دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، بازاریابی آنلاین هرچه شما آن را بخوانید، یکی از موارد پر رونق این روزها است. چرا که نه؟ بعد از آنکه استفاده مردم از اینترنت در دهه گذشته بسیار زیاد شده است. انسانها از یافتن یک فروشگاه محلی در نزدیکی خود برای یافتن هر نوع اطلاعات برای انجام کارهایشان ، نیاز زیادی به اینترنت دارند. این مقاله به شما کمک می کند درک کنید بازاریابی دیجیتال چیست و انواع مختلف شرکت / بازاریابی دیجیتال برای افزایش حضور دیجیتالی چیست. در این مقاله همچنین در مورد تاریخچه بازاریابی دیجیتال و اینکه چرا صاحبان مشاغل برای رشد کسب و کار خود به آن نیاز دارند، صحبت خواهیم کرد. باسئوکده همراه باشید

اگر چه در دنیای امروز دیجیتال مارکتینگ یک تخصص و فن مستقل به حساب می‌آید اما یک تعریف کامل و مستقیمی برای آن وجود ندارد.

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت‌های بازاریابی می‌شود که از طریق بستری به نام اینترنت صورت می‌پذیرد. مشاغل از کانال‌های دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی خود استفاده می‌کنند.

از عبارت دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک چتر مفهمومی استفاده شده است.به این معنی که برای درک کامل آن باید تعریف زیر عبارت‌ها بشناسیم.

در ادامه مطلب به تعریف زیر عبارت‌‌ها و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم تا به درک مفهومی و کاملی از دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال راهی برای ایجاد آگاهی و اعتماد در مورد برند یا محصول /خدمات شما از طریق دستگاه های دیجیتال یا الکترونیکی است.

و این فقط به کانال های بازاریابی آنلاین محدود نمی شود. در حقیقت ، کانال های بازاریابی آفلاین مانند تلویزیون ، رادیو و بیلبوردهای الکترونیکی حتی امروز نیز نقش اصلی در بازاریابی دیجیتال دارند. در حالی که مردم بیشتر کانال ها / تکنیک های بازاریابی آنلاین مانند SEO ، PPC ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل و سایر موارد را با بازاریابی دیجیتال مرتبط می کنند، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب همچنین از کانال های بازاریابی آفلاین برای تقویت شناسایی و یادآوری نام تجاری خود استفاده می کنند.

تاریخچه مختصردیجیتال مارکتینگ

ماركونی از رادیو برای نشان دادن علنی انتقال سیگنالهای بی سیم در انگلستان در سال 1896 استفاده كرد. پس از این اقدام پیشگامانه ، دیگران به سرعت قدم های او را دنبال كردند و در مسافت های طولانی همین كار را كردند. چندی نگذشت که یک اجرای اپرای Met از رادیو پخش شد که منجر به شور و هیجان خرید بلیط در بین عموم افرادی شد که می خواستند نمایش بعدی را ببینند. این اولین باری بود که از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای فروش بیشتر استفاده می شد. بله ، درست خواندید: اولین استفاده از طرح بازاریابی دیجیتال شامل تلفن های هوشمند یا فیس بوک یا مواردی از این دست نبود. اگر هم شوکه هستید و هم گیج شده اید ، ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید چگونه بازاریابی دیجیتال مستلزم استفاده از مواردی فراتر از رسانه های دیجیتال مدرن ، از جمله بیلبوردهای دیجیتال ، رادیو و تلویزیون است.

نمای مفهومی از دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال به طور عمده به 10 نوع تقسیم می شود. در اینجا لیستی از انواع بازاریابی دیجیتال وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

 

  1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
  2. پرداخت با هر کلیک (PPC)
  3. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
  4. بازاریابی محتوا
  5. بازاریابی ایمیلی
  6. اینفلوئنسر / بازاریابی وابسته
  7. بازاریابی ویروسی
  8. بازاریابی موبایل
  9. تبلیغات رادیویی و تلویزیونی
  10. بیلبوردهای الکترونیکی

مقالات مرتبط: 6 راه برای وارد کردن همدلی در استراتژی بازاریابی 2021

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است و همانطور که از نامش پیداست ، علم و هنر این است که صفحات وب شما در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) رتبه بالاتری داشته باشند.

SEO شامل هر دو روش on-page SEO و off-page SEO است: در حالی که اولین موردی است که شما با وب سایت خود برای جذب مشتری انجام می دهید ، از جمله نوشتن محتوای نقطه ای ، مفید و جذاب ، دومی همان کاری است که در خارج انجام می دهید. هدف نهایی SEO افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت از طریق رتبه بندی بالا در Google (یا سایر موتورهای جستجو) SERPs (صفحه نتایج موتور جستجو) برای برخی از کلمات کلیدی هدف است. این را به این واقعیت اضافه کنید که SEO از بین تمام تکنیک های بازاریابی ذکر شده در اینجا کمترین هزینه را دارد در حالیکه نتایج بسیار طولانی مدت و پایداری نیز به همراه دارد و شما به راحتی نمی توانید آن را نادیده بگیرید.

در اینجا باید به خاطر داشته باشید که SEO با نتایج جستجوی پرداخت نشده یا ارگانیک که توسط گوگل جمع می شوند صرفاً بر اساس شایستگی ، یعنی چقدر وب سایت شما (و محتوای آن) برای کاربر مناسب است ، سرو کار دارد. با توجه به اینکه Google در حدود 90٪ از بازار جستجوی جهانی دارای ابزاری شبیه به vise است ، این شاخه از بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا 22،000 بازدید کننده وب سایت را از مهمترین نتیجه جستجو برای یک کلمه کلیدی جذب کنید. سئو همچنین به دارندگان وب سایت اجازه می دهد تا یک ساختار وب سایتی داشته باشند که به راحتی قابل جستجو و نمایه سازی توسط موتورهای جستجو است. اهداف تجاری شما هرچه باشد ، ما به شما توصیه می کنیم خدمات SEO را به عنوان یکی از تکنیک های بازاریابی خود برگزینید. در اینجا راهنمای کامل SEO برای مرجع شما وجود دارد.

کل آنچه در سئو و یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو انجام می‌شود برای “رتبه‌بندی” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو است و در نتیجه میزان بازدید ارگانیک (یا رایگان) وب‌سایت شما افزایش می‌یابد. کانال‌هایی که از سئو بهره‌مند می‌شوند شامل وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و اینفوگرافیک‌ها می‌شوند

بهینه سازی وبسایت سئو

 

تبلیغات کلیکی (PPC)

بازاریابی پرداخت با هر کلیک با نتایج جستجوی پرداخت شده در Google معامله می کند و شامل پیشنهاد قیمت کلمات کلیدی خاصی است که بیشترین بازدید وب را برای شما به همراه دارد.

ناگفته نماند که این شاخه از بازاریابی دیجیتال ، همراه با سئو ، تجزیه و تحلیل کاملی از کلمات کلیدی ، به ویژه کلمات مرتبط با تجارت شما را می طلبد. شما می توانید از Google Keyword Planner و Google AdWords برای انجام تحقیقات خود استفاده کنید و به مجموعه ای از کلمات کلیدی محبوب و در عین حال مقرون به صرفه برسید. این مسئله در مورد اجرای پروژه های کوتاه مدت و همچنین بلند مدت PPC است که هر بار که کاربر از طریق تبلیغات پولی در Google به سایت شما مراجعه می کند ، از شما هزینه می گیرد.

ppc

هزینه کلی هر کلیک (CPC ) بر اساس تقاضای کلمه کلیدی خاصی متفاوت خواهد بود ، یعنی رقابتی که هنگام تلاش برای به دست آوردن آن کلمه کلیدی و نمره کیفیت سایت خود ، یعنی معیاری که Google برای تعیین محلی که تبلیغات پولی شما در SERP آن قرار می گیرد . یک استراتژی کاملاً تفکر یافته PPC از طرف کارشناسان PPC می تواند در مسیر درست به بازدید وب شما اضافه کند. مشاغل کوچک ممکن است به خصوص برای دوره های طولانی تر نتوانند به دنبال این روش بازاریابی دیجیتال باشند. از این رو ، بهتر است قبل از تصمیم گیری درباره کار ، تجزیه و تحلیل نیازهای تجاری را انجام دهید. لطفا توجه داشته باشید که هر دو کمپین SEO و PPC را می توان با استفاده از ابزار بسیار مفید Google Analytics ردیابی یا اندازه گیری کرد.

روشی برای هدایت ترافیک به وب‌سایت به‌ازای مبلغی است که بابت هر بار کلیک روی تبلیغ شما پرداخت می‌شود. یکی از رایج‌ترین روش‌ها در این روش بازاریابی دیجیتال، گوگل ادز است که به شما این امکان را می‌دهد که در صفحات ابتدایی نتایج جستجو تبلیغ خود را قرار دهید و به‌این‌ترتیب هدایت به سمت وب‌سایت را به‌ازای هر کلیک و پرداخت هزینه افزایش دهید. کانال‌های دیگری که می‌توانید در PPC استفاده کنید عبارت‌اند از:

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است تا بتواند با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند و برند شما را بسازد.

این روزها همه در شبکه های اجتماعی مختلف عضو هستند و این فقط می تواند برای کسب و کارهای جدید یک معنی داشته باشد – تبلیغ نام تجاری خود در کانال های نامناسب برای جذب طرفداران گسترده ، کاری بیهوده است. تبلیغات پولی / حمایت شده در شبکه های اجتماعی یک گزینه مناسب است زیرا به دموی گرافیکی که قصد دارید هدف قرار دهید و برای مدت زمانی که تعیین کرده اید اجرا می شود. علاوه بر این ، چنین کمپین های تبلیغاتی پولی قابل اندازه گیری هستند و همچنین می توانند به شما در درک بهتر یک گروه مشتری کمک کنند. تبلیغات پولی را کنار بگذارید ، تنظیم صفحه برند شما می تواند به شما کمک کند مستقیماً با مشتریان تعامل داشته باشید و صحبت های آنها درباره محصول / خدمات شما را بشنوید.

smm

ارسال مکرر محتوای جذاب ، موضوعی و دائمی منجر به اشتراک گذاری آن توسط افراد در شبکه های اجتماعی و در نتیجه شناخت یا آگاهی از برند می شود. اگر شما یک شرکت B2B (تجارت به تجارت) هستید ، LinkedIn راهی است که باید دنبال کنید. اگر محصولات بسیار جذاب بصری تولید می کنید، اینستاگرام می تواند راهگشا باشد. با این حال ، داشتن یک صفحه فیس بوک زنده و موثر(یکی با محتوای منظم و به موقع، از جمله مسابقات ، یادآوری های فروش ، فیلم های آموزنده درباره یک محصول و غیره) تقریباً برای همه مشاغل مفید است. از هر کانال رسانه اجتماعی که انتخاب می کنید استفاده کنید ، نکته اصلی این است که در مورد مشتری مشتری احتمالی خود تحقیق کنید و حضور رسانه های اجتماعی خود را به عنوان یک کانال استقبال کننده و برجسته به آنها معرفی کنید.

مقالات مرتبط: سوشیال سیگنال چیست و کاربردآنن در سئو

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی نوعی بازاریابی است که شامل ایجاد محتوای مرتبط و سازگار برای جذب مخاطب تعریف شده است.

خدمات بازاریابی محتوا، ستون فقرات بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهد زیرا می تواند به شاخه های دیگر  به نحو بسیار عالی کمک کند و در تبدیل بازدید کنندگان وب سایت های غیر فعال یا صفحه های رسانه های اجتماعی به مشتریان فعال کمک کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که گوش خود را به زمین بگذارید و کاملاً بفهمید که مصرف کنندگان شما به چه چیزی احتیاج و آرزو دارند. مهم نیست که شما چه نوع محتوایی ایجاد می کنید ، اعم از پست های وبلاگ ، vlogs ، مونتاژهای تصویری ، که شما به آن نام می دهید، اگر به زندگی مشتریان ارزشی افزوده و تجربه آنها را افزایش دهد ، برای شما یک برد محسوب می شود. در اینجا لازم است به یاد داشته باشید که بازاریابی محتوا یک فرآیند مداوم است و سرمایه گذاری در یک تیم بازاریابی محتوای خوب، هزینه دارد. همچنین بسیار مهم است که شما به جایگذاری محتوا توجه کنید و به دنبال راهی باشید که حداکثر بازدید را برای شما فراهم کند. علاوه بر این ، شما همیشه مجبور نیستید محصول / خدمات خود را به مردم بفروشید – فقط برقراری ارتباط با آنها به شما کمک می کند تا از راه های دیگری بیش از آنچه می دانید سود حاصل کنید. هنگامی که محتوای با کیفیتی ایجاد کردید که مردم بدشان نمی آید چند دقیقه ای در آن مرور کنند ، می توانید آن را در سیستم عامل های مختلف بازاریابی و البته سایت خود به اشتراک بگذارید.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی ایمیل

ایمیل مارکتینگ فرایند ارسال پیام های تجاری برای گروهی از افراد از طریق ایمیل است.

برخی از ما ممکن است بازاریابی از طریق ایمیل را یک روش کمی قدیمی بدانیم که ممکن است به اندازه دیگران نتیجه مثبتی نداشته باشد. اما فناوری مدرن به ما هدیه شخصی سازی و پیگیری ابزارهایی داده است که به شما کمک می کند یک کمپین ایمیلی طراحی کنید که برجسته باشد و میزان باز شدن آن ، نرخ کلیک را کنترل کند و غیره. بگذارید به شما هشدار دهیم که ارسال ایمیل غیرمستقیم به شخصی قدردانی نخواهد شد و می تواند بر اعتبار شرکت شما تأثیر منفی بگذارد. در عوض، کسانی را که تصمیم به شنیدن صحبت شما دارند، هدف قرار دهید و از خرید لیست آدرس های ایمیل از اشخاص ثالث خودداری کنید.

ایمیل مارکتینگ

مشتریان فعلی / احتمالی خود را در جریان آخرین تحولات صنعت، راه اندازی محصول / خدمات جدید یا ارسال مقاله جدیدی در وبلاگ قرار دهید ، از آنها نظرات خود را درباره خرید گذشته شان بخواهید ، به آنها یادآوری خدمات دوره ای و غیره بفرستید. به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر ، به جای اینکه فقط بخشی از یک دسته بلند از نامه های ایمیل ناخواسته باشید ، می تواند شما را در لیست فرستنده های ایمیل شناخته شده کسی قرار دهد.

بازاریابی وابسته

بازاریابی تأثیرگذار نوعی تبلیغات شبکه ای آنلاین است که شامل فاکتورهایی تأثیرگذار برای تأیید و اشاره به محصولات شما است.

همه ما به دنبال افراد مشهور رفته ایم و منتظر به روزرسانی بعدی شبکه های اجتماعی آنها به عنوان یک طعمه ای هستیم. در حالی که متخصصان صنعت یا تولیدکنندگان محتوا با سپاههایی از طرفداران خاص خود هستند. بسیاری از شرکت ها با ایجاد چنین نفوذهایی برای ایجاد آگاهی از نام تجاری و تبدیل حداقل برخی از طرفداران بزرگ خود به دنباله های سودآور برای خود کار می کنند. بسیاری دیگر به شرکت های وابسته یا نمایندگان مارک اجازه می دهند تا با جمعیتی متنوع تماس بگیرند و فروش بالایی را ایجاد کنند. علاوه بر این ، Google AdSense روش خوبی برای صاحبان وب سایت است که می توانند با گذاشتن تبلیغات در مورد محصولات و خدمات مختلف در حالی که برندهایی که بازدید بیشتری دارند ، درآمد کسب کنند.

 

 

 

 

 

 

 

بسیاری از مشاغل آنلاین حتی اینفلوئنسرها کانال های رسانه های اجتماعی خود را برای یکی دو روز در اختیار می گیرند تا جادو کنند و پیروان خود را به صفحه رسانه های اجتماعی یا وب سایت خود راهنمایی کنند. در حالی که ممکن است به این افراد تأثیرگذار یا شرکتهای وابسته مبلغی در ابتدا یا درصدی از فروش و بازدهی کمیسیون ارائه شود ، اما این نوع بازاریابی دیجیتال برای کارایی باید به خوبی تحقیق شود. زیرا نه تنها به افراد خارج از شرکت خود می سپارید که به جای شما صحبت کنند ، بلکه باید بسیار مطمئن باشید که چهره / شخصیت آنها از شما تعریف می کند. ما شدیداً به شما توصیه می کنیم که جزئیات همکاری خود را با چنین نفوذی ها و شرکت های وابسته پیش از این برای یک رقابت موثر بررسی کنید.

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی نوعی بازاریابی است که در آن مصرف کنندگان از طریق شبکه های اجتماعی اطلاعات کالاها یا خدمات شرکت را در اختیار آنها قرار می دهند.

امروزه هر کسی میتواند محتوایی را تولید کند و به هر شکلی که میخواهد آن را ارائه دهد حال بستگی به خودتان دارد که محتوا مقاله شما چه باشد یک فیلم کوتاه، پست وبلاگ و غیره. علاوه براینها چه ژانری را برای موضوعات خود انتخاب وتولید کنید.

تبلیغ کنندگان این روزها به دنبال ایجاد چنین محتواهایی هستند تا اطلاعات مربوط به محصولات / خدمات خود را که از نظر استراتژیک در محتوا قرار گرفته است داشته باشید. اگرچه در روش ویروسی برای ساختن محتوا روش مطمئنی وجود ندارد ، اما این شکل از بازاریابی دیجیتال می تواند بصورت کوتاه مدت و در عین حال چشمگیر افزایش بازدید در وب یا تعداد افرادی که به نام تجاری شما علاقه نشان می دهند را به دست آورد.

بازاریابی موبایل

بازاریابی از طریق تلفن همراه نوعی بازاریابی از طریق پیام کوتاه است.

ارسال پیام های بازاریابی از طریق پیام کوتاه و اعلان های فوری روشی آزمایش شده از زمان برای جلب توجه گیرنده است ، به ویژه اینکه بیش از 90٪ این پیام ها بلافاصله پس از دریافت باز می شوند. این ، همراه با جستجوی تلفن همراه و تبلیغات اجتماعی ، روشی قدرتمند برای تأثیرگذاری بر مشتری است. این جهان مدرن به شما اطمینان می دهد که شما می توانید جمعیت خاصی را با دقت و سهولت هدف قرار دهید. ارسال اخبار مربوط به معاملات ، تخفیف ها ، کوپن ها و فروش ها ، به روزرسانی های امتیاز وفاداری و غیره به مشتریان راهی عالی برای تعامل با مشتری شما است. در حین تلاش برای درج تبلیغات تلفن همراه در برنامه بازاریابی کلی خود ، کافی است اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی به پاپ آپ های مزاحم ، پاسخگویی سایت موبایل ، سرعت کم اینترنت / داده در حال حرکت و غیره فکر کرده اید.

تبلیغات رادیویی و تلویزیونی

تبلیغات رادیو و تلویزیون نوعی بازاریابی است که از تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی به عنوان منبع بازاریابی استفاده می کند.

رادیو و تلویزیون وقتی اختراع شد ، دنیا را غافلگیر کرد اما امروز سریعاً جای خود را به سایر کانالهای ارتباطی و رسانه ای قدرتمندتر می دهد. به جای همه اینها ، امروزه رادیو و تلویزیون آنلاین و / یا تلفن همراه وجود دارد. به طور سنتی دانستن اینکه دقیقاً چه تعداد شنونده رادیو ، تماشاگران تلویزیون و خوانندگان تبلیغات چاپی بر اساس پیامی که با آنها ابلاغ شده است عمل می کردند ، دشوار بود. اما با ظهور رادیو و تلویزیون دیجیتال ، دسترسی به افرادی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید ، راحت تر است ، چه زمانی و کجا می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید. این فوکوس لیزری حتی در زمانی که این کانالهای تبلیغاتی در حال غرق شدن هستند بسیار جالب است. همچنین باید تبلیغات را با سیستم عامل های پخش آنلاین صوتی / تصویری / تلفن همراه در نظر گرفت.اگرچه ممکن است در پوشش رادیو یا تلویزیون معمولی نیافتند.

بیلبوردهای الکترونیکی

آیا می دانید برای اجاره بیلبورد الکترونیکی در یک شهر بزرگ درهند ممکن است مجبور شوید هر ماه بین یک تا پانزده بیلبورد را رزرو کنید؟ همه اینها بستگی به محل تابلوی تبلیغاتی الکترونیکی ، رقابت تبلیغاتی شما و ویژگی های (چراغ چشمک زن اضافی ، ارقام واقعی طلسم ها یا نمایندگان برند و غیره) دارد که می خواهید اضافه کنید. با این حال ، بسیاری معتقدند که جذابیت جمع آوری دیجیتال در زمان های امروزی از بین می رود ، جایی که همه بینی های خود را در تلفن خود فرو می برند و به سختی متوجه آنها می شوند. هنوز هم دیگران ادعا می کنند هرچه تبلیغات شما بیشتر جلب توجه کننده ، بزرگ و پر زرق و برق باشد ، نرخ تبدیل برای کسب و کار شما بیشتر است و سپس برخی از مشاغل محلی وجود دارند که می توانند تابلوی تبلیغاتی الکترونیکی را در وسط یک خیابان شلوغ درست قبل از یک رویداد / فصل مهم برای افزایش موقت اما قابل توجه به نام تجاری خود، نادیده بگیرند. حقیقت موضوع هرچه باشد ، جنبه بسیار مهم این نوع بازاریابی دیجیتال هزینه های بالای آن است. از این رو ، تصمیم گیری در مورد زمان و نحوه استفاده از آنها کاملاً به عهده خود شماست.

آیا بازاریابی دیجیتال برای همه مشاغل مفید است؟

دیجیتال مارکتینگ برای تجارت با تجارت (B2B):

صنایع و سازمانهای B2B می توانند از بازاریابی دیجیتال بسیاراستفاده کنند زیرا هدف اصلی آنها تولید هرچه بیشتر سرنخ ها است. اکثر سازمان های B2B برای ادامه خرید سیستم های مکرر خرید و مراجعه خود به ابزارهای مناسبی نیاز دارند ، اما با درک بازاریابی دیجیتال می توانند کارهای بیشتری را انجام دهند. این مزایای متعددی را برای شما ایجاد می کند مانند ساختن یک نام تجاری در حالی که صرفه جویی در وقت وهزینه برای جستجوی مشتریان جدید. بازاریابی تأثیرگذار ، محتوای مناسب برای موبایل و درگیر شدن با مخاطبان چند راه برای شروع است.

دیجیتال مارکتینگ برای تجارت به مصرف کننده (B2C)

تعریف بازاریابی دیجیتال همچنین شامل کسب و کار به مشتری بخش (B2C ). این به استراتژی ها و بهترین روش ها برای تبلیغ محصولات و خدمات به مصرف کنندگان ، بیشتر برای استفاده شخصی ، اشاره دارد. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال B2C بر روی ایجاد ترافیک بیشتر به وب سایت مارک تجاری متمرکز است ، جایی که می تواند منجر به تولید قیف فروش شود. بازاریابی B2C همیشه منجر به هدایت مشتری به سایت یا صفحه محصول می شود. به نوبه خود ، در پایان چنین مخاطبانی کیفیت محصولات / خدمات شما را با نام تجاری شما مرتبط می کنند. بازاریابی دیجیتال B2C به محتوای بسیار جذاب ، تعاملی و مفید بستگی دارد.

چه چیزی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موثر ایجاد می کند؟

اهمیت بازاریابی دیجیتال به صورت تصاعدی از s1990 و s2000 با حضور و نفوذ اینترنت افزایش یافته است. جزئیات مشخصی از هر کمپین وجود دارد که در درک آنچه بازاریابی دیجیتال است بسیار مهم است . برخی از این جزئیات به شرح زیر است:

مراحل برنامه ریزی:

برنامه ریزی اولین قدم در شکل گیری استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کل شبکه بازاریابی دیجیتال است. بخشی از بازاریابی دیجیتال حول محور استفاده موثر از ابزار و فناوری ارتباطات دیجیتال در تبلیغات و بازاریابی می چرخد. بسته به نوع محصول ، از طریق برنامه ریزی مناسب می توان از فرصتهای تجاری ، منابع موجود ، اطلاعات جمعیتی مشتری و … استفاده کرد.

 فرصت

وقتی فردی به فکر استفاده از فرصت های به وجود آمده است اولین کاری که باید یک بازار یاب انجام دهد برنامه ریزی دقیق است. البته باید این را در نظر خود قرار دهد که تحقیق در رابطه با گذینه های موجود امری بسیار مهم و ضروری است. پس اولین کار برای یک بازاریاب یا یک شرکت این است که تحلیل درستی از منابع موجود داشته باشد و آن را به خوبی درک کند. بازنگری در زمینه ارتباطات شخصی خود و تعداد کمی از ارتباطات رقبا­، عملی کارآمد برای یافتن فرصت های بازاریابی و فروش است. تجزیه و تحلیل بازار ، همراه با اهداف خاص و محدود به زمان و بر اساس توانایی و عملکرد ، هنگام جستجوی فرصت ها ضروری است.

استراتژی

در حالی که استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را برنامه ریزی می کنید ، یک شرکت باید در ارتباطات خود وضوح داشته باشد. وقتی شرکتی دقیقاً همان چیزی را پیشنهاد می کند که به صورت آنلاین به مشتری پیشنهاد می دهد ، باعث ایجاد روابط مناسب وهمراه با اعتماد می شود. پایه گذاری رویکردهای هدف گذاری دیجیتال پس از بررسی محصول ، قیمت ، تبلیغات ، مکان ، افراد ، روند و شکل ظاهری مطلوب ترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید

آخرین مرحله ، تنظیم بودجه و سیستم های مدیریتی با نقاط مرجع قابل اندازه گیری است ، مانند دسترسی مخاطبان در سیستم عامل ها و غیره. ادغام رسانه های پرداخت، متعلق به آن و درآمد کسب شده از شرکت نیز مهم است. تنظیم ایجاد محتوا – شفاهی ، تصویری یا نوشتاری ، برای رسانه های آنلاین در این مرحله قرار دارد. پس از نهایی شدن طرح بازاریابی دیجیتال ، یک فرمت برنامه ریزی شده از ارتباطات دیجیتال باید در کل عملیات داخلی شرکت اعمال شود.

درک بازار

در بازار دیجیتال هیچ راهی وجود ندارد جزاینکه ابتدا بازار را بفهمید. تا زمانی که بازاریابان نتوانند خود را به جای افراد مختلف از نظر جمعیتی و علایق مختلف قرار دهند، در غیر اینصورت برنامه ریزی انواع مختلف استراتژی های بازاریابی دیجیتال غیرممکن است. ترفند ” بازاریابی دیجیتال چیست” این است – خواسته های بازار را درک کنید و به شرکت ها در تحقق آنها کمک کنید. در زیر برخی از جنبه هایی که می توانند در روند کار کمک کنند ذکر شده است.

 رفتار مصرف کننده

رفتار و نگرش مصرف کننده کلید برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال است. کل محیط دیجیتال بر اساس این الگوها برای مشتریان ایجاد می شود و بنابراین این داده های خام برای تعیین مسیر عمل برای بازاریابان کلیدی است.

پرسونا مشتری

ایجاد شخصیت خریدار به معنای مشخصات دادن به مشتریان احتمالی در انواع مختلف ، بر اساس عادات مصرفی مشتریان و مشخصات جمعیتی آنها است. بنابراین ، نه تنها درک بازار بلکه همچنین استفاده از این دانش برای تقلید از فرصتهای تجاری آینده یک کار مهم در تصمیم گیری در مورد انواع بازاریابی دیجیتال است که در یک موقعیت خاص مورد استفاده قرار می­گیرد.

استراتژی بازاریابی

این استراتژی به طورخاص توسط برندها برای تعیین موقعیت احتمالی در بازار و مخاطبان هدف برنامه ریزی و استفاده می شود. تقسیم بندی و موقعیت یابی ممکن است به دو عنصراصلی تقسیم شود و این به منظور برنامه ریزی فرآیندهای بازاریابی و خرید یک شرکت استفاده می شود.

استراتژی بازاریابی

چرا برای تجارت خود به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

با توجه به تعداد بیشماری از افرادی که این روزها در اینترنت هستند ، تلاش برای یافتن اطلاعات مربوط به مشاغل محلی که متناسب با نیاز خرید آنها باشد ، نداشتن حضور نام تجاری دیجیتال می تواند حکم نابودی برای برندهای آینده باشد و اگر مشتریان احتمالی روی دسک تاپ نباشند ، در دریایی از محتوا یا در یک دستگاه الکترونیکی موبایل یا تلویزیون ، رادیو یا حتی یک بیلبورد الکترونیکی گشت و گذار می کنند. حتی مجلات ، کتابها و روزنامه ها از طریق تلفن هوشمند ، تبلت یا کتابخوان الکترونیکی قابل دسترسی هستند.

بازاریابی دیجیتال همیشه تغییر دهنده قاطع بازی امروزی نبوده است – دو تا سه دهه پیش ، اختصاص منابع برای آن چیزی ناآشنا بود. امروزه به راحتی می توان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را که کاملاً برنامه ریزی شده است از اینترنت بیرون کشید ، اجرا کرد و حتی آن را بهبود بخشید. اگر هنگام استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال احساس می کنید رشته کار از دست شما در رفته است و نمی دانید دقیقاً به چه چیزی احتیاج دارید ، مطمئناً تنها نیستید. بسیاری از آژانس ها بسته کاملی از خدمات مختلف بازاریابی دیجیتال را به شما ارائه می دهند در حالی که باعث می شود فکر کنید به همه آنها احتیاج دارید. با این حال ، اکثر مشاغل آنلاین به چنین رویکردی که حتی نیازی به هزینه زیاد نیز ندارند، یک استراتژی منحصر به فرد بازاریابی دیجیتال که نیازهای فردی شما را مورد توجه قرار می دهد که همان استراتژی است که باید انتخاب برگزینید زیرا مطمئناً اگر به خوبی اجرا شود نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

علاوه بر عوامل ذکر شده ، بازاریابی دیجیتال یک امتیاز عمده نسبت به روش های بازاریابی سنتی مانند چاپ که به سرعت منسوخ می شود، به کسب و کارها ارائه می دهد. با روش اول، می توانید واکنش مشتری را بسنجید، میزان ارزیابی و اثربخشی کمپین را ارزیابی کنید، بازخورد بی نظیر مشتری را بدست آورده و تحلیل کنید و قویتر از گذشته برگردید. شما می توانید همه چیز را کنترل کنید ، دقیقاً از نظر مخاطب / مشتری ، اطلاعات کمپین خود را تا مدت زمانی که تبلیغ برای آن نمایش داده می شود ، تعیین کنید. این امر ، همراه با روشهای اقتصادی مناسب بازاریابی دیجیتال ، این امر را برای هر بازاریابی که می خواهد نام تجاری خود را برجسته کند ، ضروری می سازد.

دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟

اهداف را تعریف کنید

داشتن اهداف بلند مدت و کوتاه مدت بازاریابی دیجیتال برای شما کاملاً حیاتی است. این موارد می توانند شامل (و نه محدود به) هدایت میزان معینی از بازدید به وب سایت شما ، افزایش نرخ کلیک ، کاهش نرخ گزاف گویی ، داشتن آگهی های بهتر ، مشترکان یا مشتریان بهتر باشند.

مخاطب هدف را مشخص کنید

تعیین اینکه برای چه افرادی بازاریابی می کنید ، استراتژی های بازاریابی دیجیتال را موثرتر می کند. از این رو ، تعیین مخاطب هدف خود بر اساس کنترل هایی مانند جمعیت شناسی ، علایق ، مکان ، فعالیت آنلاین و روانشناسی مشتری گام ضروری دیگر است. می توانید مخاطبان سفارشی ایجاد کنید تا محتوای مختلف را به گروه های سنی، مرد و زن ، مکان و غیره ارائه دهید.

بودجه را تعریف کنید

بودجه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما ممکن است متفاوت باشد، اما اگر تازه وارد این کار شوید، می توانید با حداقل هزینه شروع کنید. در ابتدا از انواع مختلف ابزارهای بازاریابی دیجیتال رایگان استفاده کنید و پس از شروع دیدن نتایج، مبلغ مشخصی را به عنوان بودجه روزانه ، هفتگی و ماهانه خود سرمایه گذاری کنید.

کمک به تعادل و استراتژی های رایگان

تعادل عادلانه ای بین استراتژی های رایگان و پولی که استفاده می کنید حفظ کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابزارها و منابع رایگان شگفت انگیز زیادی برای انواع مختلف بازاریابی دیجیتال وجود دارد که نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت. اینها را می توان در ترکیب با استراتژی های پرداختی و متناسب با کار شما استفاده کرد.

دارایی های مارکتینگ خود را بهینه کنید

بهینه سازی دارایی های دیجیتالی شما می تواند رتبه شما را با اختلاف زیادی افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که بهترین قالب تصویر را انتخاب می کنید ، عنوان های alt را تنظیم کنید ، تصاویر بارگیری سریع متناسب با ابعاد دقیق قالب را داشته باشید و برای شروع یک نقشه سایت XML از صفحه خود تهیه کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی ، برای کمک به رتبه بندی بهتر صفحه و محتوای خود ، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بی عیب و نقص ایجاد کنید. این به معنای استفاده از ترکیبی از رتبه ها است تا بیشتر از بازدید از کلمات کلیدی پربازدید، بیشترین بازدید را برای سایت خود داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگ

چگونه می توان یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر ساخت؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، بسیاری از مشاغل از استفاده از بازاریابی دیجیتال در تبلیغات تجاری خود صرفنظر از اینکه نمی دانند با این کار چه چیزی را می توانند بدست آورند ، از کجا شروع کنند یا تا کجا با آن پیش می روند پرهیز می کنند. اگر شما نیز در یک گروه قرار می گیرید ، می توانید به راحتی یک ایده ی ایده آل یا ناب با اهدافی که می خواهید به آن برسید ، تهیه کنید ، بودجه ای که می توانید برای تلاش های مختلف بازاریابی ، آمار جمعیت مشتری و نیازهای بازار صرفه جویی کنید، خدمات احتمالی بازاریابی دیجیتال مورد نیاز شما و موارد دیگر. دانستن نوع نتایج – بلند مدت یا کوتاه مدت – هر دسته بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که منابع خود را در کجا متمرکز کنید.

برای ساده سازی کل فرآیند، ما بسیار توصیه می کنیم که به پنج سوال مهم پاسخ دهید که چرا ، کجا ، چه زمانی ، چگونه و چه چیزهایی ، یعنی چرا می خواهید از بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، چگونه امیدوارید که به اهداف خود برسید. پس از اتمام کار، باید با مدیریت ارشد خود بنشینید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک تیم بازاریابی دیجیتال داخلی با مدیران برای زیر گروه های مختلف (مثلاً مدیر سئو ، سرپرست محتوا و غیره) استخدام کنید یا به فردی خارج از تیم آنرا بسپارید . به یاد داشته باشید که می توانید در حالی که به طور مداوم در حال پیشرفت هستید متناسب با مشتریان خود استراتژی های خود را تغییر دهید و جایگاه خاصی برای خود بسازید.

نتیجه

همه چیز در یک چیز خلاصه می شود – ارزیابی مداوم مکان شما از نظر اهداف بازاریابی و جایی که می خواهید در آینده نزدیک یا دور باشید تنها چیزی است که به شما کمک می کند تجارت خود را توسعه دهید وهر نوع بازاریابی دیجیتال را نسبت به دیگری ترجیح می دهید ، مهم است که تلاش های بازاریابی خود را توزیع کنید و نتایج تلاش ها را هر از گاهی ردیابی کنید. داشتن تیمی از متخصصان بازاریابی دیجیتال ، چه در داخل و چه در خارج از کشور ، که به ماموریت و چشم انداز شرکت آگاهی و شناخت کافی دارند ، نیز ضروری است. اگر در مورد بازاریابی دیجیتال ایده ای دارید یا در مورد پست های آینده پیشنهادی دارید ، با ما در میان بگذارید. و برای همه موارد مربوط به آخرین روند و اخبار بازاریابی آنلاین ، وبلاگ بازاریابی دیجیتال ما را بررسی کنید.

در پایان این نکته را مدنظر داشت که مهارت‌های دیجیتال مارکینگ فراتر استفاده از چند ابزار است.ابزارها را باید شناخت و متناسب با مکان و شرایط به درست آن استفاده کرد.

با سنجیدن شرایط و نیاز جامعه از هریک از تکنیک‌ها را به کار برد. برای مثال با سنجیدن و برآورد جامعه‌ای که در آن موبایل جایگزین دسکتاپ شده است،استفاده از موبایل مارکتینگ یک انتخاب هوشمندانه است.

درنتیجه شرایط نوع و انتخاب ما در تکنیک از تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =