9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست‌ های وبلاگ وردپرس

امروز می‌خواهیم به 9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست‌ های وبلاگ وردپرس بپردازیم. با سئوکده همراه باشید

سئو کامل کلید افزایش دسترسی به وبلاگ و میزان خوانندگان آن است. مانند تکمیل یک معما، با 9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست‌ های وبلاگ وردپرس به شما نشان می‌دهیم که گرچه به پایان رساندن پست وبلاگ کار بسیار سختی است اما ممکن است. امروزه ، وردپرس همچنان به عنوان یک گزینه محبوب وبلاگ نویسی شناخته می‌شود. برای اطمینان از اینکه پست وردپرس شما بیشترین شانس یافتن، خواندن و اشتراک‌گذاری را دارد، باید در انتشار صحیح آن کوشا باشید. ما می‌دانیم که  بهترین روش‌های بازاریابی و وبلاگ نویسی داخلی می‌گویند بهینه‌سازی موتور جستجو  SEO روش متناسب‌سازی برای محتوای شما با موتورهای جستجو  قبل از ارسال مطلب ضروری است. بنابراین، برای سهولت کار شما، ما این لیست را ارائه کرده‌ایم که شامل 9 روش برای جستجوگر وبلاگ است تا به شما در بهبود دسترسی و خوانایی پست بعدی وبلاگ کمک کند:

(همچنین می‌توانید  در اینجا  و در انتهای این مقاله به یک کپی خلاصه و جیبی از این چک لیست بهینه سازی SEO دسترسی پیدا کنید. این را چاپ کنید و آن را نزد خود نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که هر بار پست‌های وبلاگی موفقی را منتشر می‌کنید!)

9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست های وبلاگ وردپرس

 

  1. کلمات کلیدی هدف

 

کلمات کلیدی  کلمات و یا عباراتی هستند که شما فکر می‌کنید مردم در موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات مربوط به موضوعات خاص از آن‌ها استفاده می‌کنند. هر پستی که می‌نویسید باید یک کلمه کلیدی اصلی یا عبارت کلیدی باشد که بیشترین ارتباط را با پست شما دارد. هدف؟ شما می خواهید وبلاگ شما در رتبه‌بندی جستجو و نتایج جستجو نشان داده شود.

 

برای یافتن بهترین کلمه کلیدی و برای موفقیت در ارسال و موتور جستجوی خود، از ابزار کلمات کلیدی Google استفاده کنید . ما همچنین استفاده از SEMrush ، Moz و کلمات کلیدی را در همه جا توصیه می‌کنیم و این  یک گزینه رایگان برای تیم‌های با بودجه محدود Ubersuggest است .

 

این میزان جستجوی متوسط ​​ماهانه کلمه کلیدی شما، رقابت آن را نشان می‌دهد و حتی کلمات کلیدی مرتبط و ارتباط آن‌ها را نشان می دهد.

 

کلمات کلیدی هدف در هنگام جستجو نیز مهم هستند. این زمانی است که کاربر برخلاف کلمات کلیدی، یک عبارت یا جمله کامل را در Google تایپ می‌کند.

 

  1. یک عنوان فریبنده اضافه کنید

 

عنوان موثر عنوانی است که از بهترین روش‌های جستجوگرها در وبلاگ استفاده می‌کند، بدین معنی که به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل تشخیص است و در واقع برای خوانندگان جذاب است.

 

به طور متوسط ​​، فقط 20٪ از بینندگان، بیشتر از یک عنوان می‌خوانند، به این معنی که موفقیت کل پست شما بسیار به موفقیت عنوان شما بستگی دارد، بنابراین روی پست خود  کارکنید و آن را بهینه کنید!

 

یک عنوان خلاصه و توصیفی را دنبال کنید که مناسب سئو باشد. با این کار خوانندگان بیشتری نسبت به یک مخاطب که به متن‌های طولانی علاقه دارد  بدون هیچ هدف خاصی دعوت می‌‌شوند. کلمه کلیدی اصلی یا عبارت کلمه کلیدی خود را در عنوان قرار دهید. آن را با صفت‌ها و قیدهای جذاب بپوشانید تا حس کنجکاوی در خواننده ایجاد شود.

به یاد داشته باشید که خوانندگان، لیست‌های “How-tos ” و مقاله‌های قابل اسکن را دوست دارند.

آن را زیر 55 کاراکتر نگه دارید (یا اگر از یک افزونه وردپرس مانند Yoast استفاده می‌کنید که به شما امکان می‌دهد عنوان SEO جدا از عنوان صفحه اصلی خود را مشخص کنید) و عنوان کوتاه‌تری داشته باشید.

طبق گفته Orbit Media، یکی از راه‌های نوشتن عنوان شما نوشتن “کلمه کلیدی اصلی ” کلمه کلیدی ثانویه یا نام تجاری است.

 

به عنوان مثال ، اگر کلمه کلیدی پست وبلاگ شما ” استراتژی های بازاریابی محتوا ” باشد، ممکن است عناوینی مانند این را امتحان کنید:

 

چگونه می توان درخشان ‌ترین استراتژی‌های بازاریابی محتوایی را تولید کرد

10 نکته برای استراتژی‌های بازاریابی محتوای Surefire

با این استراتژی‌های بازاریابی محتوا، کسب و کار خود را به درآمد کلانی برسانید

آیا این راهکارهای اثبات شده بازاریابی را از دست می‌دهید؟

 

در پایان روز، چند عنوان اولیه را بنویسید، آن‌ها را با همکاران یا دوستان خود به اشتراک بگذارید و ببینید چه نوع واکنش‌هایی را دریافت می‌کنید. اما در اینجا متوقف نشوید، آزمایش انواع )A / B دو عنوان آزمایشی) را در انواع مختلف عناوین مطابق یکدیگر انجام دهید .

این امر تخصص عنوان شما را فراتر از واکنش‌های معمول می‌آورد و انواع عنوان‌های قابل قبول را به شما می‌دهد که مورد توجه مخاطبان دقیق شما قرار می‌گیرد. سرانجام این کار آسان‌تر خواهد شد و شما قادر خواهید بود عناوین موثر را زودتر و با اقتدار بیشتری شناسایی کنید.

 

  1. URL مناسب SEO را بهینه کنید

 

URL یا پیوند همیشگی شما دقیقاً در زیر کادر عنوان در وردپرس یافت می‌شود. این به سادگی نشان می‌دهد که چه عباراتی شامل URL پست شما می‌شود. اگر این مورد را تغییر ندهید، وردپرس معمولاً هر کلمه ای از عنوان شما را به صورت خودکار وارد می‌کند  که ایده آل نیست.

 

برای داشتن URL‌های مناسب با SEO‌، توصیه می‌کنیم آن را بین 50-80 نویسه نگه دارید (این عبارت باید شامل عبارت کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد.)

به طور کلی‌، یک URL کوتاه تر دارای نرخ کلیک بالاتری است و توسط Googlebot به راحتی قابل خواندن و درک است.

9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست های وبلاگ وردپرس

 

 

 

          4.  استراتژی کپی بدنه(متن) را قالب بندی و سازماندهی کنید

 

یک پست وبلاگ با تعداد زیادی اطلاعات برای به اشتراک‌گذاری خوب است، اما یک پست وبلاگ کاملاً بهینه‌سازی شده با جستجوگرها با محتوای کاملاً قالب‌بندی شده و مناسب برای موتور جستجوگر WAY بهتر است  و مخاطبان WAY بیشتری از آن استقبال می‌کنند. در اینجا برخی از روش‌های جستجوگرها در زمینه ایجاد محتوا آورده شده است:

از یک  برچسب “ادامه مطلب” برای کوتاه کردن و کنترل میزان ورودی شما از صفحه اصلی و بایگانی وبلاگ خود استفاده کنید. برای درج، Alt + Shift + T را در نقطه مورد نظر فشار دهید. این موارد به خواننده کمک می‌کند تا از طریق مطالب شما یک مطالعه لذت بخش را تجربه کند.

برای جداسازی در متن از علائم نگارشی استفاده کنید، از لیست‌های شماره گذاری شده، نقل قول‌ها، حروف کج و فونت‌های پررنگ برای تجزیه متن کوچک یا تأکید بر یک نکته مهم استفاده کنید.

اینکه شما از خوانندگان خود سوالی می‌پرسید، به آن‌ها می‌گویید برای کسب اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه کنند و یا آن‌ها را به تعامل با شما در شبکه‌های اجتماعی یا از طریق اظهار نظر یکپارچه دعوت می‌کنید. به هر حال، CTA شما طوری تأیید شده است که این پست برای مخاطبان خاص شما نوشته شده است.

دوم ، با استفاده از موارد زیر به موفقیت سئو در کپی بدنه(متن) خود دست پیدا کنید.

عبارت کلیدی مورد نظر شما حداقل یک بار در عنوان، توضیحات متا، URL و خیلی زود در نسخه اصلی بدنه(متن) ترجیحاً پاراگراف اول استفاده کنید. اما اگر غیرطبیعی به نظر می‌رسد، اول برای مخاطبان خود بنویسید  بعد Google.

 

همیشه برای مخاطب خود ابتدا، GOOGLE SECOND  بنویسید.

برچسب‌های H2 و H3 این‌ها در اصل زیر‌عنوان در سراسر پست وبلاگ شما هستند. آن‌ها نه تنها باعث شکستن محتوا و فریب خواننده  برای خواندن بیشتر می‌شوند، بلکه باعث می‌شوند عنکبوت موتورهای جستجو بتوانند پست شما را به راحتی خزیده و رتبه بندی کنند.

بنابراین، H2 ها و H3 ها اگر در متن معنی داشته باشند مکان‌های خوبی برای استفاده از عبارت کلیدی شما هستند. درباره عناوین در وبلاگ SEO Yoast بیشتر بخوانید.

­لینک‌های داخلی و خارجی: یک پست خوب به سایر منابع محتوای مفید و مرتبط لینک می­‌‌یابد. این لینک‌ها می‌توانند بدون نیاز به توضیحات داخل صفحه، به شرح ایده‌ها کمک کنند و ربات‌های جستجو را قادر می‌سازند پست‌های قدیمی شما را دوباره بخواهند. با قرار دادن لینک داخلی در سایت‌های خود، سیگنال‌هایی را به موتورهای جستجو ارسال می‌کند که بهترین منابع در کدام صفحات سایت شما قرار دارد، بنابراین لینک دادن به صفحه خدمات خود بهترین روش است. در مورد لینک‌های خارجی، ارتباط با سایت‌هایی که دارای دامنه معتبرهستند بهترین روش بهینه‌سازی SEO)  ) و یک روش خوب برای ایجاد ارتباطات ارگانیک در صنعت شما و لینک است. در صورت امکان حداقل 2-3 فرصت ارتباطی در هر پست را امتحان کنید و مطمئن شوید که لینک‌های خارجی در پنجره جدیدی باز می‌شوند.

حتماً لینک‌های خارجی خود را نیز به صورت دوره ای کنترل کنید تا مطمئن شوید که به پست‌هایی که با خطاهای 404 ظاهر می‌شوند لینک نمی‌دهید.

متن لنگر خوش خط: هنگام صحبت از لینک دادن، مهم است که متن لنگر یا متن قابل کلیک در لینک، کوتاه و جذاب باشد. متن باید حاوی مطالب لینک باشد و آن را به پست وبلاگ شما مرتبط سازد. در صورت امکان، کلمات کلیدی هدف را وارد کنید!

به یاد داشته باشید که بیشتر خوانندگان شما مانند Google فقط پست شما را اسکن می‌کنند ، بنابراین تا آنجا که ممکن است با نحوه ارائه اطلاعات خود سازگار باشید. آن را قابل اسکن کنید و هر جا که ممکن است در مورد تصاویر خلاقانه فکر کنید. این کار را صحیح انجام دهید و احتمالاً آن‌ها برای موارد بیشتر دوباره به کار خود ادامه خواهند داد!

 

  1. توضیحات متای گویا ارائه دهید

 

توضیحات متای شما قطعه متنی است که در زیر‌عنوان شما در نتایج موتور جستجو ظاهر می‌شود. به همین ترتیب، مهم است که شما عبارت اصلی کلمه کلیدی خود را در این مورد وارد کنید (که Google آن را با متن پررنگ نشان می‌دهد) و یک لحن جذاب را حفظ کنید که باعث می‌شود کلیک‌های جستجوگرانی که به دنبال بهترین مقاله از جستجوی آن‌ها هستند، جذب و تشویق شوند.

 

برای کمک به سهولت این مرحله، سعی کنید از یک افزونه بهینه‌سازی SEO در همه موارد مانند SEO وردپرس فوق الذکر توسط Yoast استفاده کنید. افزونه‌هایی از این دست یک روش عالی برای اطمینان از این است که شما به همه پایگاه‌های چک لیست بهینه‌سازی SEO و حتی برخی موارد اضافی فراتر از موارد ذکر شده در این مقاله دسترسی پیدا می‌کنید.

 

  1. از یک تصویر برجسته با قالب درست استفاده کنید

 

مردم تصاویر را دوست دارند و به زبان ساده  پست‌های دارای عکس بازدید بیشتری دارند. هنگامی که روی طراحی وب، الگو و پست‌های وبلاگ خود کار می‌کنید‌، فقط به یاد داشته باشید که از تصاویری استفاده کنید که متعلق به شخص شما باشد یا در غیر این صورت دارای حق چاپ نباشد.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت استفاده از رسانه‌های حقوقی اینجا را کلیک کنید .

 

برای اینکه از تصاویر برجسته خود بیشترین مسافت پیموده شده را انجام دهید، موارد زیر را انجام دهید:

 

نکته: اندازه رسانه خود را متناسب با عرض فضای پست خود تغییر دهید.

نام فایل را تغییر نام دهید و عنوان، متن ALT و عنوان را برای قرار دادن عبارت اصلی کلید واژه خود تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو می‌توانند فوراً مقدار را تشخیص دهند.

اطمینان حاصل کنید که توضیحات تصویر را در قسمت توضیحات اضافه کرده‌اید تا تصویر خود را برای بازدیدکنندگان کم بینا بهینه کنید.

 

تصاویر شما بیش از هر زمان دیگری مهم هستند زیرا حدود 3٪ از کاربران هنگام جستجو در Google بر روی نتایج تصویر کلیک می‌کنند .

 

همچنین مهم است که وبلاگ شما برای تلفن همراه مناسب باشد یا از طراحی پاسخگو استفاده کند زیرا بیشتر افراد از تلفن‌های هوشمند خود به جای رایانه برای جستجوی محتوا استفاده می‌کنند. چرا این مهم است؟ اگر متن و تصویر شما در آیفون زیبا به نظر برسد از نظر بصری جذابیت بیشتری دارد، اما گوگل ابتدا نتایج جستجوی موبایل را نمایش می‌دهد .

  1. دسته ها و برچسب‌های مناسب را انتخاب کنید

 

دسته‌ها گروه‌بندی گسترده یک پست را در وبلاگ شما نشان می‌دهند، در حالی که از برچسب‌ها برای توصیف بیشتر پست و موضوع  استفاده می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که دسته‌بندی مربوط به پست خود را انتخاب کرده‌اید. توجه ویژه‌ای به نحوه تأثیر انتخاب دسته خود بر URL خود داشته باشید. در بعضی موارد، انتخاب یک دسته (مرتبط ترین) به انتخاب چند مورد برتری دارد. این امر تا حد زیادی به استراتژی محتوای سایت خاص شما بستگی اگرچه دارد.

مناسب‌ترین برچسب‌ها را اضافه کنید. دیگر برچسب‌های متا برای سئو، کار زیادی نمی کنند، استفاده از برچسب هوشمند در سایت شما می‌تواند برای خوانندگان شما مفید باشد.

  1. نویسندگانی را اضافه کنید و پست خود را پیش نمایش کنید

اکنون زمان آن است که نکات مهم را به پست وبلاگ خود اضافه کنید. اگر بیش از یک کاربر برای ایجاد پست به وبلاگ شما دسترسی داشته باشد، احتمالاً یک افزونه “باکس نویسنده” ایجاد کرده‌اید. فراموش نکنید که تألیفی مناسب برای پست انجام دهید.

پیش نمایش پست شما، راهی بی خطر برای اطمینان از اینکه شما آن پست را به همان شکلی که دیگران می‌خواهند به صورت زنده ببینند از قبل بررسی می کنید. این همچنین به شما کمک می‌کند خطاهایی را که ممکن است از انتهای صفحه مشاهده نکرده باشید تشخیص دهید.

بعد از اینکه همه موارد دیگر روی پست وردپرس شما اعمال شد، پنج دقیقه استراحت کنید و به چشم و ذهن خود استراحت دهید. سپس، به میز کار خود برگردید، پیش نمایش را بزنید و ببینید آیا به اندازه کافی راضی هستید که این را با دنیا به اشتراک بگذارید.

به عنوان یک وبلاگ نویس، زمان زیادی را برای جمع آوری، سازماندهی و ساخت مطالب جذاب با چیزهای زیادی که باید از آن‌ها هیجان زده باشید صرف کرده‌اید، بنابراین وقت آن است که مطمئن شوید که همه تلاش خود را برای انتشار آن به روش صحیح انجام داده اید.

قبل از اینکه با تعجب از خود تعریف کنید، “چه کسی شاهکار من را می خواند؟ چه کسی می خواهد آن را به اشتراک بگذارد؟ چه کسی قصد دارد به خاطر دیدن آن پست به مشتری من تبدیل شود؟ ” حتماً ترمز کنید! ابتدا از خود بپرسید: “آیا من تمام تلاش خود را انجام داده‌ام که به پست وبلاگ خود توجه و تمرکز کافی کنم؟”

9 مرحله برای انتشار موفقیت آمیز پست های وبلاگ وردپرس

 

  1. محتوای خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

علاوه بر نوشتن یک پست وبلاگ دوستانه برای جستجوگرها که در موتورهای جستجوی دور و نزدیک ظاهر می‌شود، باید به فکر بازاریابی محتوای خود باشید. پست‌های وبلاگ یک ابزار عالی بازاریابی دیجیتال است‌، اما مهم است که بدانید چگونه از رسانه‌های اجتماعی برای رشد قابلیت دسترسی به سایت خود استفاده کنید.

 

جستجوی اجتماعی اصطلاحی است که در آن موتورهای جستجو شبکه اجتماعی کاربر را در چگونگی نمایش نتایج بعد از یک پرس و جو نمایش می‌دهند. چرا این یکی از بهترین روش‌های سئو وبلاگ است؟ محتوایی که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود از آنجا که تعداد لینک‌های ورودی و بازدیدکننده افزایش می‌یابد، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد.

 

در اینجا چند نکته خوب از HubSpot برای ارتقا استراتژی سئو در به اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی شما آورده شده است:

نمادهای شبکه‌های اجتماعی را در وبلاگ خود قرار دهید. این یک روش آسان برای خوانندگان است که می‌توانند محتوای شما را با چند کلیک ساده به اشتراک بگذارند.

کاربران را ترغیب کنید تا لینک را از طریق توییت ارسال کنند. “”Click to Tweet گزینه محبوبی است که نوشتن بخشی از محتوای شما را برای خوانندگان آسان می‌کند.

نمادهای رسانه‌های اجتماعی را در بیوگرافی نویسنده بگنجانید. از نویسندگان وبلاگ خود بخواهید که حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را لینک بدهند، که این می‌‌تواند باعث بهبود دیدگاه در صفحات رتبه بندی موتور جستجو شود.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دو =