7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها

سئو یک صنعت پویاست. آنچه که چند هفته پیش کار کرده بودید ممکن است در حال حاضر کارساز نباشد. 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها را در این مقاله بررسی می‌کنیم. با سئو کده همراه باشید. شما به عنوان یک متخصص SEO، باید از آخرین روندها و فناوری‌های سئو در حال ظهور آگاه باشید، به این ترتیب می­توانید در کسب و کار خود موفق بمانید و در تجارت خود کارآمدتر شوید.

در این مقاله، هفت فناوری در حال ظهور در صنعت SEO و نحوه تأثیر آن‌ها بر کار شما به عنوان یک متخصص SEO  را با شما به اشتراک می‌‌گذاریم. سرانجام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن‌ها را در کسب و کار خود اعمال کنید تا نتایج خوبی داشته باشید. در اینجا برترین فناوری‌های سئو که کارشناسان هر روز برای کشف، ایجاد، بهینه‌سازی برنامه‌های محتوا و سئو از آن‌ها استفاده می‌کنند آمده است.

اگر می‌‌خواهید فرآیندهای SEO خود را در سال 2021 و بعد از آن مقیاس بندی کنید، باید مراقب این فناوری­‌ها باشید و بلافاصله اجرای آن‌ها را در تجارت خود شروع کنید.

1. پردازش زبان طبیعی (NLP) 

در دسامبر 2019، Google  رسماً به روزرسانی الگوریتم ترانسفورمرها (BERT) در سراسر جهان را برای نمایندگی‌های رمزگذار دو طرفه ارائه داد. این به‌روزرسانی NLP را مورد توجه قرار داد و پس از آن زمان به بعد یک فناوری برای مراقبت در صنعت سئو تبدیل شده‌است. با 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها در NLP ،Google با مشاهده متن می‌‌تواند معنی یک کلمه در جمله را بفهمد.

در 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها، استفاده از پردازش زبان طبیعی بدان معناست که Google دیگر به کلمات یا عبارات خاصی که کاربران در جستجوی آنها هستند، اعتماد  نمی‌کند تا پاسخ­های صحیح را به آن‌ها ارائه دهد. در عوض، گوگل به دنبال اهداف پشت هر جستجو است.

در اینجا مثالی از چگونگی تأثیر BERT (شاخه NLP) بر یک پرسش جستجو بر اساس گوگل ارائه شده است.

7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها

قبل ازNLP، اگر کسی عبارت “مسافر سال 2019 برزیل به ایالات متحده نیاز به ویزا دارد” جستجو می‌کرد، Google  فکر می‌کرد این یک پرسش اطلاعاتی برای تایید اینکه آیا یک شهروند ایالات متحده می­تواند بدون ویزا به برزیل سفر کند، است. از این رو، مقاله‌ای از واشنگتن پست را نشان می‌دهد که به سوالات SERP پاسخ می‌­دهد.

با استفاده از 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها همانطور که می‌‌بینید، زمینه این جستجو کسی است که می­خواهد از برزیل به ایالات متحده آمریکا سفر کند و به ویزا نیاز دارد. اگرچه برای Google دشوار بود که بفهمد این نوع سوالات در گذشته به چه معناست، اما با BERT ، الگوریتم زمینه هر جستجو را درک می­‌کند و اطلاعات صحیحی را در اختیار کاربر قرار می­‌دهد.

چگونه می‌توان از NLP در فرآیندهای SEO خود استفاده کرد

با NLP، محتوای اطلاعاتی بیش از هر زمان دیگری مهم است. با این حال، بهینه­‌سازی برای BERT کاری نیست که شما به عنوان یک سئوکار بتوانید انجام دهید.

در عوض با 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها، شما باید بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا متمرکز شوید که به طور دقیق درخواست‌‌های جستجو را پاسخ دهید. وقتی این کار را انجام دهید، قطعاً رتبه خوبی خواهید داشت.

این مقاله سئوکده به شما نحوه نوشتن مطالب شگفت انگیز، برای موتورهای جستجو و افراد را نشان می­‌دهد.

 

2. ایجاد زبان طبیعی (NLG) برای محتوای کوتاه فرم

تولید زبان طبیعی از ساختار داده شما ناشی می‌شود. این‌ها داده‌هایی که دارید را به متنی طبیعی تبدیل می‌کنند. می‌توانند حجم وسیعی از کلمات را بسیار سریع‌تر نسبت به یک فرد معمولی تولید کنند.

با کمک NLG ، SEOها اکنون می‌توانند مانند یک زبان طبیعی، عبارات و جملات معنی دار را با استفاده از فناوری جدید تولید کنند.

NLG به جای مبارزه با بلوک نویسندگان و صرف ساعت‌­ها فکر کردن در مورد اینکه چه چیزی بنویسد، این بار از طریق اتوماسیون مشکل را برطرف می‌کند و اگر یک خالق محتوا هستید، این به شما کمک می‌کند فقط بر روی پرداخت مطالب و خواندن بهتر آن‌ها تمرکز کنید.

اگرچه موارد استفاده زیادی برای NLG وجود دارد، اما در حال حاضر بهتر است که برای نوشتن مطالب کوتاه مانند عناوین، توضیحات محصول، یادداشت‌های جلسه و غیره استفاده شود.

نحوه استفاده از NLG به عنوان SEO

موارد استفاده زیادی برای فناوری‌های NLG وجود دارد. با ابزاری مانند Copy.ai می‌توانید متن صفحه‌ی فرود، متن اصلی فیس بوک، معرفی وبلاگ، خطوط موضوع ایمیل، فهرست‌ها، توضیحات متا و غیره را ایجاد کنید.

در زیر مثالی از چند لیست ایجاد شده برای موضوع “محتوای وبلاگ با کیفیت” با استفاده از این ابزار وجود دارد:

نحوه استفاده از NLG به عنوان SEO

همانطور که مشاهده می‌کنید، اگر می‌خواهید مقاله‌ای در این زمینه بنویسید، می‌توانید از برخی از این پیشنهادات به عنوان طرح کلی مقاله‌ی خود استفاده کنید، با استفاده از این‌ها می­توانید به جای تحقیق، در مورد عناوین فرعی جداگانه تمرکز کنید.

در اینجا نمونه دیگری از برخی از برچسب‌های وب سایت وجود دارد که من با وارد کردن نام تجاری و شرح مختصری از “ابزار نهایی SEO که می‌توانید به آن اعتماد کنید” در Moz ایجاد کنید:

Ultimate SEO

اگر در حال راه اندازی نام تجاری جدیدی به عنوان سئو بودید، می‌توانید ابزارهای NLG مانند این را برای کشف عناوین جذاب به منظور استفاده  در نام تجاری خود به کار ببرید.

3. TF * IDF

TF * IDF مخفف “Term Frequency times Inverse Document Frequency” است. این روش نحوه استفاده شما از یک اصطلاح در یک صفحه خاص و مقایسه آن با مجموعه‌ای از صفحات را برای آن کلمه کلیدی خاص اندازه گیری می کند.

اگرچه TF * IDF  به نظر می‌رسد اندازه گیری چگالی کلمه کلیدی باشد، اما در واقع اندازه‌گیری میزان اهمیت یک کلمه کلیدی و مقایسه آن با فرکانس کلمه کلیدی در مجموعه بزرگی از اسناد، اندازه گیری می‌شود.

اگرچه هنوز مشخص نیست که گوگل از TF * IDF در الگوریتم خود استفاده می‌کند، اما روش خوبی است که آن را در استراتژی SEO صفحه­‌ی خود وارد کنید.

قبل از استفاده ازTF * IDF، باید قطعه‌ای از محتوا را ایجاد کنید که یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار دهد. پس از اتمام کار، محتوا را به یک ابزار TF * IDF وصل کنید. برخی از گزینه‌های پیشنهادی عبارتند از Text Tools ،SEO PowerSuite ،Ryte و Surfer SEO .

چه زمانی از آنالیز TF * IDF استفاده کنیم

سازندگان سئو و محتوا می‌توانند از TF * IDF برای شناسایی شکاف در محتوای فعلی خود بر اساس آنالیز محتوای سایت‌هایی که در حال حاضر در نتایج برتر جستجو رتبه‌بندی شدند استفاده کند. می‌توانید از  TF * IDF هنگام ایجاد محتوای جدید استفاده کنید تا محتوا رتبه بالاتر کسب کند.

بهترین گزینه‌ها برای استفاده از TF * IDF  را بیان می‌کنیم:

1.محتوای بالای صفحه دوم

با تشخیص محتوایی که مدتی است در سایت شما منتشر شده اما برای رتبه گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو مشکل دارد آغاز کنید. اگر آن مقاله قبلاً از نظر تکنیکال سئو بهینه شده باشد، احتمالاً باید بهینه‌سازی بیشتری بر محتوای آن انجام دهید.

2.محتوا به‌تدریج ترافیک و رتبه‌بندی را از دست می‌دهد

گاهی سایتی را می‌بینیم که به دلیل افزایش رقابت یا تغییر الگوریتم گوگل به‌آرامی از بالای صفحه اول به پایین آن کاهش می‌یابد. راهی سریع برای بررسی این امر این است که با استفاده از ابزاری مانند SpyFu  یک نسخه از SERPs یک سال پیش و SERPs کنونی را با یکدیگر مقایسه کنید. سپس محتوای خود را از نظر مرتبط بودن بازبینی کنید. این کار به بازیابی رتبه کمک می‌کند.

3.صفحات محصولات در رتبه‌بندی تأثیر دارند

درحالی‌که استفاده از TF * IDF برای محتوای رایج‌تر است اما اگر صفحات محصول شما برای رتبه‌بندی مشکل داشته باشند، محتوای مهم از آن صفحه نادیده گرفته می‌شود.

نحوه استفاده از TF * IDF در فرآیندهای جستجوگرها

با استفاده از 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها درباره کلمه کلیدی خود، ابزارهای TF * IDF، معمولاً برخی عبارات را می‌توانید اضافه یا از صفحات خود حذف کنید. به عنوان یک سئوکار می توانید صفحه خود را بر اساس این پیشنهادات بهینه کنید تا نمره TF * IDF مورد نیاز برای آن کلمه کلیدی را بدست آورید.

به این ترتیب می‌توانید برخی عبارات را بشناسید که ارتباط نزدیک با کلمه کلیدی مورد نظر شما دارند اما در محتوای شما وجود ندارد. وقتی این عبارات و کلمات را به محتوای خود اضافه می‌کنید، مقاله شما به صورت موضوعی مرتبط می­‌شود و به شما کمک می‌کند تا صفحه‌­ی شما در SERP‌ها رتبه بهتری داشته باشد.

4. GPT-3 برای ایجاد محتوای خودکار

در سپتامبر2020، گاردین مطلبی را در وب سایت خود منتشر کرد که توسط یک ربات نوشته شده بود. از آن زمان، ترانسفورمر شماره 3 (GPT-3) از قبل آموزش دیده، موضوع مهمی در صنعت جستجوگرها است.

GPI-3 API به روشی جالب کار می­کند زیرا با تعداد زیادی از مجموعه داده‌ها آموزش داده شده است تا نحوه نوشتن انسان را تقلید کند. این شامل مجموعه داده‌های مشترک خزنده، ویکی پدیا، کتاب‌های تاریخی مربوطه و غیره است.

هنگامی که GPI-3 API را با خط تحریری ارائه می‌دهید، با توجه به اطلاعاتی که در اینترنت خوانده می­‌شود، دقیقاً آنچه را که پس از آن اتفاق خواهد افتاد، پیش بینی می‌کند.

تصویر زیر مثالی از محتوای تولید شده GPT-3 است، که با توجه به 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها، چند ماه پیش در اخبار هکر منتشر شد. بیشتر کاربران بدون اینکه بدانند این نوشته توسط یک ربات نوشته شده است، دقیقاً مانند آنچه در مورد یک مقاله عادی ارسال می­‌کردند، درباره آن نظر دادند.

ایجاد محتوای خودکار

نحوه استفاده از GPT-3 برای ایجاد محتوای خودکار

5. تست SEO A / B

بیشتر سئوکارها اکثرا روی تست  A / B کاربر و کمتر روی تست سئو A / B تمرکز دارند. در حالی که تست کاربر، شامل اختصاص دادن تصادفی بازدید کنندگان (کاربران) وب سایت شما به نسخه‌های مختلف صفحات شما و در نهایت تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها بر اساس عملکرد است. در تست SEO A / B، کاربران Googlebots هستند و کاربر نهایی نیستند و به طور معمول با همان نسخه صفحه نشان داده می­‌شوند.

تست SEO A / B

معنی این امر این است که وقتی شما آزمایش SEO A / B را انجام می­‌دهید، فقط به کاربران یا Google فقط یک نسخه از صفحه را نشان می­‌دهید و نه چند صفحه.

نحوه پیاده‌سازی تست SEO / AB

بسته به آنچه که می­‌خواهید برای کسب و کار خود بدست آورید، روش­‌های مختلفی برای اجرای تست SEO A / B وجود دارد. اگر تازه شروع به کار کرده اید، برخی از مواردی که می‌توانید آزمایش کنید شامل موارد زیر است:

به عنوان مثال،Etsy  برای برخی از صفحات خود تست SEO A / B عنوان را انجام داد و در طی چند روز، آن‌ها شاهد تغییرات قابل توجهی در صفحات خود بودند.

اگر یک سئوکارمتوسط ​​یا پیشرفته هستید، می­توانید موارد دیگری مانند موارد زیر را به کار ببرید:

به عنوان مثال، SearchPilot  یک لینک داخلی با کمک تست SEO A / B را برای یک فروشگاه مواد غذایی اجرا کرد و 25٪ افزایش در بازدید از مواد آلی را مشاهده کرد.

انجام تست­های SEO A / B مانند این موارد به شما کمک می­‌کند تا بدانید دقیقاً چه چیزی برای برند شما مناسب است و چه چیزی مناسب نیست. به این ترتیب، هنگام بهینه‌سازی صفحات خود برای سئو می­توانید آگاهانه­ تر تصمیم بگیرید.

به عنوان مثال، اگر میزان بازدید شما پس از ایجاد تغییر در صفحه خاصی در طول تست SEO A / B کاهش یافته باشد، نشان می­‌دهد که این تست جواب نداده است.

به طور معمول، شما باید انتظار داشته باشید که به محض جستجوی Google در صفحه‌های مختلف، نتایج آزمایش A / B  خود را مشاهده کنید. اگر گوگل در طی 7 تا 14 روز صفحه تست شما را جستجو کند، می­‌توانید آن را با صفحه اصلی مقایسه کنید.

برخی از ابزارهای تست A / B SEO که می‌توانید برای این منظور استفاده کنید عبارتند ازGoogle Tag، Manager ،Rankscience ،Optimizely  و غیره.

6. بهینه‌سازی محتوا به صورت خودکار در صفحه

هنگام ایجاد یک محتوا به شکل طولانی، شما معمولاً:

این کار معمولاً زمان زیادی می برد. شما باید ساعت­ها وقت داشته باشید که یکی از مطالب را به صورت دستی بررسی کرده و مهمترین نکاتی را که باید درسایت خود وارد کنید یادداشت کنید.

نحوه استفاده از بهینه‌سازی محتوای خودکار در صفحه

به جای صرف ساعت­ها وقت برای ایجاد خلاصه مطالب و تحقیق درباره اطلاعاتی که می خواهید در محتوای خود بگنجانید، می­توانید از ابزارهای جستجوگرهایی مانند Frase AI  و Content Harmony استفاده کنید .

با استفاده از Frase AI می­توانید مدت زمانی را که برای تحقیق در مورد محتوا استفاده می‌کنید کوتاه‌تر کنید. به فرض می­‌خواهید در مورد “چگونه سریع وزن کم کنیم” بنویسید، می‌توانید کلمه کلیدی اصلی را در این ابزار وارد کنید.

پس از اتمام، به طور خودکار Frase AI، صفحات دارای رتبه‌ی برتر در SERP را بررسی می­‌کند و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می­‌دهد که می‌توانید هنگام ایجاد محتوای خود استفاده کنید. اینها شامل نتایج برتر برای کلمه کلیدی، آمار و داده‌هایی است که با استفاده از 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها شما در میابید که چگونه می‌توانید در محتوای خود اضافه کنید، همچنین سوالاتی که مخاطبان هدف شما ازQuora ،Reddit و Google People Ask نیز می­‌پرسند را در اختیاران قرار می‌دهد.

با استفاده از ابزاری مانندContent Harmony، می‌توانید به طور خودکار خلاصه مطالبی ایجاد کنید که در مدت زمان کمتری با هدف جستجو مطابقت داشته باشد.

تمام آنچه برای شروع به کار نیاز دارید کلمه کلیدی شما است. هنگامی که آن را وارد نرم افزار کردید، به طور خودکار با استفاده از نقاط مختلف داده SERP ها را تجزیه و تحلیل می­‌کند. پس از آن، می‌توانید خلاصه مطالب خود را از آنجا تهیه کنید.

مقاله مرتبط: عوامل بهبود رتبه وب سایت‌ها با موتورهای جستجو

7. عوامل محتوای غیر متنی

فاکتورهای محتوای غیرمتنی در سئو برجسته می­‌شوند زیرا به شما کمک می­‌کنند تجربه کاربری دلپذیری را در صفحات وب سایت خود ایجاد کنید. با توجه به  7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها داریم:

اگر یک محتوا را بخوانید و متن­های متنوعی در آن وجود داشته باشد، به احتمال زیاد دیدن آن برای شما جذاب نیست. و با اجرای  Core Web Vital توسط Google در مارس 2021، عوامل محتوای غیر متنی تأثیر بسزایی در سئو سایت خواهند داشت.

برخی از این عوامل محتوای غیر متنی عبارتند از:

نحوه استفاده از فاکتورهای محتوای غیرمتنی برای SEO

با استفاده از این ابزارها می‌توانید صفحات و پست­‌های خود را جذاب­تر کنید. خوانندگان از این جهت، زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری خواهند کرد و در نهایت نرخ پرش سایت شما به شدت کاهش می‌یابد، با استفاده از 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها شما می‌توانید در رنکینگ google بالا بروید.

نتیجه

تمامی فناوری‌ها با یکدیگر یکسان نیستند. هر یک مزایای خود را دارد که باید آن‌ها بررسی کنید و با کمک فناوری رتبه‌بندی سایت خود را افزایش دهید. پس حتماً از آن‌ها برای سئو سایت خود استفاده کنید.

همانطور که چشم به آینده صنعت سئو می‌بندیم، پیشرفت­‌های جدید فناوری قطعاً نقش بسزایی خواهند داشت. در حالیکه برخی از آن­ها در حال حاضر مورد استفاده قرار می­‌گیرند، برخی دیگر هنوز در دست توسعه هستند.

اگر شما یک سئوکار هستید که می‌خواهید در کسب و کار خود در ردیف اول باقی بمانید، پس باید مراقب این 7 فناوری نوظهور در سئو و کاربردهای آن­‌ها باشید و این فناوری‌های سئو را برای پیشرفت کار خودبه کار ببرید.

منبع مقاله: Moz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =