ما امروز می‌خواهیم 10 جملات طلایی برای محل کار بیان می‌شود را ارائه دهیم. با سئوکده همراه باشید.

۱ – من اشتباه کردم

یکی از 10 جمله ی طلایی برای محل کار ” من اشتباه کردم ” است ، از گفتن آن هراس نداشته باشید هیچ‌کس کامل نیست و همه اشتباه می‌کنند اما مسئله این است که شما در آن هنگام چکار می‌کنید. مسلماً وقتی شما با دلیل و منطق حرف‌هایتان را می‌ زنید و عذرخواهی می‌کنید به‌خاطر اشتباهتان، همه عذرخواهی شما را می‌پذیرند و شاید حتی در حل کردن آن به شما  کمک کنند.

اعتراف به‌اشتباه اعتماد را افزایش می‌دهد ولی بدیهی است که یک شخص آن‌قدر مرتکب اشتباه نمی‌شود که مدام عذرخواهی کند.

2 تو می‌توانی

از جملات طلایی برای محل کار میتوانیم به روحیه دادن هم اشاره کنیم . می‌توان گفت مدیران نقش بسزایی در پیشرفت شرکت دارند، با یک جمله مانند  “تو می‌توانی این کار را انجام دهی من به تو اعتماد دارم ” به کارمندان روحیه می‌دهند و آنها را آماده می‌کنند تا با هیجان و اعتمادبه‌نفس کافی آن کار را انجام دهند.

3 خبرهای بد را به برازنده‌ترین شکل ممکن بیان کنید

در جملات طلایی برای محل کار باید این را هم در نظر داشته باشیم که خبرهای منفی یا مشکلاتی که پیش آمده است را چطور به مدیر اطلاع دهیم.

برای مثال شما به‌تازگی متوجه شده‌اید که در یک مورد مهمی مشکلی پیش‌آمده است، اگر برای گزارش این خبر ناخوشایند عجولانه به دفتر رئیس بروید، این فقط باعث می‌شود که رئیس توانایی شما در کنار آمدن با بحران را زیر سؤال ببرد و از شما عصبانی شود.

پس باید در این مواقع، خبر را بعد از تعامل و اندیشیدن با لحنی آرام و محترمانه با مدیر در میان بگذارید، وحشت نکنید و از کلماتی مانند دردسر استفاده نکنید.

4 یک جمله برای اینکه به رئیس بفهمانید که حجم کار را کم کند

من درک می‌کنم که این کارها خیلی مهم هستند، اما امکان دارد که ابتدا کارهای مهم‌تر را بررسی کنیم و آنها را در اولویت قرار دهیم؟

و باید با لحنی صحبت کنید که متوجه شوند اهمیت این كارها را می فهمید.

5- تشکر کردن

تشکر کردن  هم جزء 10 جمله ی طلایی برای محل کار است .قدردانی از کسی که به شما در انجام کاری کمک کرده است به شخص انگیزه می‌دهد تا اگر در فعالیت های بعدی در چنین موقعیتی قرار گرفتید باز به شما کمک کند.

جملات طلایی برای محل کار

6- مهم‌ترین موضوع امروز (یا این هفته) شما چیست؟

این پرسش بلافاصله مکالمه را به سمتی مثبت پیش می‌برد و به فرد فرصت صحبت در مورد چیزی که الان برایش هیجان دارد را می‌دهد. البته این سؤال اکثراً از جانب یک مدیر از کارمند مطرح می‌شود.

7- چطور می‌توانم کمک کنم؟

این جمله وقتی معجزه می‌کند که موعد انجام فعالیتی خیلی نزدیک است یا فشار روانی زیادی روی فرد مقابل است، شما با این کار هم اعتماد سایر کارمندان را جلب می‌کنید و هم با به اتمام رساندن پروژهٔ عقب‌مانده مقام بالایی نزد رئیس خواهید داشت.

8- می‌خواهم نظر شما را در این مورد بدانم

برخی فکر می‌کنند کسانی که نظر سایرین را در انجام کارهایشان می‌پرسند توانایی کافی برای انجام فعالیت‌ها را ندارند؛ اما درحالی‌که چه مدیر باشید و چه کارمند، نظرخواهی از دیگران موجب بهبود روند کار می‌شود و ممکن است شما چیزی را متوجه نشده باشید اما برای دیگران آشکار باشد.

9- از ملاقات با شما خوشحالم

این جمله را معمولاً در شروع ملاقات‌ها استفاده می‌کنند؛ بیان این جمله با شوق، تُن صدای مناسب و زبان بدن خیلی زود می‌تواند حس مثبتی در طرف مقابل ایجاد کند و به او ثابت کند که مایلید روابط خود را گسترش دهید.

10 – با کنجکاوی اعتمادسازی کنید

شکی وجود ندارد که افراد همواره علاقه دارند از خودشان صحبت کنند. وقتی از دیگران می‌خواهید که در مورد خود یا کارهایشان توضیح دهند، به آنها القا می‌کنید که «شما کنجکاو هستید درباره آنها بیشتر بدانید». چنین رفتاری موجب می‌شود در میان دیگران اعتمادسازی کنید.

البته توجه داشته باشید که در بیان این جمله باید به حریم خصوصی افراد نیز توجه داشت.

همچنین بر اساس پژوهش‌های محققان، افراد کنجکاو به‌عنوان افرادی که مایل به برقراری ارتباط بیشتر هستند، شناخته می‌شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفت =