چگونه تحقیقات کلمات کلیدی را برای  سئو انجام دهیم؟ 

 

کلمات کلیدی پایه و اساس SEO هستند . اگر  به دنبال چیزی نباشید که درباره اش می‌نویسید، از گوگل بازدید نمی‌گیرید، هر چقدر هم تلاش کنید. 

به همین دلیل ما این راهنمای مبتدی را نوشتیم. این یک چارچوب تحقیقاتی کلمات کلیدی اثبات شده را به شما می‌آموزد که می توانید به راحتی با وب سایت و اهداف خود سازگار شوید. ما برای افزایش بازدید وبلاگ خود از 15000 به بیش از 700،000 بازدید ماهانه جستجو فقط در چند سال از همین چارچوب استفاده کردیم. 

ما همچنین تلاش زیادی کردیم که همه چیز را تا حد امکان عاری از اصطلاحات خاص نگه داریم بدون اینکه جزئیات را حفظ کنیم و در انتهای هر بخش به برخی منابع اضافی پیوند دهیم تا اگر می خواهید بیشتر بدانید. 

بیاید شروع کنیم:

 

فصل ها 

 1. مبانی تحقیق کلمات کلیدی 

 2. چگونه ایده های کلمات کلیدی را پیدا کنیم 

 3. نحوه تحلیل کلمات کلیدی 

 4. نحوه هدف قرار دادن کلمات کلیدی 

 5. نحوه اولویت بندی کلمات کلیدی 

 6. ابزارتحقیق کلمات کلیدی

 

فصل 1 :

مبانی تحقیق کلمات کلیدی 

قبل از اینکه ما در تحقیقات پیچیده کلمات کلیدی و چگونگی یافتن بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کار خود غوطه ور شویم ، مطمئن شویم که اصول آن را درک می‌کنیم. 

 

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟ 

تحقیق کلید واژه فرآیندی است برای درک زبانی که مشتریان هدف شما هنگام جستجوی محصولات ، خدمات و محتوای شما استفاده می کنند. سپس شامل تجزیه و تحلیل ، مقایسه و اولویت بندی بهترین فرصت های کلمه کلیدی برای وب سایت شما است. 

 

چرا تحقیق درمورد کلمات کلیدی مهم است؟

 

تحقیق کلمات کلیدی تنها راه برای فهمیدن آنچه مردم در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند است. برای جلوگیری از ایجاد محتوا درباره مواردی که هیچ کس به دنبال آنها نیست ، باید این را بدانید. طبق مطالعه ما ، بسیاری از دارندگان وب سایت این اشتباه را مرتکب می‌شوند و این دلیل عمده ای است که 90.63٪ از صفحات از Google بازدید نمی‌کنند .

تحقیقات کلید واژه همچنین به شما کمک می‌کند تا به سوالاتی مانند این پاسخ دهید: 

  

رتبه بندی برای این کلمه کلیدی چقدر سخت خواهد بود؟

اگر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کنم ، چقدر می توانم بازدید کنم؟ 

چه نوع محتوایی باید برای رتبه بندی برای این کلمه کلیدی ایجاد کنم؟ 

آیا افرادی که به دنبال این کلمه کلیدی هستند احتمالاً مشتری من خواهند شد؟ 

یافتن پاسخ های صحیح برای این سوالات به شما کمک می کند تا نبردهای خود را عاقلانه انتخاب کنید. 

 

  

فصل 2 

چگونه ایده‌های کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟ 

تحقیقات کلمات کلیدی با فکر کردن در مورد چگونگی جستجوی مشتریان بالقوه برای کسب و کار یا وب سایت شما شروع می‌شود. سپس می توانید از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای گسترش ایده ها و یافتن کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید. 

  

این یک فرایند ساده است ، اما برای انجام خوب آن دو چیز باید درست باشد:   

1.شما باید از صنعت خود شناخت خوبی داشته باشید. 

2.شما باید بفهمید که ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی چگونه کار می‌کنند و چگونه می توان بیشترین بهره را از آنها برد. 

در این فصل ، ما چند روش عملی را برای بهبود دانش شما در هر دو زمینه و کشف کلمات کلیدی بالقوه برنده برای وب سایت خود در حال انجام اجرا خواهیم کرد. 

 

1.کلمات کلیدی “بذر” طوفان فکری

2.ببینید رقبای شما برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می‌کنند 

3.از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید 

4.طاقچه خود را مطالعه کنید 

 

1. کلمات کلیدی “بذر” طوفان فکری

 

کلمات کلیدی بذر پایه و اساس فرایند تحقیق کلمات کلیدی هستند. آنها جایگاه شما را تعریف می کنند و به شما کمک می‌کنند رقبای خود را شناسایی کنید. هر ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی یک کلمه کلیدی seed را می‌خواهد، سپس از آن برای تولید لیست بزرگی از ایده های کلمات کلیدی استفاده می‌کند.

اگر در حال حاضر محصول یا مشاغلی دارید که می خواهید آن را به صورت آنلاین تبلیغ کنید ، ارائه کلمات کلیدی seed آسان است. فقط به آنچه مردم در Google تایپ می کنند بیندیشید تا پیشنهادهای شما را پیدا کنید. 

به عنوان مثال ، اگر ماشین آلات و تجهیزات قهوه می فروشید ، کلمات کلیدی بذر می توانند این موارد باشند: 

  

قهوه 

اسپرسو 

کاپوچینو 

مطبوعات فرانسه 

توجه داشته باشید که کلمات کلیدی seed لزوماً ارزش صفحات وب سایت شما را نخواهد داشت. همانطور که از نامش پیداست ، برای مراحل بعدی این فرآیند از آنها به عنوان “دانه” استفاده خواهید کرد. بنابراین بیش از حد درباره کلمات کلیدی seed خود وسواس قائل نشوید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا آنها را پیدا کنید. به محض اینکه تعداد انگشت شماری از ایده های گسترده در رابطه با موضوع وب سایت خود دارید ، به مرحله بعدی بروید.  

  

2. ببینید رقبای شما برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند 

بررسی اینکه چه کلمات کلیدی قبلاً ترافیک را به سمت رقبای شما ارسال می کنند ، معمولاً بهترین راه برای شروع تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. اما ابتدا باید آن رقبا را شناسایی کنید. در اینجاست که لیست طوفان مغزی شما از کلمات کلیدی مفید است. فقط کافی است یکی از کلمات کلیدی خود را در Google جستجو کنید و ببینید چه کسی در صفحه اول رتبه بندی می‌کند. 

اگر هیچ یک از وب سایت های دارای رتبه برتر برای کلمات کلیدی seed شما مانند سایت شما نیست (یا جایی که می خواهید آن1.کلمات کلیدی “بذر” طوفان فکری را ببرید) ، به جای آن جستجو کنید در مورد جستجوی خودکار “مربوطه”. 

  

به عنوان مثال ، اگر تجهیزات قهوه می‌فروشید ، ممکن است رقبای واقعی بیشتری در نتایج جستجوی “cappuccino maker” نسبت به “cappuccino” پیدا کنید. دلیلش این است که بیشتر فروشگاه های تجارت الکترونیکی مانند رتبه بندی شما برای وبلاگ اول و رتبه بندی وبلاگ برای مورد دوم است.  

در هر صورت ، شما هنوز هم باید هنگام تعیین وب سایت های رقیب از بهترین قضاوت خود استفاده کنید. اگر مارک های عظیمی مانند آمازون یا نیویورک تایمز را برای کلمه کلیدی seed خود رتبه بندی می کنید ، لزوما نباید با آنها به عنوان رقبا رفتار کنید. همیشه به دنبال وب سایت‌هایی باشید که شبیه وب سایت‌های شما باشند یا جایی که می خواهید از آن استفاده کنید. 

  

به محض یافتن چند وب سایت متناسب با این پیشنهاد ، می توانید این وب سایت ها را یکی یکی به یک ابزار اطلاعاتی رقابتی مانند Ahrefs ‘ Site Explorer متصل کنید  ، سپس  گزارش Top Pages را بررسی کنید. سپس با تخمین میزان بازدید ماهانه صفحات محبوب آنها را مشاهده خواهید کرد. این گزارش همچنین “کلمه کلیدی برتر” هر صفحه را نشان می دهد. این یکی است که بیشترین میزان ارگانیک را به آن ارسال می کند. 

  

در اینجا چند کلمه کلیدی جالب وجود دارد که ما فقط با تجزیه و تحلیل یک وب سایت رقیب با Site Explorer کشف کرده ایم : 

  

نحوه استفاده از پرس فرانسه 

قهوه ترک 

قابلمه موکا 

طرز تهیه قهوه 

قهوه ساز ناپولیتن 

همانطور که می بینید ، حتی اگر با صنعت خود کاملاً آشنا باشید ، باز هم می توانید با مطالعه رقبا ، ایده های بی نظیر کلمات کلیدی بیابید که احتمالاً تنها از طوفان فکری آنها را نمی یافتید.   

اگر همه رقبا را در نتایج جستجو بررسی کرده اید اما همچنان کلمات کلیدی بیشتری می خواهید ، می توانید رقبای بیشتری را در  گزارش Competing Domains در Site Explorer پیدا کنید . کافیست یکی از رقبای شناخته شده خود را متصل کنید ، و این سایت های مشابه دیگری را براساس تعداد کلمات کلیدی همپوشانی که برای Google رتبه بندی می کنند پیشنهاد می دهد. 

برای ایده های تقریباً نامحدود کلمات کلیدی می توانید این فرآیند را بارها و بارها تکرار کنید. 

  

آیا موضوعات زیادی را می بینید که قبلاً پوشش داده اید؟ 

اگر در حال تحقیق درباره کلمات کلیدی برای یک وب سایت معتبر در صنعت خود هستید ، ممکن است دریابید که قبلاً بیشتر کلمات کلیدی رقبا را پوشش داده اید. در این حالت ، می توانید از ابزار Content Gap ما استفاده کنید . این کلمات کلیدی را پیدا می کند که یک یا چند رقبا برای آنها رتبه بندی می کنند ، اما شما این کار را نمی کنید. برای استفاده از آن ، چند دامنه رقیب را در قسمت بالا وصل کنید ، سپس سایت خود را در قسمت پایین قرار دهید و “نمایش کلمات کلیدی” را بزنید. 

در اینجا فقط چند کلمه کلیدی از هزاران مورد Homegrounds و Roasty Coffee برای شما آورده شده است ، اما yourcoffeestore.com اینگونه نیست:   

قابلمه موکا 

آسیاب قهوه دستی 

روغن قهوه 

اسپرسو 

 

3. ازابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید 

رقبا می توانند منبع بزرگی از ایده های کلمات کلیدی باشند. اما هنوز تعداد کلمات کلیدی وجود دارد که رقبا شما آنها را هدف قرار نمی دهند و شما می توانید این موارد را با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی پیدا کنید. 

ابزار تحقیق کلمات کلیدی همه به یک شکل کار می کنند. شما یک کلمه کلیدی seed را وصل می کنید ، و آنها ایده های کلمات کلیدی را بر اساس آن کلمه کلیدی از پایگاه داده خود می کشند. 

Google Keyword Planner شاید شناخته شده ترین ابزار کلمات کلیدی باشد. استفاده از آن رایگان است و اگرچه عمدتا برای تبلیغ کنندگان است ، اما می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی برای سئو نیز استفاده کنید  . 

  

بیایید چند کلمه کلیدی seed ما را وارد کنیم و ببینیم چه چیزی به عقب بازمی گردد: 

باریستا 

ماکیاتو 

قهوه ایرلندی 

آمریکایی 

سفید تخت 

دم سرد 

آبرسان 

قهوه ترک 

عربیکا 

k فنجان 

فراپوچینو 

مشاهده خواهید کرد که Google Keyword Planner به اندازه کافی هوشمند است که ایده های مربوط به کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد ، حتی اگر حاوی کلمات کلیدی هسته شما نباشد. به عنوان مثال “k cups” را در نظر بگیرید. تا زمانی که شما یک متخصص قهوه هاردکور نباشید ، احتمالاً نمی دانید که این مربوط به قهوه است. 

فراتر از Keyword Planner ، تعداد کمی ابزار تحقیق رایگان دیگر برای کلمات کلیدی وجود دارد . اگر بودجه کافی داشته باشید ، اینها عالی هستند ، اما به سرعت متوجه خواهید شد که همه آنها از نظر داده و عملکرد بسیار محدود هستند ، زیرا هدف آنها تبدیل شما به مشتری پرداخت کننده است.  

اگر جدی در مورد تحقیق در مورد کلمات کلیدی هستید ، می توانید از ردیف رایگان رد شوید و از یک ابزار حرفه ای مانند Ahrefs ‘ Keywords Explorer استفاده کنید.  

بیایید چند کلمه کلیدی seed ما را وارد کنیم و ببینیم که چند ایده ایجاد می کند. 

 

3.7 میلیون ایده. و این فقط از گزارش “تطبیق عبارت” است. سایر گزارشات ایده کلمات کلیدی به طرق مختلف با ایده های کلمات کلیدی مطابقت دارند.  

  

در اینجا  مطابقت گزارشات موجود در Keywords Explorer با ایده های کلمات کلیدی آورده شده است: 

  

مطابقت عبارت:  ایده های کلمه کلیدی که حاوی کلمه کلیدی “seed” هستند همانطور که هست. به عنوان مثال ، اگر کلمه کلیدی seed شما ” صندلی کامپیوتر ” باشد ، ” صندلی کامپیوتر سیاه ” مطابقت دارد. با این حال ، ” صندلی سیاه و سفید  برای کامپیوتر ” نمی تواند ، حتی اگر حاوی هر دو کلمه باشد. 

داشتن اصطلاحات یکسان:  ایده های کلمه کلیدی که به ترتیب و اصطلاحات شامل همه اصطلاحات منفرد کلمه کلیدی “seed” هستند. به عنوان مثال ، اگر کلمه کلیدی seed شما ” صندلی کامپیوتر ” باشد ، ” صندلی سیاه  برای کامپیوتر ” در این گزارش ظاهر می شود. 

سtionsال ها:  ایده های کلمات کلیدی که هر اصطلاح را از هر کلمه از کلمه کلیدی “seed” به هر ترتیب تشکیل می دهند ، به علاوه “کلمه سوال” مانند “چگونه” ، “چه” ، “کجا” ، “چه زمانی” یا “چرا”. به عنوان مثال ، اگر کلمه کلیدی “seed” شما ” صندلی کامپیوتر ” باشد ، “بهترین صندلی  برای کامپیوتر چیست؟  کار با ” در اینجا نشان داده می شود. 

اکنون ، این ممکن است به نظر ایده های زیادی برسد ، و همینطور هم هست. اما نگران نباشید شما می توانید چگونگی کاهش این موارد را در ابزار بعدی در بخش بعدی بیاموزید. 

  

سیدنوت کلید واژه ها Explorer  میلیون ها کلمه کلیدی برای سایر موتورهای جستجو نیز دارد. بینگ ، یوتیوب ، آمازون و بایدو تنها تعدادی از آنها هستند.  

4. طاقچه خود را مطالعه کنید 

هر آنچه در اینجا بحث کردیم برای تولید ایده های کلمات کلیدی تقریباً نامحدود کافی است. اما در عین حال ، روند کار شما را “در جعبه” نگه می دارد. این توسط کلمات کلیدی seed شما و با اندازه و طراوت پایگاه داده ابزار کلمات کلیدی انتخابی شما محدود می شود. به همین دلیل ، مطمئناً برخی ایده های خوب را از دست خواهید داد. 

  

با مطالعه جزئیات بیشتر در مورد جایگاه خود می توانید این مشکل را حل کنید. و خوب نقطه شروع است به انجمن ها فهرست صنعت، گروه ها، و Q & سایت های. این به شما کمک می کند موارد بیشتری را پیدا کنید که مشتریان احتمالی شما با آنها دست و پنجه نرم می کنند و در ابزارهای کلمات کلیدی نشان داده نشده اند و هیچ یک از رقبای شما زحمت پرداختن به آنها را ندارند. 

به عنوان مثال ، در اینجا فقط یک موضوع محبوب از زیرمجموعه  “r” قهوه وجود دارد: 

این فرد در حال سوال در مورد قهوه ساز به نام Aeropress است. اگر آن موضوع را به Keywords Explorer متصل کنیم ، می بینیم که به طور متوسط ماهانه 61000 جستجو در ایالات متحده انجام می شود . 

 

ما ممکن است این مورد را با استفاده از ابزار پیدا نکرده باشیم زیرا شامل هیچ یک از کلمات کلیدی seed ما نمی باشد.

 

در اینجا چند موضوع جالب دیگر از آن subreddit وجود دارد که ممکن است ارزش پرداختن را داشته باشد: 

  

بدون فیلتر هاریو بریزید 

طرز تهیه کاراژیلو 

در حال رشد قهوه در خانه 

قهوه اتیوپی 

اشتراک قهوه 

اگر در میان این ایده های کلمات کلیدی روند خاصی مشاهده کردید ، می توانید از آنها به عنوان کلمات کلیدی جدید seed در Keywords Explorer استفاده  کنید تا ایده های بیشتری پیدا کنید. به عنوان مثال ، اگر از “aeropress” به عنوان کلمه کلیدی بذر استفاده کنیم و گزارش “مطابقت عبارت” را بررسی کنیم ، هزاران ایده کلمه کلیدی مشاهده می کنیم. 

 

فراتر از مرور انجمن ها ، مشتریان شما همچنین می توانند منبع خارق العاده ای از ایده های کلمات کلیدی باشند. به یاد داشته باشید ، این افرادی هستند که شما در حال حاضر با آنها تجارت می کنید. شما می خواهید افراد بیشتری مانند آنها را به سایت خود جذب کنید. 

  

در اینجا چند روش برای استخراج بینش از مشتری یا مشتری آورده شده است: 

  

رو در رو با آنها گپ بزنید 

از طریق ایمیل های گذشته جستجو کنید 

درخواستهای پشتیبانی مشتری را بررسی کنید 

سعی کنید سوالات متداولی را که در مکالمات گذشته مطرح شده بود به خاطر بیاورید 

هنگام انجام این کار حتما به زبانی که از آنها استفاده می کنند توجه کنید. این اغلب با زبانی که ممکن است استفاده کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر دستگاه های قهوه ساز را بصورت آنلاین می فروشید ، شاید مشتریان شما مقایسه دستگاه های خاص را جستجو كنند. 

  

یادگیری پیشرفته 

10 ابزار تحقیق رایگان کلمات کلیدی 

نحوه استفاده از Google Keyword Planner 

6 بهترین ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای  سئو 

4 روش برای یافتن ایده های کلمه کلیدی دست نخورده 

6 نکته کلیدی در تحقیق 

  

فصل 3 

نحوه تحلیل کلمات کلیدی 

داشتن ایده های کلمات کلیدی بسیار خوب و خوب است. اما از کجا می دانید کدام یک بهترین هستند؟ به هر حال ، مرور همه آنها با دست یک کار تقریباً غیرممکن است. 

  

راه حل ساده است: قبل از افزودن گندم از تقویم به تقویم محتوای خود ، از معیارهای SEO برای محدود کردن موارد و جدا کردن گندم از آن استفاده کنید. 

  

بیایید پنج معیار کلمه کلیدی را که می توانید برای انجام این کار استفاده کنید ، بررسی کنیم. 

  

میزان جستجو 

کلیک می کند 

پتانسیل ترافیک 

مشکل کلمه کلیدی 

هزینه هر کلیک ( CPC ) 

میزان جستجو 

حجم جستجو به شما میانگین دفعات جستجوی کلمه کلیدی در ماه را می دهد. به عنوان مثال ، “moka pot” فقط در ایالات متحده 40،000 جستجو ماهانه دارد  . 

در مورد این تعداد باید سه نکته مهم را یادداشت کرد: 

  

این تعداد جستجو است ، نه تعداد افرادی که جستجو کرده اند. مواردی وجود دارد که کسی ممکن است ماهانه چندین بار کلمه کلیدی را جستجو کند (به عنوان مثال ، “هوا در سنگاپور”). این جستجوها به حجم جستجو کمک می کنند ، حتی اگر همان شخصی باشد که آنها را انجام می دهد.  

به شما نمی گوید با رتبه بندی چقدر ترافیک خواهید داشت. حتی اگر موفق شوید رتبه یک را بدست آورید ، بازدید شما از یک کلمه کلیدی به ندرت از 30٪ این تعداد عبور خواهد کرد. و این اگر خوش شانس باشید. 

این میانگین سالانه است.  اگر در ماه دسامبر 120k جستجو برای یک کلمه کلیدی انجام شود و برای یازده ماه باقیمانده سال هیچ کدام جستجو شود ، حجم جستجوی ماهانه 10k (120k / 12 ماه) است 

در Keywords Explorer ، یک فیلتر حجم جستجو در هر گزارش ایده کلمات کلیدی مشاهده خواهید کرد.  

این فیلتر برای دو چیز اصلی مفید است: 

  

فیلتر کردن کلمات کلیدی فوق العاده با حجم بالا.  اگر سایت شما جدید است ، احتمالاً نمی خواهید صفحات کلمات کلیدی را با جستجوی ماهانه 100k + جستجو کنید زیرا احتمال رقابت آنها وجود دارد. 

فیلتر کردن به طور خاص برای کلمات کلیدی با حجم کم.  شاید شما می خواهید کلمات کلیدی غیر رقابتی و کم حجم را پیدا کنید که بتوانید با مقالات کوتاه به راحتی ترافیک بیشتری را جذب کنید. اینها به عنوان کلمات کلیدی دم بلند شناخته می شوند . 

آیا می دانید بیشتر کلمات کلیدی کلمات کلیدی دم بلند هستند؟ 

کلمات کلیدی دم طولانی اصطلاحاتی با حجم جستجوی کم هستند. نام آنها به این دلیل است که در نهایت به اصطلاح منحنی تقاضای جستجو تبدیل می شوند: 

 

همانطور که می بینید ، در قسمت جلوی منحنی ، تعداد بسیار کمی از جستجوهای جستجوگر فوق العاده محبوب داریم ، مانند: 

  

یوتیوب –  181 م 

فیس بوک –  168M 

هوا –  52 میلیون 

google translate – 42 میلیون 

Craigslist – 30 متر 

سئو سایت ها به این کلمات کلیدی “fat-head” می گویند. 

  

و دنباله بلند آن منحنی شامل صدها میلیون کلمه کلیدی با حجم جستجوی بسیار کم است. مثالها عبارتند از: 

  

بهترین فونت ها برای رزومه – 150 

چهار ستون قلب یک مرد – 150 

 1. تعریفتثنیه – 100 

5 در 5 به معنی نظامی – 100 

ارزش حساب overwatch من چقدر است – 50 

کیک غذای فرشته بدون تابه – 50 

کارت های کریسمس خنده دار برای مجردها – 50 

اگر می خواهید در مورد برخورد با انواع مختلف کلمات کلیدی دم بلند بیشتر بدانید ، راهنمای کامل ما را ببینید . 

  

اگر شما نیاز به دیدن حجم جستجو برای کشوری غیر از ایالات متحده دارید ، 171 کشور در Keywords Explorer وجود دارد  که می توانید انتخاب کنید. همچنین می توانید حجم جستجوی جهانی (مجموع حجم جستجو از همه کشورها) را مشاهده کنید. هر دو گزینه در صورتی مفید است که به دو دلیل در تجارت بین المللی فعالیت کنید: 

  

شما نباید خود را به یک کشور محدود کنید.  اگر کالاهایی را در سراسر جهان می فروشید ، ایالات متحده ممکن است تنها بخش کوچکی از بازار شما باشد. اگر افراد در جستجوی آنچه شما در جاهای دیگر ارائه می دهید ، باید در مورد آن بدانید. 

شما باید “قدرت خرید” کشورهای دارای حجم جستجو را در نظر بگیرید.  شاید شما یک کلمه کلیدی امیدوار کننده با 100 هزار جستجو ماهانه ببینید ، اما 90 درصد آنها از کشوری با تولید ناخالص داخلی پایین آمده است . در این حالت ، کلمه کلیدی ممکن است هدف خوبی نباشد زیرا “قدرت خرید” جستجوگران بسیار کم است. 

به عنوان مثال ، نگاهی به کلمه کلیدی ، “تولید کننده لینک” بیندازید. حجم جستجوی جهانی آن 13000 است ، اما بیش از 70٪ این جستجوها از کشورهایی با  سرانه تولید ناخالص داخلی پایین مانند هند ، اندونزی ، بنگلادش و پاکستان صورت می گیرد. بنابراین حتی اگر با رتبه بندی برای این کلمه کلیدی احتمالاً می توانید بازدید زیادی داشته باشید ، “ارزش تجاری” این ترافیک در مقایسه با کلمه کلیدی که 70٪ + جستجوهای خود را از ایالات متحده می کند ، احتمالاً بسیار کم خواهد بود  . 

 

نکته مهم دیگری که باید در مورد حجم جستجو به خاطر بسپارید ، متفاوت بودن آنها از ابزاری به ابزار دیگر است. به این دلیل که هر ابزاری این متریک را به روش های مختلف محاسبه و به روز می کند. می توانید درباره پیچیدگی های تخمین حجم جستجو و اینکه چرا حتی داده های Google در اینجا  و اینجا “دقیق” نیستند ، بیشتر بخوانید . 

  

از روند کلمات کلیدی آگاه باشید 

با توجه به اینکه حجم جستجو به طور متوسط سالانه است ، اغلب بررسی نمودارهای روند در Keywords Explorer  برای کلمات کلیدی مورد نظر شما مفید است. اگر کلمات کلیدی فصلی هستند یا از محبوبیت کمرنگی می کنند یا کاهش می یابند ، ممکن است حجم جستجو بهترین پیش بینی کننده میزان بازدید ماه به ماه نباشد. 

  

جستجوهای مربوط به کریسمس مثال خوبی است. همه آنها در ماه دسامبر افزایش می یابند قبل از اینکه در ماه فوریه به صفر برسند ، اما حجم جستجو نشان دهنده این نیست. 

 

راهنمای ما برای Google Trends را بخوانید تا  چند نکته مفیدتر درباره تحقیق در مورد کلمات کلیدی پرطرفدار کسب کنید. 

  

کلیک می کند 

ممکن است بسیاری از افراد در Google چیزی را جستجو کنند ، اما این بدان معنا نیست که همه آنها بر روی نتایج جستجو کلیک کرده و از صفحات با بالاترین رتبه بازدید می کنند. اینجاست که معیار کلیک در Keywords Explorer مفید است. این به شما میانگین تعداد کلیک ماهانه روی نتایج جستجو برای یک کلمه کلیدی را می گوید.  

کافی است نگاهی به پرسشی مانند “چه مقدار کافئین در قهوه” بیندازید. 

 

با وجود اینکه حجم جستجوی ماهانه 48000 است ، فقط 8،600 کلیک دریافت می کند. 

این اتفاق می افتد زیرا گوگل درست در نتایج جستجو به س answersال پاسخ می دهد. نیازی نیست که افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود کلیک کنند.

 

Google برای جستجوی بیشتر و بیشتر پاسخ هایی را در نتایج جستجو ارائه می دهد. به همین دلیل فیلتر کلیک در Keywords Explorer  بسیار ارزشمند است. می توانید از آن برای از بین بردن ایده های کلمات کلیدی با پتانسیل ترافیک جستجو ناچیز استفاده کنید.

 

همچنین باید مراقب کلمات کلیدی باشید که تبلیغات پولی کلیکهای زیادی را “می دزدد”. به عنوان مثال ، 28٪ کلیک برای “قهوه ساز braun” به تبلیغات پولی اختصاص می یابد ، بنابراین ممکن است کلمه کلیدی برای PPC هدف بهتری  باشد. 

 

پتانسیل ترافیک 

بیایید بگوییم که شما یک کلمه کلیدی مانند “عوارض جانبی قهوه” را در نظر دارید. طبق کلمات کلیدی Explorer ، این تخمین می زند 1000 جستجو و 800 ~ کلیک در ماه. 

 

با این حال ، به یاد داشته باشید که اگر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کنید ، صفحه شما نیز برای انواع کلمات کلیدی مرتبط و مترادف رتبه بندی می شود ، مانند: 

  

اگر قهوه زیادی بنوشید چه اتفاقی می افتد – 450 جستجو ماهانه 

اثرات نوشیدن بیش از حد قهوه – 200 جستجوی ماهانه 

بیش از حد عوارض جانبی قهوه – 200 جستجو ماهانه 

عوارض جانبی نوشیدن بیش از حد قهوه – 100 جستجوی ماهانه 

از آنجا که معنای همه این سeriesالات جستجو تقریباً یکسان است ، تخمین ترافیک بالقوه جستجوی شما فقط از یک س searchال جستجو اشتباه است. بهتر است بررسی کنید که در حال حاضر صفحات دارای رتبه برتر چه میزان ترافیک دارند ، انجام این کار در کلمات کلیدی Explorer بسیار آسان است . 

  

در اینجا ، می بینیم که صفحه بالاترین رتبه برای “عوارض جانبی قهوه” با تخمین 3500 پوند در ماه و رتبه بندی بیش از 930 کلمه کلیدی: 

 

رتبه بندی برای بیش از یک کلمه کلیدی مانند این کاملاً عادی است. ما مورد مطالعه قرار  سه میلیون جستجو نمایش داده شد و متوجه شد که متوسط رتبه صفحه بالا رتبه بندی در بالای 10 برای تقریبا 1000 کلمات کلیدی دیگر.

 

اخلاق داستان؟ کلمات کلیدی را فقط بر اساس حجم جستجو (یا کلیک) آنها قضاوت نکنید. برای برآورد کل پتانسیل ترافیک جستجو در موضوع ، به نتایج رتبه بندی برتر نگاه کنید. در بیشتر موارد ، میزان جستجوی یک کلمه کلیدی در واقع با “پتانسیل ترافیک” موضوع مرتبط است. با این حال ، توجه به این جزئیات به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی خود را در اولویت قرار دهید و فرصت های کلمات کلیدی را پیدا کنید که رقبا از آن چشم پوشی کرده اند.  

  

مشکل کلمه کلیدی 

سئومتخصصان طور معمول دشواری رتبه بندی یک کلمه کلیدی را به صورت دستی اندازه می گیرند. یعنی با مشاهده صفحات دارای رتبه برتر برای کلمه کلیدی مورد نظر خود. آنها عوامل مختلفی را برای قضاوت در مورد درجه بندی سخت یا آسان در نظر می گیرند: 

  

تعداد (و کیفیت) بک لینک ها ؛ 

رتبه بندی دامنه ( DR ) ؛ 

طول مطالب ، ارتباط ، تازه بودن ؛ 

استفاده از کلمه کلیدی هدف ، مترادف ، موجودیت ها ؛ 

قصد جستجو 

نام تجاری؛ 

و غیره. 

این فرایند از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، زیرا در مورد آنچه در اینجا مهم است و مهم نیست ، اتفاق نظر وجود ندارد. یک نفر ممکن است معتقد باشد که DR مهم است ، و دیگری ممکن است فکر کند که ارتباط بیشتر نقش دارد. این عدم اجماع ، زندگی را برای سازندگان ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی کمی دشوار می کند ، زیرا هرکدام سعی می کنند دشواری رتبه بندی کلمات کلیدی را به یک امتیاز عملی تقسیم کنند.  

  

بعد از صحبت با بسیاری از متخصصین جستجوگر حرفه ای در مورد سیگنالهایی که نمره قابل اعتماد در کلمه کلیدی باید در آنها تأثیرگذار باشد ، متوجه شدیم که همه حداقل در یک مورد اتفاق نظر دارند: لینک دادن برای رتبه بندی بسیار مهم است. بنابراین ، در پایان ، تصمیم گرفتیم امتیاز کلمه کلیدی ( KD ) خود را بر اساس تعداد وب سایت های منحصر به فرد مرتبط با 10 صفحه برتر رتبه بندی قرار دهیم.

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، هر نمره KD مربوط به تعداد تقریبی وب سایت هایی است که برای رسیدن به 10 نتیجه برتر جستجو باید به صفحه شما پیوند دهند. 

بسیاری از افراد با دانستن اینکه KD چگونه کار می کند ، با تنظیم فیلتر از 0 به 30 و تنها با تمرکز بر فرصت های “کم آویز” ، از نمره سو استفاده می کنند. آنها هرگز زحمت پوشاندن کلمات کلیدی با کیفیت بالای KD را در وب سایت های خود ندارند و این یک اشتباه بزرگ به دو دلیل است: 

  

شما باید زودتر دنبال کلمات کلیدی high-KD باشید ، نه دیرتر.  از آنجا که برای رتبه بندی به تعداد زیادی بک لینک احتیاج دارید ، ایجاد صفحه شما و شروع تبلیغ آن در اسرع وقت سودآور است. هرچه بیشتر تأخیر کنید ، شروع بزرگتری به رقبا می دهید – پیشی گرفتن از آنها در آینده دشوارتر می شود. 

شما باید کلمات کلیدی با کیفیت بالا KD را به عنوان فرصت های پیوند مشاهده کنید. این واقعیت که صفحات دارای رتبه برتر دارای تعداد زیادی بک لینک هستند ، نشانه موضوعی «مناسب لینک» است. به عبارت دیگر ، اگر این موضوع را ناخن بزنید ، ممکن است بسیاری از بک لینک ها را برای شما جذب کند. 

نکته اصلی این است: KD برای جلوگیری از هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص وجود ندارد. این مکان برای کمک به شما در درک آنچه برای رتبه بندی برای یک پرسش داده شده و “شایستگی لینک” موضوع لازم است وجود دارد. 

  

فقط بدانید که همیشه باید قبل از پیگیری کلمات کلیدی ، دستی آنها را ارزیابی کنید و برای تصمیم گیری نهایی خود فقط به نمره دشواری کلمات کلیدی هیچ ابزاری اعتماد نکنید. هیچ نمره دشواری کلمه کلیدی نمی تواند پیچیدگی الگوریتم رتبه بندی گوگل را به یک عدد تقسیم کند. مراقب سازندگان ابزاری باشید که خلاف آن را پیشنهاد می کنند.  

  

اگر می خواهید در مورد دشواری کلمات کلیدی بیشتر بدانید ، به راهنمای مشکل کلمات کلیدی مراجعه کنید .

 

  

هزینه هر کلیک ( CPC ) 

هزینه به ازای هر کلیک ( CPC ) نشان می دهد که مبلغی که تبلیغ دهندگان می خواهند برای هر کلیک تبلیغ از یک کلمه کلیدی پرداخت کنند. این یک معیار برای تبلیغات است تا SEO ، اما می تواند به عنوان یک پروکسی مفید برای ارزش کلمه کلیدی باشد. 

 

برای مثال ، کلمه کلیدی “قهوه دفتر” با CPC نسبتاً بالا 12 دلار است. به این دلیل که بیشتر جستجوگران به دنبال خرید دستگاه های قهوه برای دفتر کار خود هستند که هزینه آنها صدها یا هزاران دلار است. اما این داستان برعکس برای “چگونه اسپرسوی خوب درست شود” است. این بدان دلیل است که بیشتر جستجوگران به دنبال خرید چیزی نیستند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه تهیه اسپرسو هستند. 

 

با این حال ، یک نکته مهم که باید در مورد CPC بدانید این است که بسیار فراتر از حجم جستجو است. در حالی که تقاضای جستجو برای اکثر کلمات کلیدی ماه به ماه تقریباً یکسان است ، CPC آن می تواند هر دقیقه را تغییر دهد. این بدان معناست که مقادیر CPC که در ابزارهای کلمه کلیدی شخص ثالث مشاهده می کنید ، عکسبرداری از زمان است. اگر داده های بلادرنگ می خواهید ، باید از AdWords استفاده کنید . 

  

یادگیری پیشرفته 

حجم جستجوی کلمات کلیدی: مواردی که نمی دانستید نمی دانید 

چرا نمی توانید کورکورانه به حجم جستجوهای کلمات کلیدی برای برآورد ترافیک اعتماد کنید 

نحوه استفاده از Google Trends برای تحقیقات کلمات کلیدی 

برای چند کلمه کلیدی می توانید رتبه بندی کنید؟ [مطالعه] 

دشواری کلمات کلیدی: چگونه می توان شانس خود را برای رتبه بندی در Google تعیین کرد 

کلمات کلیدی Long-tail چیست؟ نحوه یافتن و استفاده از آنها 

  

فصل 4 

چگونه کلمات کلیدی را هدف قرار دهیم 

برای هر کلمه کلیدی در لیست خود ، شما باید نوع مناسب صفحه و محتوا را برای پرداختن به آن ایجاد کنید. درک نحوه انجام این کار یک مرحله مهم در روند تحقیق کلمات کلیدی است. خوشبختانه ، شما می توانید آن را در دو مرحله ساده انجام دهید. 

  

موضوع والدین را شناسایی کنید 

هدف جستجو را شناسایی کنید 

 1. موضوعوالدین را شناسایی کنید 

بگذارید بگوییم که این کلمات کلیدی را در لیست خود قرار داده اید: 

  

طرز تهیه قهوه زده شده 

قهوه زده شده چیست 

دستور پخت قهوه 

نحوه تهیه قهوه خامه ای بدون فوری 

قهوه زده بدون شکر 

ممکن است از خود بپرسید ، آیا باید برای هر کلمه کلیدی یک صفحه متفاوت بسازید یا همه آنها را در یک صفحه هدف قرار دهید؟ 

  

پاسخ تا حد زیادی به چگونگی مشاهده Google این کلمات کلیدی بستگی دارد. آیا آنها را بخشی از همان موضوع می داند (به عنوان مثال ، چگونه می توان قهوه خامه ای درست کرد)؟ یا آیا همه آنها را به عنوان موضوعات جداگانه می بیند؟ با مشاهده نتایج Google می توانید درک این موضوع را پیدا کنید. 

  

به عنوان مثال ، برخی از صفحات مشابه را می بینیم که برای “نحوه تهیه قهوه زده شده” و “آنچه که قهوه زده شده است” رتبه بندی شده است. 

 

به نظر می رسد این نشان می دهد که Google هر دو این کلمات کلیدی را به عنوان بخشی از یک موضوع مشابه مشاهده می کند. 

همچنین می بینیم که بیشتر نتایج برای هر دو جستجو ، ارسال در مورد تهیه یک قهوه زده شده است. این به ما می گوید که “چه چیزی قهوه قهوه ای است” زیرمجموعه ای از موضوع گسترده تر نحوه تهیه قهوه خامه ای است.  

  

به همین دلیل ، هدف قرار دادن هر دو این کلمات کلیدی در یک صفحه واحد بیشتر از ایجاد دو صفحه جداگانه منطقی خواهد بود. 

  

با این حال ، اگر به نتایج “قهوه خامه ای بدون شکر” نگاه کنیم ، عکس این را می بینیم: 

 

تقریباً همه نتایج به طور خاص در مورد تهیه یک قهوه شلاق سالم و بدون قند و نه فقط هر قهوه زده شده قدیمی است. این به ما می گوید که “قهوه خامه ای بدون شکر” بخشی از یک موضوع گسترده تر در تهیه قهوه قهوه ای نیست (حتی اگر یک قهوه خامه زده بدون شکر در واقع هنوز یک قهوه خامه زده باشد). بنابراین احتمالاً لازم است که برای رتبه بندی این کلمه کلیدی یک راهنمای جداگانه بنویسیم. 

  

مشکل این روش این است که بسیار دستی و کند است ، بنابراین اگر کلمات کلیدی زیادی برای تجزیه و تحلیل دارید ، ممکن است مدتی طول بکشد.  

  

در Keywords Explorer ، راه حل ما برای این مشکل نشان دادن “موضوع والدین” برای هر کلمه کلیدی است. این به شما می گوید که آیا ما فکر می کنیم می توانید برای کلمه کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی کنید در حالی که یک موضوع گسترده تر را هدف قرار می دهید. 

  

برای شناسایی “موضوع والدین” ، برای هر کلمه کلیدی صفحه بالاترین رتبه را می گیریم و کلمه کلیدی را پیدا می کنیم که بیشترین بازدید را به صفحه می کند. 

  

بیایید کلمات کلیدی خود را از ابتدا به Explorer کلمات کلیدی متصل کنیم  و “مباحث والدین” آنها را بررسی کنیم. 

 

آنچه در اینجا می بینیم ، منعکس کننده آنچه در نتایج جستجو می بینیم است. اکثر کلمات کلیدی ما در همان موضوع گسترده قرار می گیرند. استثنا “قهوه زده بدون شکر” است ، بنابراین لازم است یک صفحه از آن باشد. 

  

با این حال ، ویژگی والدین ما کامل نیست. همیشه در مورد چگونگی گروه بندی بهتر کلمات کلیدی خود بر اساس صفحه (در سئو ، این روش به عنوان ” خوشه بندی کلمات کلیدی ” نیز شناخته می شود) چنین توصیه های سرراستی به شما نمی دهد زیرا نتایج جستجوی گوگل بی ثبات است. 

  

به عنوان مثال ، هنگامی که بلافاصله پس از انتشار این راهنما موضوع والدین را برای همان کلمات کلیدی بالا بررسی کردم ، نتایج متفاوتی گرفتم: 

ممکن است بخواهید در چنین مواردی از گزارش “اشتراک ترافیک> بر اساس صفحات” در Keywords Explorer استفاده کنید. این یک روش آسان برای تشخیص اینکه آیا صفحات مشابه برای گروه کلمات کلیدی شما رتبه بندی می شود یا نه. 

 

 1. هدفجستجو را شناسایی کنید 

بگذارید بگوییم شما این کلمات کلیدی را در لیست خود دارید: 

  

آسیاب قهوه 

لاته و کاپوچینو 

قهوه ساز تک فنجانی 

قهوه عربیکا 

طرز تهیه قهوه دم کرده سرد 

آسیاب قهوه بور دستی 

اگر یک فروشگاه آنلاین با وبلاگ دارید ، باید بدانید که برای ارسال پست های وبلاگ در مقابل صفحات محصول کدام یک را هدف قرار دهید. 

  

برای برخی از کلمات کلیدی ، این واضح است. شما نمی توانید یک صفحه محصول برای “نحوه دم کردن قهوه سرد” ایجاد کنید زیرا منطقی نیست. جستجوگران می خواهند بدانند كه چگونه قهوه را به صورت سرد تهیه كنند و نه تجهیزات دم. 

  

اما در مورد یک کلمه کلیدی مانند “آسیاب قهوه دستی دستی؟” آیا باید این موضوع را با ارسال یک پست وبلاگ در مورد بهترین آسیاب قهوه سوراخ شده یا یک صفحه دسته بندی تجارت الکترونیکی نشان دهید که تمام آسیاب های قهوه ای که می فروشید را نشان می دهد؟

 

با توجه به اینکه هدف شما احتمالاً فروش بیشتر آسیاب قهوه است ، احتمالاً غریزه شما یک صفحه دسته بندی با تمام آسیابهایی که برای فروش دارید ایجاد می کند. این اقدام اشتباهی خواهد بود زیرا این نوع محتوا با آنچه جستجوگران می خواهند ببینند همسو نیست – در غیر این صورت به عنوان هدف جستجو شناخته می شود . 

  

از کجا می دانیم؟ اگر به صفحات دارای رتبه برتر برای این کلمه کلیدی در Google نگاه کنید ، همه آنها پست های وبلاگ در مورد بهترین آسیاب های قهوه سوراخ شده هستند.

 

Google بهتر از هرکسی قصد را درک می کند ، بنابراین نتایج برتر یک کلمه کلیدی اغلب پروکسی خوبی برای هدف جستجو است. اگر می خواهید بیشترین شانس برای رتبه بندی را داشته باشید ، باید همان نوع محتوایی را که قبلاً در صفحه اول مشاهده می کنید ، ایجاد کنید. 

  

می توانید نتایج برتر کشور خود را در Keywords Explorer مشاهده کنید . فقط قسمت ” SERP ” را بزنید. 

 

از اینجا ، می توانید آنچه را که می خواهیم سه C جستجوی هدف بنامیم را تجزیه و تحلیل کنید تا یاد بگیرید چگونه بهترین هدف را برای کلمه کلیدی قرار دهید: 

  

نوع محتوا 

قالب محتوا 

زاویه محتوا 

 1. نوعمحتوا 

انواع محتوا معمولاً در یکی از پنج کفه قرار می گیرند: پست های وبلاگ ، محصول ، دسته ، صفحات فرود یا فیلم ها. 

  

 1. قالبمحتوا 

قالب محتوا بیشتر به محتوای “اطلاعاتی” اعمال می شود. نمونه های معمول ، نحوه عملکرد ، فهرست ها ، مقاله های خبری ، نظرات و بررسی ها است. 

  

 1. زاویهمحتوا 

زاویه محتوا نقطه اصلی فروش محتوا است. به عنوان مثال ، به نظر می رسد افرادی که در جستجوی “چگونه لاته بسازند” می خواهند بدانند که چگونه این کار را بدون ماشین یا تجهیزات خاص انجام دهند.  

 

فقط بدانید که گرچه همسویی مطالب شما با آنچه جستجوگران انتظار دارند مهم است ، شما لزوماً نمی خواهید گله را دنبال کنید و جستجوگران را در حباب انتظارات آنها نگه دارید. اگر اطمینان دارید که می توانید با نوع محتوای مختلف ، قالب یا زاویه ، توجه جستجوگران را جلب کنید ، به او ضربه بزنید. 

  

  

فصل 5 

نحوه اولویت بندی کلمات کلیدی 

اولویت بندی کلمات کلیدی دقیقاً آخرین مرحله در روند تحقیق کلمات کلیدی نیست. این بیشتر کاری است که شما باید در طی مراحل بالا انجام دهید. همانطور که به دنبال کلمات کلیدی هستید ، معیارهای آنها را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را گروه بندی می کنید ، از خود بپرسید: 

  

پتانسیل ترافیکی این کلمه کلیدی برآورد شده چقدر است؟ 

رقابت چقدر سخت است؟ چه رتبه ای برای آن لازم است؟ 

آیا قبلاً محتوایی در مورد این موضوع دارید؟ در غیر این صورت ، ایجاد و تبلیغ یک صفحه رقابتی به چه کاری نیاز دارد؟ 

آیا قبلاً برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کرده اید؟ آیا می توانید با بهبود رتبه خود با چند موقعیت ، میزان بازدید را افزایش دهید؟ 

آیا ترافیک به لید و فروش تبدیل می شود یا فقط آگاهی از برند را به همراه دارد؟ 

آخرین نکته نکته مهمی است. در حالی که حجم جستجو ، پتانسیل ترافیک ، دشواری و قصد جستجو از نکات مهم هستند ، شما همچنین باید در نظر بگیرید که بازدید از آن کلمه کلیدی برای کسب و کار شما چه ارزشی خواهد داشت.  

  

چگونه می توان “پتانسیل تجاری” ایده های کلمات کلیدی خود را ارزیابی کرد 

بسیاری از بازاریابان محتوا و سئوکاران با تعیین نقشه کلمات کلیدی در مورد سفر خریدار ، “ارزش” قضاوت می کنند . این روندی است که مردم قبل از خرید از آن عبور می کنند. خرد متعارف می گوید هرچه افراد زودتر در سفر خود باشند ، احتمال خرید آنها کمتر است. 

  

مردم چگونه این کار را انجام می دهند؟ بیشترین روش محبوب است به ایده های کلمه کلیدی گروه به سه سطل: توفو ، MOFU و  BOFU .  

  

در اینجا چند نمونه از می توفو ، MOFU و BOFU کلمات کلیدی برای Ahrefs: 

  

Top of the Funnel ( TOFU ):  بازاریابی آنلاین ، سئو چیست ، چگونه می توان ترافیک وب سایت را افزایش داد. 

Middle of the Funnel ( MOFU ):  نحوه انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، نحوه ایجاد پیوندها ، نحوه انجام ممیزی وب سایت. 

پایین قیف ( BOFU ):  ahrefs vs moz ، ahrefs reviews ، ahrefs discount. 

به طور کلی ، کلمات کلیدی TOFU بالاترین پتانسیل بازدید را دارند ، اما بازدید کنندگان هنوز به دنبال خرید چیزی نیستند. و کلمات کلیدی MOFU و BOFU بازدید کمتری را برای شما به ارمغان می آورند ، اما این افراد به مشتری شدن شما نزدیکتر هستند. 

  

در Ahrefs ، ما فکر می کنیم که این مفهوم محدود کننده است و شاید حتی گمراه کننده باشد. 

  

در اینجا سه دلیل وجود دارد: 

  

اول ، این در نظر گرفته نمی شود که شما می توانید شخصی را از بالای قیف که به دنبال چیزهای کلی مانند “بازاریابی آنلاین” است جستجو کنید و او را در تمام مراحل سفر خریدار در یک صفحه طی کنید. این همان چیزی است که نویسندگان متن پاسخ مستقیم به آن معروف هستند. آنها آگهی های خود را بر اساس ایجاد کنید توفو / MOFU / BOFU . آنها یک تبلیغ ایجاد می کنند که خواننده را از درک مشکل خود تا خرید راه حل شما دور می کند. 

  

دوم ، آن را کاملا به چالش کشیدن به هر کلمه کلیدی قطعی توفو ، MOFU یا BOFU برچسب به دلیل همه چیز همیشه که روشن نیست. به عنوان مثال ، “ابزار ساخت پیوند” می تواند برای ما یک کلمه کلیدی MOFU یا BOFU باشد. . به این بستگی داره که شما چه طور به این نگاه کنید 

  

ثالثاً ، برخی از بازاریابان تعریف خود را از TOFU تا حدی گسترش می دهند که در نهایت موضوعات غیر مرتبط را پوشش می دهند. مورد ، Hubspot: 

 

با توجه به اینکه آنها نرم افزار بازاریابی می فروشند ، فکر می کنید آنها چگونه افرادی را که به مقاله خود می آورند در مورد موارد زیر تبدیل کنند: 

  

نقل قول معروف 

حساب های ایمیل رایگان 

نامه استعفا 

بهترین طراحی وب سایت 

برای مقابله با این مسئله ، ما یک “نمره تجاری” ساده و عینی تر برای تعیین مقدار کلمه کلیدی ایجاد کرده ایم. و این اساساً بر این اساس است که چقدر می توانیم محصول خود را در محتوای خود قرار دهیم. 

  

در اینجا معیارهای نمره گذاری برای موضوعات وبلاگ آورده شده است: 

  

نمره معنی چیست مثال 

3 محصول ما یک راه حل غیر قابل تعویض برای این مشکل است. “چگونه می توان در Google بالاتر رتبه بندی کرد” – زیرا انجام این کار بدون مجموعه ابزارهایی مانند Ahrefs دشوار است. 

2 محصول ما کمک زیادی می کند ، اما برای حل مشکل ضروری نیست. ” نکات جستجوگرها ” – زیرا برخی از نکات بدون محصول ما امکان پذیر نیست ، اما برخی دیگر ممکن است. 

1 محصول ما فقط می تواند زودگذر ذکر شود. “ایده های بازاریابی” – زیرا SEO یکی از بسیاری از ایده های بازاریابی است و Ahrefs به آن کمک می کند. 

0 هیچ راهی برای ذکر محصول ما وجود ندارد. “بازاریابی در شبکه های اجتماعی” – زیرا این چیزی نیست که Ahrefs به آن کمک می کند. 

با جفت سازی این نمره با تخمین قابل توجه ترافیک جستجو برای یک موضوع ، می توانیم از ارزشمندترین موضوعات برای کسب و کار خود ایده خوبی بگیریم. مشاهده خواهید کرد که در وبلاگ خود به سختی هیچ پست با امتیاز صفر کسب و کار داریم که در آن اشاره ای به محصول ما نشده است. 

  

سرانجام ، هنگام گذراندن این فرآیند ، به یاد داشته باشید که شما فقط به دنبال کلمات کلیدی “آسان برای رتبه بندی” نیستید. شما به دنبال کسانی هستید که بیشترین بازده سرمایه را داشته باشند. 

  

تمرکز فقط روی کلمات کلیدی با مشکل کم خطایی است که بسیاری از دارندگان وب سایت مرتکب می شوند. شما همیشه باید اهداف رده بندی کوتاه ، متوسط و بلند مدت داشته باشید. اگر فقط به اهداف کوتاه مدت بپردازید ، هرگز در رده پردرآمدترین کلمات کلیدی قرار نخواهید گرفت. اگر فقط به اهداف میان مدت و بلند مدت بپردازید ، سالها طول می کشد تا هرگونه بازدید را بدست آورید. 

  

این را به این فکر کنید: چیدن میوه کم آویز آسان است ، اما کسانی که در بالای درخت هستند اغلب آبدارتر هستند. آیا این بدان معنی است که ارزش انتخاب موارد پایین را ندارد؟ نه ، شما هنوز باید آنها را انتخاب کنید. اما شما همچنین باید از قبل برنامه ریزی کنید و نردبانی را برای اجزای بالای آن بخرید. 

  

  

فصل 6 

ابزار تحقیق کلمات کلیدی 

قبل از اینکه همه چیز را جمع کنیم ، بیایید به چند ابزار تحقیقاتی معروف کلمات کلیدی نگاهی بیندازیم که به شما کمک می کنند هر آنچه در بالا بحث شد را انجام دهید. 

  

Google Keyword Planner  (رایگان) 

به دلیل پیشنهادات کلمات کلیدی منحصر به فرد و مقادیر به روز CPC . 

  

Google Trends  (رایگان) 

برای مقایسه روند و تحقیق در مورد جغرافیای روندها.  

  

کنسول جستجوی Google  (رایگان) 

برای بررسی 1000 کلمه کلیدی برتر که قبلاً رتبه بندی کرده اید و میزان کل بازدید این کلمات کلیدی برای شما. 

  

ابزارهای مدیر وب Ahrefs  (رایگان) 

برای بررسی همه  کلمات کلیدی که در حال حاضر برای آنها رتبه بندی می کنید ، همراه با میزان تخمین زده شده جستجو ، امتیازات دشواری کلمات کلیدی ، پتانسیل ترافیک و سایر معیارهای مفید SEO . 

  

تولید کننده کلمات کلیدی  (رایگان) 

برای تولید صدها ایده کلمه کلیدی رایگان از یک کلمه کلیدی seed. 

  

بررسی کلید واژه های کلیدی  (رایگان) 

برای بررسی دشواری رتبه بندی یک کلمه کلیدی ، طبق نمره دشواری کلمه کلیدی Ahrefs ( KD ). 

  

جستجوگر رتبه کلمات کلیدی  (رایگان) 

برای بررسی محل رتبه بندی هر کلمه کلیدی در هر کشور. 

  

کلمات کلیدی Explorer 

برای زمانی که واقعاً در یافتن بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت خود جدی هستید. ده ها هزار ایده کلمه کلیدی را در چند ثانیه پیدا کنید ، گزارش ایده های کلمات کلیدی را برای کلمات کلیدی که برای شما مهم هستند فیلتر کنید و پتانسیل ترافیک و رتبه بندی آنها را با سهولت ارزیابی کنید. 

  

یادگیری پیشرفته 

10 ابزار تحقیق رایگان کلمات کلیدی 

6 بهترین ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای  سئو 

نحوه استفاده از Google Keyword Planner 

بیایید این را جمع کنیم 

همه موارد بالا باید برای درک مفاهیم اساسی تحقیق در مورد کلمات کلیدی و برنامه ریزی استراتژی محتوای شما کافی باشد.  

  

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید و بیشتر در جستجوی کلمات کلیدی تحقیق کنید ، پیوندهای ما را برای مطالعه بیشتر در سراسر راهنما بررسی کنید. اینها درک عمیق تری از معیارها و ابزارهای موجود و نحوه استفاده از آنها را به شما ارائه می دهد.  

  

همچنین ممکن است بخواهید این ویدئو را تماشا کنید ، جایی که ما از ابتدا تا انتها شما را با تمام مراحل همراهی می کنیم. 

  

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.