نکات کلیدی برای داشتن وبلاگ خوانا و سئو پسند

ایجاد وبلاگ خوانا و عالی به مهارت زیادی نیاز دارد. برای این‌که خواننده را شیفته مطالب خود کنید، باید ساختار کلی محتوای خود را مورد بررسی قرار دهید و آن را برای خواننده لذت‌بخش کنید. هرچقدر مقاله شما برای خواننده لذت‌بخش‌تر باشد آن را برای دوستان خود نیز به اشتراک می‌گذارد و باعث بالارفتن رتبه شما در گوگل می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید رتبه گوگل شما بالا برود باید مهارت خود را در تولید محتوای مناسب و لذت‌بخش بالا ببرید.

برخی بر این باورند که سئو مطالب و جذابیت محتوا دو هدف متضاد هستند درصورتی‌که این دو مورد مکمل یکدیگر هستند. اینکه بخواهید برای بالابردن سئو از کلمات کلیدی به‌صورت زیاد و پراکنده در مقاله خود استفاده کنید برای کاربران جذابیت خاصی ندارد و گوگل هم در پی کاهش جذابیت متن شما برای کاربران رتبه خوبی به شما نمی‌دهد پس استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن برای ساید شما تأثیر منفی دارد.

در این مقاله به شما می‌آموزیم که باید پست‌های سایت شما سئو شده و خواندنی باشند زیرا مقالة قابل‌فهم رتبه بهتری در گوگل می‌گیرد.

قبل از هر کاری در انتخاب کلمات کلیدی تحقیق کنید.

قبل از شروع برای داشتن وبلاگ خوانا و عالی باید در جستجوی کلمات کلیدی مناسب برای متن خود باشید تا بدانید مخاطب شما در جستجوگر گوگل به دنبال چه مطالبی است. این‌ها نکاتی است که باید برای یک مقالة مناسب رعایت کنید.

وقتی تحقیق درباره کلمات کلیدی به پایان رسید می‌توانید مقاله‌نویسی را شروع کنید ما در ادامه 10 نکته برای انتشار مقاله مناسب را به شما آموزش می‌دهیم.

قبل از شروع، به‌دقت در مورد پیام مقاله خود فکر کنید. می‌خواهید به خوانندگان خود چه بگویید، یا به کدام سؤال اصلی می‌خواهید پاسخ دهید؟ هدف مقاله شما چیست؟ و می‌خواهید خوانندگانتان در انتهای مقاله چه‌کار کنند؟ قبل از شروع پاسخ این سؤالات را بنویسید و در مورد هدف مقاله خود فکر کنید.

برای نوشتن یک پست وبلاگ خواندنی با سئوی مناسب، باید یک ساختار مشخص ایجاد کنید. این بدان معنی است که هر پست باید دارای موارد زیر باشد:

  1. مقدمة مناسب که موضوع متن در آن قرار دارد

  2. بدنة متن که پیام اصلی در آن قرار دارد در داشتن یک وبلاگ خوانا تاثیر به‌سزایی دارد

  3. نتیجه‌گیری

به طور خلاصه مقاله خود را به سه بخش تقسیم کنید تا هم نوشتن آن برای شما ساده باشد هم برای کاربران خواندنی و سئو شده باشد.

همه از پاراگراف‌ها استفاده می‌کنند، اما همه از آنها به‌خوبی استفاده نمی‌کنند. هر جمله جدید را روی از خط جدید شروع نکنید فقط به این دلیل که زیبا به نظر می‌رسد. همچنین، سعی کنید آنها را زیاد طولانی نکنید، زیرا هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. از خود بپرسید ایده اصلی هر پاراگراف چیست؟ باید سعی کنید پاراگراف‌های خود را به‌صورت خلاصه بنویسید و در صورت طولانی بودن از پاراگراف‌های جدید استفاده کنید.

عناوین مناسب به خوانندگان شما کمک می‌کند تا درک کنند که قسمت خاصی از متن شما به دنبال چه مقصودی است. اگر می‌خواهید کاربران مقالات شما را به‌سادگی درک کنند، از زیر عنوان‌ها برای هدایت آنها استفاده کنید، به آنها کمک کنید صفحه شما را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهند و قسمت موردنیازشان را پیدا کنند.

کلمات ربط به افراد کمک می‌کند متن شما را بررسی کرده و رابطه بین جملات و پاراگراف‌ها را درک کنند. شما باید از کلماتی مانند: اول‌ازهمه، ثانیاً و سرانجام استفاده کنید. همچنین، کلماتی مانند: بااین‌حال، به طور مشابه و به عنوان مثال سرنخ به خوانندگان شما در رابطه با متن می‌دهند.

پرکردن مقاله با کلمات کلیدی باعث می‌شود که وبلاگ شما خوانا بودن و جذابیت خود را از دست بدهد، همچنین می‌تواند به رتبه شما در گوگل آسیب برساند. گوگل هوشمندانه از شما می‌خواهد مطالبی را بنویسید که کاربران عاشق آن باشند؛ از شما نمی‌خواهد که مقاله خود را با کلمات کلیدی پر کنید. گوگل کلمات مترادف و مرتبط را به‌خوبی درک می‌کند؛ به همین دلیل شما باید از مترادف و کلمات کلیدی مرتبط در کل مقاله خود استفاده کنید.

اینکه بخواهید درباره یک کلمه کلیدی فکر کنید شاید ساده به نظر برسد ولی در حقیقت کار دشواری است. شما درون این افزونه می‌توانید به‌راحتی این کلمات کلیدی را پیدا کنید. شما با چند کلیک ساده می‌توانید کلمات مرتبط، میزان استفاده از آنها و روند جستجو شما را مطلع می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که پست‌های وبلاگ شما حداقل 300 کلمه داشته باشد اما طول مقاله خود را متعادل نگه دارید. Google مقالات طولانی را دوست دارد، بااین‌حال، اگر مقاله شما طولانی باشد، می‌تواند کاربران را بترساند و خسته‌کننده به نظر برسد. توصیه می‌شود مقالات خود را طولانی بنویسید اگر می‌دانید که یک نویسنده ماهر هستید.

برای محتوای خود پیوند ایجاد کنید

اگر مقاله قبلی خود با مقاله فعلی شما تقریباً درباره یک موضوع هستند می‌توانید به مقاله قبلی خود لینک دهید. این کار باعث می‌شود مقاله‌های شما بیشتر موردتوجه کاربران قرار گرفته و قوی شوند همچنین می‌توانید به سایت‌های خارجی نیز لینک داده و سطح کیفی مقاله خود را بالا ببرید و گوگل نیز به شما در جستجوگر رتبه مناسبی می‌دهد.

قبل از انتشار مقاله اجازه دهید اطرافیان شما مقاله‌تان را بخوانند خوانایی، سادگی بیان، اشتباهات دستوری و تایپی آن را به شما اطلاع دهند.

ارسال منظم پست‌های جدید به وب‌سایت خود به Google می‌گوید وب‌سایت شما زنده است و در حال فعالیت است. این مهم است زیرا اگر سایت شما فعال نباشد، Google آن را کمتر جستجو می‌کند و این ممکن است روی رتبه‌بندی شما تأثیر منفی بگذارد. اما فقط سعی نکنید از هر پستی در سایت خود استفاده کنید سعی کنید از مقالات آموزنده استفاده کنید تا خواننده به‌خوبی در سایت شما سرگرم شود.

ابزار تجزیه‌وتحلیل در افزونه Yoast SEO به شما کمک می‌کند پست‌های وبلاگ خوانا و مناسب SEO  بنویسید. با انتخاب مهم‌ترین عبارت جستجو برای افرادی که می‌خواهند این صفحه خاص را پیدا کنند شروع کنید. این عبارت کلیدی شما است و پس از آن با استفاده از افزونه بررسی‌ها را انجام می‌دهید تا ببینید پست شما بهینه شده است یا هنوز به بهبود آن نیاز دارد

روزهایی که چند ترفند سئو برای کسب رتبه وب‌سایت در گوگل کافی بود گذشته است. امروزه داشتن محتوای با کیفیت بسیار ارزشمندتر است و محتوای با کیفیت به دنبال خود باعث افزایش کاربران سایت شما می‌شود. مهم‌ترین چیز این است که فقط پست‌های خوبی را بنویسید و منتشر کنید تا سایت شما ارزشمندتر از دیروز شود.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =