اگر می‌خواهید محتوایی بسازید که در رأس موتورهای جستجو قرار بگیرد و ترافیک ارگانیک دریافت کنید، شما باید یاد بگیرید که چطور اعتبار موضعی بسازید و تخصص موضعی خود را نشان دهید. دیگر فقط کلمات کلیدی را بهینه نمی‌کنید، بلکه کل موضوع را بهینه می‌کنید. یکی از مهم‌ترین کارها برای بهینه‌سازی متن یافتن کلمه کلیدی و به دنبال آن کلمات کلیدی مرتبط است.  اکنون در این مقاله از سئو کده، قصد داریم به پاسخ چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟ بپردازیم و شما را از طریق راه‌های مختلف برای یافتن کلمات مرتبط راهنمایی کنیم و نگاهی عمیق به استفاده مؤثر از آن‌ها به‌عنوان قسمتی از استراتژی سئو بیندازیم.

تمام این‌ها در مرحله جستجو کلمه کلیدی وقتی به دنبال کلمه کلیدی مرتبط می‌گردید آغاز می‌شوند. این کلمات به این صورت نام‌گذاری شده‌اند چون به کلمات کلیدی اصلی متصل‌اند و به شما کمک می‌کنند تا موضوع خود را ارائه دهید و عمق موضوعی که می‌خواهید درباره آن در هر صفحه (یا سایتی) بنویسید را نشان دهید.

به‌ویژه، نگاهی خواهیم انداخت به:

کلمات کلیدی مرتبط چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط، اصطلاحات هم‌نوع، مترادف و هم‌معنی با کلمه کلیدی اصلی هستند که شما می‌خواهید و سعی می‌کنید با آن‌ها در SERPs رتبه بگیرید.

در برخی موارد، آن‌ها از نوع کلمات کلیدی دم بلند هستند. در برخی دیگر، آن‌ها کلمات جایگزین هستند که مخاطبان شما برای یافتن مشاغلی مانند شما استفاده می‌کنند.

یافتن و بهینه‌کردن این کلمات می‌تواند به شما کمک کند تا متنی بنویسید که با تعداد کلمات کلیدی بیشتر رتبه بگیرید (بنابراین شما را بر سر راه مشتریان و فروشندگان بیشتری قرار می‌دهد). این‌ها با کمک موتورهای جستجو اعتبار موضعی می‌سازند و موجب می‌شوند تا کاربران بهتر متنی که نوشته‌اید را متوجه شوند و فرصت‌های جدید برای گسترش موضوع را شناسایی می‌کنند.

اگر در سال ۲۰۲۱ به دنبال بهینه‌سازی برای یک کلمه کلیدی هستید، درواقع یک رویکرد منسوخ سئو را اجرا می‌کنید. شما فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای گسترش کلمات کلیدی سایتتان را از دست می‌دهید، اعتبار موضعی که نیاز دارید را بسازید تا از رقیب‌هایتان پیشی بگیرید و فروش و تبدیل را پیش ببرید.

به خواندن ادامه بدهید تا یاد بگیرید چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنید و چگونه از آن‌ها به‌عنوان بخشی از استراتژی سئو استفاده کنید.

کلملت کلیدی

۴ روش برای پیداکردن کلمات کلیدی مرتبط

بیاید به چهار روش اثبات شده پیداکردن کلمات کلیدی مرتبط برای استفاده به‌عنوان قسمتی از استراتژی سئو نگاه کنیم، یادگرفتن تاکتیک‌های مختلفی که می‌توانید استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید هیچ فرصت مهمی را از دست نمی‌دهید.

ما فرض می کینیم شما قبلاً لیستی از کلمات کلیدی اصلی را به دست آورده‌اید و از آن به‌عنوان یک لیست برای پیداکردن کلمات مرتبط استفاده می‌کنید.

اگرنه، شما نیاز دارید تا سؤالات و کلمات کلیدی اصلی جستجو را که مردم برای پیداکردن تجارت‌هایی مثل شما استفاده می‌کنند را بشناسید. درباره اینکه چگونه این کار را انجام بدهید در آموزش جستجوی بهترین کلمات کلیدی بخوانید.

هنگامی‌که لیست کلمات کلیدی اصلی خود را در دست گرفتید، بیایید نگاه کنیم که چگونه می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید.

۱.ابزار semrush keyword magic

اگر می‌خواهید به‌سرعت یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط درست کنید، semrush keyword magic برای این کار عالی است.

یک کلمه کلیدی وارد کنید، سرچ را بزنید و یک لیست جامع از کلمات کلیدی پیشنهادی خواهید دید.

این می‌تواند یک راه عالی گسترش لیست کلمه کلیدی اولیه با سؤالات مرتبط باشد و مرتب‌سازی نتایج بر اساس “گستردگی” کلمات کلیدی می‌تواند یک نقطه شروع خوب باشد.

semrush keyword magic tool

اما برای بررسی بیشتر کلمات کلیدی مرتبط، نه فقط بر اساس انواع مختلف، فیلتر را از “گستردگی” بردارید و یک لیست از کلمات کلیدی شبیه به کلمه کلیدی خودتان ببینید.

۲.قالب semrush seo content

درج کلمات کلیدی مرتبط در صفحات سایت شما ضروری است. با استفاده از این مطالب مختصر برای نویسندگان شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها هنگام نوشتن به کلمات کلیدی مرتبط فکر می‌کنند.

semrush seo content template می‌تواند به شما کمک کند تا یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط معنایی را جمع‌آوری کنید.

به سمت این ابزار بروید و کلمات کلیدی اصلی خود را وارد کنید و “create SEO template” را بزنید.

semrush seo content template

این ابزار ۱۰ تا از رقیب‌هایی که برای کلمات کلیدی که شما وارد کردید، رتبه برتر دارند را آنالیز می‌کند و پیشنهادات عالی را به اشتراک می‌گذارد.

یکی از این‌ها یک لیست از کلمات مرتبط معنایی هستند.

best keywords

از این‌ها در متن خود استفاده کنید تا ۱۰ تا از بهترین کلمات کلیدی را که قبلاً در نتایج SERPs مورداستفاده قرار می‌گرفتند را در متن خود قرار دهید.

شما همچنین می‌توانید محتوای صفحه‌تان را در semrush SEO Writing Assistant اجرا کنید تا ببینید کدام کلمات کلیدی را فراموش کردید و باید آن‌ها را اضافه کنید.

قسمت “کلمات کلیدی توصیه شده” در راست ابزار نگاه کنید …

Semrush SEO Writing Assistant

۳.ابزار semrush organic research

جستجوی رقبا قسمت مهمی از استراتژی سئو است، اما تحلیل کلمات کلیدی که صفحات مشابه رقیب‌هایتان برای آن رنک گرفته‌اند می‌تواند به شما برای پیداکردن فرصت‌های برای کلمه کلیدی کمک کند.

SERPs فضای عالی برای این تاکتیک ایجاد می‌کنند چون می‌خواهید صفحاتی که قبلاً با این کلمات رنک گرفتند را تحلیل کنید. برای یک کلمه کلیدی جستجو کنید و لیست ۱۰ تا از بهترین URLها را پیدا کنید (یا بیشتر اگر که می‌خواهید عمیق‌تر شوید و کلمات کلیدی بیشتری پیدا کنید).

به ابزار semrush organic research مراجعه کنید و مطمئن گردید “Exact URL” را از لیست کنار URL bar انتخاب کردید.

semrush organic research

این شما را قادر می‌سازد تا داده‌های مرتبط با URL که وارد کردید را ببینید، نه کل دامنه، زیر دامنه یا زیرپوشه.

این مرحله را از دست ندهید.

اگر به تب “positions” مراجعه کنید، شما تمام کلمات کلیدی را که آن صفحه با آن‌ها رنک گرفته‌اند مشاهده خواهید کرد، به‌علاوه موقعیت آن‌ها در SERPs.

organic search position

در این مثال، این URL با ۴۱۰ کلمه کلیدی رتبه گرفته است. با دسترسی به معیار حجم جستجو و سختی کلمه، به‌راحتی و سادگی با کلمات کلیدی کار کنید و لیست کلمات مرتبط خود را گسترش دهید.

۴.استفاده از Google Autocomplete و جستجوهای مرتبط

به گوگل مراجعه کنید، کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و SERP را به پایین اسکرول کنید.

آیا “جستجوهای مرتبط با (کلمه کلیدی)” را دیده‌اید؟ این یک معدن طلا برای یافتن ایده‌های کلمات کلیدی مرتبط است، این فقط چند ثانیه وقت می‌گیرد تا لیست شما را از سرچ‌هایی که دیگران کردند درست کند.

related searches

اما تنها راهی نیست که به‌وسیله آن می‌توانید برای یافتن کلمه کلیدی از SERPs کمک بگیرید.

Google Autocomplete راه عالی دیگری برای یافتن جستجوهای مرتبط است. استفاده از این به‌سادگی واردکردن یک کلمه کلیدی در نوار جستجو بدون کلیک کردن روی دکمه سرچ است.

Google Autocomplete

چگونه از کلمات کلیدی مرتبط در هنگام ساختن و بهینه‌کردن متن استفاده کنیم

هنگامی‌که یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط پیدا کردید، در اینجا آمده است تا چگونه از آن‌ها می‌توانید به‌عنوان قسمتی از استراتژی محتوای خود استفاده کنید.

از آن‌ها برای ایجاد اعتبار موضعی اساسی‌تر در پست‌ها و صفحات سایت خودتان استفاده کنید و برای دامنه گسترده‌تری از کلمات کلیدی خود رتبه بگیرید

اگر می‌خواهید در بالای SERPs در سال ۲۰۲۱ قرار بگیرید، نباید فقط کلمات کلیدی را بهینه کنید بلکه باید متن را بهینه کنید. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای انجام این کار، و ایجاد اعتبار موضعی، قراردادن کلمات کلیدی مرتبط در متنتان است.

انجام این کار نه‌تنها به این معنی است که شما موضوعی با عمق بیشتر و جزئیات بیشتر را پوشش می‌دهید، بلکه حتی باید انتظار داشته باشید رتبه گرفتن سایت را برای این کوئری‌های طولانی به‌عنوان نتیجه آنچه انجام دادید ببینید. اگر در طی تحقیقات خود متوجه شدید که افراد از راه‌های مختلف یک چیز (هم‌معنی) را جستجو می‌کنند، مطمئن شوید که آن‌ها را قرار می‌دهید تا هیچ فرصتی برای رتبه گرفتن با هر نوع از آن کلمه که کاربران در نوار جستجو وارد می‌کنند را از دست ندهید.

حداقل یک‌بار استفاده از این کلمات کلیدی مرتبط را در متن خود در نظر بگیرید، اما بیشتر از چگالی کلمات کلیدی روی طبیعی نوشتن برای کاربران تمرکز کنید. در درجه اول برای کاربران خود بنویسید، نه برای موتورهای جستجو.

از آن‌ها برای ایجاد موضوع و ارائه ایده‌های جدید در محتوای خود استفاده کنید

استفاده از محتوای مبتنی بر خوشه یا topic cluster یک راه عالی برای ایجاد اعتبار موضعی و یک روش اثبات شده برای ساختار سایت شماست.

هنگامی‌که صفحه ستون خود را راه‌اندازی کردید، باید به ایجاد خوشه‌ها ادامه دهید تا عمق بیشتری به متن دهید.

کلمات کلیدی مرتبط می‌توانند یک راه عالی برای توسعه ایده برای صفحات خوشه‌ای باشند، به‌شرط اینکه بتوان به‌قدر کافی درباره این موضوع در یک قسمت مستقل متن نوشت. به‌ویژه، به دنبال کلمات کلیدی باشید که حجم جستجوی ۱۰۰ یا بیشتر با رقابت کمتر (سختی کلمه کلیدی) دارند.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در این روش دامنه پوشش متن شما را گسترش می‌دهد. این امکان را به شما می‌دهد تا به‌قدری عمیق شوید تا بتوانید اعتبار موضعی ایجاد کنید و خود را به‌عنوان یک متخصص در جایگاه قرار دهید.

در این پست راجع به کلمات کلیدی مرتبط، اینکه چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم و چگونه از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنیم، بحث کردیم. یافتن و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط باید یک مرحله ضروری در استراتژی کلمه کلیدی باشد. با وقت‌گذاشتن برای انجام این فرایند، شما می‌توانید نسبت به رقیب‌های خود اعتبار موضعی قابل‌توجه‌تری ایجاد کنید، تا کلمه کلیدی خود و ترافیک ارگانیک سایتتان را افزایش دهید.

منبع:https://www.semrush.com/blog/related-keywords/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =