شما باید اطلاعات زیادی را در اختیار کاربر قرار دهید و توجه مخاطبان خود را جلب کنید و بازدید سایت خود را افزایش دهید. ما در ادامه ی این مقاله نکات مهم نوشتن عنوان مقاله را بازگو میکنیم. با سئوکده همراه باشید.

عنوان اولین چیزی است که از مقاله دیده میشود. پس برای آن وقت بگذاریم.در این مطلب سعی شده اهمیت عنوان آنچه باعث بهبود در آن است را به خوبی بیان کنیم. با رعایت نکات گفته شده در ابن مقاله و بهبود در نگارش عنوان محتوای خود، ویترین محتوا خود را جذاب تر کنید

به همین دلیل ما در اینجا 9 نکته برای ارسال قویتر عنوان وبلاگ به اشتراک می‌گذاریم:

 1. از کلماتی که به نظر اسپم می رسند خودداری کنید
 2. SERP را بررسی کنید
 3. کلمه کلیدی خود را به خاطر بسپارید
 4. فرمول “چگونه” را دنبال کنید
 5. براکت ها را اضافه کنید
 6. از نفر اول استفاده کنید
 7. مخاطبان خود را زیاد کنید
 8. سرعت استرس
 9. ارزش را روشن کنید

در ابتدا، بیایید توضیح دهیم که چرا صرف وقت اضافی برای بدست آوردن این عنوان در وبلاگ دشوار مهم است.

چرا باید وقت اضافی را صرف عناوین پست های وبلاگ خود کنید؟

عناوین ارسال وبلاگ شما دارای توجه زیادی است زیرا اغلب اولین چیزی است که خواننده شما می‌بیند. این به ویژه در Google SERP صدق می‌کند، جایی که عنوان شما تأثیر زیادی بر میزان کلیک شما و به همین دلیل، ترافیک سالم شما افزایش میابد .

اکنون، ممکن است به نظر برسد تلاش برای اختصاص دادن به 60 شخصیت اول یا آخر محتوای شما، بسیار زیاد است. اما با داشتن پتانسیل برای افزایش CTR و ترافیک سالم، عناوین پست های وبلاگ شما ارزش وقت اضافی را دارند.

در حقیقت، طبق مطالعه Orbit Media، وبلاگ نویساني که وقت خود را صرف تهیه و تهیه عنوان های خود می کنند نتایج بهتری میگیرند.

مقالات مرتبط: SERP چیست؟ همه چیز در مورد صفحات موتور جستجو

نحوه نوشتن عناوین پست های وبلاگ قوی تر

ما نکاتی را برای نوشتن عناوین بهتر برای پست های وبلاگ شما به اشتراک گذاشته‌ایم، و بهتر است شما از این روشهای درست و کاربردی عالی استفاده کنید. اما تعداد زیادی از روندهای جدید بازاریابی محتوا برای بررسی وجود دارد. با توجه به این نکته، در اینجا 9 روش برای نوشتن عناوین پست های وبلاگ وجود دارد که مخاطبان شما را فریب داده و میزان بازدید شما را افزایش میدهد. در ادامه ی مقاله چند نکته برای نوشتن عنوان وبلاگ را بازگو میکنیم

1. از کلماتی که به نظر اسپم می رسند خودداری کنید

با بیش از دو میلیارد پست وبلاگ در هر سال، جای تعجب نیست که عبارات معمول از قابل تشخیص سریع تبدیل به کلیشه می‌شوند.

به عنوان مثال “راهنمای نهایی” را در نظر بگیرید. علاقه به این موارد طی چند سال گذشته بسیار کاهش یافته است به‌خصوص در دهه گذشته کمتر از نصف شده است. چرا؟ زیرا ما اغلب راهنمای نهایی را درSERP می‌بینیم که اصلاح کننده، خسته می‌شود.

بدترین عنوان وبلاگ

ساخت های استاندارد مانند “The Ultimate Guide to X” یا “X Secrets Revealed” هم برای خوانندگان شما خسته کننده هستند، بلکه برای اقتدار برند شما نیز مضر هستند. در حقیقت، HubSpot دریافت که استفاده از کلماتی مانند “جادو” و “شگفت انگیز” می‌تواند CTR شما را کاهش دهد. این کلیک ها اسپمی هستند، که به محتوای وبلاگ شما آسیب می‌رساند.

بنابراین به جای تکیه بر این کلمات بیش از حد و غیر قابل اعتماد، کلمات جدیدی پیدا کنید که برای بازاریابی مناسب هستند .تمرکز خود را بر استفاده از کلمات تازه و قدرتمند منطبق با نام تجاری خود بگذارید .

2. SERP را برای شماره بررسی کنید

اعداد جذاب هستند- این یک نکته استاندارد است، و داده‎هایی که شامل درج اعداد در عنوان است را پشتیبانی می‌کند، میزان بازدید شما را افزایش می‌دهد.

اما افزودن هر عدد قدیمی باعث افزایش بازدید سایت شما نمی‌شود.

هنگامی که ایده ارسال وبلاگ خود را پیدا کردید، باید SERP را برای یافتن کلمه کلیدی خود بررسی کنید تا قبل از حل یک عنوان، رتبه‌بندی کنید. این برای اطمینان از مطابقت با هدف جستجو خوب است و همچنین برای جلوگیری از عنوان تکراری شرم آور، مانند مثال “راهنمای نهایی” در بالا، خوب است.

این امر خصوصاً برای جذاب جلوه دادن اعداد در عنوان مفید است.

 

صادقانه بگویم که آیا این بهتر یا بدتر از “راهنمای نهایی” تکراری نیست.

اگر سعی می کردید مانند “پست بهاران” رتبه بندی کنید، مانند این پست های وبلاگ در مثال بالا، می‌دانید که حداقل 15 یا 16 گزینه را انتخاب کنید. اکنون، این نتایج را برای جستجوی “بهترین خطوط موضوع ایمیل” در نظر بگیرید.

 مقالات مرتبط: 6 باور غلط معمول درباره گوگل SERP

پست Engagebay در واقع برجسته است زیرا دارای تعداد عناوین ایمیل بسیار کمتری است .اگر به دنبال بسیاری از مثال‍های سریع برای الهام گرفتن هستید، ممکن است روی پست Sleeknote کلیک کنید. اما اگر وقتتان کوتاه است یا به دنبال ایده ای سریع برای نتیجه گرفتن هستید؟ 25 به مراتب در دسترس تر از 80 یا 115 است.

SERP را بررسی کنید تا بتوانید در عنوان پست های وبلاگ خود از اعداد به صورت استراتژیک استفاده کنید.

3. کلمه کلیدی خود را به خاطر بسپارید

این یک یادآوری ساده، اما مهم است: کلمه کلیدی اصلی شما باید در عنوان پست وبلاگ شما باشد.

بیشتر پست های وبلاگ شما باید با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع شود. یک استراتژی محتوای موثر برای اکثر وبلاگ ها شامل افزایش عالی بازدید کنندگان است که این امر به پست های وبلاگ برای کلمات کلیدی نیاز دارد. گاهی اوقات ایده های عالی ارسال وبلاگ از بحث با تیم یا نقاط درد مشتری شما بیرون می‌آید. حتی زمانی که بتوانید آنها را با یک کلمه کلیدی هماهنگ کنید، این ایده بهتر است.

و وقتی این کار را انجام دادید، حتماً آن کلمه کلیدی را در عنوان خود وارد کنید

4- فرمول “چگونه” را در عنوان وبلاگ استفاده کنید

به یاد دارید که چگونه در مورد پرهیز از کلمات و عبارات کلیشه برای جذاب نگه داشتن عناوین صحبت کردیم؟ این بدان معنا نیست که هر بار که تیترهای طوفان مغزی دارید، باید از صفر شروع کنید.

شروع از صفر بسیار سخت است. به همین دلیل فرمول های نوشتن متن میتواند بسیار مفید باشد.

هنگامی که از فرمول استفاده می‌کنید، از بعضی ساختارها شروع می‌کنید که می‌توانید به آنها اضافه کنید، آنها را تنظیم کرده و خودتان بسازید.

استفاده از “چگونه” برای قالب بندی پست وبلاگ شما خوب نتیجه می‌دهد. بیشتر اوقات، ما در حال به اشتراک گذاشتن منابع آموزشی هستیم یا فرایندهای خود را برای مخاطبان توضیح می‌دهیم، مانند نحوه ایجاد فیلم های بازاریابی DIY یا نحوه بهبود SEO آمازون .(به عنوان مثال یک عنوان جایگزین برای این پست می‌توانست به راحتی “چگونه نفس تازه ای در عناوین پست های وبلاگ خود بکشیم.)”

در واقع، این پست های وبلاگ یک روش عالی برای رشد ترافیک سالم است. semrush دریافت که 72٪ از بازاریابان گزارش می‌دهند که “چگونه” پست های وبلاگ بهترین محرک های ترافیکی آنها است. بنابراین دفعه دیگر که مشغول نوشتن پستی درباره استراتژی هستید، از این چارچوب استفاده کنید و ببینید آیا برای مخاطبان شما مفید است یا خیر.

چند نکته برای نوشتن عنوان وبلاگ

5. براکت ها در عنوان وبلاگ

اخیراً بیشتر به طور موثر این مورد را می‌بینیم: پرانتز در پست عنوان وبلاگ کار می‌کند.

این می‌تواند به این دلیل باشد که تحقیقات اصلی، مانند مطالعه داده های Semrush در بالا، در بازاریابی محتوا طی چند سال گذشته رایج شده است. Orbit Media دریافت که تقریبا نیمی از بازاریابان محتوا، داده های اصلی را در سال گذشته منتشر کردند، در حالی که این رقم در سال قبل 35٪ بود.

خبر خوب؟ این براکت ها کار می کنند. HubSpot دریافت که استفاده از براکت برای ارائه اطلاعات یا توضیحات اضافی می‌تواند نرخ کلیک را 38٪ افزایش دهد.

در اینجا برخی از موارد عالی برای قرار دادن پرانتز در عناوین ارسال وبلاگ مربوطه آورده شده است:

6. از نفر اول استفاده کنید

طبق تحقیقات اخیرHubSpot ، مهمترین دلیل که افراد پست های وبلاگ را می خوانند، یادگیری چیز جدید است.

این بدان معناست که اقتدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وقتی تعداد زیادی پست مختلف وبلاگ برای هر موضوع مشخصی برای انتخاب وجود دارد، تولید منابع معتبر و دقیق برای رقابت و تأمین ارزش برای مخاطبان خود مهم است. بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ یک مشاوره تخصصی داشته باشید.

استفاده از نفر اول در عنوان پست وبلاگ شما روشن می‌کند که مقاله توسط شخصی نوشته شده است که می‌داند درباره چه چیزی صحبت می‌کند.

این مثال پست وبلاگ را در مورد اشتباهات Google Ads در نظر بگیرید:

این پست وبلاگ یک منبع عالی و همچنین بسیار قابل کلیک است. این عامل مقدار زیادی پول، و همچنین بسیاری از اشتباهات است. ما می‌خواهیم بدانیم که Asi چه کاری انجام داده است – و چه چیزهایی می‌توانیم از آن یاد بگیریم.

7. مخاطبان خود را افزایش دهید

در حالی که استفاده از نفر اول در عنوان پست وبلاگ شما به مخاطب اجازه می‌دهد دقیقاً بفهمد چه کسی مشاوره را به اشتراک می‌گذارد، از جمله “مخاطب شما” درون عنوان در مورد اینکه پست وبلاگ برای کجاست اشتباه نمی‌کند.

بهترین راه برای فکر کردن در این مورد، راهنماهای مبتدی است. وقتی پستی مانند راهنمای مبتدی برای بازاریابی YouTube برای مشاغل کوچک را می‌بینید، می‌دانید که به شما خواهد گفت که برای شروع باید چه کارهایی انجام دهید و دانش خاصی را نیز به خود اختصاص نخواهد داد.

برای توصیف مخاطبان ایده آل خود در پست های وبلاگ می‌توانید از همین روش استفاده کنید – حتی اگر مبتدی نباشد.

به عنوان مثال، وقتی عنوان جدیدی را برای یک پست وبلاگ در مورد اتوماسیون CRM طوفان مغزی آماده می‌کردیم، می‌دانستیم که در حالی که در پست وبلاگ به طور کلی بحث اتوماسیون CRM مطرح می‌شود، مخاطبان ایده آل، صاحبان استارت آپ یا بازاریاب خواهند بود. ما در نهایت این مورد را در عنوان قرار دادیم تا برای مخاطبان مورد نظر جذاب تر شود: 7 اتوماسیون CRM ضروری که هر استارت آپ به آن احتیاج دارد.

پاداش: این روش برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی دنباله دار نیز بسیار جذاب است.

چند نکته برای نوشتن عنوان وبلاگ-مخاطبان خود را افزایش دهید

8. سرعت استرس

آیا شما مشغول هستید؟ ما گاهی اوقات من به دنبال چگونگی ارسال پست می‌گردیم، زمانی وقت داریم که می‌توانیم بنشینیم و یاد بگیریم چگونه در کاری بهتر شویم. در سایر مواقع، برای دریافت سریع پاسخ به یک مرور سریع نیاز داریم تا بتوانیم به بقیه لیست کارهایمان برسیم.

اگر پست وبلاگ شما این نیاز دوم را برطرف کرد، یک راه حل سریع، مطمئن شوید که این کلمه را در عنوان خود تبلیغ می‌کنید. می توانید کلماتی مانند “سریع” را اضافه کنید، یا می‌توانید با چند مرحله یا چند دقیقه، کلمه خاص را دریافت کنید.

9.محتوا را منتقل کنید

بهترین توصیه‌ای که در مورد نوشتن عناوین وبلاگ میتوانیم ارائه دهیم، این است که مطمئن شوید ارزش آن را منتقل می‌کند. خواننده هرگز مجبور نیست حدس بزند که چرا روی مقاله کلیک می‌کند و پست وبلاگ باید به قول خود عمل کند.

ممکن است تجدید نظر در عناوین پست های وبلاگ بر اساس این نکات وسوسه انگیز باشد، اما اگر “عنوان” واقعی داده‌های اصلی یا مشاوره های تخصصی یا اطلاعات خاص مخاطبان را ارائه ندهد، عنوان جدید به ترافیک مثبت منجر نمی‌شود. حتی بدتر این که می‌تواند به برند شما صدمه بزند تا در یک عنوان بیش از حد فروش کند.

مطمئن شوید که عناوین پست های وبلاگ شما به طور واضح محتوایی که دارد را به کاربر منتقل می‌کند- و سپس از آنجا بروید تا آنها را تا حد امکان جذاب کنید.

وقت خود را صرف تهیه عناوین پست های وبلاگ خود کنید

ما در قسمت بالا چند نکته برای نوشتن عنوان وبلاگ را برسی کردیم حال برای ادامه قصد داریم به شما بگوییم که چگونه وقت خودمان را برای تهیه ی پست وبلاگ صرف کنیم.

عنوان پست وبلاگ شما محتوای شما را برای مخاطبان خود پیش نمایش می‌کند، به آنها اجازه می‌دهد آنچه انتظار دارند بخوانند و آنها را متقاعد می‌کند که کلیک کنند. به همین دلیل بسیار مهم است از این نکات استفاده کنید تا زمان بیشتری را صرف ایده‌پردازی و تهیه پیش‌نویس کنید تا زمانی که روی عنوان پست وبلاگی بروید که خواننده شما را مجذوب خود کند و بازدید شما را افزایش دهد. خلاصه ای از این:

 1. از کلماتی که به نظر اسپم می رسند خودداری کنید
 2. SERP را شماره بررسی کنید
 3. کلمه کلیدی خود را به خاطر بسپارید
 4. فرمول “چگونه” را دنبال کنید
 5. براکت ها را اضافه کنید
 6. از نفر اول استفاده کنید
 7. مخاطبان خود را وارد کنید
 8. سرعت استرس
 9. ارزش را روشن کنید

عنوان ها را بخش مهمی از مطلب ما هستند که حتی باعث ماندن و رفتن کاربر می‌شود. عنوان باید با متن ارتباط موضوعی داشته باشد. در آن کلمه کلیدی به طور گنجانده شود، عنوان مقاله در جستجو گوگل SERPنمایش داده می‌شود. در نمایش جستجو مانند نماینده قسمتی از متن نمایش داده می‌شود، همین موضوع در بهبود رتبه سئو نیز کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =