نحوه راه اندازی مشاغل سئو در 6 مرحله

سئو یکی از جدیدترین و به روزترین علوم جهان است. عمر سئو بیشتر از ده سال نیست، اما در همین مدت زمان جایگاه خود را میان مشاغل موجود پیدا کرده. کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که به سئو برای بازاریابی و تبلیغات خود احتیاج دارند. شما می‌توانید از این فرصت طلایی استفاده کنید. اگر به دنبال یک راهنمای عملی برای رسیدن به نحوه راه اندازی مشاغل سئو در زندگی شخصی خود هستید که آهسته در کار خود جلو بروید، این راهنما برای شماست. با سئوکده همراه باشید

مراحل زیر را انجام دهید:

 1. سئو را بیاموزید
 2. وب سایت خود را بسازید
 3. به شکل T بروید
 4. مشتری پیدا کنید
 5. تدارکات خود را تنظیم کنید
 6.  تجارت خود را مقیاس بندی کنید

 

 1. سئو را بیاموزید

باورنکردنی است که چه تعداد از افراد سعی در راه اندازی مشاغل سئو با دانش کم و یا بدون سئو  هستند. برای رسیدن به نحوه راه اندازی مشاغل سئو شما باید سعی کنید قبل از ارائه خدمات به مشتری، یاد بگیرید چگونه  سئو را به خوبی انجام دهید. همانطور که می‌دانید این مسئله بسیار مهم است.

اگر نمی‌دانید چه کاری دارید انجام می‌دهید، می‌توانید بیشتر از این که صدمه بخورید. مطمئنا شما داستان­‌های ترسناکی را دیده اید که در آن سایت‌ها پس از یک پنالتی در صفحه بیست و چهارم Google قرار می‌گیرند. شما نمی‌خواهید این اتفاق برای مشتریان شما بیافتد. سایت‌های آن­ ‌ها در واقع راه امرار معاش آن‌ها است. شما نباید این واقعیت را آسان بگیرید.

چگونه  سئو را یاد می‌گیرید ؟

بیایید واضح شروع کنیم  Ahrefs Blog  و کانال YouTube  اش در  طول سال‌ها صدها آموزش سئو منتشر کرده است که به نحوه راه اندازی مشاغل سئو  و بسیاری دیگر از آن‌ها که برای مبتدیان مناسب هستند. این به وضوح مشخص است، اما فکر نمی کنم این روزها نقطه شروع بهتری برای یادگیری سئو وجود داشته باشد. همچنین مقاله‌های بسیار زیادی در سطح اینترنت در مورد اصول سئو وجود دارد. همچنین پیشنهاد می‌شود با الگوریتم‌های گوگل نیز آشنا شوید و زمانی را به مطالعه آن‌ها اختصاص دهید.

اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، به راهنمای مبتدیان برای دوره­‌های آموزشی سئو مبتدیان مراجعه کنید .اگر ترجیح می‌­دهید جای دیگری را شروع کنید، به وب سایت Aleyda Solis مراجعه کنید.

2. وب سایت خود را بسازید

شما می­‌توانید با یک کار حسابداری را پس از خواندن چند کتاب در مورد مالیات شروع کنید، اما پس از خواندن چند راهنما درباره ی سئو و دانستن نظریه کافی نیست؛ شما قبل از شروع ارائه خدمات به مشاغل به تجربه عملی نیاز دارید.

چگونه باید تجربه کسب کنید؟شما می­‌توانید نحوه راه اندازی مشاغل سئو برای  وب سایت خود را یاد بگیرید و  از آن به عنوان زمینه آزمایش مهارت‌های سئو استفاده کنید.

در سال 2012، من یک وبلاگ تناسب اندام ایجاد کردم. این چیز خاصی نبود، اما فقط پس از ده ماه در هر ماه 50،000 بازدید کننده داشت.

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

اکنون، احتمالاً باید یادآور شوم که راه اندازی وب سایت تنها راه کسب تجربه عملی نیست. گزینه دیگر یافتن یک آژانس معتبر و فراگیری کار است. با این حال، هنگام خواندن این مقاله، احتمالاً بیشتر فکر کارآفرینی دارید و نمی خواهید برای شخص دیگری کار کنید. در این صورت، راه اندازی وب سایت تنها گزینه است.

3. به شکل T بروید

در حالی که مهارت­های سئو خود را در وب سایت خود تمرین می­‌کنید و آن‌ها را بهبود می‌بخشید،برای شروع شما می­‌توانید نحوه راه اندازی مشاغل سئو را  دریافت کنید و از ایده ای که بیشتر از همه از آن  لذت می‌برید را پیدا کنید.

این برای هر شخصی متفاوت است.  برای من، ایجاد لینک و محتوا جذاب بود. متوجه شدم که از جنبه فنی کارها واقعاً لذت نمی‌برم و مواردی مانند تحقیق در مورد کلمات کلیدی و سئو در صفحه فقط کارهایی بود که باید انجام می­‌دادم و آن­‌ها را دوست نداشتم.

اما چرا این موضوع برای راه اندازی مشاغل جستجوگرها مهم است ؟

این ساده است زیرا آژانس­‌های جستجوگر خدمات سئو ” همه در یک جا” سئو را مشاغل ده پنی می‌نامند. در حالی که نمی‌خواهم کسی را از شروع چنین کاری دلسرد کنم ، اما وقتی کاملا تخصص و نحوه ارائه خدمات در یک زمینه را کسب کردم موفقیت بیشتری بدست آوردم. از ابتدا انتظار بالایی از کار در زمینه سئو نداشته باشید.

بنابراین هنگامی که دانستید از چه چیزی لذت می‌برید، وقت آن است که شروع به گسترش دانش خود در آن زمینه کنید. این کار را انجام دهید و به زودی به آنچه رند فیشکین(رند فیشکین یک کارآفرین باتجربه در صنعت بازاریابی آنلاین است) در این حوزه به آنچه فکر می‌کنید و می‌اندیشید تبدیل می شوید . سپس می‌توانید جایگاه ویژه ای برای خدمات خود ایجاد کنید.

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

 

4. مشتری پیدا کنید

اکنون که اصول و نحوه راه اندازی مشاغل سئو را فرا گرفتید و مهارت‌های خود را در یک زمینه بهبود بخشید، باید آماده باشید تا خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید. اما چگونه این افراد را پیدا می‌کنید؟

در اینجا چند ایده وجود دارد:

وب سایت­های آزاد

وب سایت های فری لنسرشکل بدی پیدا می­‌کنند و دلیل آن ساده است. یک دقیقه در UpWork  مرور کنید خواهید دید که اکثر مردم انتظارات کاملاً غیرواقعی دارند.

در اینجا نوع موضوعی است که در مورد آن صحبت می­کنم:

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

اما اگر شما مایلید کمی وقت خود را برای جداسازی مشتری مناسب بگذرانید، یافتن مشتریان عالی در سایت­های آزادکاری امکان پذیر است.

من اولین مشتری SEO  خود را در People Per Hour  پیدا کردم .

درآمد این کار 50 دلارهم نبود. من در نهایت چند سال با آن مشتری کار کردم و گرچه من هرگز آن­ها را برای خودم نگه نداشتم، اما آن­ها در کل حدود 25 هزار دلار در سال ارسال می‌کردند.

تماس های سرد یا ایمیل

من هرگز نمی­توانستم خودم را وادار کنم که با مشتریانم تماس سرد داشته باشم.  من این کار را سالها پیش هنگامی که سعی کردم یک تجارت غیر مرتبط با SEO را از ذهنم خارج کنم و آن را آزاردهنده بدانم انجام دادم.

همانطور که گفته شد، تماس / ایمیل سرد همچنان جای تأمل دارد زیرا در روند کار شما موثراست.

به این شکل فکر کنید:

با توجه به اینکه بیشتر متخصصان سئو ماهانه 500 تا 1000 دلار از مشتریان خود هزینه می­گیرند، با پنج بار سفارش در هر ماه بین 2500 تا 5000 دلار است. اگر فرض کنیم که مشتری­ها را به طور متوسط  برای​​6 ماه حفظ کنیم، ارزش این 6 سفارش15 تا 30 هزار دلار است.

از هر 1000 ایمیل 15 تا 30 هزار دلار درآمد کسب می­شود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقیاس بندی کنید:

این اعداد همه فرضی هستند. بسیاری از موارد بر نرخ سفارش سئو تأثیر می­گذارند، از جمله کیفیت چشم انداز اولیه شما.

بازاریابی ورودی

در اینجا کاری است که من به طور خلاصه انجام دادم:

واقعیت جالب: نتیجه من از این کارمنجر به اولین تعامل من با Ahrefs ، CMO  و تیم Soulo شد.

من درآخر نگفتم نهایتا به چه نتیجه ای از آن رسیدم (اما من سه قسمت اول را انجام دادم و فقط در عرض چند روز موفق به ساخت لیستی با بیش از 1000 مشترک شدم.)

با این حال توجه داشته باشید که، این تنها راه جذب مشتری (بازاریابی ورودی) نیست.

در اینجا چند گزینه دیگر وجود دارد:

بیایید کمی بیشتر درباره آن مورد آخر صحبت کنیم.

ارسال مهمان

ارسال مهمان روش دیگری است که من با موفقیت برای جذب مشتری استفاده کردم، همانطور که در این ایمیل مشاهده می‌کنید:

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

در این حالت، مشتری از طریق پست مهمان در وبلاگ Ahrefs من را پیدا کرد. من چند ماه با او کار کردم و 5375 دلار درآمد کسب کردم.

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

اگر می خواهید این تاکتیک را امتحان کنید، بهترین توصیه من این است: فقط پست­های مهمان را برای وب سایت­های صنعتی بنویسید که بازدید بیشتری دارند. به یاد داشته باشید ، ما از ارسال مهمان به عنوان تاکتیک ایجاد لینک استفاده نمی­کنیم. بلکه از آن به عنوان یک تاکتیک بازاریابی استفاده می­کنیم.

ساده ترین راه برای یافتن چنین وب سایت­هایی،Explorer Ahrefs  است. یک پایگاه داده قابل جستجو با محتوای بیش از هفت میلیارد وب سایت.

در اینجا نحوه استفاده از آن برای یافتن فرصت­های ارسال مهمان آمده است:

 1. کاوشگر محتوا را باز کنید
 2. مورد مربوط به SEO را جستجو کنید
 3. ” عنوان” را از لیست کشویی انتخاب کنید
 4. جستجو را انجام دهید
 5. برگه “وب سایت­ها” را علامت بزنید

هر یک از سایت ها را در نتایج بررسی کنید و ببینید آیا منطقی است که یک پست مهمان را انتخاب کنید یا خیر.

مراجعات دریافت کنید

برای مشتریانی که جذب می­کنید، با استفاده از روش­های فوق العاده عالی کار کنید و بدون شک آن­ها شما را به دیگران معرفی می­کنند. این سناریو ایده آل است زیرا یک حلقه رشد بی نهایت ایجاد می­کند – به شرطی که مشتری­های خود را به طور مداوم تحویل داده و تحت تأثیر قرار دهید.

5. تدارکات خود را تنظیم کنید

نحوه راه اندازی مشاغل سئو

تمرکز هنگام راه اندازی کسب و کار و نحوه راه اندازی مشاغل سئو ضروری است، بنابراین به حداقل رساندن حواس پرتی‌های غیرضروری، نکته اساسی است. شما می‌خواهید تا آنجا که ممکن است وقت خود را صرف جذب مشتری و ارائه خدمات کنید زیرا این همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

در اینجا توصیه­‌هایی برای شما دارم:

حسابدار بگیرید

هنگام شروع  به یادگیری نحوه راه اندازی مشاغل سئو این ممکن است به عنوان یک نکته آشکار به نظر برسد و من می‌دانم که این فقط مختص مشاغل جستجوگرها نیست، اما من از شما می‌خواهم که زود حسابدار بگیرید.

اگر این کار را نکنید­، هر سال ساعت­های بی شماری را صرف ثبت اظهارنامه مالیاتی می کنید. حداقل اگر در انگلیس / آمریکا / کانادا باشید. این به دو دلیل خوب نیست:

 1. بسیار استرس زا است.
 2. این اتلاف وقت است که می­توانید برای کار در تجارت خود صرف کنید.

من اینجا از تجربه صحبت می­کنم من مدت زیادی حسابدار پیدا نکردم، همه به خاطر پس انداز چند صد دلار در سال.

از نرم افزار فاکتور استفاده کنید

فاکتورگرفتن و تعقیب پرداخت‌ها مورد دیگری است که نمی‌خواهید وقت خود را برای آن تلف کنید و برنامه‌های زیادی برای کمک به این امر وجود دارد.

در اینجا توصیه‌های من براساس تجربه شخصی آورده شده است:

اگر به دنبال یک برنامه رایگان هستید، Invoice Ninja  را امتحان کنید. شما می‌توانید به دلخواه فاکتور ارسال کنید، فاکتورهای مکرر تنظیم کنید تا فاکتورهای خودکار را برای مشتریان سئو  به صورت خودکار انجام دهید و با اکثر درگاه­‌های پرداخت ادغام می­‌شود. من سال‌ها در اوایل کارم از این استفاده کردم.

اگر به دنبال یک برنامه پولی هستید،  Xero را امتحان کنید.  این یک برنامه حسابداری است، اما فاکتورگیری را نیز مدیریت می‌کند. همچنین با اکثر حساب‌های تجاری و درگاه­‌های پرداخت ادغام می‌شود ، Xero .چند سالی است که برنامه موردعلاقه من است.

 

حساب چند ارزی دریافت کنید

هیچ چیز ناامیدکننده تر از داشتن مشتری آماده پرداخت نیست اما هیچ راه آسانی برای دریافت وجوه به پول اصلی آنها وجود ندارد. اگر در حال انجام SEO محلی و کار با مشتری در یک کشور هستید، این معمولاً مشکلی ایجاد نمی­کند، اما اگر در سطح بین المللی با مشتریان  SEO کار کنید، به سرعت مشکل ساز می­شود .

برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد:

 1. یک حساب چند ارزی در بانک خود دریافت کنید
 2. از سرویسی مانند (Transferwise) استفاده کنید

آن­ها همچنین ارسال و دریافت پرداخت با بیش از 50 ارز را برای شما آسان می­کنند.

6. تجارت خود را مقیاس بندی کنید

ایجاد مشاغل جستجوگر وقت و تلاش زیادی می‌برد. در این وبلاگ، این کار ساده به نظر می­رسد، اما ناشناخته­‌های زیادی در این راه وجود دارد. بعید نیست یک شبه آژانس چند میلیون دلاری بسازید.

به همین دلیل، توصیه من این است که تا زمانی که درآمد شما در پنج رقم متوسط ​​در سال نباشد، خود را درگیر “مقیاس گذاری” یا استخدام پرسنل نکنید.

این بدان معنا نیست که شما باید از استخدام فریلنسر یا دستیار مجازی (VA) در روزهای ابتدایی تجارت خود پرهیز کنید. عاقلانه است که وظایف را هنگامی که شروع به جلب توجه می­‌کنند و احساس ضعف می‌کنید واگذار کنید .اما به نظر من تا زمانی که جریان نقدینگی شما ثابت نشود و اطمینان داشته باشید که واقعاً از پس هزینه‌های کار خود بر می­‌آیید، استخدام کارمندان تمام وقت عاقلانه نیست.

اگر هنوز در آن مرحله نیستید ، به امتحان کردن ادامه دهید. من از روی تجربه می‌دانم که احتمالاً به همان سرعتی که شما می‌خواهید اتفاق نخواهد افتاد.

اگر در آن مرحله هستید­، دو گزینه پیش رو دارید:

 1. همه چیز را همانطور که هست نگه دارید
 2. استخدام و مقیاس­ کاری خود را شروع کنید

با توجه به ذهنیت مداوم “شتاب” در صنعت، فکر می‌کنم یادآوری این به خود مهم است که گزینه اول واقعاً مهم است. هرکسی نمی‌خواهد تجارت خود را به شش یا هفت رقم در سال برساند. اگر به عنوان یک فریلنسر SEO از گردش و حجم کار خود راضی هستید، ادامه کار به هیچ وجه نا امیدکننده نیست.

دقیقاً به همین دلیل است که من هرگز نتوانستم به لیست ایمیلی که قبلاً ذکر کردم بفروشم. مدتی طول کشید تا متوجه این موضوع شدم، اما هرگز واقعاً نمی‌خواستم آژانس جستجوگرها را ایجاد کنم. من از کار برای چند مشتری و داشتن زندگی راحت کاملاً راضی هستم.

اما بگذارید بگویم که اگر شما می‌خواهید تجارت خود را مقیاس‌بندی کنید. چگونه آن را انجام دهید؟

از لحاظ تئوری، این ساده است:

 1. خدمات خود را تولید کنید
 2. افراد را استخدام کنید

تولید محصولات شما زمانی است که شما پیشنهاد خود را استاندارد می‌کنید و یک فرآیند گام به گام قابل تکرار برای ارائه آن به مشتری ایجاد می‌کنید. این سودمند است زیرا خدمات را آسان تر می‌کند و استخدام پرسنل را آسان می‌کند.

صحبت از کارکنان است، این قسمت دوم معادله است.

مقیاس بخشیدن به تجارت خود بدون وارد کردن افراد دیگر غیرممکن است، زیرا فقط ساعات زیادی در روز حواهید داشت.

سخن نهایی

بیشتر توصیه­‌های بالا بر اساس تجربه من است و تلاش کردم در این مقاله مطالب جامع و مفیدی در مورد نحوه راه اندازی مشاغل سئو ذکر کنم. شایان ذکر است که روش­های زیادی برای ایجاد یک کسب و کار موفق در زمینه جستجوگرها وجود دارد. این فقط روشی است که من انجام دادم. یقینا شما می‌توانید روش‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

سایت منبع

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =