نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها

در این مقاله می‌خواهیم در مورد نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها صحبت کنیم. با سئوکده همراه باشید.

من به عنوان یک سئوکار خودآموز، سال‌ها تلاش کردم (و موفق نشدم) تا بفهمم چگونه می‌توانم به سایت خود و سایت‌های دیگر لینک ایجاد کنم. من آژانس خود را بر اساس نوشتن محتوای با کیفیت که در موتورهای جستجو رتبه بندی می‌‌شوند و فروش را افزایش می‌دهند، بنا کردم. اما نکته اصلی که من گم کرده ام این بود که چگونه لینک‌های قدرتمندی به آن محتوا بسازم.

مانند اکثر مشاوران سئو که به ایجاد لینک به عنوان یک پیشنهاد تجاری اصلی تمرکز ندارند، برای مدت طولانی کل روند ایجاد لینک را که در  هر کمپین ایجاد لینک­‌سازی که داشتم، نتوانست نتیجه لازم را بدست آورد، کار کردم.

من ساعت­‌ها به نوشتن محتوا، آزمایش ابزارهای متعدد برای کشف فرصت‌های لینک، تأیید اعتبار هر سایت و در نهایت دسترسی به صاحبان سایت، در تلاش ناامیدانه ای برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا می­‌پرداختم. اما به نظر نمی‌رسید که هیچ چیزی موثر واقع شود و با پایین آمدن میزان موفقیت من، اعتماد به نفس من به عنوان یک  سئوکار نیز کاهش یافت.

تا زمانی که شروع به جستجوی کل مراحل ایجاد لینک کردم، متوجه شدم که باید زمان بیشتری را برای احراز هویت سایت­‌ها صرف کنم تا اطمینان حاصل کنم که وقت خود را در سایت‌های بی کیفیت یا با محتوای بی ربط از دست نداده ام.

در طی چند سال­، من به آرامی شروع به ایجاد سیستمی کردم که به من کمک می‌کند لینک‌های قدرتمندی را برای خودم و مشتریانم کشف،جستجو و امن سازم. این فقط برای  من ایجاد شد و من تنها فردی بودم که این کار را انجام می‌داد، بنابراین مجبور شدم راه­‌هایی برای به حداقل رساندن وقت یا منابع هدر رفته در طول مسیر پیدا کنم.

من دریافتم یک لینک ساز حرفه ای نیستم و این فرآیند برای تایید صلاحیت سایت­‌های بالقوه برای من و نیازهای من مفید هستند. از آنجا که ایجاد لینک یک تاکتیک قدرتمند SEO است، بنابراین باید مطمئن شوید که بهترین روش را برای تعیین نیازهای خاص خود انجام می‌دهید. آنچه برای من مفید بود ممکن است برای شما مفید نباشد. بنابراین، من اکیداً توصیه می­کنم به منابعی مانند  Moz’s Beginner’s Guide to Link Building نگاه کنید، یا به The Ultimate Guide To Link Building توسط Garrett French و Eric Ward مراجعه کنید.

بنابراین دوباره، قبل از اینکه مراحل واجد شرایط بودن من را در مرحله ای قبل از ساخت لینک بررسی کنیم، فقط می­خواهم تکرار کنم که این روند کامل نیست و برای انواع کمپین‌های ایجاد لینک کاربردی نخواهد داشت و این پروسه ادامه خواهد داشت  و بهبود می‌یابد من این فرآیند را بر اساس نیازها و اهدافم ایجاد کردم که براساس چند فرضیه کار می‌کند:

اگر شما یک تیم انفرادی یا کوچک هستید و باید وقت خود را در طول مراحل به حداکثر برسانید.

اگر شما به دنبال لینک‌سازی شکسته و فرصت‌های ارسال مهمان هستید. این روش برای ایجاد لینک محلی یا سایر استراتژی‌های مرتبط کارساز نیست.

شما به ابزارهای مختلفی مانند Moz ، Ahrefs و Majestic دسترسی دارید و می‌دانید که چگونه داده­‌ها را از آن منابع بیرون بکشید.

شما بیشتر از این که به دنبال یافتن هر سایت موجود باشید، بیشتر به فکر به حداکثر رساندن وقت خود هستید.

با این اوصاف، امیدوارم به سایر سئوکاران کمک کند تا کمی از روند ایجاد لینک‌سازی خود کم کنند و وقت خود را برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن با رویکردهای دیگر استفاده کنند!

صلاحیت و حسابرسی

هیچ کس انکار نمی کند که لینک‌سازی یکی از مهمترین موارد در هر استراتژی سئو است. اگرچه ممکن است شما یک تنظیم فنی بی عیب و نقص و بهترین محتوا را در اینترنت داشته باشید، اما حقیقت این است که اگر انواع لینک­‌های سایت خود را که دارای قدرت سیگنال هستند، نداشته باشید، Google به تلاش شما پاداش نخواهد داد.

از آنجایی که ساخت لینک­‌ها در سطح گسترده ای، خلاصه می‌شوند، من نیاز به محتوای شگفت انگیز داشتم تا بتوانم به افراد مناسب لینک­‌های سایت‌های مناسب را ارائه دهم. چه در حال انجام لینک‌سازی خراب، چه لینک سازی صفحه منابع یا ارتباط با سایت­‌های قدرتمند برای ارسال مهمان بوده‌ام، باید اطمینان حاصل کنم که زمان و منابع تلف شده در سایت‌های بی ربط را محدود کرده ام.

اولین قدم در هر کمپین موفقیت آمیز ایجاد لینک و اطمینان از داشتن محتوای مناسب برای مخاطبان مورد نظر است. در این مرحله، بیایید فرض کنیم که شما یک محتوای عالی دارید که مربوط به یک لیست طولانی از سایت‌های بالقوه است. برای من، مهمترین جنبه ای که باید در نظر بگیرم وقت من است، بنابراین اینجاست که  واجد شرایط بودن سایت‌ها بسیار مهم هستند. من باید هرچه سریعتر همکاریم را با سایت‌های بیشتری قطع کنم و با بهترین جا روی سایت‌های خارج از آن تمرکز کنم.

مرحله 1: رد صلاحیت‌های انبوه

شما با نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها در اینجا آشنا می‌شوید، وقتی دانستید که محتوای شما مشکلی را حل می­کند، می­‌توانید ردپاهای مختلف را از طریق ابزاری مانند Scrapebox ، NinjaOutreach یا Pitchbox اجرا کنید تا گروه بزرگی از سایت‌های بالقوه را برای دسترسی به آن‌ها توسعه دهید.

بسته به صنعت و  ردپای مورد استفاده درمرحله کشف، ممکن است در نهایت لیستی از چند هزار سایت بالقوه داشته باشید. اگرچه دیدن این موارد بسیار هیجان انگیز است، اما ممکن است با مراجعه به سایت‌هایی که بی ربط یا بی کیفیت هستند، وقت زیادی را از دست دهید.

رد کردن پارامترهای مختلف URL

من قبل از اینکه به معیارها یا جنبه‌های دیگر یک سایت نگاهی بیندازم برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها ، لیست اولیه سایت‌های خود را بر اساس کلمات خاص در URL آن‌ها دسته بندی و جدا می‌کنم، که می‌کنم فکر نتایج ضعیفی برای تلاش‌های تبلیغاتی من داشته باشند. من این کار را با دستورات ساده در Excel یا یک سند Google Sheets انجام می‌دهم تا هر سطر را با یک URL شامل بعضی سایت‌ها مانند “wiki” ، “forum” و “news”  جستجو و حذف کنم.

گرچه این روند کامل نیست، اما من دریافتم که این نوع سایت‌ها معمولاً لینکی با کیفیت پایین در یک صفحه عمومی که در بایگانی محتوای آن‌ها قرار دارد ارائه می­‌دهند. صفحات دارای ارسال آشکار و  ارسال مهمان را حذف کنید.

اکنون که سایت­‌هایی را با پارامترهای خاص در URL حذف کردیم، دوست دارم سایت‌هایی را که به طور واضح برای وبلاگ نویسان مهمان ساخته شده‌اند، حذف کنم. در حالی که وبلاگ نویسی میهمان برای من یک استراتژی خوب بوده است، اما سایت‌هایی که به نظر می‌رسد پیرامون پست­‌های مهمان ساخته شده­‌اند معمولاً سایت‌های هستند که من لینکی از آن‌ها نمی­‌خواهم. اگرچه همیشه اینگونه نیست، من دریافتم که این سایت‌ها به احتمال زیاد بخشی از یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN ) هستند و می‌توانند تأثیر کمتری در ایجاد لینک‌های من داشته باشند.

 

برای هرس کردن این نوع سایت‌ها­، من سایت­‌هایی را که در مرحله قبل با بیرون آوردن سایت‌هایی با “ارسال”، “برای ما بنویسید” یا “پست مهمان” در URL، انتخاب کردم و آن­‌ها را منتقل می‌کنم. صفحات ناخواسته که آن را نگه می‌دارم و بعداً بررسی می­‌کنم.

مرحله 2: از ابزارهایی برای شناسایی سایت‌های قدرتمند استفاده کنید.

در  ادامه به توضیح نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگرها برای تعیین صلاحیت سایت‌ها می پردازیم. در این مرحله، تعداد زیادی سایت را بر اساس URL آن­ها از لیست اولیه حذف کرده ام. اکنون می‌توانم فرض کنم که سایت‌هایی که در لیست خود دارم که سعی در ایجاد پست­‌های مهمان ندارند و نتیجه تلاش من منجر به ایجاد لینکی در اعماق صفحه ویکی نخواهد شد.

توجه به این نکته مهم است که معیارهای دقیقی که من قابل قبول می‌دانم، بر اساس صنعت سئو و اهداف مشتری اگر من کمپین‌های لینک محلی ایجاد می‌کنم در مقابل تلاش­‌های ملی برای ارتباط متفاوت است. اما برای ساده کردن همه چیز، هنگام ارزیابی یک مشتری معمولی برای فعالیت­‌های تبلیغاتی معتبر، از مبانی کلی با معیارهای زیر استفاده می‌کنم. بدیهی است که همه سایت‌ها رد صلاحیت نمی‌شوند، اما اگر سایتی دارای معیارهای بالایی باشد اما با بررسی بیشتر متوجه می‌شوم که سایت کم کیفیت است، پس نتیجه می‌گیرم که این سایت فقط برای رتبه بندی ساخته شده است و من آن سایت را از لیست هدف خود حذف می‌کنم.

معیارهای یک وب سایت عالی

مهم‌ترین عاملی که باید در هر کمپین تبلیغاتی مورد توجه قرار گیرد، ارتباط موضوعی و اقتدار یک سایت مبتنی بر صنعتی است که در آن کار می­‌کنید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که همه لینک‌های برگشتی از منظر موضوعی و زمینه‌ای به صفحه مورد نظر مرتبط هستند. نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگرها برای تعیین صلاحیت سایت‌ها

 

از آنجا که اقتدار و ارتباط  موضوعی برای تلاش­‌های گسترده بسیار مهم است، من لیست سایت‌های خود را از طریق Majestic SEO اجرا می‌کنم، بنابراین صفحه گسترده سایت­‌های احتمالی من همه با موضوع و متن با محتوایی که می­‌خواهم به آن لینک دهم مرتبط است.

هنگامی که لیستی از سایت‌های موضوعی مرتبط داشته باشم، آن لیست را از طریق Majestic اجرا می‌کنم و فقط آن سایت‌هایی را نگه می‌دارم که CF / TF 12 یا بالاتر دارند. من ممکن است بسته به تعداد نتایج این خط پایه را تنظیم کنم­، اما متوجه شده ام که سایت­‌هایی با CF / TF زیر 12 تمایل دارند سایت‌های ضعیف‌تری هستند که تلاش کمتری می‌کنند.

همچنین لازم به ذکر است که من فقط سایت­‌هایی را نگه می­‌دارم که امتیازات CF و TF حداقل 50٪ از یکدیگر باشد. به عنوان مثال، من سایتی را با CF 50 در نظر نمی‌گیرم، بلکه نمره TF 10 را در نظر می‌گیرم. این مرحله لیست اولیه من را کاهش می‌دهد و معمولاً حدود 20-30٪ از آن را برای من باقی می­‌گذارد. من همه سایت­‌هایی را که مربوط به سایت مقصد نیستند می‌گیرم و آن‌ها را در یک صفحه گسترده جداگانه قرار می‌دهم تا بعداً بررسی کنم.

معیارهای وب سایت Ahrefs

اکنون که لیستی از سایت‌های موضوعی مرتبط با آن را دریافت کرده ام که حداقل آستانه  Majestic SEO را نیز دارند، به سراغ Ahrefs خواهم رفت. من سایت­‌های باقیمانده را در ابزار Build Analyze کپی یا جایگذاری می­‌کنم تا سایت‌هایی با حداقل 500 بار بازدید ماهانه و DR 15 یا بالاتر پیدا کنم.

این مرحله به من کمک می­‌کند قبل از مرور دستی سایت، سایت­‌های “واقعی” را که باعث ایجاد ترافیک می‌شوند، شناسایی کنم.

نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها

معیارهای وب سایت Moz

سرانجام، در بررسی نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگرها برای تعیین صلاحیت سایت‌ها، من لیستی از سایت‌هایی را که بصورت موضوعی مرتبط هستند و دارای معیارهای ابتدایی قوی از طریق ابزار Moz Pro هستند، تهیه می‌کنم. از آنجا که نمی‌توانم هزینه Moz API را برای تیم کوچک خود و موارد استفاده محدود توجیه کنم، لازم است در این مرحله به صورت دستی بررسی URL را انجام دهم، بنابراین مهم است که در مراحل قبلی هر کاری که می‌توانم انجام دهم تا اطمینان حاصل شود که فقط با سایت‌هایی کار می‌کنم که پتانسیل خوبی را نشان می‌دهند.

من لیست سایت­‌های خود را در Moz از طریق ابزار Link آن‌ها بررسی می‌کنم تا قدرت دامنه ریشه را درک کنم و به سرعت سایت­‌های هرزنامه را شناسایی کنم که ممکن است از مراحل قبلی باقی مانده باشند. من همچنین به نمره هرزنامه Moz نگاه می‌کنم تا تعیین کنم آیا سایت به بررسی دستی بیشتری نیاز دارد یا خیر.

بسته به دامنه کمپین ایجاد لینک، صنعتی که هدف قرار داده ام و منطقه جغرافیایی (از جمله عوامل دیگر)، من معمولاً فقط به سایت‌هایی با DA 10 یا بالاتر دسترسی پیدا می‌کنم. من فهمیدم که ابزار Moz DA هنگام ارزیابی فاکتور “واقعی بودن” یک سایت کاملاً دقیق است و هر چیزی که زیر 10 DA باشد احتمالاً یک سایت PBN است.

 نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگرها برای تعیین صلاحیت سایت‌ها

 

آخرین مرحله من برای ارزیابی یک سایت از طریق ابزارهای جستجوگر این است که به نمره هرزنامه نگاهی بیندازم تا سایت‌های بی کیفیت دیگری را که ممکن است از سایر بررسی‌ها عبور کرده باشند، بدست آورم:

نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها

 

 

مانند اکثر ابزارها، شما می‌توانید نکات مثبت را بدست آورید زیرا ایستادن در سایت فقط برای تولید معیارهای SEO ” خوب” بسیار آسان است. به همین دلیل، من دوست دارم قبل از اینکه با صاحبان وب سایت تماس بگیرم، آخرین مرحله از یک بررسی دستی را انجام دهم.

مرحله 3: بررسی دستی

آخرین مرحله از نحوه استفاده از ابزارهای جستجوگر برای تعیین صلاحیت سایت‌ها این است که به بررسی دستی می‌پردازم. اکنون که من یک لیست کوچک (معمولاً 10-20٪ از لیست اصلی که با آن شروع کردم) از سایت‌هایی که با معیارهای تعیین شده در هر ابزار مطابقت دارند، بدست می‌آورم، شروع به بررسی دستی سایت‌های باقیمانده می­‌کنم.

من فکر می‌کنم قبل از تماس با آن­‌ها‌، بررسی دستی مهم است، زیرا من معمولاً می‌توانم سایت‌هایی را پیدا کنم که بخشی از PBN هستند یا سایت‌هایی که فقط برای فروش لینک ساخته شده‌اند، براساس طراحی و عملکرد آن‌ها.

وقتی این سایت­‌ها را مرور می‌کنم، علائم واضح یک سایت ضعیف را زیر نظر می­‌گیرم. من تقریباً همیشه در این مرحله سایتی را که دارای تبلیغات بیش از حد باشد، رد صلاحیت می‌کنم، زیرا می‌توانم تصور کنم که این سایت فقط برای افزایش کمیسیون فروش آن‌ها ساخته شده است و نه کیفیت محتوای افراد واقعی.

برای صرفه جویی در وقت در مرحله جستجوی لینک از ابزارهای SEO استفاده کنید.

دامنه فعالیت شما یا صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید مهم نیست، همه فعالیت­‌های تبلیغاتی وقت و منابع زیادی را می‌گیرند. اکثر سئوکاران می­‌دانند که ایجاد لینک نامناسب می­‌تواند منجر به مشکلات عدیده ای شود و من به عنوان تنها شخصی که در آژانس ما که فعالیت‌های تبلیغاتی انجام می­‌دهد، باید از وقت خود محافظت کنم.

تعادل بین مقیاس پذیری، کیفیت و کارایی در مرحله جستجوی هرگونه لینک، ایجاد یا شکسته می‌شود. من از ابزارهای مختلف SEO برای کمک به خودم در صرفه جویی در وقت و تعیین بهترین سایت­‌ها برای تلاش‌های تبلیغاتی خود استفاده می‌کنم. این مجموعه ابزارهای جستجوگرها نه تنها به من در شناسایی آن سایت‌ها کمک می‌کند­، بلکه به این معنی است که احتمالاً با یک شخص واقعی در یک سایت واقعی برای ایجاد ارتباط با آن‌ها ارتباط برقرار کنم.

 

سایت منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 5 =