آن این است که برند شما نیازی به ایجاد این محتوا ندارد ( اگرچه برای انتخاب محتوای مناسب با برند شما باید مرتب سازی بر اساس مطالب انجام دهید). علاوه بر این، با نمایش محتوای کاربران، می توانید به شبکه های آنها کمک کنید. مردم از حضور در بستر تجاری شما احساس خوشحالی می‌کنند و پست یا صفحه‌های خود به اشتراک می‌گذارند.

بازاریاب‌ها باید مدتی را صرف نگاه کردن به نوع محتوایی که کاربران تولید می‌کنند، کنند، زیرا این امر به آنها کمک می کند تا مانند پتکو یک استراتژی مسابقه ایجاد کنند که مورد علاقه آنها باشد.

و یک مزیت دیگر UGC وجود دارد این نوع محتوا به عنوان گواهی نامه برای شرکت عمل می‌کند. این به مشتریان احتمالی ثابت می‌کند که این برند ارزش تعامل و خرید از آنها را دارد.

جمع بندی: برای ارتباط با مشتریان در سال 2021 و بعد از آن از بازاریابی همدلانه استفاده کنید

وضعیت جهانی، را در اولویت اصلی مشاغل قرار داده است. دیگر کافی نیست در مورد محصول یا مزایای خرید از نام تجاری خود صحبت کنید. اکنون برند‌ها باید با مشتری در سطح عمیق تر و همدلانه‌تری ارتباط برقرار کنند. به مخاطب خود نشان دهید که نیازهای او را درک می‌کنید و آماده سازگاری با آنها هستید.

گنجاندن همدلی در کارزارهای در استراتژی بازاریابی 2021  بیشتر یک طرز فکر است تا یک تکنیک. و برای القای این طرز تفکر در تیم‌های بازاریابی، باید این مراحل را دنبال کنید.

1. نکات دردناک مخاطب خود را درک کنید.
2. با نیازهای آنها سازگار شوید.
3. در بازاریابی خود از رویکرد آموزشی استفاده کنید.
4. زندگی روزمره را در کارزارها ثبت کنید.
5. عناصر تعاملی را اضافه کنید.
6. از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید.

به طور خلاصه مراحل را در کنار هم بررسی کنیم:

مشکلات را از دید مخاطبان ببینیم و درک کنیم،در پی یافتن هم‌زبانی و نقطه اشتراک برند با نیازهای جدید باشیم.برند خود را با نیازها سازگارکنیم.با ایجاد استراژی همدلانه،با آموزش کارمندان استفاده از خدمات برای مصرف‌کنندگان آسان کنیم.با تعامل با کاربران قراربگیریم، در روزمرگیشان کنار باشیم و از آنچه آن‌ها عرضه می‌کنند به عنوان محتوا استفاده کنیم. با ارائه آموزش آنچه نیاز دارند به رشد آن‌ها کمک کنیم.

هر مرحله حیاتی است زیرا تغییراتی که اکنون مشاهده می‌کنیم تأثیرات طولانی مدتی دارند. استفاده از یک رویکرد همدلانه ممکن است کمی زمان ببرد تا به آن عادت کنید، اما این غیر ممکن نیست.

آیا نکات دیگری برای ترکیب همدلی در استراتژی بازاریابی 2021 دارید؟ به ما در کامنت‌ها درمیان بگذارید.

 

منبع: moz.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نه =