آیا می‌خواهید تصاویرتان را قبل از آپلود کردن آن‌ها فشرده‌سازی کنید؟ بهینه‌سازی تصاویر برای سایتتان می‌تواند سرعت لود سایت شما را افزایش دهد و سرعت لود سریع‌تر به معنی رتبه گرفتن بهتر موتور جستجو است. در این مقاله از سئو کده، ما چندین نمونه از بهترین ابزار بهینه‌سازی تصاویر رایگان برای فشرده‌سازی را معرفی می‌کنیم.

بهترین ابزارهای بهینه‌کردن تصویر رایگان برای فشرده‌سازی

برخی برنامه‌های ویرایش عکس مثل Adobe Photoshop تصاویر را بهینه می‌کند. اما، بستگی به بودجه شما دارند، این برنامه‌ها ممکن است هزینه‌ای داشته باشند که نتوانید بپردازید. خوشبختانه، ابزارهای بسیاری وجود دارد که رایگان هستند و نتایج عالی دارند.

چرا باید تصاویر را بهینه کنید؟ تصاویر در اندازه کامل زمان لود قابل‌توجهی به صفحه وب شما اضافه می‌کنند که موجب آزار کاربرانتان می‌گردد. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهند اگر زمان لود صفحه از ۳ ثانیه بیشتر شود کاربران آن صفحه را ترک می‌کنند. بهینه‌سازی تصاویرتان به افزایش سرعت سایت شما خیلی کمک می‌کند تا بتوانید کاربران را در صفحه خود نگه دارید.

بیایید به بهترین ابزارهای بهینه‌کردن تصاویر برای فشرده‌سازی نگاه کنیم:

۱.JPEG Optimizer

JPEG Optimizer

JPEG Optimizer این امکان را می‌دهد تا تصاویر خودتان را به‌صورت آنلاین آپلود و فشرده‌سازی کنید. این ابزار ساده، همان‌طور که از نامش پیداست، فقط روی فایل‌های JPEG کار می‌کند.

چیزی که درباره بهینه‌ساز JPEG عالی است، این است که این امکان را می‌دهد تا قبل از فشرده‌سازی تصاویرتان را تغییر اندازه دهید. تغییر ابعاد تصاویر برای شما زمان لود بیشتری ذخیره می‌کند، و با این پلتفرم آنلاین شما نیازی ندارید تا جریان کاری خود را به دو گام تقسیم کنید.

بهینه‌ساز JPEG این امکان را می‌دهد تا سطح بهینه‌سازی خودتان را انتخاب کنید که اجازه می‌دهد تا کیفیت تصاویر بهینه‌سازی‌شده‌تان را کنترل کنید. این ویژگی به‌ویژه برای عکاسان بسیار مهم است، چون شما می‌خواهید بین حفظ کیفیت و صرفه‌جویی در فضا یک نقطه درست پیدا کنید.

۲. Optimizilla

Optimizilla

 

Optimizilla بیشترین کیفیت را در تصاویرتان با کمترین حجم فایل ممکن تنظیم می‌کند و شما می‌توانید فایل‌های JPEG و PNG خود را در این ابزار فشرده‌سازی کنید.

Optimizilla یک اسلایدر دارد که به شما نسخه قبل و بعد تصویرتان را نشان می‌دهد. به این طریق، می‌توانید قبل از ادامه یک پیش‌نمایش از کیفیت تصویرتان داشته باشید. با این اسلایدر، می‌توانید قبل از اینکه کیفیت قابل‌توجهی را از دست دهید تصمیم بگیرید تا چه اندازه تصاویرتان را بهینه کنید.

این ابزار آنلاین برای پردازش دسته‌ای عالی است. Optimizilla این امکان را می‌دهد که تا ۲۰ عکس را هم‌زمان آپلود کنید و سطح فشرده‌سازی هر تصویر را به طور جداگانه تنظیم کنید.

در نهایت، چون Optimizilla فقط بر فایل‌های JPEG  و PNG کار می‌کند، نمی‌توانید از آن برای بهینه‌سازی فایل  PDF خود استفاده کنید. برخی موارد دیگر در این لیست برای بهینه‌سازی PDF مناسب‌تر هستند.

۳. Kraken.io

kraken.io

Kraken.io یکی دیگر از بهینه‌سازهای تصویر گروهی است. با  Kranken.io  می‌توانید حجم زیادی از فایل‌های JPEG، PNG و GIFهای متحرک بسازید.

برخلاف دیگر بهینه‌سازهای تصاویر در این لیست، Kraken.io فایل‌های شما را برای کمترین اندازه بهینه می‌کند. یعنی با Kraken.io همیشه کوچک‌ترین نسخه اندازه فایل تصویری که وارد کردید را دریافت می‌کنید. سپس می‌توانید تصاویر فشرده را یکی‌یکی یا با فرمت zip. دانلود کنید.

Kraken.io همچنین این امکان را می‌دهد تا تصاویر را به Dropbox ببرید یا آن‌ها را از Box، Dropbox یا Google Drive وارد کنید.

اگر به دنبال ویژگی‌های پیشرفته‌تر هستید، Kralen.io  یک مدل پریمیوم ارائه می‌دهد که همراه امتیازات بیشتر دیگر مثل قابلیت تغییر ابعاد تصویر، امکان واردکردن هم‌زمان چند منبع تصویر، حجم تصویر نامحدود و موارد دیگر است.

نسخه رایگان به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های هر تصویر حداکثر ۳۲ مگابایت و به‌طورکلی ۱۰۰ مگابایت را فشرده‌سازی کنید. پس در واقع، اندازه خوب کارکردن Kraken.io برای شما به حجم ابتدایی تصویری که می‌خواهید آن را بهینه‌سازی کنید بستگی دارد.

۴. Optimole

Optimole

Optimole  یک پلاگین محبوب برای فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر است که توسط ThemeIsle ساخته شده است.

این می‌توانn موجب فشرده‌سازی، تغییر اندازه، lazy load و میزبان تصاویر شما در CDN باشد.

البته، سرویس‌های SAAS رایگان نیستند، اما طرح‌های رایگانی برای شما وجود دارد تا با این سیستم‌ها شروع به کار کنید.

بهترین قسمت این است که می‌توانید پلاگین وردپرس را در سایت خود نصب کنید و به‌سادگی تصاویر خود را بهینه کنید.

۵. ImageRecycle

ImageRecycle

ImageRecycle تصاویر JPEG، PNG، GIF و PDF را با نتایج چشم‌گیری بهینه می‌کند. رابط drog-and-drop آن به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر را از دسکتاپ خود به بهینه‌ساز بکشید تا یک‌روند کاری بسیار راحت ایجاد گردد.

این وب‌سایت تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت رایگان را هم ارائه می‌دهد. وقتی‌که شما درخواست تجزیه می‌دهید، ImageRecycle یک طراحی گزارش رایگان برمی‌گرداند تا دریابید کدام تصویر را برای بهبود عملکرد سایت خود بهینه کنید.

ImageRecycle دارای پلاگین WordPress، اپلیکیشن Shopify، سیستم مدیریت محتوای Joomla و Magento است. اگر از هرکدام از این سایت‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید از پلاگین ImageRecycle به‌جای رفتن به سایت دیگر برای فشرده‌سازی تصاویرتان استفاده کنید.

با ImageRecycle ، می‌توانید به دوره آزمایشی رایگان ۱۵ روزه با محدودیت ۱۰۰ مگابایت دسترسی پیدا کنید. بعد از آن، می‌توانید یک طرح پولی را بخرید، ۱۰ دلار برای ۱ گیگابایت، ۲۰ دلار برای ۳ گیگابایت، ۵۰ دلار برای ۱۰ گیگابایت.

۶. CompressNow

Compressnow

CompressNow یکی دیگر از ابزارهای بهینه‌سازی است که اجازه آپلود گروهی می‌دهد. به‌سادگی تصاویر JPEG، PNG و GIF را از کامپیوترتان آپلود کنید، یک درصد فشرده‌سازی برای تصاویر انتخاب کنید و آن‌ها را برای استفاده در سایت خود دانلود کنید.

شما می‌توانید ۱۰ عکس را در یک‌زمان بکشید و بیندازید. اما، برخلاف Optimizilla، CompressNow یک سطح بهینه‌سازی را برای تمام تصاویری که آپلود می‌کنید اجازه می‌دهد. اگر تمام آن‌ها به یک سطح فشرده‌سازی نیاز دارند، پس CompressNow کار شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

۷. Trimage

Trimage

Trimage بسیار خوب برای کاربران لینوکس کار می‌کند تا EXIF را از تصاویر حذف کنند. این ابزار فشرده‌سازی، تصاویر JPEG و PNG شما را تا بالاترین سطح ممکن فشرده‌سازی می‌کند.

اگر شما کاربر مک یا PC هستید، گزینه‌های دیگر لیست برای سایت شما بهتر هستند. Trimage  مناسب‌تر برای کاربران لینوکس است.

۸. Online Image Optimizer

Online Image Optimizer

Online Image Optimizer، یک محصول dynamicdrive، کمک می‌کند تا به‌سادگی تمام فرمت‌های تصاویر را بهینه‌سازی کنید، پس تصاویرتان در سایت سریع‌تر لود می‌گردند.

این ابزار همچنین شامل ویژگی‌های تبدیل تصویر است که می‌تواند به شما کمک کند تا JPEGهای خود را به PNG برای استفاده آنلاین تبدیل کنید.

برخلاف دیگر بهینه‌سازهای تصاویر، Online Image Tool به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر را با URL آپلود کنید. یعنی شما می‌توانید تصاویری که در وب‌سایتتان است را بهینه کنید! در طولانی‌مدت، در وقت و تلاش شما برای جایگزینی تصویر قدیمی با نسخه بهینه شده صرفه‌جویی می‌کند.

Online Iamge Optimizer به شما اجازه می‌دهد فقط یک عکس را در یک‌زمان آپلود کنید. اگرچه، این عکس می‌تواند حداکثر اندازه ۲٫۲۸مگابایت داشته باشد.

۹. Tiny PNG

TinyPNG

Tiny PNG یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای بهینه‌سازی عکس است. با تعداد زیادی امکانات برای فشرده‌سازی تصاویرتان، این ابزار آنلاین برای فایل‌های JPEG و PNG بسیار خوب عمل می‌کند.

به شما این امکان را می‌دهد که ۲۰ تصویر را در یک‌بار و ۱۰۰ تصویر را در یک ماه آپلود کنید. اندازه هر عکس نمی‌تواند از ۵ مگابایت بیشتر باشد، اما برای اکثر آن‌ها مسئله‌ای نخواهد بود. پس از فشرده‌سازی، شما می‌توانید تصاویر را در کامپیوتر خود دانلود کنید یا به‌سادگی آن‌ها را در Dropbox ذخیره کنید.

Tiny PNG همچینین یک پلاگین WordPress و سیستم مدیریت محتوای Magento  ارائه می‌دهد، پس برای فشرده سازی تصاویرتان نیازی نیست از سایت خود خارج شوید.

۱۰. Resize Photos

Resize-Photos

Resize Photos یکی دیگر از ابزارهای فشرده‌سازی برای بهینه‌کردن تصاویر است. شما می‌توانید از Resize Photos برای تغییر ابعاد تصاویر برای استفاده در سایت خود، ایمیل یا انجمن گفت‌وگو استفاده کنید.

به‌سادگی تصاویر خود را در یک صفحه آنلاین آپلود کنید و سطح فشرده‌سازی را بین ۱-۱۰۰ تنظیم کنید. سپس، تصاویر فشرده‌سازی شده خود را دانلود کنید.

همچنین می‌توانید از سایت آن‌ها برای اعمال جلوه‌های تصویری از گالری آن‌ها در حین فرایند بهینه‌سازی استفاده کنید. این اثرات شامل زیرنویس‌ها، جلوه‌های عکس، حاشیه‌ها، انعکاس، سایه و گوشه‌های گرد می‌شوند.

۱۱. GiftOfSpeed

GiftOfSpeed

GiftOfSpeed یک هاست فشرده‌سازی برای بهینه‌کردن تصاویر PNG  و JPEG شما اراده می‌دهد. این چند روش فشرده‌سازی تصویر را برای کم کردن اندازه فایل تا کم‌ترین اندازه ممکن به کار می‌گیرد.

با GiftOfSpeed، همچنین شما می‌توانید سایز تصاویر را برای عملکرد بهتر تغییر دهید.

نکته منفی این ابزار این است که شما فقط می‌توانید چند فایل را برای بهینه‌سازی PNG آپلود کنید نه برای بهینه‌سازی JPEG.

۱۲. Compressor.io

Compressor.io

Compressor.io  اطمینان حاصل می‌کند اگرچه به بیشترین سطح فشرده‌سازی می‌رسید اما هیچ کیفیت تصویری را از دست ندهید.

این یک ابزار فوق‌العاده است که به دلیل انعطاف‌پذیری در بهینه‌سازی فایل‌های JPEG، PNG، GIF  و SVG شناخته شده. Compressor.io قابلیت کم کردن اندازه فایل را حتی تا ۹۰% یا بیشتر هم دارد.

یک‌بار دیگر، اشکال Compressor.io در محدودیت آپلود آن است. شما نمی‌توانید از Compressor.io  برای بهینه‌سازی بیش از یک تصویر در یک‌زمان استفاده کنید.

۱۳. JPEGmini

JPEGmini

 

JPEGmini اندازه فایل تصاویر شما را کوچک می‌کند، پس می‌توانید از بهترین سرعت لود عکس آنلاین لذت ببرید. این یک رابط کاربری بهتری نسبت به سایر گزینه‌ها دارد، با گزینه به‌روزرسانی به نسخه پریمیوم همراه است.

تصاویر خود را آپلود کنید، سپس از اسلایدر برای نشان‌دادن نسخه قبل و بعد تصویرتان استفاده کنید. شما مشاهده خواهید کرد که JPRGmini کیفیت تصویر را پس از فشرده‌سازی حفظ می‌کند.

۱۴. Convert Image

Convert Image

Convert Image تصاویر در حال اجرا را فشرده‌سازی می‌کند. این ابزار بهینه‌سازی تصویر به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر JPEG خود را به فرمت‌های دیگر مثل BMP، GIF، ICO، PNG و موارد دیگر تبدیل کنید. این همچنین برخی تنظیمات دارد که می‌تواند تصاویر را برعکس، برش، صاف کند.

۱۵. PNGGauntlet

PNGGauntlet

PNGGauntlet به‌ویژه با فایل‌های تصویر PNG خوب کار می‌کند. این نرم‌افزار قابل دانلود از چند فشرده‌ساز مانند PNGOUT، OptiPNG و DeflOpt برای فشرده‌سازی تصاویرتان بدون تأثیر گذاشتن بر کیفیت آن‌ها ترکیب شده است. این همچنین برای تبدیل و فشرده‌سازی JPG، GIF و BMP به فایل‌های PNG کار می‌کند.

اما مشکل این است که بهینه‌سازی کمی بیشتر از دیگر گزینه‌ها طول می‌کشد.

بهینه‌سازی رایگان تصویر با این ابزارهای بهینه‌سازی در دسترس است

بهینه‌سازی تصاویر یکی از مهم‌ترین نکات سئو است و به لطف بارگیری سریع وب‌سایت، کاربران بیشتری از آن بازدید می‌کنند. ما امیدواریم این مقاله به شما در پیداکردن بهترین ابزار بهینه‌سازی تصاویر رایگان کمک کرده باشد.

منبع: enviragallery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =