روش‌های مناسب مدیریت وب‌سایت را در این مقاله به شما آموزش می دهیم. شما می توانید با این مقاله وب سایت خود را به راحتی مدیریت کنید. با سئو کده همراه باشید.

این روزها، وقتی مردم می‌خواهند چیزی را به دست آورند، چه یک محصول باشد یا خدماتی، اولین چیزی که به آن فکر می‌کنند دستگاهی است که به اینترنت متصل است تا بتوانند در مورد چیزی که می‌خواهند جستجو کنند.

روزهایی که مردم برای پیداکردن شغل یا خدماتی که به آن علاقه داشتند به فهرست‌های چاپ شده مراجعه می‌کردند. اما امروزه، اکثر مردم حتی برای خرید کتاب، گوشی‌های خود را چک می‌کنند.

با این وجود، وقتی شما موارد مختلفی را در معرض دید کاربران می‌گذارید، خطر جدیدی به وجود می‌آید. برای مثال: شما محتوای خود را در بین محتواهایی که سایر کاربران به اشتراک گذاشتند گم می‌کنید.

موتورهای جستجو قابلیت این را دارند که برای کاربرانی که دقیقاً می‌دانند به دنبال چه مطلبی هستند، سریع و دقیق باشند، اما وقتی نوبت به جستجوی کلی می‌رسد، موتور جستجو کار سخت‌تری برای شناسایی سایت‌های مناسب و انتخاب آنها دارد.

شما به عنوان یک مدیر مشاغل محلی، احتمالاً وسایل یا خدمات خود را به یک بازار محلی ارائه می‌کنید، اما شما می‌توانید به طور آزادانه به تمام دنیا خدمات ارائه دهید و به یک بازار جهانی پا بگذارید. البته، کل جهان نیز به یک رقیب برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شود؛ بنابراین برای آسانی استفاده و رتبه‌بندی بالای جستجو، مهم‌ترین کار همیشه این است که از کلمات کلیدی به‌درستی استفاده کنید.

اول، اصول کلی را بررسی می‌کنیم. کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین عناصر جستجو است.

وقتی افراد برای پیداکردن چیزی به موتور جستجو مراجعه می‌کنند، اولین کاری که انجام می‌دهند این است که یا مجموعه‌ای از کلمات مورد نظر خود را تایپ می‌کنند یا با استفاده از نرم‌افزار تشخیص گفتار و دستیارهای مجازی، مطلبی را طرح می‌کنند. موتور جستجو از همان کلمات برای جستجو کردن در کل اینترنت استفاده می‌کند.

هنگامی‌که محتوایی را پیدا می‌کنید که با معیارهای کلمات کلیدی مطابقت دارد، نتایج جستجو را ارائه می‌دهد و آنها را علاوه بر وجود کلمات کلیدی مناسب، بر اساس معیارهای مختلف مانند مفید بودن و محبوبیت دسته‌بندی می‌کند.

اما همه چیز با کلمات کلیدی شروع می‌شود. به عنوان مثال، اگر شما در تجارت مراقبت و غذای سگ فعالیت می‌کنید، باید از کلمات کلیدی مانند سگ، غذای سگ، مراقبت از سگ یا مراقبت از حیوانات خانگی در وب‌سایت خود استفاده کنید. اگر در وب‌سایت شما هیچ اشاره‌ای به سگ نشده باشد، یک موتور جستجو وب‌سایت شما را درباره سگ یا محصولات مراقبت از سگ معرفی نمی‌کند و در نتیجه شما هیچ‌وقت به بازار مورد نظر خود نخواهید رسید.

با این حال، چیزی که استفاده از آن زیاد است همان جایی است که کلمه کلیدی شما هم‌نوع خواری کلمات کلیدی می‌شود.

روش‌های مناسب مدیریت وب‌سایت

درگذشته موتورهای جستجو مانند گوگل بسیار ساده‌تر عمل می‌کردند. آنها جستجوها را انجام داده و بر اساس معیارهای بسیار ابتدایی رتبه‌بندی می‌کردند. این مشکل به سوءاستفاده بسیار زیاد از موتورهای جستجو منجر شد زیرا تکنیک‌هایی مانند “پرکردن کلمات کلیدی” شدیداً توسعه پیدا کرد.

گوگل تصور می‌کرد که محتوای موجود در یک صفحه وب اگر اکثراً از یک کلمه کلیدی استفاده کند ممکن است مرتبط باشد، بنابراین تولیدکنندگان محتوا به‌سادگی همان کلمه را صدها – یا حتی هزاران بار برای افزایش رتبه‌بندی جستجو می‌کنند.

هیچ‌گاه نباید کلمات کلیدی را پر کرد، زیرا به رتبه‌بندی جستجوی شما بسیار آسیب می‌زند. الگوریتم‌های بروز شده نسبت به پرکردن عمدی کلمات کلیدی واکنش سختی نشان می‌دهند، و همنوع خواری کلمات کلیدی یکی از عوارض احتمالی این تلاش برای پرکردن کلمات کلیدی با رتبه‌بندی پایین‌تر است.

شما زمانی دچار همنوع خواری کلمات کلیدی می‌شوید که تعداد زیادی کلمه کلیدی نزدیک به هم در سراسر محتوای وب‌سایت خود منتشر کرده باشید. در نتیجه، یک موتور جستجوی مانند Google نمی‌تواند تشخیص دهد که کدام محتوا را در رتبه بالاتری قرار دهد. یعنی گاهی اوقات Google رتبه بالاتر را به صفحه‌ای می‌دهد که شما قصد اولویت‌بندی آن را ندارید. همچنین امکان دارد باعث شود تمام صفحاتی که این کلمات کلیدی را به اشتراک گذاشتند دچار افت رتبه شوند.

بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق چه کاری باید انجام دهید؟

شناسایی هم‌نوع خواری کلمات کلیدی

در واقع بسیار آسان است که مشکلات احتمالی کلمات کلیدی را در وب‌سایت خود شناسایی کنید. معمولاً انجام جستجو با هدف “دامنه + کلمات کلیدی” اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید به شما ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر سایت مراقبت از سگ شما دارای نام وب‌سایت، “DogCare.Com” باشد، و شما می‌خواهید به دنبال کلمه کلیدی در مورد غذای سگ بگردید، DogCare.Com ، غذای سگ و موارد مشابه را جستجو می‌کنید.

شما لیستی از نتایج را دریافت خواهید کرد، اما آیا این نتایج همان چیزی هستند که شما می‌خواهید؟ آیا پست وبلاگ غذای سگ که دو سال پیش نوشتید بالاتر از جدیدترین و مهم‌ترین پست شما است؟ در این صورت، این می‌تواند یک نمونه کامل از کلمه کلیدی هم‌نوع خواری کلمات کلیدی باشد. خوشبختانه چند روش وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از این اتفاق انجام دهید.

شناسایی هم‌نوع خواری کلمات کلیدی

ترکیب محتوا

اگر دو صفحه وب دارید که کارهای مشابهی انجام می‌دهند، مانند یک صفحه وب که غذای مناسب سگ را توصیه می‌کند و صفحه‌ای که غذای نامناسب برای سگ‌ها را نشان می‌دهد، ممکن است بخواهید تمام این مطالب را در یک صفحه قرار دهید.

این راه‌حل لزوماً برای هر شرایطی مؤثر نیست، اما اکثر مواقع، ترکیب کردن محتوا هم بهینه‌سازی موتور جستجو در وب‌سایت شما را ساده و هم افزایش می‌دهد.

حذف محتوا

بسیار زیاده‌روی است، اما ممکن است بخواهید به طور کامل محتوای وب سختی را حذف کنید – به‌خصوص اگر این موضوع دیگر به وب‌سایت شما مربوط نباشد. اگر کسب و کار شما رونق پیدا کرده است، و به طریقی پست قدیمی و غیرحرفه‌ای وبلاگ شخصی با استفاده از کلمات کلیدی خاص هنوز رتبه بالاتری از محتوای وب مورد نظر شما دارد، محتوا را حذف کنید. اگر محتوایی وجود نداشته باشد، مشکلی نیز وجود نخواهد داشت.

حذف کلمات کلیدی

اگر به دلایل خاصی دوست دارید مطالب سخت را حفظ کنید و وجود یک کلمه کلیدی چندان مهم نیست، حذف آن همیشه یک گزینه خوب است. این ممکن است روشی کند و خسته‌کننده برای انجام کارها باشد – راه‌حل‌های دستی نیز وجود دارد – اما اجرای آن بسیار ساده و آسان است.

تغییر لینک‌های داخلی

اگر محتوای وب‌سایتی دارید که به محتوای وب‌سایت دیگر شما ارتباط دارد، ممکن است خود لینک‌ها عواملی باشند که می‌توانید آنها را تقویت کنید. برای موتورهای جستجو مانند Google، لینک‌ها اهمیت زیادی پیدا می‌کنند، بنابراین اگر لینکی به محتوا یا صفحه وب اضافه کنید، یک موتور جستجو ممکن است به محتوای لینک داده شده و  رتبه بالاتری اختصاص دهد.

لینک داخلی وب‌سایت خود را اضافه کنید یا تغییر دهید تا محتوای کم‌اهمیت به محتوایی که می‌خواهید دارای رتبه بالاتری شود ارتباط دهد. با این کار، شما به صفحه نتایج موتور جستجو سیگنالی ارسال می‌کنید که (SERP) محتوای مرتبط همان چیزی است که باید در اولویت قرار بگیرد. عملکرد خوب در SERP بسیار مهم و کلیدی است.

روش‌های مناسب مدیریت وب‌سایت

تغییر درخواست لینک ورودی

تغییر دادن درخواست لینک ورودی در اصل پرداختن به یکی از مشکلات دشوار هم‌نوع خواری کلمات کلیدی است، اما می‌تواند بسیار حیاتی باشد. یکی دیگر از عواملی که سئو هنگام رتبه‌بندی نتایج جستجو مهم می‌داند این است که افراد زیادی به محتوای شما لینک فرستاده‌اند. پس از جستجو در وب‌سایت خود، ممکن است متوجه شوید که یکی از دلایلی که همچنان محتوایی که اهمیت کمتری دارد بالاتر از محتوای جدیدتر و مرتبط‌تر شماست، ایجاد سایر لینک‌ها توسط سایر وب‌سایت‌ها است.

اگر وقت کافی دارید، به‌خصوص اگر لینک‌ها با وب‌سایت‌های بسیار محبوب باشد، می‌توانید از نرم افزار های مختلف برای پیگیری لینک‌ها استفاده کنید و سپس با مدیران سایت تماس بگیرید تا لینک‌ها را تغییر دهند یا حذف کنند. در شرایط بسیار مناسب، آنها لینک‌های قدیمی را که نمی‌خواهید با لینک‌های جدیدی که مایلید آنها را اولویت‌بندی کنید، جابه‌جا می‌کنند و در نتیجه می‌توانید رتبه‌بندی SEO خود را تقویت کنید.

برای خدمات سئو در اندیشه می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

نتیجه

الگوریتم‌های جستجوی جدید در مورد تعیین رتبه‌های جستجو بسیار پیچیده‌تر و قابل تشخیص هستند. در کل ما قصد داشتیم تا شما را با روش‌های مناسب مدیریت وب‌سایت آشنا کنیم. محتوای خوب همیشه مهم‌ترین عامل در کسب رتبه خوب خواهد بود و اطمینان کامل از عدم کلاهبرداری کلمه کلیدی به شما کمک می‌کند تا محتوای مورد نظر خود را به بهترین نحو مورد توجه قرار دهید و نظر کاربران را جلب کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =