تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در زمینه‌ی بهینه سازی موتور‌های جست و جو  می‌باشد. کیفیت سایت و صفحات شما هر چقدر بیشتر باشد بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد در زمینه سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، می‌توان از انواع تکنیک‌های آسان و فریبنده برای رتبه بندی اول در صفحات نتایج موتور جستجو استفاده کرد. مقایسه سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می‌تواند به شما در اهداف بلندمدت سئو کمک کند؛ بنابراین ابتدا به انواع تفاوت میان سئو کلاه سیاه و سفید و بپردازیم و سپس می‌توانید انتخاب کنید که چگونه می‌خواهید رتبه بگیرید. با سئوکده همراه باشید. 

موتورهای جستجو به نتایج خود اهمیت می‌دهند زیرا باعث بازگشت افراد می‌شود.

بنابراین، آنها شروع به ترکیب الگوریتم‌ها، یا معادلاتی کردند که برای طبقه بندی صفحات وب سایت‌ها براساس مجموعه خاصی از معیارهای مربوط به محتوا و پیوندها استفاده شود.
وقتی الگوریتم‌ها تغییر میکنند، SEO نیز تغییر پیدا میکند. برخی دیگر راه‌هایی برای دور زدن این الگوریتم‌ها پیدا کرده‌اند.

این امر منجر به دو نوع سئو شد: سئو کلاه سیاه و کلاه سفید.
کلاه سفید و سیاه در seo کاملا از یک دیگر متفاوت هستند. این در مورد نحوه کار شما بر روی تکنیک‌های خاص برای بهبود رتبه بندی موتور جستجوگر سایت شما است.

سئو کلاه سیاه از یک سری تکنیکها برای رتبه گیری استفاده میکند تا بتواند موتورهای جست و جو را فریب دهد و با استفاده از آن جایگاهی را در موتور جست و جو بگیرد اما در آن سئو کلاه سفید وضع کاملا متفاوت است.

سئو کلاه سیاه و سفید

اهمیت سئو

کیفیت بر کمیت یک شعار زندگی است. اما آیا کلید سئو هم هست؟ با وجود تمام لایه‌های پیچیده‌ای که همراه با بهینه‌سازی مؤثر موتورهای جستجو آمده است، تشخیص اینکه چه چیزی باید اولویت‌بندی شود، بسیار سخت است. هیچ تاکتیک طلایی در سئو وجود ندارد که منجر به پیشرفت فوری شما شود. در واقع هر کس بسته به سایت و کسب‌وکار خود متفاوت عمل می‌کند. بااین‌وجود میان تاکتیک‌هایی برای سایت شما خوب کار می‌کند و دست‌کاری الگوریتم‌های گوگل برای افزایش رتبه سایت مرز باریکی وجود دارد. تفاوت بین سئو خوب و سئو بد به‌عنوان  تفوت میان سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه شناخته می‌گردد.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید اساساً بهینه‌سازی موتورهای جستجو را همان‌طور که گوگل می‌خواهد انجام می‌دهد.سئو کلاه سفید از دستورالعمل‌های گوگل پیروی می‌کند و یک استراتژی طولانی‌مدت ایجاد می‌کند که در برابر هر به‌روزرسانی گوگل درست کار می‌کند.

می‌خواهیم بررسی کنیم که گوگل چگونه می‌خواهد سایت‌های خود را بهینه کند.

محتوای باکیفیت که برای کاربر ساخته شده است

اگر به طور فعال سئو انجام می‌دهید، محتوا باکیفیت و خوب اولین چیزی است که باید به آن توجه کنید. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، اگر محتوایی ندارید که مردم آن را بخوانند و به اشتراک بگذارند، رتبه خوبی نخواهید داشت.

این امر سنگ بنای سئو کلاه سفید است. در دنیای ایده‌آل گوگل، محتوای کاملاً شگفت انگیزی ایجاد خواهید کرد که تمامی دستورهای گوگل را رعایت می‌کند و مردم آن را می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند. این خلاصه سئو کلاه سفید است.

اگر محتوای فوق‌العاده‌ای ایجاد نمی‌کنید و متن را فقط برای موتورهای جستجو می‌نویسید و اهمیتی نمی‌دهید که کاربران شما چه چیزی می‌بینند، پس شما قلمرو کلاه سفید را ترک کردید.

تجربه کاربری هم در این دسته قرار می‌گیرد. اگر مطالعه مقاله شما سخت است یا سرعت بارگیری سایت بیش از اندازه طول می‌کشد، این عوامل یک تجربه کاربری خوب ایجاد نمی‌کند. کیفیت را پایین میاورد و شانس شما را برای رتبه‌بندی در موتورهای جستجو کاهش می‌دهد.

این که بدانید کاربران شما در جستجوی چه کلمه کلیدی هستند و از این کلمات در محتوای خود استفاده کنید بسیار خوب است. اما این امر می‌تواند منجر به تکرار کلمه کلیدی که یک تکنیک کلاه سیاه است شود.

به گوگل کمک کنید سایت شما را بیابد و درک کند

اگر گوگل در مشاهده سایت شما مشکل داشته باشد، شما به‌راحتی رتبه نخواهید گرفت.

باید مطمئن شوید که سایت ایندکس شده است، گوگل می‌تواند در سایت شما را ایندکس کند، پس باید یک نقشه سایت مناسب با تمام صفحات مهم داشته باشید.

ایده خوبی است که از گوگل سرچ کنسول برای بارگذاری نقشه سایت استفاده کنید و مشاهده کنید که آیا خزنده‌ها در سایت مشکل دارند.

لینک داخلی خوب در سایت چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید. این می‌تواند به تجربه کاربری برگردد، اما به هم گوگل کمک می‌کند تا دریابد کدام صفحات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

کیفیت بر کمیت مقدم‌تر است

تمرکز بیشتر بر روی کیفیت محتوا کمک می‌کند تا از نظر سئو به طور عاقلانه‌تری پیشرفت کنید. به‌روزرسانی مداوم اطلاعات با تاریخ، منبع مربوطه و محتوای جدید مخاطب را درگیر می‌کند و موجب می‌شود برای به‌دست‌آوردن مطالب بیشتر به سایت برگردد. سعی کنید راه‌های دیگری را بیابید تا مخاطبان خود را درگیر محتوا باکیفیت مناسب کنید.

تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید: تلاش جهت فریب گوگل

برخلاف سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه درمورد شکستن تمامی قوانین است و مطمئناً در ابتدا بسیار خوب کار می‌کند اما بسته به روشی که استفاده می‌کنید، بیشتر یک استراتژی کوتاه‌مدت است. گوگل الگوریتم‌های خود را به طور مرتب به‌روز می‌کند و اگر کاری را انجام دهید که می‌دانید در نهایت شما را با مشکل مواجه می‌کند، به‌احتمال بالا منجر به مجازات خواهید شد.

پنهان کردن

این زمانی است که سایت کد HTML که به کاربران نشان می‌دهد HTML که برای ربات‌ها نشان می‌دهد متفاوت است. این ترفند مدتی کار می‌کرد چون گاهی اوقات نیاز است که آنچه را که در سایت وجود داشت به موتورهای جستجو نشان دهند.

سرقت محتوا

این مورد می‌تواند به‌عنوان محتوای تکراری نشان داده شود. اگر متنی را کپی کنید، گوگل به‌سرعت متوجه می‌شود. به همین دلیل است که محتوای منحصربه‌فرد بسیار مهم است.

مزرعه لینک

این زمانی است که مجموعه‌ای از سایت‌ها به یکدیگر لینک می‌دهند. پیوندها سیگنال بزرگی برای گوگل هستند که نشان می‌دهند مطالب سایت برای دیگران جالب است. اما اگر سایت‌هایی که به شما لینک می‌دهند به یکدیگر مرتبط نباشند، برای گوگل کاملاً واضح است که شما سعی می‌کنید تقلب کنید.

طرح‌های لینک

طرح لینک یکی از رایج‌ترین اشکال کلاه سیاه است. این لینک‌ها زمانی رخ می‌دهد که سئو کلاه سیاه لینک‌ها را در قسمت‌های مختلف سایت، نظرات وبلاگ و حتی از دید فیزیکی پنهان کند. این یک استراتژی منسوخ است که منجر به مجازات گوگل می‌شود.

تکرار کلمه کلیدی

تکرار کلمه کلیدی زمانی اتفاق می‌افتد که سئوی کلاه سیاه سعی می‌کند رتبه سایت را با تکرار غیرطبیعی کلمه کلیدی افزایش دهد. این مورد که امروزه با الگوریتم‌های گوگل کار نمی‌کند،  منجر به مجازات می‌شود.

متن پنهان

متن پنهان متنی است که برای مطابقت با رنگ پس‌زمینه صفحه سایت رنگ‌آمیزی شده است تا توسط کاربر دیده نشود. متن پنهان توسط سئوکاران کلاه سیاه اجرا می‌شود تا بتوانند متن اضافی یا کلمات کلیدی را به صفحه سایت بیاورند تا برای موتورهای جستجو جذاب باشد. این یک استراتژی فریبنده است، خزنده‌های پیشرفته موتورهای جستجو احتمالاً از این تاکتیک مهم استفاده می‌کنند و رتبه شما را پایین میاورند.

لیست برخی از تکنیک‌های SEO کلاه سیاه

در اینجا لیستی از برخی تکنیک‌های کلاه سیاه برای افزایش رتبه وب سایت شما ارائه میشود:

اگر با استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه گرفتار شده‌اید ، سایت شما می‌تواند با رتبه پایین جریمه شود یا حتی به طور کلی پنالتی شود. از طرف دیگر، کلاه سفید با استفاده از تکنیک‌هایی میتواند رتبه‌های بالاتری در موتور جست و جو بگیرد.
کلاه سفید به نوعی میتوان گفت که از یک سری الگوریتم‌های مجاز در سایت استفاده میکند و توسط آن میتواند جایگاهی در صفحه رنکینگ بگیرد.

سئو کلاه سفید انرژی بیشتری نسبت به کلاه سیاه میبرد با این حال بهترین گزینه برای سئو سایت سئو کلاه سفید است به دلیل این که با یک استراتژی خوب و موثر میتواند نتایج بهتری نسبت به کلاه سیاه بگیرد و علاوه بر اینها نتابج ماندگاری نیز به دنبال خواهد داشت.

واقعیت سئو این است که بک لینک‌ها آنقدر خوب نیستند که بتوانند دیگر در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کنند، شما باید کارهای خوبی در زمینه ساخت سایت خود انجام دهید که افراد می‌خواهند از آن بازدید کنند.

اگر این کار را از نظر اخلاقی انجام دهید، می‌توانید تضمین کنید که زمان و تلاشی که برای بهینه سازی سایت خود صرف کرده اید، با نتایج طولانی مدت پاداش می‌گیرد. در غیر این صورت، شما مجازات مجازات می‌شوید یا حتی به طور کلی از موتورهای جستجو منع می‌شوید.

نتیجه‌گیری نهایی:

یادگیری تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در موفقیت برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کمک بسیاری می‌کند. با مقایسه سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه شما می‌توانید تصمیم بگیرید از کدام یک استفاده کنید. پیشنهاد ما در هر شرایطی استراتژی‌های سئو کلاه سفید است چون با کمک آن‌ها نتیجه کارهایتان را موتورهای جستجو می‌بینید.

https://www.geeksforgeeks.org/difference-between-black-hat-seo-and-white-hat-seo/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =