آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟در روزهای ابتدایی بازاریابی سئو، سئوکاران معمولاً همان دو روش تکراری را می‌شنیدند که بارها تکرار شده است:

عنوان صفحه خود را در برچسب‌های h2 قرار دهید. در هر صفحه از یک  و فقط یک  برچسب H1 استفاده کنید. آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟

با گذشت زمان، سئوکاران شروع به کنار زدن این ایده‌ها کردند و مفهوم سختگیرانه استفاده از  h1 با “متن بزرگ نزدیک بالای صفحه” جایگزین شد. اینکه آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟

گوگل در تجزیه و تحلیل محتوا و درک چگونگی ترکیب قطعات صفحه رشد بهتری داشت. با توجه به اینکه نویسندگان اغلب این را با نشانه‌گذاری HTML اشتباه می‌گیرند، منطقی است که آن‌ها سعی کنند این مسئله را برای خودشان(حوزه خود) در نظر بگیرند.

این سوال اغلب مطرح می‌شود، جان مولر از گوگل در Hangout به آن پرداخت :

“شما می‌توانید از برچسب‌هایh1  هر چند بار که بخواهید در یک صفحه استفاده کنید. محدودیتی وجود ندارد. نه در بالا و نه پایین متن.”

آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟ عناصر h1 یک روش عالی برای دادن ساختار بهتر به یک صفحه است تا کاربران و موتورهای جستجو بتوانند درک کنند که کدام قسمت از یک صفحه تحت عناوین مختلف قرار دارد، بنابراین من از آن‌ها به روش مناسب در یک صفحه استفاده می‌کنم.با سئوکده همراه باشید

و به خصوص با HTML5، داشتن چندین عنصرh1 در یک صفحه کاملاً طبیعی و مورد انتظار است. بنابراین موضوعی نیست که شما نگران آن باشید و برخی از ابزارهای جستجوگر SEO این مسئله را نشانه گذاری می‌کنند و به شما می‌گویند به فرض “اوه شما هیچ برچسب h1 ندارید” یا “شما دو برچسب h1 دارید.

” از نظر ما، این یک مسئله مهم نیست. از نظر قابلیت استفاده، شاید منطقی باشد که آن را بهبود ببخشیم. بنابراین، این طور نیست که من کاملاً از این پیشنهادها چشم‌پوشی کنم، اما به نظر نمی‌رسد که این یک مسئله مهم باشد. سایت شما بدون داشتن برچسبh1  یا پنج برچسب h1  کاملاً خوب عمل می‌کند. ”

آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟

با وجود این اظهارات یکی از معتبرترین مقامات گوگل،هنوز برای بسیاری از افراد سئوکار تردید باقی مانده و می‌خواهند بدانند که باید “اعتماد کنند و یا اینکه تأیید کنند”. بنابراین ما تصمیم گرفتیم آن را آزمایش کنیم!

کریگ بردفورد از شرکت Distilled متوجه شد که Moz Blog بهتر است همین مورد را  به جای  h1ها (عنوانی در مورد CMS ما) از h2 برای عناوین اصلی استفاده کند.

روندهای جدید جستجوگرهای گوگل ممکن است بیایند، اما سالهاست که گفته می‌شود چیزی به سادگی برچسب h1 می‌تواند سئوی وب سایت را بهبود بخشد. آیا این یک افسانه است یا اینکه این ادعا که برچسب‌های h1 به سئو سایت کمک می‌کند واقعیت دارد؟

در این مقاله  در ادامه ی اینکه آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟ ما در مورد چگونگی استفاده از برچسب‌های h1 و هدر در سایت خود برای بهبود رتبه‌بندی موتور جستجو و همچنین رضایت بهتر بازدید کنندگان از وب سایت، بحث خواهیم کرد.

ما همچنین در مورد اینکه چگونه می‌توانید سایت خود را از نظر برچسب‌های موجود h1 بررسی کنید و اینکه چگونه سایر برچسب‌های هدر ممکن است به SEO کمک کنند صحبت خواهیم کرد و چند نکته دیگر برای سئو ارائه می‌دهیم که ممکن است به شما در زمینه بهینه‌سازی موتور جستجو کمک کند .

ما ابتدا با معرفی برچسب‌های هدر شروع خواهیم کرد و نحوه کار برچسب‌های h1  را از نقطه نظر موتور جستجو توضیح خواهیم داد.

 

سربرگ h2

آزمایش h1 در SEO

ما یک تست تقسیم 50/50 از عناوین خود را با استفاده از SearchPilot جدید مارک شده (DistilledODN سابق) ابداع کردیم . نیمی از عناوین وبلاگ ما به h1 تغییر یافته و نیمی به عنوان h2 نگهداری می‌شود. سپس ما می‌توانیم هر تفاوتی را در ترافیک خالص بین دو گروه اندازه گیری کنیم.

پس از هشت هفته، نتایج به دست آمده به شرح زیر است:

برای افراد ناآگاه، رمزگشایی این نمودارها کمی دشوار است. Rida Abidi از Distilled اطلاعات مربوط به ما را اینگونه تجزیه و تحلیل کرد:

ارتقا پیش بینی شده: 6.2٪ (برآورد 6200 جلسه ارگانیک ماهانه)

ما 95٪ اطمینان داریم که افزایش ماهانه جلسات ارگانیک بین دو حد:

بالا: 13،800

پایین: 4،100

نتایج این آزمون از نظر میزان ترافیک خالص بی نتیجه بود، بنابراین توصیه می‌کنیم دوباره آن را برگردانید.

نتیجه: تغییر H2s به H1s از نظر آماری تفاوت معناداری نداشت!

با تأیید گفته‌های آن‌ها، به نظر نمی‌رسد الگوریتم‌‌های گوگل اهمیتی برای استفاده از h1 یا h2 برای عناوین خود داشته باشند. احتمالاً اگر ازh3‌ها، h4 ها یا اصلاً از برچسب های عنوان استفاده نکنیم، همین نتیجه را در نظر خواهیم گرفت.

لازم به ذکر است که عناوین ما هنوز از یک فونت بزرگ h1  استفاده می‌کنند. اگرچه این آزمایش ثابت نمی‌کند که h1 ها عامل رتبه‌بندی هستند، اما به سادگی نشان می‌دهد که ما نمی توانیم از نظر آماری تفاوت معنا داری بین استفاده از h1 و h2 پیدا کنیم.

آیا این مشکل را حل می‌کند؟ آیا سئوکاران باید با احتیاط  همه توصیه‌های قبلی h1 را دور بریزند؟

نه ، نه کاملا …

چرا هنوز باید از h1 استفاده کنید؟

علی رغم این واقعیت که به نظر می‌رسد گوگل می‌تواند اکثریت قریب به اتفاق عناوین را از این طریق کشف کند، چندین دلیل خوب برای ادامه استفاده از h1 ها به عنوان بهترین روش سئو وجود دارد.

جورجی نگوین در مقاله ای در Search Engine Land به نکات بسیار خوبی اشاره کرد که من سعی می کنم خلاصه کنم و به اینجا اضافه کنم.

برچسب h1 معمولاً بزرگترین و مهم‌ترین برچسب در یک صفحه منفرد از یک وب سایت است. ممکن است برای معرفی محتوای آن صفحه به عنوان یک

کل یعنی نامگذاری موضوع در دست  یا به سادگی منعکس کردن نام خود صفحه مورد استفاده قرار گیرد.

وب سایت‌های مختلف استفاده از برچسب‌های h1 خود را متفاوت انتخاب می‌کنند. بعضی ممکن است آن‌ها را بسیار طولانی کنند‌ و آن‌ها را مانند جملات کامل بنویسند. بعضی دیگر ممکن است آن‌ها را به یک یا دو کلمه بسیار ساده متناسب با عنوان واقعی صفحه محدود کنند. با این حال، استفاده از برچسب h1 به عنوان راهی برای درج کلمات کلیدی مرتبط با محتوای صفحه  و تا حد امکان توصیفی، فواید خوبی برای SEO دارد.

به عنوان مثال ، اگر در حال نوشتن صفحه ای در مورد لوازم دوچرخه هستید، منطقی ترین نکته این است که برچسب h1 آن صفحه چیزی مانند “وسایل دوچرخه” ، “از کجا وسایل دوچرخه بخرید” یا “همه چیز درباره لوازم دوچرخه و کجا آن‌ها را بخر. ” با استفاده از قابلیت استفاده از کلمات کلیدی در نقاط مناسب، برچسب های h1 منبع ارزشمندی برای هر وب سایتی است که سعی در پیشی گرفتن از رقبایش دارد.

با این حال ، فقط باید از کلمات کلیدی استفاده کنید که در واقع مربوط به آنچه در صفحه وجود دارد، می شود، زیرا بازدید کنندگان اگر متوجه شوند شما به آن‌ها دروغ می‌گویید‌ ، سریعاً آنجا(صفحه) را ترک می‌کنند!

آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟

 

  1. h1 ها به قابلیت دسترسی کمک می کنند.

فناوری خواندن صفحه می‌تواند از h1 برای کمک به کاربران در پیمایش مطالب شما، هم در نمایش و هم در قابلیت جستجو، کمک کند.

  1. Google ممکن است از h1 به جای برچسب عنوان استفاده کند.

در برخی موارد نادر مانند زمانی که Google نمی‌تواند برچسب عنوان شما را پیدا کند یا پردازش کند ممکن است تصمیم بگیرند عنوان را از عنصر دیگری از صفحه شما استخراج کنند. اغلب اوقات، این می‌تواند h1 باشد.

  1. استفاده از عنوان با رتبه‌های بالاتر ارتباط دارد

تقریباً هر مطالعه همبستگی سئو که تا کنون دیده‌ایم، یک ارتباط کوچک اما مثبت بین رتبه‌های بالاتر و استفاده از عناوین در یک صفحه  را نشان داده است، مانند این یکی  از آخرین مطالب SEMrush ، که به h2 و h3 می‌پردازد.

برای اینکه روشن شود، هیچ مدرکی وجود ندارد که عنوان‌ها به خودی خود عامل رتبه‌‌بندی Google هستند عناوینی مانند Structured Data می‌توانند زمینه و مفهوم یک صفحه را تعیین کنند.

همانطور که جان مولر در توییتر گفت :

“این همه به چه معنی چیست؟ اگرچه رعایت بهترین شیوه‌های h1 به چند دلیل ایده خوبی است، اما اگر نتوانید از دستورالعمل‌های دقیق h1  پیروی کنید، Google بیش از همه موارد را کشف خواهد کرد همانطور که آزمایش نشان داد.

صرف نظر از این ، شما احتمالاً باید:

محتوای خود را با عناوین سلسله مراتبی در حالت ایده آل h1 ،h2 ، h3 و غیره سازماندهی کنید .

در بالای مقالات خود، از یک عنوان  bold استفاده کنید. به عبارت دیگر، برای Google، خوانندگان صفحه و سایر دستگاه‌ها یا افرادی که محتوای شما را می‌خوانند، ساده تر می‌توانند عنوان را دریابند.

اگر CMS یا محدودیت‌های فنی دارید که از استفاده از بهترین روش‌های ساخت h1 و SEO جلوگیری می‌کند، بیشترین تلاش خود را بکنید و چیزهای کوچک را از دست ندهید.

سئو در دنیای واقعی  خوب یا بد می‌تواند یک شیوه کثیف باشد! خوشبختانه می‌تواند انعطاف پذیر هم باشد.

چگونه می‌توانم از برچسب های h1 در وب سایت خود استفاده کنم؟

ممکن است شما در وب سایت خود از برچسب های h1 در حال حاضر حتی بدون آن که متوجه شوید استفاده کنید. اگر از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌کنید، وب سایت شما احتمالاً به صورت خودکار این برچسب‌ها را ایجاد کرده و بر اساس محتوایی که در صفحه مدیریت وارد کرده‌اید، و آن‌ها را درج می‌کند.

برای بررسی سایت خود از نظر برچسب‌های h1 ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. یکی از صفحات خود را در مرورگر اینترنتی موردنظر خود باز کنید.
  2. کلیدهای CTRL و U را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار یک برگه جدید با کد HTML باز می‌شود.
  3. اکنون کلیدهای CTRL و F را فشار دهید. < h1>را تایپ کنید و ببینید آیا موارد برجسته‌ای وجود دارد یا خیر. در این صورت، این به بدین معنی است که شما یک برچسب h1 در صفحه خود دارید!
  4. اگر برچسب h1 پیدا کردید، توجه داشته باشید که چیست. اگر موردی پیدا نکردید، <<h2یا <h3> را جستجو کنید تا ببینید آیا در صفحه خود هدرهایی دارید یا خیر و آن‌ها را یادداشت کنید.

آیا برچسب های H1 برای رتبه بندی ضروری هستند؟

اگر h1 ندارید، باید آن را اضافه کنید. ارائه دهنده CMS شما باید در وب سایت خود دستورالعمل‌هایی داشته باشد که به شما نشان دهد چگونه می‌توانید این کار را از طریق صفحه‌های مدیریت خود انجام دهید، یا می‌توانید به راحتی یک آموزش را در اینترنت جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، “افزودن برچسب h1 در وردپرس” به شما کمک خواهد کرد.

اگر از CMS استفاده نمی‌کنید یا تنها گزینه شما افزودن دستی برچسب‌های h1 به HTML است، انجام این کار خوشبختانه بسیار ساده است. فقط صفحه ای را که می‌خواهید ویرایش کنید و در یک ویرایشگر کد باز کنید. Notepad در ویندوز و TextEdit در Mac می‌توانند فایل های HTML را ویرایش و ذخیره کنند  و مکانی را که می‌خواهید برچسب h1 در آن اضافه کنید را پیدا کنید. باید در زیر برچسب <body> باشد، اما بالاتر از برچسب <p > و متن و تصاویر دیگر در صفحه شما است.

به سادگی سطری را به صورت زیر اضافه کنید:

</h1> این برچسب هدر من است < h1>

فایل HTML خود را ذخیره کنید، آن را دوباره بارگذاری کنید و صفحه خود را تازه(رفرش) کنید. در ابتدا ممکن است کمی مشکل باشد، اما همین که چندین بار صفحات خود را ویرایش کردید، دیگر دست از کار نخواهید کشید.

آیا برچسب‌های h2 ، h3 و h4 برای سئو مهم هستند؟

بله. با این حال، این برچسب‌ها به اندازه h1 “اهمیت” ندارند. استفاده از برچسب‌های عنوان برای سئو یک عمل معمول پذیرفته شده است، اما این برچسب‌ها بهتر است برای پاسخگویی به سوالات، معرفی بخش‌های جدیدی از محتوا و کمک به کاربران در مرور صفحات شما به جای صرفا بهبود رتبه در گوگل شما باشند.

بسیاری از نکات ارائه شده در بالا جزو بهترین روش‌های استفاده از برچسب h1 هستند. در مورد سایر برچسب‌های عنوان، شما ممکن است در سایت خود در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

تا زمانی که آن‌ها را با کلمات کلیدی پر نکنید و آن‌ها را منحصر به فرد نگه دارید و سرفصل‌های توصیفی و آموزنده بنویسید، کاربران از آن‌ها قدردانی می‌کنند که به نوبه خود می‌تواند به عملکرد سایت شما در جستجو کمک کند. در سئو، برچسب‌های h1 از مهم‌ترین مزایا هستند که به شما کمک می‌کنند تا صفحه وب شما کاربر‌پسند شود.

شاید از یادگیری اینکه چه میزان SEO به فعالیت بازدیدکنندگان وب سایت بستگی دارد تعجب کنید. این باعث می‌شود که برچسب h1 در سئو برای موفقیت حیاتی باشد. حتی وقتی چیزی به همین سادگی انجام شود، می‌تواند بر عملکرد وب سایت شما در جستجو تأثیر بگذارد!

برای بهبود سئوی وب سایت خود چه موارد دیگری می توانم انجام دهم؟

اگر به دنبال روش های ساده برای بهبود SEO وب سایت خود هستید، مطمئناً به نوشتن برچسب‌های جدید h1 برای صفحات خود محدود نمی‌شوید! در اینجا چند ایده وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

اگر به ایده‌های دیگری نیاز دارید؟ جستجوگر جستجوگرها را امتحان کنید! این نرم افزار رایگان وب سایت شما را جستجو می‌کند، SEO شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و گزارشی ایجاد می‌کند که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید برچسب‌های هدر، برچسب‌های عنوان، محتوای صفحه، سرعت صفحه و سایر فاکتورهای مهم بهینه‌سازی موتور جستجو را بهبود ببخشید. آن را امتحان کنید!

همچنین می‌توانید چک لیست  SEO در صفحه ما را بررسی کنید‌، که یک راهنمای رایگان طراحی شده برای کمک به شما در بررسی هر صفحه وب سایت شما از نظر عواملی است که به رتبه‌بندی آن در بالاترین سطح ممکن کمک می‌کند.

 

 

منبع اول سایت MOZ

منبع دوم سایت webfx

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =