*به گفته جان مولر تعداد کل بک‌لینک‌های یک سایت مهم نیست*

جان مولر

از نظر جان مولر که مدیر آنالیزهای وب‌سنتر های گوگل است. تعداد کل پیوندهایی که به یک وب‌سایت هدایت می‌شوند.(بک‌لینک‌ها) برای گوگل و الگوریتم‌های جستجو هیچ اهمیتی نداشته و کاملاً بی‌ربط هستند.

اگر شما از سایتی که از نظر کسب‌وکاری با سایت شما تشابه و ارتباط دارد بک‌لینک خوب دریافت کنید، بسیار تأثیر‌گذارتر از لینک‌های کیفیت متوسط روبه پایین از چند سایت دیگر است.

نحوه اصلی ارزیابی گوگل برای سایت‌ها

مولر در گردهمایی که در 19 فوریه برگزار شد بود. به سؤال یکی از مدیران سایت‌ها که از او پرسید چه چیزی برای سایت‌ها بین تعداد دامنه‌های لینک دهنده منحصربه‌فرد مهم است و یا تعداد کل بک‌لینک‌ها بیشتر از همه از نظر گوگل اهمیت دارد چنین پاسخ داد.

توصیه من به‌تمامی دارندگان و مدیران سایت‌ها این است. روی تعداد کل پیوندهای اشاره شده به آنها یا دامنه‌های ارجاع منحصربه‌فرد تمرکز‌نکنند. چرا‌که گوگل از این طریق پیوندها را ارزیابی نمی‌کند. بلکه از راه‌های کاملاً متفاوت این ارزیابی و بررسی انجام می‌شود.

وقتی صحبت از پیوندها می‌شود آنچه در‌این‌باره برای گوگل مهم است میزان ارتباط هر‌کدام از این پیوندها با وب‌سایتی است که به آن لینک داده می‌شوند.

از این طریق است که گوگل به پیوندهای فردی وزن می‌دهد.

از نظر تئوری یک سایت می‌تواند میلیون‌ها پیوند را از طریق میلیون‌ها دامنه ایجاد کند. اما نتیجه‌ای که در انتها می‌گیرد این است که گوگل  آنها را نادیده می‌گیرد.

مولر در این باره می‌گوید: ما سعی می‌کنیم بفهمیم کدام‌یک از این پیوندها با سایت شما ارتباط بیشتری دارند. اصلاً به تعداد آن اهمیتی نمی‌دهیم. تنها یک لینک از یک منبع معتبر می‌تواند سیگنال بسیار قوی را در مورد نحوه برخورد آن صفحه با گوگل ارسال کند.

همیشه برای گوگل کیفیت از کمیت بسیار مهم‌تر بوده است. به همین دلیل در ادامه او برای مثال می‌گوید: اگر سایتی تنها یک لینک از یک وب‌سایت خبری مهم داشته باشد، همین یک لینک کل نیاز سایت را جواب بدهد. گوگل آن را به‌عنوان یک پیوند مهم و باارزش شناسایی می‌کند.

با کلیک بر روی متن زیر می‌توانید فیلم کامل گفتگوی جان مولر را مشاهده کنید:

ویدئو گفتگوی جان مولر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =