اینترنت و کارهای آنلاینی که ما با آن انجام می‌دهیم هرگز متوقف نمی‌شوند. یکی از عادت‌های آنلاین ما این است که ما رسانه‌های اجتماعی خود را بسیار راحت و سریع مشاهده می‌کنیم حتی بدون اینکه تمام حواسمان را به آن بدهیم. اکثر اوقات، تصویر شما اولین (یا تنها) چیزی است که دیگران قبل از اینکه به بخش بعد بروند آن را مشاهده می‌کنند. مطمئن شوید که این تصویر توجه را به خود جلب می‌کند، به شما کمک می‌کند تا مردم را متقاعد کنید تا پست‌های شما را بخوانند و روی سایتتان کلیک کنند. اما اساس یک عکس خوب چیست؟ و چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم؟ علاوه بر اینها باید بدانید که یک عکس خوب و عالی  چه ویژگی‌هایی را دارد، با ما در این مقاله از سئوکده همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بررسی کنیم.

ویژگی‌های یک عکس خوب

تصویر احتمالاً اولین چیزی نیست که در مورد بازاریابی اینترنتی به آن فکر کردید. نگران نباشید، شما نیازی ندارید که برای هرکدام از صفحات و پست‌هایتان یک عکس درست کنید. اما اضافه‌کردن یک عکس مناسب به مهم‌ترین صفحات خود و صفحاتی که می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، می‌تواند در افزایش آگاهی از برندتان و جذب بازدیدکننده‌های سایتتان به شما کمک کند. همچنین بسیار جالب است!

۱.عکس‌های اورجینال و جذاب

قبل از اینکه وارد جزئیات درست‌کردن عکس برای صفحات اجتماعی شویم، نیاز داریم که از پایه شروع کنیم: یک عکس جذاب می‌تواند کارهای بسیار زیادی برای صفحه‌ی محصول، وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی پست شما انجام دهد. این یک بخش مهم در برندسازی، جلب اعتماد، حفظ بازدیدکنندگان صفحه‌ی شما است.

هنگامی‌که یک تصویر برای پست خود انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید آن تصویر موضوعی که می‌خواهید درباره‌ی آن بحث کنید را نشان دهد. آیا شما یک صفحه‌ی محصول در شبکه اجتماعی خود به اشتراک گذاشته‌اید؟ پس ایجاب می‌کند که از عکس آن محصول، استفاده کنید. هنگامی‌که یک صفحه یا پست دیگری را به اشتراک می‌گذارید، یک عکس مرتبط با موضوع آن صفحه یا پست انتخاب کنید. اگر از عکس‌های خودتان، عکس‌های استوک یا ایلاستریتور استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آن عکس به‌اندازه‌ای اورجینال جذاب است . پیداکردن چیزی که بتواند برای مخاطبان شما مفید باشد کمی نیاز به آزمون‌وخطا دارد.

۲.صورتتان در تصویر معلوم باشد

انسان‌ها به چهره دیگران جذب می‌شوند و یک تصویر واضح قطعاً توجه افرادی را که در حال گشتن در رسانه اجتماعی‌ هستند به خود جلب می‌کند. پس تا جایی که می‌توانید سعی کنید از صورت و یا چهره در عکس‌هایتان استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید افرادی را که در شرکت شما کار می‌کنند و یا چهره‌های دیگری که به بازدیدکنندگان شما مربوط است را نشان دهید.

درباره‌ی چهره‌هایی که نشان می‌دهید و اینکه آیا آن‌ها نشان‌دهنده تنوع مخاطبان شما هستند فکر کنید. یک تصویر می‌تواند موضوع صفحه‌ای که به اشتراک گذاشته‌اید را نشان دهد، اما اگر فرد موجود در آن چندان به مخاطبان شما مربوط نیست باید کمی بیشتر تحقیق کنید. اگر شما همواره یک نفر را در تصاویرتان نشان می‌دهید، می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد. افراد بیشتری را در تصاویر خود نشان دهید و اجازه دهید مخاطبانتان بدانند محصولات یا خدمات شما برای همه در دسترس است.

۳.متن مناسب اضافه کنید

می‌تواند کمی عجیب باشد، اما شما می‌خواهید عکستان به‌تنهایی باارزش باشد، حتی بدون متن همراه که هنگام به اشتراک‌گذاری آن در شبکه اجتماعی‌تان نشان داده می‌شود. حال چرا متن منابسب باید اضافه کرد؟ چون دیگران صفحه و یا پست شما را به اشتراک می‌گذارند و شما هیچ تأثیری روی متنی که به آن اضافه می‌کنند نخواهید داشت. پس شما می‌خواهید که تصویر شما تمام حرف‌هایتان را بزند.

شما می‌توانید عنوان محصولتان، صفحه یا پستتان را به‌عنوان متن به عکس اجتماعی خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید متن را کمی علمی‌تر کنید. این به شما بستگی دارد. فقط اطمینان حاصل کنید که در مورد چیزهایی که مردم می‌توانند در صفحه شما پیدا کنند صادق هستید. شما نمی‌خواهید فقط تعداد زیادی کلیک دریافت کنید چون این به‌ازای بازدیدکنندگان و دنبال‌کنندگان برای شما هزینه خواهد داشت.

چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم

۴. درباره برندسازی فکر کنید

برندسازی یا همان برندینگ یکی از مهم‌ترین اصول کسب و کارها می‌باشد چه به صورت اینترنتی و چه به صورت غیر اینترنتی، هر یک از این کسب و کارها یک استراتژی اصولی و خاص خود را دارند که داشتن آن یک امری مهم و الزامی است به زبان ساده برندینگ به معنی اعتبار کسب و کار شماست برند شما به مشتریانتان می‌گوید که چه انتظاری را از محصولات شما داشته باشند.

مثال قسمت بالا یکی از عکس‌های اجتماعی از سایت Yoast است. از یک تصویر مناسب برای محتوای بصری این عکس استفاده شده است. متنی که به سمت چپ آن اضافه شده عنوان پست است و در بالا شما می‌توانید لوگوی Yoast و همچنین تصویر دیگر از شخصی را ببینید. تمامی این عناصر یک نوع برندسازی هستند زیرا مختص Yoast می‌باشند.

سعی کنید چند تا یا تمام ویژگی‌های زیر را به تصویر اجتماعی خود اضافه کنید:

این خیلی زیاد نیست، چراکه شما می‌خواهید تمرکز روی تصویر شما باشد. اما اضافه‌کردن یکی یا بیشتر از این عوامل به مردم کمک می‌کند تا تصاویر اجتماعی و برند شما را بشناسند. با استفاده از رنگ مخصوص برند خود، این شناخت و اعتماد نسبت به شرکت خود را به‌طورکلی افزایش می‌دهید. اکنون، همان‌طور که قبلاً گفتیم، ممکن‌است کمی زمان ببرد تا دریابید چه کاری برای مخاطبانتان مفید است. اما هنگامی‌که نتیجه را یافتید، در تصاویری که به اشتراک می‌گذارید ثابت‌قدم باشید. پس وقتی تصمیم به طراحی و جای‌گذاری برای تمامی عناصر مختلف گرفتید، به طراحی خود ادامه دهید.

در Yoast، ما از یک قالب استفاده می‌کنیم که به ما اجازه می‌دهد یکی از رنگ‌های برندمان را انتخاب کنیم، یک تصویر اضافه کنیم و متنی را که می‌خواهیم در عکس اجتماعی‌مان نشان دهیم را تایپ کنیم. به همین راحتی!، این کار برای شما هم می‌تواند یک ایده عالی باشد، به‌ویژه اگر افراد مختلفی دارید که روی این تصاویر کار می‌کنند.

 

چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم

۵. عنوان یا متن جایگزین عکس شما

آخرین چیزی که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم عنوان و متن جایگزین عکس شماست. البته، این‌ موضوع چیزی است که اگر شما عجله داشته باشد به‌راحتی آن‌ها را رد می‌کنید. اضافه‌کردن متن جایگزین در هنگام آپلود تصویرتان در وردپرس یک روش خوب سئو محسوب می‌شود، پس با تصاویر اجتماعی خودتان هم این کار را کنید. لازم به ذکر است برای متن جایگزین عکس‌هایتان بهتر است در چند مورد از کلمات کلیدی محتوای خود استفاده کنید. این کار باعث دسترسی بیشتر تصویر برای گوگل، از آن مهم‌تر، برای افرادی که دچار اختلالات بینایی هستند می‌شود.

نکته: عنوان عکس شما باید مرتبط با موضوع عکس باشند مثلا عکس شما در رابطه با وردپرس است اما عنوان عکس شما هیچ ربطی به وردپرس ندارد پس باید در انتخاب عنوان یا متن جایگزین آن دقت کنید

چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم

برای عنوان عکستان، مطمئن شوید طوری تصویر را منعکس می‌کند تا در دسترس همه قرار گیرد، حتی برای اعضای تیم شما. پیداکردن تصاویر با نام‌هایی مانند IMG00248(2).jpg در media library بک‌اند وب‌سایت شما کار راحتی نیست. عنوان و متن جایگزین می‌توانند (و احتمالاً) مشابه خواهند بود. پس لازم است کمی زمان بگذارید تا متن خود را به  آن‌ اضافه کنید.

 

رزولوشن‌های شبکه اجتماعی

رزولوشن تصویر در هر پلتفرم رسانه اجتماعی

برای اینکه عکستان را به بهترین شکل ممکن نشان دهید، مهم است که به رزولوشن آن توجه داشته باشید. رزولوشن پیشنهادی، برای هر پلتفرم شبکه اجتماعی و انواع پست‌ها کمی متفاوت هستند. به‌علاوه، این پیشنهادات با گذر زمان تغییر می‌کنند پس از آن‌ها مطلع باشید. خوشبختانه، هنگامی‌که شما یک URL در شبکه اجتماعی خودتان به اشتراک می‌گذارید، اندازه تصویر اجتماعی که نشان داده می‌شود در اکثر پلتفرم‌ها یکسان است.

کاری که ما در Yoast انجام می‌دهیم، این است که از یک رزولوشن که برای اکثر پلتفرم‌های اجتماعی مناسب است استفاده می‌کنیم: ۶۷۵*۱۲۰۰ پیکسل. البته گاهی باعث می‌شود لبه‌های عکس در برخی پلتفرم‌ها نشان داده نشود. به همین دلیل است که ما بین متن و مهم‌ترین بخش عکس کمی فاصله می‌گذاریم. مزیت استفاده از یک رزولوشن عکس این است که ما فقط نیاز داریم یک عکس برای پست و صفحه‌ی خودمان درست کنیم، به‌جای ۴ یا ۵ عکس برای پلتفرم‌های گوناگون.

اندازه‌های پیشنهادی وقتی‌که شما در شبکه اجتماعی تبلیغ می‌کنید یا اینکه می‌خواهید یک عکس برای استوری اینستاگرامتان یا انواع دیگر پست‌ها درست کنید، بسیار متفاوت می‌باشند.

نحوه‌ی اضافه‌کردن یک عکس اجتماعی به پست یا صفحه خود

هنگامی‌که شما یک صفحه یا پست در شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، آن پلتفرم اجتماعی یک عکس از پیج شما انتخاب می‌کند تا آن را به‌عنوان تصویر اجتماعی شما نشان دهد که البته گاهی این کار را انجام می‌دهد. اما چنانچه شما می‌خواهید که بر روی تصاویرتان کنترل داشته باشید و همان تصویری که خودتان ساختید نشان داده شود، Yoast seo premium می‌تواند به شما کمک کند. شما میتوانید با این پلاگین پیش نمایش شبکه اجتماعی را ویرایش کنید و یا پیش نویس.

ساید بار Yoast seo دو تب با نام‌های پیش‌نمایش فیسبوک و پیش‌نمایش توییتر را نشان می‌دهد. این تب ها یک پنجره‌ی جدید باز می کنند که شما می‌توانید در آنجا عکس خودتان، عنوان و توضیحات دیگری را برای آن پلتفرم اضافه کنید. با کلیک بر روی دکمه “انتخاب تصویر” شما می‌توانید عکس جدیدتان را بارگذاری کنید و آن هنگامی که شما یک پست جدید در شبکه اجتماعی‌تان می‌گذارید نشان داده می‌شود.

 

نحوه‌ی اضافه‌کردن یک عکس اجتماعی به پست یا صفحه خود
پیش‌نمایش فیسبوک در Yoast SEO به شما اجازه می‌دهد تا عکس، عنوان و توضیحات فیسبوک خود را ویرایش کنید.

 

چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم

همین قاعده به‌پیش نویس توییتر نیز اعمال می‌شود. با بازکردن این تب، شما می‌توانید عکسی را که می‌خواهید در توییتر به اشتراک بگذارید انتخاب کنید و عنوان و توضیحات را ویرایش کنید. احتمالاً آگاهید که عکسی را که در فیسبوک خود می‌گذارید خودکار به پیش‌نویس توییترتان نیز اضافه می‌شود. این عمل وقت شما را ذخیره می‌کند، البته شما آزادید تا این عکس را تغییر دهید.

پلتفرم‌های دیگر چطور؟

این غیرممکن است که شما عکس‌های متفاوتی برای شبکه‌های اجتماعی دیگرتان غیر از فیسبوک و توییتر مشخص کنید. برای آسان‌تر شدن، از عکس فیسبوک شما در Yoast SEO به‌عنوان پیش‌فرض برای تمام پلتفرم‌های دیگرتان استفاده کنید. ایم پلاگین بهترین عکسی را که در هر یک از پلتفرم‌هایی که در آن محتوای خودتان را به اشتراک می‌گذارید به‌صورت خودکار امتحان و در نهایت آن را مشخص می‌کند. پس عکسی که شما به  Yoast SEO اضافه می‌کنید در اینجا هم می‌تواند نشان داده شود اما ارزش چند بار بررسی را دارد.

یک جریان انتشار سریع و بهبودیافته

علاوه بر تنظیم عکس خودتان، Yoast SEO اشتراک‌گذاری پست‌های تازه منتشرشده‌تان را در فیسبوک و توییتر آسان‌تر می‌کند. بعد از اشتراک‌گذاری، شما با یک گزینه تنظیمات اشتراک‌گذاری پست خود مواجه می‌شوید. به‌سادگی روی فیسبوک یا توییتر کلیک کنید تا شاهکار جدیدتان را در پلتفرم منتخب به اشتراک گذارید.

ما همچنین یک Zapier نسبتاً جدید داریم که به شما کمک می‌کند تا دستگاه‌ها و سرویس‌هایی که استفاده می‌کنید را به هم متصل کنید تا به‌صورت خودکار گردش کار انجام دهید. این امکان را به شما می‌دهد تا در شبکه اجتماعی‌تان به‌صورت خودکار به اشتراک بگذارید. برای نمونه، Zapier درست بعد از اشتراک‌گذاری پست، می‌تواند برای شما یک توییت سفارشی ارسال کند. منظور از قسمت سفارشی این است که شما یک‌بار تنظیم می‌کنید که این توییت‌های اتوماتیک چگونه به نظر برسند و شامل چه مواردی شوند. اما با بیش از 2000 مقصد به جز توییتر، شما می‌توانید این گردش کار را برای هر پلتفرم رسانه اجتماعی خودتان تنظیم کنید.

برای خدمات سئو در اندیشه میتوانید با ما در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

در این پست، ما درباره‌ی ۵ عنصر اصلی یک عکس خوب، اینکه چگونه عکس مناسب برای محتوا درست کنیم، رزولوشن‌های پیشنهادی هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی و نحوه‌ی اضافه کردن عکس خودتان به پست‌ها یا پیجتان، بحث کردیم. حالا به شما بستگی دارد! تعیین کنید مخاطبانتان به چه مواردی پاسخ می‌دهند، روی یک سبک به توافق برسید و شروع به‌اضافه کردن آن عکس‌های فوق‌العاده به مهم‌ترین صفحات خود کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =