تغییر مسیر ریداریکت 301 و 302

فرآیند ارسال یک URL به یک URL دیگر است. تغییر مسیرها به دو نوع اصلی وجود دارد: ریداریکت 301 و 302 با سئو کده همراه باشید

تغییر مسیر ریداریکت 301 و 302 راهی است که هم کاربران و هم موتورهای جستجو را به یک URL متفاوت از صفحه‌ی اصلی تبدیل می‌کند. در زیر شرح برخی از انواع معمول تغییر مسیرها آورده شده است.

تغییر مسیر 301 یک تغییر مسیر دائمی است. تغییرمسیر کد خطای 301 را در سربرگ برمی‌گرداند تا به موتور جستجو یا مرورگر اطلاع دهد که صفحه وب فعلی به آدرس جدید منتقل شده است. در بیشتر موارد، هدایت مجدد 301 بهترین روش برای انجام تغییر مسیرها در یک صفحه وب است.

زمان استفاده از ری دایرکت 301

چند مورد مهم برای استفاده از ری دایرکت 301 وجود دارد که باید توجه شود:

وقتی بخواهیم برای همیشه یک آدرس را تغییر دهیم.

وقتی بخواهیم برای همیشه به یک دامین دیگر مهاجرت کنیم.

وقتی بخواهیم از HTTP به HTTPS تغییر دهیم.

وقتی بخواهیم حل مشکل محتوا تکراری با www یا بدون www.

وقتی بخواهیم چند صفحه یا وب‌سایت را برای همیشه ادغام کنیم.

وقتی بخواهیم ساختار URL سایت را برای همیشه تغییر دهیم.

 

زمان استفاده از ری دایرکت 302

برای این نوع ری دایرکت کردن، بسیار موارد کمی وجود دارد، اما باید کامل روی آن سوار باشید تا بتوانید سئو خوبی برای ری دایرکت‌ها داشته باشید:

وقتی بخواهیم کاربران را به نسخه‌های متفاوت سایت را از نظر زمان و مکان نمایش دهیم.

وقتی بخواهیم طراحی سایت را بررسی و تست کنیم.

وقتی بخواهیم در مورد یک صفحه جدید بازخورد بگیریم بدون اینکه در رتبه‌بندی قدیمی تأثیری داشته باشد.

وقتی بخواهیم تبلیغ کنیم و برای مدت کمی کاربران را به صفحه فروش منتقل کنیم.

بدون شک موارد استفاده دیگری نیز وجود دارد، اما این موارد بسیار خاص و منفرد است. قانون طلایی این است که فقط درصورتی‌که قصد دارید صفحه قدیمی را پس از مدت کوتاهی برگردانید، باید از ری دایرکت 302 استفاده کنید.

تغییر مسیر 302

یک تغییر مسیر موقت است. 302 اطلاع رسانی تغییر مسیر صفحه منتقل شده است، اما مشتری باید به استفاده از مسیر URL قدیمی ادامه دهد. وقتی می‌خواهید میزبانها را تغییر دهید، تعمیر و نگهداری فنی انجام دهید یا تغییرات عمده‌ای در وب سایت ایجاد کنید، اما همچنان می‌خواهید بازدیدکنندگان از محتوای وب سایت استفاده کنند،

می‌توانید از 302 Redirect استفاده کنید. راحت ترین راه این است که می‌توانید تمام مطالب خود را در دامنه دیگری از سرور قرار دهید و از 302 Redirect برای هدایت مشتری به این صفحه جدید استفاده کنید.

درحالی که به موتور جستجو اطلاع می‌دهید که این تغییر فقط برای مدت زمان نگهداری وب سایت شما موقتی است. 302 Redirect در این حالت بهترین راه است و رباتهای جستجوگر Google معنای 302 Redirect را به وضوح درک می‌کنند. در صورت ترک موقتی از صفحه، باید از 302 Redirect استفاده کنید به جای اینکه دائما به 301Redirect بروید. در این مقاله، در مورد 301 Redirect که نقش مهمی در SEO دارد با شما صحبت می‌کنیم.

مطالب مرتبط: تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چند مورد تکینیک‌های سئو کلاه سیاه

ریداریکت 301 در وب

ریداریکت 301 و 302

تأثیر تغییر مسیر 301

به منظور جلوگیری از ورود کاربران به آن پیوند بدون محتوا یا حذف محتوا، اتصال امکان پذیر نیست، تغییر مسیر 301 تأثیر مهمی در Seo دارد. این امر به شما کمک می‌کند تا وب سایت خود را به صورت هوشمند هدایت کنید و از دسترسی ربات‌ها و دسترسی کاربران به پیوندهای نامعتبر جلوگیری کنید.

نحوه استفاده از تغییر مسیر 301

⦁ وقتی شما یک نام دامنه قدیمی را به یک نام جدید هدایت می‌کنید. در فرآیند هدایت مجدد به دامنه جدید، نمی‌خواهید دامنه قدیمی مانند بستن وب، کاهش ترافیک قطع شود … و این فرآیند به صورت یکپارچه از طریق راه اندازی شما منتقل می‌شود.

⦁ پیش از این، مردم از وب سایت شما در URL های مختلف بازدید می‌کردند و می توانستید روی URL های مختلف در صفحه‌هایی که می خواهید خوانندگان بیشتری را هدف قرار دهید، تمرکز کنید. برای بازگشت به صفحه ای که می‌خواهید برای Magento 2 سریعتر سئو کنید، می‌توانید از 301 URL برای تغییر مسیرهای مختلف استفاده کنید.

⦁ اگر لینک مقاله شما مشکل داشت همان مقاله را با ریدایرکت کد301 به لینک جدید و قابل فهم برای کاربر و گوگل تبدیل کنید. این کار به سئوی شما بسیار کمک می‌کند.

⦁ نحوه‌ی صحیح ریدایرکت کردن در ورد‌پرس

⦁ شما پیوندهایی دارید که SEO را انجام می‌دهند. از آنجا که آن مقاله اشتباهات زیادی در روند جستجوگرها دارد، بنابراین با آن صفحه جستجوگر وب سایت‌های زیر دامنه دیگری ایجاد کنید. سپس از هدایت 301 برای هدایت صفحات زیر دامنه به صفحه سئو استفاده کنید.
برخی از یادداشت ها هنگام استفاده از 301 Redirect

⦁ شما باید 301 تغییر مسیر بین http: // و http: // www را تنظیم کنید: برای جلوگیری از پراکندگی بک لینک، اعتماد، pagerank و غیره. برای این دو آدرس باید موافقت کنید که از یک فرم www: یا غیر www استفاده کنید، Google درمان نخواهد کرد آن را به عنوان یک

⦁ بدون تنظیم 301 اول به دامنه جدید تغییر ندهید: هنگام تغییر مسیر به دامنه جدید، سعی کنید 301 را از وب سایت قدیمی به وب سایت جدید خود هدایت کنید تا تمام مقادیر و اعتبار از آن دامنه قدیمی انتقال یابد.

نتیجه

تغییر مسیر ریداریکت 301 و 302 تأثیرات مهمی در SEO دارد. 301 تغییر مسیر یکی از روشهایی است که بیشترین توجه به آن نیاز است. زیرا به خوبی در وب سایت شما پیمایش می‌کند. علاوه بر این، تغییر مسیر می تواند به ربات ها و کاربران کمک کند تا به پیوندهای معتبر دسترسی داشته باشند، همچنین میزان ترافیک را افزایش می‌دهد.

تغییر مسیرها چندان پیچیده نیستند. اگر محتوا را به طور دائم به مکان جدید منتقل می‌کنید، از ری دایرکت 301 استفاده کنید. اگر آن را به طور موقت منتقل می‌کنید، از ری دایرکت 302 استفاده کنید.

با این اوصاف، شاید اگر به طور اتفاقی از نوع ری دایرکت اشتباهی استفاده کنید، گوگل در نهایت متوجه منظور شما خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نه =