چگونه سایت خود را بر پایه اخبار گوگل سئو کنیم؟

ورود به اخبار گوگل همیشه مورد‌توجه بوده است. از نظر تاریخی، گوگل ناشران اخبار را مجبور می‌کرد قبل از اینکه آنها را مورد بررسی قرار دهد، از این نرم‌افزار استفاده کنند. اگر خوش‌شانس باشید، سایت شما پذیرفته می‌شود و شما می‌توانید روی سئو سایت خودکار کنید. این فرایند به این معنی است که فقط ناشران خبرهای به‌روز می‌توانند سایت خود را در صفحه‌های برتر قرار دهند – قبل از این‌که سایت شما در کتابخانه گوگل قرار بگیرد و به انتشار پرشتاب صفحات شما نیاز دارد.

اما سال 2019 گوگل تغییرات زیادی را ایجاد کرده است. گوگل کنترل دقیق سایت‌ها را رد کرد و امکان نمایش هر سایت در دایره داستان‌های برتر را فراهم کرد؛ بنابراین اگر محتوای مرتبط، با کیفیت و به‌موقع ارسال کنید و سایت شما از نظر فنی سالم باشد، از داده‌های ساختاری استفاده می‌کند و نقشه سایت xml news را ارائه می‌کند و ممکن است در اخبار گوگل ظاهر شود. محتوای شما باید از قوانین محتوای اخبار گوگل پیروی کند.

حالا می‌خواهیم بدانیم که سایت چیست؟

اگرچه شما در وب‌سایت ساختمانی خود دارای خبرهای جدید هستید ولی سایت شما یک سایت نیست. دسترسی به اخبار گوگل کار ساده‌ای نخواهد بود و سرعت به‌روزرسانی اخبار شما نسبت به اخبار گوگل بسیار پایین است. ولی اگر سایت خود را به‌گونه‌ای در جستجوی گوگل برتر کرده باشید می‌توانید به‌سادگی اخبار خود را به‌روز و منتشر کنید.

اگر شما سایت خود را در وردپرس اجرا می‌کنید، خوش‌شانس هستید. در وردپرس ما قابلیت‌های زیادی را برای راحتی کار شما در نظر گرفته‌ایم. قابلیت news seo در وردپرس این امکان را می‌دهد تا موتورهای جستجو بتوانند به‌راحتی در بین محتویات سایت شما جستجو کنند و گوگل بتواند در زمان کوتاهی از مقالات جدید شما مطلع شود. علاوه‌برآن از مطالبی که نباید در google news وجود داشته باشد و همچنین در اصلاح شاخص‌های سهام شما را مطلع می‌کند. این افزونه بسیار کارآمد است و پیشنهاد می‌شود در وب‌سایت خود از آن استفاده کنید.

از نظر فنی در Google news امکان نمایش هر سایتی وجود دارد، به‌مانند جادادن فیل در یک اتاق فقط باید در قالب سیاست‌های اخبار گوگل باشد. این قوانین بر موضوعاتی چون محتوای مضر، هرزنامه و موضوعاتی که هدف آنها فریب کاربران است نظارت می‌کنند. موضوعاتی را بیان می‌کند که به تخصص، معتبر بودن و تولید محتوای حقیقی می‌پردازد.

بازدیدکنندگان سایت می‌خواهند بدانند که محتوای تولید شده توسط چه کسی تولید شده تا بتوانند به شما اعتماد کنند.

اگر می‌خواهید در Google news رتبه بالایی بگیرید باید بسیار تلاش کنید زیرا رقبای زیادی سعی دارند تا با مقاله‌های خود به جایگاه بهتری برسند؛ سعی کنید بهتر تولید محتوا کنید و از دید بهتر از رقبای خود عنوان پله‌ای برای پیشرفت خود استفاده کنید.

اطلاعات موجود در مقاله بسیار حیاتی هستند زیرا توصیفی برای موتورهای جستجوگر هستند. این مورد برای محتوای خبری هم صدق می‌کند، برای توصیف محتوای خبری باید از داده‌های ساختاریافته News Article استفاده کنید.

افزونه seo news این مورد را برای محتوای خبرهای شما اضافه می‌کند. علاوه بر این yoast seo انواع محتوا را از طریق لایه‌های کنترل‌گر بررسی می‌کند. تمام اینها به گوگل کمک می‌کنند تا بفهمد چه نوع محتوایی را می‌خوانید.

وقتی گوگل الزام AMP را برای تولید محتوا کنار گذاشت برخی از ارتباطات خود را از دست داد ولی بازهم افرادی پیدا می‌شنود که اخبار را با تلفن همراه مورد بررسی قرار می‌دهند. هدف  AMP این است که به‌جای بارگیری سایت در رایانه مقالات را فوراً در تلفن همراه نشان دهیم. AMP برخی از طراحی‌ها و فانتزی‌ها را از بین می‌برد و بر ارائه محتوای اصلی تمرکز دارد.

بهترین ابزار رایگان سئو

شما می‌توانید اخبار خود را توسط نمایه گوگل نمایه‌سازی کنید. سرعت سایت خود را در وهله اول بالا ببرید و از در دسترس بودن نقشه سایت xml اطمینان حاصل کنید. برخی از آن دستورالعمل‌ها از این دسته‌اند:

نقشه سایت شما فقط می‌تواند شامل اخبار 2 روز گذشته باشد.

نقشه سایت خود را به طور مداوم به‌روزرسانی کنید.

محدودیت URL در هر نقشه سایت 1000 URL است. البته می‌توانید چند نقشه سایت داشته باشید.

اما برای هر مقاله جدید نقشه سایت جدید باز نکنید، بلکه نقشه سایت موجود خود را به‌روز کنید.

برای ایجاد نقشه سایت از Google sitemap Generator استفاده نکنید. در صورت تمایل از پلاگین News seo  استفاده کنید.

اگر به طور مداوم مقالات خود را به‌روز می‌کنید ربات گوگل متوجه مطالب جدید در وب‌سایت شما می‌شود. اگر ربات گوگل موارد جدیدی را در وب‌سایت شما مشاهده کند به وب‌سایت شما می‌آید؛ بنابراین هر بار که ربات گوگل وارد وب‌سایت شما می‌شود سایت شما فعال است. ربات گوگل در مواردی ممکن است باعث خرابی شود، درصورتی‌که بیش از حد وب‌سایت شما خراب باشد باید دراسرع‌وقت خرابی را رفع کنید.

اگر مطلب تکراری و غیرضروری در سایت خود دارید سریعاً آن را از طریق Robot.txt یا Robots meta مسدود کنید زیرا باعث کم‌ارزش شدن سایت شما می‌شود.

در سایت خبری نیز همانند سایت‌های دیگر مقاله‌ها، طبقه‌بندی‌ها و برچسب خواهیم داشت. از مقالاتی که نوشته می‌شوند آگاه باشید و به بهترین نحو بهینه کنید.

مراحل ساختار سایت

دسته‌های خود را ارزیابی کنید

زیرمجموعه و برچسب‌ها را اضافه کنید

روی پیوند داخلی خودکار کنید

از شر مطالب قدیمی و تکراری خلاص شوید

شما می‌خواهید که به‌محض یافتن خبر جدید آن را منتشر کنید. به‌موقع بودن انتشار خبر مهم است ولی با به‌روزرسانی خبر دیگر نیازی به‌اضافه کردن مقاله نیست. اخبار گوگل از شما می‌خواهد برای مقاله‌های خود پیوند دائمی داشته باشید. همیشه آخرین خبر را در مقاله‌ای که قبلاً در Google news  بوده است منتشر کنید.

هنگامی‌که سایت خود را فعال کردید باید مراقب سرچ کنسول گوگل باشید. گوگل گزارش عملکرد اخبار را در ژانویه 2021 معرفی کرد تا کار منتشران راحت‌تر از قبل بشود. گزارش عملکرد شامل معیارهایی مانند نمایش، کلیک و میزان کلیک است. اکنون می‌توانید بفهمید که مقالات در اخبار گوگل چندباره ظاهر می‌شوند.

Google Search Console

در هنگام راه‌اندازی یک وب‌سایت بسیاری از موارد را باید در نظر گرفت. در این مقاله ما درمورد محتوای اخبار، داده‌های ساختاری، AMP، به‌روزرسانی عناوین، ساختار سایت و افزونه SEO NEWS به شما آموختیم.

علم فناوری به‌سرعت در حال پیشرفت است. گوگل قوانین نوشتاری را تغییر می‌دهد. همه جهان در حال حرکت است پس ما نیز باید حرکت کنیم. ما هر لحظه باید به فکر سایت‌های خود باشیم. این‌ها باعث می‌شود سایت‌های خود را به‌سرعت رونق ببخشیم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.