چه عاملی باعث جذابیت یک قسمت از محتوا می‌شود؟ احساسات راز تاثیرگذاری محتوا هستند. در اینجا ۹ قلاب احساسی برای بهبود محتوا آمده است که با آن‌ها می‌توانید محتوای خود را ۱۰ برابر بهتر کنید.

9 قلاب احساسی برای بهبود محتوا

آیا می‌خواهید محتوای خود را جذاب‌تر کنید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ خیلی به آن فکر نکنید.

اولین افکار که به ذهنتان هنگام گشتن به دنبال چیزی می‌رسند چیست؟

ارتباط.

اگر با یک برند ارتباط برقرار کنید، احتمالاً بار و بارها به آن برند باز خواهید گشت.

هیچ‌کس مقالات یا تصاویر خسته‌کننده را دوست ندارد.

اگر بتوانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و یک رابطه قابل‌اعتماد با آن‌ها داشته باشید، میزان ماندگاری شما بیشتر می‌شود و آن‌ها در طول سفر برندتان پیروی وفادار می‌مانند.

در ادامه از این مقاله سئو کده، ببینید قلاب‌های احساسی چگونه محتوای شما را ۱۰ برابر بهتر می‌کنند.

۱.از محتوای خود برای داستان‌سرایی استفاده کنید

آیا می‌خواهید مخاطبان را مشغول نگه دارید؟ برای آن‌ها یک داستان مناسب تعریف کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از احساسات مخاطبان داستان‌سرایی است. داستان‌پردازی ابزاری ساده اما مؤثر برای جلب‌توجه افراد و سرمایه‌گذاری احساسی در محتوای شما است.

همه می‌خواهند بدانند بعداً چه اتفاقی می‌افتد، به‌ویژه اگر بتوانند با قهرمان داستان همزادپنداری کنند. گفتن داستان‌هایی درباره تجارت شما می‌تواند محبوبیت برندتان را افزایش دهد. برای مثال، می‌توانید به مخاطبان خود بگویید تجارتتان چطور آغاز شد، بر چه چالش‌هایی غلبه کردید و چگونه به سمت اهداف فعلی خود حرکت می‌کنید.

داستان‌هایی درباره مشتریان هم می‌تواند راهی مؤثر برای ارتباط با مخاطبان باشد. سعی کنید مهارت‌های داستان‌سرایی خود را از طریق مطالعات موردی به کار گیرید.

۲. اهرم ترس ازدست‌دادن (FOMO)

ترس ازدست‌دادن نیرویی قدرتمند است. هیچ‌کس نمی‌خواهد یک راز بزرگ برای رد شدن از آن‌ها داشته باشد. اگر بتوانید احساس اضطراب یا ضروریت در مخاطبان خود ایجاد کنید، واکنش آن‌ها را دریافت خواهید کرد.

یک راه خوب برای استفاده از ترس به اشتراک گذاشتن یک محصول یا یک معامله برای مدت‌زمان محدود است. گذشته از همه این‌ها، چه کسی یک محصول محدود را به دلیل اینکه بعد در دسترس نیست خریداری نکرده است؟

ایده دیگر ارائه برنامه وفاداری یا عضویت انحصاری است. اگر مردم نگران آن چیزی که ممکن است از دست بدهند باشند، آن‌ها به برند و محصولاتتان بیشتر علاقه‌مند می‌شوند.

۳.کاری کنید مخاطبانتان احساس خاص بودن و قدرت کنند

قلاب احساسی برای بهبود محتوا

تمایل به خاص بودن بسیاری از تصمیمات به خرید را به دنبال دارد. از لباس گرفته تا ابزار اتومبیل، مصرف‌کنندگان معمولاً چیزهایی را می‌خرند که احساس خاص بودن یا برتری نسبت به دیگران داشته باشند. مهار این احساس یک راه عالی برای ساخت تصویر قدرتمندی از برندتان است.

برای استفاده از تمایل مخاطبان خود برای احساس خاص بودن، از محتوای خود برای رسم یک تصویر خاص از محصول یا خدماتتان استفاده کنید: این محصول با کیفیت، متمایز و کمی منحصربه‌فرد است.

مشتریان کنونی خود را به‌عنوان افرادی که مخاطبانتان می‌توانند آن‌ها بشناسند و از آن‌ها تقلید کنند نشان دهید. دموی محصولات، کانون توجه مشتری و تبلیغات همه روش‌های خوبی برای انجام این کار است.

برای این‌که این استراتژی (و هر استراتژی بازاریابی احساسی دیگر) خوب کار کند، شما نیاز دارید تا مخاطبان خود را بشناسید.

محتوایی که باعث احساساتی شدن برخی مخاطبان می‌شود بر روی بقیه کار نمی‌کند، بنابراین فراموش نکنید تحقیق درباره مخاطبان را ادامه دهید.

۴.احساس وابستگی ایجاد کنید

مردم باید احساس پذیرش، پسندیدن و اهمیت کنند. محتوایی که باعث می‌شود افراد احساس کند عضوی از یک گروه یا هدفی هستند می‌تواند برای این کار مؤثر باشد.

یک راه استفاده از حس تعلق این است که برند خود را به‌جای یک نام تجاری، به‌عنوان یک انجمن یا سبک زندگی معرفی کنید.

به اپل برای یک مثال عالی در مورد نحوه عملی کردن این ایده نگاه کنید. بازاریابی اپل یک مؤلفه احساسی و اجتماعی گسترده دارد. برخی افراد استفاده از محصولات اپل را به‌عنوان قسمتی از هویت خود می‌دانند.

ممکن است تجارت شما به جایگاه اپل نرسد، اما شما می‌توانید با ایجاد یک تصویر برند قوی و پرورش حس انحصار درباره محصولات خود همان کار را در مقیاس کوچک‌تر انجام دهید.

۵. از رمز و راز استفاده کنید تا محتوای شما جذاب‌تر شود

mystery

پرسش‌های بدون پاسخ ایده‌های جذابی‌اند. به همین دلیل عنوان برخی از مقالات با پرسش مطرح شده است – مردم می‌خواهند پاسخ را بدانند و کلیک می‌کنند.

اگر می‌خواهید چشمان بیشتری روی محتوای شما باشد، اضافه‌کردن کمی رمز و راز احتمالاً چیزی است که نیاز دارید. در عنوان مطالب خود سؤال بپرسید و از بدنه متن برای پاسخ‌دادن به آن استفاده کنید.

از طرفی، اگر سؤالات بدون پاسخ به‌صورت طولانی‌مدت در زمینه شما وجود دارد، سعی کنید محتوای مناسبی درباره آن‌ها ایجاد کنید چون افراد تمایل دارند به موارد ناشناخته علاقه‌مند شوند.

۶. به مخاطبان خود قول دهید در رسیدن به اهداف به آن‌ها کمک کنید

goal

هدف‌گذاری و موفقیت شخصی موضوعات بسیار مهمی هستند.

برای بیشتر مردم، آرزوها، ترس‌ها، احساس عزت‌نفس حتی در ابتدایی‌ترین اهداف هم وجود دارد. اگر بتوانید درک کنید مخاطبانتان چه چیزی را می‌خواهند، راهی مستقیم به سمت احساسات آن‌ها پیدا کردید.

پیشنهاد دهید تا به آن‌ها برای آن چه که می‌خواهند کمک کنید، و آن‌ها شما را به‌عنوان یک دوست می‌بینند – و احتمالاً خرید می‌کنند.

برای ساختن زاویه درست با این روش، تحقیق مخاطبان بسیار مهم است. سعی کنید با نظرسنجی یا مصاحبه با مخاطبان خود مستقیم صحبت کنید.

سپس یافته‌های خود را در محتوا بگنجانید، و بگویید چگونه محصول یا خدمات شما می‌توانند به مخاطبانتان برای گرفتن آنچه که از زندگی می‌خواهند کمک می‌کنند.

۷.از شوخ‌طبعی استفاده کنید

بازاریابی لازم نیست همیشه جدی باشد. در واقع، استفاده از شوخ‌طبعی می‌تواند برای تصویر برندتان و بهبود محتوا عالی باشد.

خندیدن راهی عالی برای ایجاد ارتباط فوری با دیگران است. همچنین نشان می‌دهد که برندتان خیلی خودش را جدی نگرفته است.

اگر محتوای شما اخیراً کمی یکنواخت شده است، سعی کنید یک یا دو قسمت طنز ایجاد کنید و ببینید مخاطبان شما چگونه آن‌ها را دریافت می‌کنند.

به‌خاطر داشته باشید، اگرچه شوخ‌طبعی بسیار مهم است اما برای هر موقعیتی مناسب نیست. بدانید که در زمینه کاری شما چه چیزی مناسب است و مراقب باشید هر چیزی که ممکن است مخاطبان شما آن را بی‌احساس یا توهین‌آمیز بدانند نگویید.

به‌علاوه، مراقب باشید شوخ‌طبعی‌تان صدای اعتبار برندتان را ساکت کند.

۸.مخاطبان خود را غافلگیر کنید

اگر فکر می‌کنید که محتوایتان به‌اندازه کافی به‌یادماندنی نیست، یک عنصر تعجب‌انگیز به آن اضافه کنید. آیا تصورات رایج غلطی در زمینه کاری‌تان وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را خراب کنید؟

حقایق غافل‌گیرکننده که در ابتدا کسی نمی‌خواهد آن‌ها را باور کند چطور؟

به چالش کشیدن ایده‌های کسی یا تغییر عقیده او درباره موضوعی، یک راه عالی است برای اینکه دیگران برند شما را به یاد بیاورند.

حتی یک پیچ‌وتاب خوب در پایان داستان می‌تواند تا مدت‌ها پس از کلیک محتوای شما را در ذهن خواننده باقی بگذارد.

۹.فرهنگ مردمی در محتوای خود ایجاد کنید

استفاده از منابع فرهنگ مردمی می‌تواند محتوا را فوراً برای بسیاری از مردمان جذاب کند.

تحقیقات نشان می‌دهند ۲۸% از تجارت‌های موفق دارای فرهنگ مردمی هستند که آن را در جایی از کمپین‌های خود برجسته کرده‌اند.

home alone film

برای مثال، گوگل برای تبلیغ Google Assistant از فیلم کلاسیک Home Alone با بازی Macaulay Culkin استفاده کرده است.

به این فکر کنید که مخاطبانتان چه نوع سرگرمی‌هایی دوست دارند و منبع فرهنگ مردمی را انتخاب کنید تا احساس مشترک با آن‌ها برقرار کنید.

مراجعه به برنامه‌های تلویزیونی کلاسیک، فیلم‌های پرمخاطب جدید یا حتی memes را امتحان کنید – فقط مطمئن شوید هیچ قانونی راجع به حق چاپ را نقض نمی‌کنید.

نتیجه اصلی:

احساسات کلید ایجاد محتوایی به‌یادماندنی و مؤثر است. هدف گرفتن احساسات مثبت، مانند سرگرمی، توانمندسازی و احساس حضور در یک انجمن معمولاً یک استراتژی خوب است. اما همچنین می‌توانید از احساسات منفی مانند استرس برای تحریک مخاطبان خود برای عمل استفاده کنید.

سعی کنید چندین مورد از این 9 قلاب احساسی برای بهبود محتوا را در مقالات بعدی خود وارد کنید – ممکن است از واکنشی که از مخاطبان خود دریافت می‌کنید متعجب شوید.

منبع:www.searchenginejournal.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =