چگونه رتبه Google PageSpeed ​​خود را بهبود بخشیم

بهبود رتبه Google PageSpeed، اگر سایت شما کند است، در حال از دست دادن تجارت خود هستید. این به همین سادگی است.

به گفته خود گوگل، ” سرعت برابر است با درآمد “.

بهبود رتبه Google PageSpeed و سرعت وب سایت شما تأثیر مستقیم بر سئو و نرخ تبدیل دارد. وقت نگذاشتن برای پیشرفت می‌تواند یک اشتباه پرهزینه باشد.

چرا؟ به احتمال زیاد کاربران از یک وب سایت آهسته پرش می‌کنند و اگر زمان بارگیری صفحه فقط از 1 به 6 ثانیه برسد، احتمال وقوع آن بیش از 100٪ افزایش می‌یابد :

یک نیاز واقعی به سرعت وجود دارد و ابزار رایگان PageSpeed ​​Insights گوگل یک منبع خارق العاده برای کمک به شما در یافتن و رفع مشکلاتی است که می‌توانند سرعت سایت شما را کم کنند.

نحوه استفاده از آزمون PageSpeed​​: نحوه کار و نحوه سرعت بخشیدن به سایت خود را با استفاده از توصیه‌های ما بیاموزید. بعلاوه، قبل از اینکه رقبای شما این کار را انجام دهند، راه حل را جستجو کنید.

 

بهبود رتبه Google PageSpeed

سلامت وب سایت خود را بررسی کنید

با ابزار حسابرسی سایت SEMrush آزمایش رایگان را شروع کنید.

چرا سرعت مهم است؟

معمولا انتظار کاربر این است که وب سریع باشد. بهبود رتبه Google PageSpeed از سال 2010، گوگل سرعت صفحه را به عنوان یک عامل رتبه‌بندی تأیید کرد. سپس، “بر روی جستجوهای دسک تاپ متمرکز بود” ، تا اینکه در جولای 2018 یک به روزرسانی خاص بهبود رتبه Google PageSpeed ​​برای تلفن همراه ارائه شد.

در حالی که سرعت یکی از عواملی میان بیش از 200 عامل رتبه‌بندی است، یقینا هیچ یک از ما نمی‌خواهیم بی جهت تجارت خود را از دست بدهیم. مخصوصاً برای چیزی که معمولاً تحت کنترل ماست. در حقیقت، وبلاگ SEO Backlinko  یک میلیون نتیجه جستجوی Google را تجزیه و تحلیل کرده و “یک ارتباط قوی بین سرعت سایت و رتبه‌بندی Google”  پیدا کرده است.

 

متوسط ​​سرعت بارگیری صفحه و موقعیت ما در رتبه‌بندی گوگل به غیر از سئو، قبلاً هم دیده ایم که با کاهش سرعت سایت، بازدید صفحات چگونه کاهش می‌یابد.

در واقع، برای بهبود رتبه Google PageSpeed یک مطالعه در سال 2019 توسط آژانس بازاریابی دیجیتال ایالات متحده Portent نشان داد “نرخ تبدیل با هر ثانیه اضافی از زمان بارگیری (بین ثانیه‌های 0 تا 5) به طور متوسط ​​4.42٪ کاهش می‌یابد.” همچنین مشخص شد که 5 ثانیه اول بارگذاری صفحه بیشترین تأثیر را در نرخ تبدیل دارد.

اگر قبلاً به عنوان معیار عملکرد به سرعت توجه نمی‌کردید، حالا زمان آن فرا رسیده است.

از ابزار PageSpeed ​​Insights گوگل استفاده کنید.

بهبود رتبه Google PageSpeed

PageSpeed ​​Insights ابزاری رایگان است که توسط Google ارائه شده است تا به شما کمک کند عملکرد وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید و پیشنهاداتی را در مورد بهتر کردن آن مشاهده کنید.

در حقیقت این ابزار، محبوب‌ترین ابزار تجزیه و تحلیل سرعت صفحه است که وجود دارد، بنابراین ارزش وقت گذاشتن را دارد.

احتمالاً از خود می پرسید، “چگونه می‌توانم با PageSpeed ​​Insights نمره 100/100 را بدست آورم؟” سرعت خود را کم کنید. اول، شما باید بدانید که چگونه از این ابزار به درستی استفاده کنید و چگونه پیشنهادهایی را که ارائه می‌دهد، پیاده کنید. در غیر اینصورت، ممکن است آن دستاوردهای عملکردی را که می‌توانند چنین تغییری در سایت شما ایجاد کنند، مشاهده نکنید. همچنین مهم است که درک کنیم PageSpeed ​​چیست.

PageSpeed ​​در مقابل زمان بارگذاری

در اینجا یک مورد جالب وجود دارد. ابزار Google PageSpeed ​​حتی زمان بارگذاری سایت شما را اندازه‌گیری نمی‌کند. علی رغم آنچه مردم تصور می‌کنند. برای درک دلیل آن، بیایید ابتدا به تفاوت بین PageSpeed ​​و زمان بارگذاری صفحه بپردازیم.

سرعت صفحه

PageSpeed ​​امتیازی است که گوگل از 100امتیاز آن را توسط ابزار PageSpeed ​​Insights ارائه می‌دهد. PageSpeed ​​Insights و ابزار عملکرد صفحه وب Lighthouse که به آن نیرو می‌دهد، معیارهای عملکرد خام را می‌گیرد و آن‌ها را به نمره بین 1 تا 100 تبدیل می‌کند و اگرچه به عنوان بخشی از گزارش خود، فرصت‌ها و گزارش‌های تشخیصی را ارائه می‌دهد، اما آن‌ها مستقیماً به نمره عملکرد کمک نمی‌کنند این بدان معناست که PageSpeed​​، به خودی خود، یک شاخص واقعی از زمان بارگذاری سایت نیست.

بهبود رتبه Google PageSpeed

زمان بارگیری

بنابراین، معنای زمان بارگیری در مقایسه با PageSpeed ​​چیست؟  میانگین زمان بارگیری یک صفحه برای کاربر مهم است. این یک امتیاز حساب شده نیست. زمان واقعی بارگیری یک صفحه در چند ثانیه یا میلی ثانیه بین شروع و پایان بارگذاری صفحه است. البته، زمان بارگذاری به تنهایی نمی‌گوید که چه چیزی باعث بروز مشکلات سرعت می‌شود یا نحوه رفع آن‌ها.

این برای شما چه معنایی دارد؟

Google PageSpeed ​​Insights می‌تواند بسیار مفید باشد، اما شما نمی‌توانید به طور جداگانه از آن برای ارزیابی عملکرد سایت خود استفاده کنید. برای شناسایی و حل مشکلات، شما باید از چندین شاخص استفاده کنید.

PageSpeed ​​چگونه کار می‌کند؟

ابزار Google PagesSpeed ​​Insights توسط Lighthouse تأمین می‌شود و “داده‌های آزمایشگاهی” و “داده‌های میدانی” را برای یک صفحه نمایش می‌دهد.

“داده های آزمایشگاهی” هنگام اسکن یک صفحه در یک محیط کنترل شده جمع آوری می‌شوند و یک روش عالی برای شناسایی مشکلات عملکرد و یافتن آن است. راه حل‌هایی برای رفع این موارد وجود دارد.

از طرف دیگر، “داده های میدانی” هنگام بارگیری کاربران صفحه شما، از داده های عملکرد واقعی جمع آوری می‌شود. برخی از مشکلات و گلوگاه‌های آشکار که تبدیل بازدید‌کنندگان واقعی را برای شما دشوارتر می‌کند می‌تواند در اینجا نشان داده شود.

به طور خلاصه ، این ابزار به شما نمره عملکرد از 100 را نشان می‌دهد. با این حال، نتایج متریک عملکردی که برای محاسبه آن استفاده می‌شود ، به یک اندازه محاسبه نمی‌شوند. در عوض ، مواردی مانند “اولین رنگ محتوایی” (اولین باری که یک کاربر می‌تواند ببیند نشان داده می‌شود) تأثیر بیشتری دارند.

3x –  اولین رنگ محتوایی.

 

1 x – اولین رنگ معنی‌دار.

 

2 x – اولین پردازنده بیکار است.

 

5 برابر – زمان تعاملی است.

 

4 برابر – شاخص سرعت

 

0x –  تأخیر ورودی تخمینی

pg1

اما هیچ یک از این موارد را نخواهید دید. نمره عملکرد گزارش شده و رنگی را می‌بینید که بستگی به سطح نمره دارد. این گزارش شده است:

قرمز (نمره ضعیف): 0-49

نارنجی (متوسط): 50-89

سبز (خوب): 90-100

بنابراین، با دانستن کمی بیشتر در مورد PageSpeed ​​Insights، اینکه چیست و چگونه امتیازات آن محاسبه می‌شود، باید بدانید از کجا شروع می‌کنید؟

نحوه استفاده از PageSpeed ​​Insights

  1. به ابزار PageSpeed ​​Insights بروید :
  2. URL یک صفحه وب را وارد کنید. لازم نیست دامنه / صفحه اصلی ریشه باشد. پس از محاسبه امتیازات و توصیه‌ها توسط ابزار، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:
  3. توجه داشته باشید که به طور پیش فرض امتیازات عملکرد برای موبایل به شما ارائه می‌شود. می‌توانید با برگه سمت راست بالای صفحه به دسک تاپ بروید:

نمرات عملکرد برای تلفن همراه چگونه است؟

برای درک واقعی نحوه استفاده از PageSpeed ​​Insights، باید بدانید که هرچه می‌بینید به چه معناست و چگونه می‌توانید آن را تفسیر کنید.

نمره سرعت

نمره سرعت چگونه نمایش داده می شود؟ همانطور که در بالا توضیح داده شد، نمره سرعت نمایشی رنگی است که بسیاری از معیارهای عملکرد Lighthouse را با هم محاسبه می‌کند. این یک معیار سرعت عالی، سریع اما سخت‌گیر است .

به خودی خود، به دلایلی که قبلاً بحث کردیم، اندازه‌گیری عمیقی در عملکرد ندارد. هرچه زمان بارگذاری سایت شما در معیارهای اندازه گیری عملکرد کمتر باشد، امتیاز سرعت شما بالاتر خواهد بود. حتماً نمره سرعت خود را برای موبایل و دسک تاپ مقایسه کنید.

داده‌های میدانی

داده های میدانی نحوه عملکرد صفحه در 30 روز گذشته را گزارش می‌کند.

“داده های میدانی” نحوه عملکرد صفحه را در طی 30 روز گذشته در مقایسه با دیگران در گزارش تجربه کاربر Chrome گزارش می‌دهد که مجموعه‌ای از معیارهای عملکرد جمع آوری شده از برخی از کاربران مرورگرChrome  است.

در صورت وجود، شما همچنین می‌توانید خلاصه‌ای از مبدا و همچنین URL خاصی را که در حال آزمایش آن هستید مشاهده کنید. اساساً، این به شما امکان می‌دهد مقایسه‌ای بین یک صفحه خاص و همه صفحات از مبدا مشاهده کنید.

مهم است که بدانید داده‌های میدانی از کاربران واقعی در Chrome جمع می‌شود. اما ممکن است داده‌های کافی برای URL که وارد کرده‌اید وجود نداشته باشد. در این صورت، شما فقط قادر به مشاهده “داده‌های آزمایشگاهی” خواهید بود.

داده های میدانی

خلاصه برای مبدا

اولین رنگ محتوایی (FCP)

این زمان صرف شده از پیمایش به صفحه تا زمانی که اولین بیت محتوا از DOM ارائه می‌شود را اندازه گیری می‌کند. این اولین نقطه عطفی است که نشان می‌دهد یک صفحه در حال بارگیری است. FCP سرعت رسیدن به این مرحله را گزارش می‌کند.

تأخیر ورودی اول (FID)

این یک معیار اصلی برای اندازه‌گیری پاسخگویی بار است، با توجه به اینکه سرعت پاسخ صفحه به ورودی کاربر، مانند کلیک ماوس را اندازه‌گیری می‌کند.

FID پایین نشان می‌دهد یک صفحه زودتر قابل استفاده است. در حالیکه، از آنجا که FCP سرعت بارگیری یک صفحه را اندازه گیری می‌کند، نشانه ای از اولین برداشت کاربر هنگام تعامل با یک صفحه است.

داده های آزمایشگاه

نحوه نمایش داده‌های آزمایشگاه در تجزیه و تحلیل Lighthouse یک صفحه:

“داده‌های آزمایشگاهی”، در مقایسه با “داده های میدانی”، بر اساس تجزیه و تحلیل فانوس دریایی صفحه و یک دستگاه شبیه‌سازی شده و متصل شده است. اگرچه این داده‌ها دنیای واقعی را نشان نمی‌دهد ، اما برای درک محل وقوع مسائل مفید است.

همچنین، PageSpeed ​​Insights برای نشان دادن عملکرد از سیستم رنگ آمیزی چراغ راهنمایی استفاده می‌کند: نمایش یک دایره برای نمرات سبز، یک مربع برای نارنجی و یک مثلث برای قرمز.

اولین رنگ محتوایی (FCP)

در حالی که FCP در گزارش “داده های میدانی” نشان داده شده است، اما بر اساس یک تحلیل شبیه‌سازی شده از Lighthouse است و نه داده های دنیای واقعی.

اولین رنگ معنی دار

هرچه اولین نمره معنی‌دار برای سایت یا صفحه وب شما پایین‌تر باشد، صفحه سریعتر محتوای موجود در آن را نمایش می‌دهد.

به زبان ساده، این نشان می‌دهد که چه زمانی محتوای اصلی یک صفحه بر روی صفحه، نمایش داده می‌شود و یک روش عالی برای تعیین تجربه بارگیری کاربر است.

شاخص سرعت

معیار شاخص سرعت نشان می‌دهد که محتوای صفحه با چه سرعتی مشاهده می‌شود، امتیازات پایین نشان دهنده عملکرد بهتر است.

اولین پردازنده بیکار است

این گزارش زمانی است که بیشتر، اما شاید نه همه عناصر یک صفحه تعاملی هستند و این صفحه قادر است بدون تأخیر بیش از حد، به بیشتر ورودی های کاربر پاسخ دهد.

شاخص سرعت

زمان تعاملی(TTI)

TTI سرعت تعاملی یک صفحه را اندازه‌گیری می‌کند. بهینه‌سازی قابلیت مشاهده بیش از تعامل برای کاربران ناامید‌کننده است.

از این رو اهمیت درک و اندازه‌گیری کامل، هنگامی که صفحه‌ای که محتوای مفید در آن نمایش داده شده است در عرض 50 میلی ثانیه اهمیت دارد.

حداکثر تأخیر ورودی اول بالقوه

FID را در گزارش “داده های میدانی” بخاطر دارید؟ برای “داده های آزمایشگاهی” ، این به عنوان حداکثر تاخیر ورودی اول بالقوه گزارش می‌شود و مدت زمان طولانی‌ترین کار پس از FCP را که می‌تواند توسط کاربران تجربه شود، نشان می‌دهد.

فرصت‌ها

لیستی از فرصت‌هایی که به بهبود سرعت صفحه کمک می‌کند:

در بخش فرصت‌ها است که شما می‌توانید درک کنید که برای بهبود زمان بارگیری صفحه و امتیاز PageSpeed ​​خود، در کنار تخمینی از کاهش زمان بارگذاری، می توانید روی چه چیزی تمرکز کنید.

عیب یابی

از طرف دیگر، عیب‌یابی توصیه‌هایی در مورد بهترین روش‌ها را نشان می‌دهد كه باید مورد توجه قرار گیرند اما لزوماً باعث بهبود زمان بارگیری نمی‌شوند.

حسابرسی‌های تصویب شده

لیستی از ممیزی‌های تصویب شده چگونه است.

امتیاز خوب PageSpeed ​​چیست؟

حتی اگر به 100/100 نرسیده اید، باز هم می‌توانید یک سایت بارگیری سریع داشته باشید. به یاد داشته باشید، PageSpeed​​، به خودی خود، یک شاخص مستقیم از زمان بارگیری نیست.

احتمال این است که با وجود پیشرفت‌های چشمگیر که بر زمان بارگذاری سایت شما تأثیر مثبت می‌گذارد، ممکن است هرگز به یک امتیاز عالی نرسید.

تلاش و منابع خود را در جایی متمرکز کنید که بیشترین نتیجه را داشته باشد. همانطور که توسط پلت فرم میزبانی وردپرس Kinsta بیان شده است ، “بدست آوردن 100/100 در Google PageSpeed ​​Insights در واقع چندان مهم نیست.”

غالباً به عنوان یک افسانه رایج ذکر می شود که شما باید 100/100 امتیاز بگیرید تا سایت شما عملکرد خوبی داشته باشد.

توجه داشته باشید که شاخص واقعی عملکرد سایت شما زمان بارگذاری آن است و نه امتیاز PageSpeed ​​Insights . با این اوصاف، ما می‌بینیم که گوگل خود می‌گوید که نمره ضعیف بین 0 تا ، میانگین بین 50 تا 89 و نمره خوب 90+ است.

مطمئناً شما باید هدف بالایی داشته باشید اما در گرفتن نمره 100 وسواس به خرج ندهید. همچنین مهم است که بدانید سایت‌هایی که مستقیماً در SERP‌ها با آن‌ها رقابت می‌کنید تا چه حدی جمع می‌شوند.

اگر زمان بارگذاری سریعتر و نمره بهتری در PageSpeed ​​دارید، اما هنوز فقط مثلاً نمره 92/100می‌گیرید، احتمالا تلاش شما بهتر است در جاهای دیگر تخصیص یابد.

چگونه نمره pageSpeed ​​Insights خود را بهبود بخشیم؟

اقدامات توصیه شده (یا بهترین روش‌ها) و نقاط شروع را در زیر امتحان کنید. آن‌ها بیشترین موارد را در نظر می‌گیرند و بیشترین تأثیر را در پیشرفت دارند.

بهینه‌سازی تصاویر

بهینه سازی تصویر شاید یکی از رایج ترین دلایل این باشد که یک صفحه وب زمان بارگیری آهسته دارد و اغلب بهترین مکان برای شروع بهبود است، زیرا افزایش زمان بارگیری وPageSpeed ​​می‌تواند قابل توجه باشد.

به ویژه هنگامی که تعدادی از افراد مسئول بارگذاری محتوا یا افزودن محصولات هستند، حفظ استانداردهای سختگیرانه برای تصاویر دشوار است و مشکلات می‌توانند به سرعت افزایش یابند.

تصاویر بارگیری زیادی می‌کنند و اغلب به درستی بهینه‌‎سازی نشده‌اند. دو زمینه اصلی که می توانید با بهینه‌سازی تصاویر بهبود ایجاد کنید:

  1. اندازه دیسک یک تصویر
  2. اندازه نمایش داده شده در برابر اندازه واقعی تصویر در پیکسل

به تعویق انداختن بارگذاری تصویر خارج از صفحه. از شبکه تحویل محتوا  (CDN) استفاده کنید، همین طور استفاده از تصاویر نسل بعدی.

بهینه سازی تصاویر

بهینه‌سازی اندازه تصویر

بارگیری یک تصویر 1 مگابایتی بیشتر از یک تصویر 100 کیلوبایتی است. برای حل این مشکل ، فشرده سازی تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت انجام دهید. برای دستیابی به این هدف می توانید از ابزارهایی مانند TinyPNG استفاده کنید یا نگاهی به توصیه Google ، ImageMagick بیندازید.

اندازه تصاویر در اندازه نمایش آن‌ها

مسئله رایج دیگر، تصاویر غیر ضروری بسیار بزرگتر از اندازه مورد نیاز است. تصور کنید صفحه شما تصویری از 250 در 250 پیکسل را نشان می‌دهد.

اگر تصویر اصلی در واقع 1000 در 1000 پیکسل است، با این وجود سبک آن برای نمایش کوچکتر با CSS است، می‌توانید زمان بارگذاری خود را سریعتر کنید.

مرورگر باید تصویر اصلی (بزرگتر) را بارگیری کند تا در اندازه کوچکتر نمایش داده شود.

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

حتماً تصاویر با اندازه صحیح را بارگذاری کنید. در غیر اینصورت، بدون شک با مشکلات سرعت روبرو خواهید شد. وردپرس با ایجاد چندین نسخه از تصویر هنگام بارگذاری، به طور خودکار این کار را انجام می‌دهد، اما اگر از CMS دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد اندازه تصاویر را به صورت دستی تغییر دهید.

استفاده از CDN اساساً بار سرور را در مکان‌های مختلف پخش می‌کند و از نزدیکترین کاربر به کاربر برای ذخیره استفاده می‌کند.

هرچه اطلاعات نزدیکتر باشد، زمان بارگیری سریعتر خواهد بود. به نظر خوب میاید؟ قبل از اینکه CDN‌ها را امتحان کنید، باید روش‌های SEO را حتماً بدانید.

تصاویر خارج از صفحه را به تعویق بیندازید

همچنین می‌توانید به تعویق انداختن تصاویر خارج از صفحه نگاه کنید، به این معنی که آن‌ها فقط به عنوان پیمایش کاربر بارگیری می‌شوند. این خطر را ایجاد می‌کند که در صورت لزوم همه تصاویر قابل مشاهده نیستند.

با این حال، ارزش آن را دارد که زمان بارگذاری را بهبود بخشید. می‌توانید تعدادی افزونه‌های وردپرس پیدا کنید که می‌توانند به شما کمک کنند یا اینکه Google توصیه‌های خاص خود را درباره تصاویر خارج از صفحه دارد. از قالبهای تصویر نسل بعدی استفاده کنید.

در آخر ، استفاده از قالب های تصویری نسل بعدی مانند WebP را در نظر بگیرید. نشان داده شده است که تصاویر WebP می تواند به میزان 85.87٪ در اندازه متوسط ​​تصویر در مقایسه با JPG و 42.8٪ در برابر PNG کاهش یابد.

منبع: https://www.semrush.com/blog/how-to-improve-your

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پانزده =