بازاریابی تلفنی می‌تواند برای تازه‌کارها بسیار دلهره‌آور باشد. معمولاً فکر می‌کنند پاسخ بی‌ادبانه‌ای از مشتری می‌شنوند، چون نمی‌دانند کی باید چه حرفی بزنند و کی باید سکوت کنند و بعضی وقت‌ها در جواب سؤال‌ها گیر می‌کنند.

بازاریابی تلفنی b2b (حرفه‌ای )یک روش بسیار مؤثر برای فروش و کسب درآمد است. بازاریاب‌های حرفه‌ای به‌اندازهٔ وزنشان ارزش طلا دارند، چون بازاریاب‌ها مشتری را پیدا می‌کنند پس هرچقدر حرفه‌ای‌تر باشد مشتری بیشتر خواهد بود بااین‌حال، آنها هرگز از اول این‌قدر حرفه‌ای نبوده‌اند و به‌مرورزمان که تجربه کسب کردند حرفه‌ای‌تر شدند. آنها اولین تماس خود را مانند تازه‌کارهای هر کاری شروع می‌کنند.

بنابراین، بهترین راه ها برای پیشرفت در بازاریابی تلفنی چیست؟!

 

1-کتابی صحبت نکنید

بازاریاب‌های تلفنی مؤثر راحت و آرام به نظر می‌رسند و راحت بدون رودربایستی حرف می‌زنند.اگر اعتمادبه‌نفس کافی داشته باشید و آرام به نظر برسید کار احتمال بیشتری وجود دارد که شما را به‌عنوان یک بازاریاب انتخاب کنند. برای مثال در دیدار اول از آنها سؤال کنید “امروز چطور هستید؟” سعی کنید برخورد اولیهٔ خود را نرم کنید تا کاملاً جالب به نظر برسید و مکالمه‌تان جریان بهتری داشته باشد.

2-برنامه‌ریزی کنید

بله برنامه‌ریزی در هر کاری خیلی مهم است. آماده‌سازی مطالبی که در مورد کار می‌خواهید به‌طرف مقابل دهید خیلی روی اعتمادبه‌نفس و آرام بودنتان تأثیر می‌گذارد. به همین سادگی است. اطلاعات بد بیش از هر چیزی مشتری را فرار می‌دهد؛ بنابراین، در برنامه‌ریزی قبل از تماس شما باید حدس بزنید که طرف مقابل چه سؤال‌هایی را قرار است از شما بپرسد؟ جواب را آماده کنید و جایی یادداشت کنید تا با آرامش جواب دهید. یک بازاریاب کاربلد یک توضیح خوب و اطلاعات موردنیاز از کاری را که برای آن بازاریابی می‌کنید، یادداشت می‌کند تا راحت‌تر بتوانید مشتری را قانع کنید.

3- آموزش ببینید

خوب بنابراین، این یک افزونه کوچک برای دوره‌های آموزشی ما است. تا زمانی که در بازاریابی تلفنی و برخوردهای مختلف مهارت نداشته باشید، از برخی نکات مربوط به تکنیک‌های افزایش نتایج بهره‌مند نخواهید شد. بازاریاب‌ها عاشق حرف‌زدن هستند. اما، بازاریاب‌های خوب بلدند که چگونه گوش کنند. برخی از بازاریاب‌ها در تماس‌ها گرم برخورد می‌کنند و حرف‌زدنشان خوب است و اطلاعات کافی را به مشتری می‌دهند ولی به گفته‌های مشتری خیلی توجه نمی‌کند و بیشتر دوست حرف‌هایش را کامل بزند و مدام در مورد کار توضیح دهد؛ خب درست است که ما باید اطلاعات کافی را به مشتری دهیم اما نباید با توضیحات اضافی مشتری را گیج کنیم.

در این مواقع آموزش مناسب می‌تواند احتمال موفقیت را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

بازاریابی تلفنی

4-قوی باشید

بازاریابی تلفنی کار آسانی نیست. شما باید کمی مقاومت در برابر طردشدن به خرج دهید. اگر این کار را نکنید، خیلی کار دلهره آوری خواهید داشت می‌شود. در این کار نباید ضعیف باشید. اگر می‌خواهید به اوج برسید باید قدرتمند و هدف‌گرا باشید؛ بنابراین یاد بگیرید که با طردشدن کنار بیایید. ازاین‌گذشته، فرد بعدی که تماس می‌گیرد نمی‌داند که در آخرین تماس شما چه اتفاقی افتاده است؛ بنابراین، به هم نریزید و از نو شروع کنید؛ بنابراین خونسردی خود را حفظ کرده و هر تماس را مثبت شروع کنید تا مشتری احساس کند دوست دارد با شما صحبت کند تا اینکه تلفن را قطع کند.

5-اعتراضات را اداره کنید

شما باید اعتراضات و حرف‌های منفی را مدیریت کنید. حرف‌های منفی‌ای که از طرف مشتری‌ها می‌شنوید نباید روی شما تأثیر بگذارد و انرژی شما را بگیرد. این را بدانید که بهترین بازاریاب‌های تلفنی احتمالاً بیشترین انرژی‌های منفی را دریافت می‌کنند و مطمئناً یاد می‌گیرند که از اعتراضات استفاده کنند. آنها به حرف‌های منفی عادت دارند و راه‌هایی را برای غلبه بر این اعتراضات پیدا می‌کنند. این موج‌های منفی مخصوصاً از طرف رقبا کسانی که خدمات شما را نمی‌خواهند برای شما فرستاده می‌شود. تا آنجا که ممکن است پاسخ‌ها را آماده کنید. اعتراض‌های بقیه نباید برای شما تعجب‌آور باشد.

6-انگیزه داشته باشید

برای اینکه بتوانید به دیگران انگیزه دهید باید خودتان انگیزه داشته باشید. اگر خسته و بی‌علاقه هستید زنگ نزدن بهتر از بی‌حوصله حرف‌زدن است؛ هیچ‌وقت موقعی که انرژی ندارید با مشتری صحبت نکنید. شما همیشه باید باانگیزه و خوش‌بین باشید. هر تماس فرصتی جدید برای تجارت است.

 

7- خوب سؤال بپرسید

سؤالات خوب در عملکرد خوب نقش اساسی دارند. این مهارت در فروش خیلی حیاتی است. آنها با استفاده از ترکیبی از سؤالات برای به‌دست‌آوردن اطلاعات موردنیاز، برای نشان‌دادن علاقه، اطمینان حاصل می‌کنند که ما به این مطالب خیلی اهمیت می‌دهیم؛ می‌توانید از حرف‌های خود مشتری حرف اصلی را پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید و بحث را بیشتر به سمت آن هدایت کنید.

واضح است که موارد فوق تنها مهارت‌ها یا نکات موردنیاز برای تبدیل شما از یک بازاریاب مبتدی به حرفه‌ای نیستند. هیچ‌وقت نمی‌توانند شما را یک‌شبه تغییر دهند. بااین‌حال، اگر این اصول و نکات را رعایت کنید، بازاریابی موفق‌تری خواهید داشت.

 

منبع

 

2 پاسخ

  1. بازاریابی تلفنی خیلی سخت از حضوریه چون باید بتونی حس مشتری رو درک کنی و نیازشو برطرف کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =