نحوه جستجوی کارآمد و انتخاب کلمه کلیدی و 10 ابزار تحقیق کلمه‌کلیدی

فرایند جستجوی کلمات کلیدی می‌تواند بسیار دست و پا‌گیر باشد ولی یکی از مهمترین عناصر سئو است، در این راهنما تمام مواردی را که برای جستجوی کلمات‌کلیدی متناسب با تجارت خود نیاز دارید پیدا خواهید کرد. ما شما را در رابطه با ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی راهنمایی میکنیم. بهترین راه برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که ما بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

جستجوی کلمات کلیدی یکی از عناصر مهم سئو است. درصورتی که شما در حال راه‌اندازی یک وبلاگ قدیمی هستید یا استراتژی محتوای خود را برای یک وبلاگ جدید گسترش می‌دهید؛ کلمات کلیدی باکیفیت یکی از کارآمدترین روش‌ها برای جذب ترافیک ثابت و باکیفیت به سایت شما است.

در این مقاله، ضمن اینکه لیستی از بهترین سایت های تحقیق در مورد سئو و جستجو در کلمات‌کلیدی را به شما ارائه می‌دهیم، تمام آنچه را که برای جستجوی کلمات‌کلیدی نیاز دارید، برای شما به نمایش می‌گذاریم.

این راهنمای جامع به شما نشان ‌می دهد که نحوه انتخاب کلمه کلیدی و 10 ابزار تحقیق کلمه‌کلیدی چیست و چگونه کلمات کلیدی SEO را جستجو کنید و چطوری از  کلمات کلیدی استفاده کنید تا به شما کمک کند رتبه بهتری را در جستجوی رایگان بدست بیاورید و از اینترنت سود ببرید، حال اگر صاحب یک فروشگاه، وبلاگ یا خدمات باشید.

موتورهای جستجو سالهاست که به ارتباط و مرتبط بودن کلمات کلیدی ذکر شده اهمیت کمتری می‌دهند.

این یک واقعیت است که برای قرار‌گرفتن در پنج صفحه برتر نتایج موتور جستجو، کلمات کلیدی برای حضور در برچسب عنوان یا برچسب های سرصفحه (H1، H2، H3) دیگر لازم و اجباری نیستند.

حتی استفاده از عبارات دقیق کلمات کلیدی در متن یک صفحه وب دیگر لازم نیست.

آیا باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود را کنار بگذارید و تلاش بیشتری بر روی تولید محتوا داشته‌ باشید؟

شما شوکه خواهید‌شد، زیرا پاسخ منفی است.

تحقیقات کلمه کلیدی هنوز مهم است، اما به روشی متفاوت از آنچه در گذشته انجام می‌شد.

به عنوان مثال، معانی مختلف عبارت و محبوبیت هر کلمه از اهمیت حیاتی برخوردار هستند.

استفاده ماهرانه از کلمات کلیدی هنوز مهم است و این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه کلمات کلیدی را به روشی متناسب با عملکرد امروز سئو جستجو کنید.

هدف این راهنما این است:

اصول شرح داده‌شده در این راهنما به طور یکسان در مورد محتوای تلفن همراه اعمال می‌شود و صرف نظر از نحوه تحویل محتوای متنی به مصرف کننده مناسب است.

اهداف خود را مشخص کنید: با ترافیک جستجو می‌خواهید به چه چیزی برسید؟

بزرگترین اشتباهی که می‌توانید بکنید، این است که موفقیت را در بازدید بیشتر ببینید.

بازدید کنندگان بیشتر هرگز نباید هدف شما باشند. بلکه هدف همیشه باید افزایش فروش، افزایش تعداد کلیک یا افزایش مدت تعامل با محتوا یا فیلم باشد.

ترافیک راهی ساده برای حل مشکل فروش است. بازدید کنندگان هدف نهایی نیستند. تمرکز باید همیشه روی افزایش سود باشد، زیرا ممکن است هزار بازدید کننده و فقط یک فروش داشته باشید و ممکن است 10 بازدید کننده و پنج فروش داشته باشید.

هنگام تحقیق درباره کلمات کلیدی و ایجاد استراتژی کلمات کلیدی برای یک وب سایت تجارت الکترونیکی، اولین قدم برطرف کردن مشکل فروش است که شرکت می خواهد آن را حل کند. این اهداف واقعی شماست.

نمونه‌هایی از اهداف کلمات کلیدی برای تجارت الکترونیکی معمولی:

مورد دوم، ایجاد آگاهی، از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به شما کمک می کند کلمات کلیدی رقابتی را رتبه‌بندی کرده و همچنین فروش را مستقیماً افزایش دهید.

هنگامی که اهداف کلمات کلیدی خود را شناسایی کردید، می توانید برای ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال و محتوای خود، دسته‌بندی‌های کلمات کلیدی را برای پرداختن به این اهداف توسعه دهید و دسته‌بندی کلمات کلیدی خود را شروع کنید .

دو دسته اول فروش مستقیم و پیشرو هستند. آنها مشکلات تجاری شما را حل می‌کنند.

دو دسته دوم(خوراک سطح جستجو برای قیف فروش/ بازدید کنندگان CPM) را می‌توان مربوط به مصرف کننده دانست زیرا به طور کلی درمورد حل مشکلی برای مصرف کنندگان است.

عبارات پول .. آیا شما روی میزان بازدید کننده، تعداد فروش یا تعداد کلیک تمرکز دارید؟

گروه فروش بر روی آنچه ما “عبارات پول” در سئو می نامیم متمرکز است.

عبارات پول کلمات کلیدی با هدف تجارت هستند که با فروش بالایی همراهند (به عنوان مثال، “ابزار ارزان” و “از کجا ابزار خریداری کنیم”).

عبارات پول مهم هستند، زیرا همیشه منجر به فروش می‌شوند. عبارات پول برای سایت های دارای تبلیغ نیز مهم است زیرا بازدید کننده سایت، که واجد شرایط خرید است، بیشتر احتمال دارد که روی یک واحد تبلیغاتی کلیک کند و برای ناشر وب سود کسب کند، منظور من افرادی است که در Adsense کار می‌کنند.

هزینه تبلیغات کلمات پولی CPC بالاتری دارد که درآمد تبلیغات را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که به این کلمات کلیدی، عبارات پول می‌گویند!

مشکل عبارات پول

عبارات پول بسیار رقابتی هستند و طبقه بندی آنها دشوار است. این یک امر مسلم است.

یک مسئله مهمتر که بسیاری از مردم متوجه آن نیستند این است که تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک ( PPC ) بازدیدکنندگانی را که مسلماً تمایل بیشتری به خرید دارند، با بقیه ترافیک بین نتایج رایگان توزیع می‌کند.

بخش بزرگی از بازدیدکنندگان از طریق کلمات کلیدی و تبلیغات PPC رد می شوند، در اینجا روند جستجوی کلمات کلیدی دشوارتر می‌شود .

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این مشکل را حل کنید. با ما باشید زیرا راه حلی که می خواهیم به اشتراک بگذاریم در صنعت بازاریابی جستجو کاملاً قابل درک نیست و تعداد کمی آن را درک می‌کنند.

کالبد شکافی عبارات پول برای درک آنها

گذشته از عبارات واضحی که حاوی کلماتی مانند “خرید” هستند، مجموعه دیگری از عبارات کلیدی وجود دارد که نشان دهنده قصد کاربر برای خرید فوری است. اینها کلمات کلیدی به اصطلاح دم بلند یا کلمات کلیدی طولانی هستند و همچنین از جمله مواردی هستند که آنها را”عبارات پول” نامیده‌ایم و برای رتبه‌بندی مهم هستند.

عبارات طولانی را به پنج دسته طبقه بندی کرده‌اند؛ هر دسته نمایانگر عبارات کلیدی مختلف و انواع آنها (انواع واژگان و انواع نام محصول) است.

5 دسته کلمات کلیدی برتر عبارت پول:

صفحات بزرگ و معروف عبارات کلیدی را در صنایع مختلف ایجاد کرده‌اند. پنج دسته بندی را که استفاده می‌شود به اشتراک گذاشته‌ایم تا بتوانید لیست عبارات خود را تهیه و دسته‌بندی کنید.

کلمات کلیدی “عبارت پول” و سرنخ وب سایت یا فروشگاه هستند

در اینجا مهمترین نکته برای درک وجود دارد: دلایل خوبی وجود دارد که از لیست برای ایجاد ساختار سایت که نزدیک عبارات پول است استفاده نکنید. چرا؟ زیرا این راه ایجاد سایت تنظیم شده برای کلمات کلیدی است.

اما اگر دستورالعمل های Google برای ارزیابی کیفیت را بخوانید، می بینید که Google (و احتمالاً الگوریتم ها) صفحات وب را از نظر ارتباط کلمات کلیدی آنها رتبه بندی نمی کند. آنها صفحات وب خود را بر اساس:

این نکته مهمی است که بعداً دوباره آن را مرور خواهیم کرد. اما در حال حاضر، ما متوجه شدیم که بسیاری از سایت های رتبه‌بندی شده توسط موتورهای جستجوگر امروزه ساختاری ندارند که منحصراً مربوط به اصطلاحات پول باشد.

ارزش کلمات کلیدی به “عبارات پول” نیست

این اصطلاحات عبارات پول نامیده می شود زیرا بازدیدکنندگانی که از این عبارات استفاده می‌کنند تمایل به تبدیل و قرار دادن پول در این دوره دارند، به این معنی که واجد شرایط خرید هستند.

اینها مهمترین عبارات کلیدی برای انجام فروش فوری به طور منظم هستند.

آیا هنوز فکر می کنید جستجوی کلمات کلیدی آسان است؟ این آسان نیست، اما رسیدن به آن قطعا باعث پیشرفت و خوشحالی شما میشود.

اگر شرکت شما شرایط مالی کافی را ندارد، شخص دیگری این کار را می کند. بنابراین شاید شما هم باشید که می‌خواهید عبارات پول را دسته بندی کنید، درست است؟

نه همیشه.

روش دیگری برای افزایش فروش آنلاین وجود دارد.

مانع ورود برای یک عبارت پولی رقابتی در بعضی موارد بسیار زیاد است. شرکت هایی که در نتایج جستجو از نظر بک لینک، محتوا، دسترسی به شبکه های اجتماعی و ….،  جا افتاده‌اند، کپی برداری راه حل مشکل نیست.

روش دیگر برای ایجاد پایگاه بازدیدکنندگان عبارات غیرمالی است.

نحوه کار آن در اینجا است:

از دامنه استفاده کنید.

بیشتر عبارات مالی به معتبرترین وب سایت ها تعلق می‌گیرد.

بله، در اعتبار سایت میزان و نوع بک لینک نقش مهمی دارد.

با این حال، محتوا یک عامل بسیار مهم است. اما نه هر محتوایی.

شما به مطالب جامع نیاز دارید.

وب سایت جامع قابل اعتماد است. موتورهای جستجو ترجیح می‌دهند سایت های معتبر را رتبه بندی کنند.

دستورالعمل ارزیابی کنندگان کیفیت جستجوی Google در بخش 3.1 توضیح می‌دهد:

“رتبه بندی کیفیت صفحه: مهمترین عوامل تجربه، اعتبار و قابلیت اطمینان است.”

گزیده ای از دستورالعمل های Google را بررسی می‌کنیم.

بعداً در بخش 3.2، دستورالعمل ها بیان می‌کنند:

“میزان تجربه، اقتدار و قابل اعتماد بودن یک صفحه وب سایت بسیار مهم است.”

گزیده ای از دستورالعمل های Google:

یک استراتژی رتبه بندی جایگزین برای کلمات کلیدی مالی.

اگرچه ممکن است بازدیدکنندگان یک سایت تأیید شده از طریق جستجوهای غیرمالی سایت رتبه بندی نشوند، اما استراتژی این مرجع تأثیر دارد:

این یکی از اسرار تنظیم در یکی از عبارات پول است.

به جای صرف تمرکز بر روی عبارات پول، برای ایجاد اقتدار و کلمات کلیدی با فرم طولانی تمرکز کنید.

روش قدیمی تنظیم عبارات پول بدون حمله مستقیم به این عبارات بود. با گذشت سالها، به طور بسیار سریع آشکار شده است که سایت های جامع تمایل به بهترین عبارات را دارند

طی 10 سال گذشته نشان داده است تمرکز منحصراً در مورد چگونگی ارتباط کلمات کلیدی با بازده کاهش یافته است.

تمرکز بر عمق، تجربه و اقتدار محتوا راهی برای رتبه‌بندی سایت شما در عبارات پول است.

جهت موفقیت استراتژی‌های کلمه کلیدی برای آگاهی بخشی و برداشت‌های تبلیغاتی از ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی استفاده کنید.

به طور کلی، اگر می‌خواهید بازدیدکننده بیشتری جذب کنید و عبارات دو کلمه ای داشته باشید، باید بتوانید برای سه، چهار یا پنج کلمه نیز مجاز باشید.

آیا باید نگران Indexing معنایی نهفته یا کلمات کلیدی LSI باشید؟

در یک کلام، نه.

Indexing معنایی پنهان (LSI) یک فناوری بسیار قدیمی است که تقریباً از 20 سال پیش توسعه یافته است. هدف آن افزایش توانایی موتور جستجو در تعیین زمینه صحیح یک کلمه است.

غالباً کلمات بیش از یک معنی دارند (این را Polysemy می نامند). بنابراین، یک کلمه یا عبارت در صفحه تضمین نمی‌کند که صفحه به یک عبارت جستجو مرتبط باشد.

از LSI برای غلبه بر چند منظوره استفاده شد تا به موتور جستجوی متن کمک کند که زمینه یک صفحه وب را تعیین کند و بنابراین با جستجو مطابقت بیشتری داشته باشد.

تاریخچه نمایه سازی معنایی نهفته را بخوانید:

تاریخچه LSI

در سال 2003، گوگل هنگام خرید شرکتی به نامApplied Semantics ، یک فناوری مهم تحلیل متنی را به نام Circa بوجود آورد.

به طور خلاصه، Circa بر اساس درک زبان با استفاده از دسته های Open Directory Project برای ایجاد موضوعاتی که می توان صفحه وب را در آن طبقه بندی کرد، ساخته شد. بنابراین، می‌توان یک صفحه وب را متعلق به یک موضوع خاص دانست.

Applied Semantics با ایجاد فناوری پشتیبانی ازGoogle AdSense ، Google را قادر می‌سازد تا محتوای وب سایت را با انواع کلمات کلیدی مرتبط با جستجو مطابقت دهد. این نوع تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی زمینه‌ای است که به عنوان مبنای برنامه AdSense مورد استفاده قرار گرفت، که از آن زمان به بعد تکنیک‌های دیگری مانند هدف‌گذاری مبتنی بر علاقه و زبان برای بهبود و گسترش برنامه AdSense اضافه کرده است.

در واقع، طبق گفته گوگل، هدف گذاری محتوای آنها از کل ساختار لینک وب برای تعریف موضوع صفحه وب استفاده می کند، که بسیار پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر از LSI ساده است.

با توجه به نقش LSI در برنامهAdSense ، احتمالاً LSI در رتبه بندی جستجو نیز نقش مهمی دارد.

منطقی است که LSI نقشی ناچیز در رتبه بندی تحقیقات ایفا می کند زیرا دانش بازیابی اطلاعات از سال 2003 تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است.

آیا باید از کلمات کلیدی مترادف استفاده کنید؟

در ابتدا مترادف ها (و LSI) به عنوان روشی ضد هرزنامه استفاده می‌شدند.

اگرچه گوگل در آن زمان هرگز موتور جستجوی مبتنی بر کلمات کلیدی خاصی نبود، اما در برابر اسپم نیز کاملاً ایمن نبود(که بیشتر در محافل علمی به آن اصطلاح Spamming می گویند). این نوع هرزنامه روی اصطلاحات جستجوی شما متمرکز است، به همین دلیل از آن به عنوان هرزنامه جستجو نام‌برده می‌شود.

با ظهور به‌روزرسانی Hummingbird و افزایش توانایی پردازش زبان طبیعی(تلاشی برای درک زبانی که فراتر از ارتباط کلمات کلیدی باشد)، صنعت بازاریابی جستجو، استفاده از مترادف برای رتبه بندی بهتر را پیشنهاد داده است.

این تفکر وجود دارد که برای اینکه آن جمله به موضوعی مرتبط باشد، باید آن را به شکل مترادف به صفحه وب خود اضافه کنید.

استفاده از مترادف که یک روش ساده برای ارتباط نزدیک است. این یک عبارت فیشینگ اسپم قدیمی است که کاملاً بر اساس طبقه‌بندی ارتباط کلمات کلیدی استوار است، استراتژی که دیگر کار نمی‌کند.

کلمات کلیدی در مورد قصد و هدف کاربر هستند.

جستجوی کلمات کلیدی، اهداف کلمات و عبارات می توانند چندین هدف برای کاربر داشته باشند.

 

از SERP ها برای جلب رضایت کاربر، در جستجوی اکثر افراد استفاده می‌شود. بنابراین، اگر قصد کاربری که شما برای خشنود کردن انتخاب می کنید غیر عادی باشد، شما هرگز با محتوای خود در بالای نتایج جستجوی Google رتبه نخواهید گرفت.

 

سایر تحقیقات بازار، ممیزی ها و سئو (SEO Audits) و حق ثبت اختراعات مربوط به استفاده از جستجوها و مکان های قبلی و سایر عوامل برای سفارشی کردن ترتیب سایت‌هایی که در نتایج نشان داده می‌شوند استفاده می‌شوند. با این حال، این یک قاعده در طیف گسترده ای از درخواست های جستجو نیست.

در دستورالعمل های کیفیت جستجو آمده است که هر صفحه با توجه به چگونگی دستیابی به اهداف بازدیدکنندگان خود ارزیابی می شود. در دستورالعمل‌های کیفیت آمده است که بهترین صفحات “به طور کامل با هدف کاربر مطابقت دارند”.

یک دسته بندی به نام Fully Meets وجود دارد. این در مواردی اعمال می شود که قصد کاربر بدون ابهام باشد. این امر به ویژه در مورد عبارات تجارت الکترونیکی که قصد خرید آنها مشخص است، صادق است. Fully Meets استاندارد طلایی برای رضایت از سوالات کاربر است و به صفحه اول در رتبه بندی برای یک سوال بدون ابهام تبدیل می شود.

به نظر من، هدف شما باید جلب رضایت کاربر باشد حتی در سوالات مبهم، زیرا شما می توانید تمام اهداف احتمالی کاربر را تعریف کنید و سپس انتخاب کنید که کدام کاربر قصد تحقق آنها را داشته باشد.

چگونه Google سایتی را تعریف می کند که نیازهای کاربر را “کاملاً برآورده می‌کند”:

به عبارت دیگر، امتیاز Flies Meets باید برای نتایجی محفوظ باشد که “پاسخ یا پاسخ کامل و یکپارچه” باشند تا هیچ نتیجه دیگری برای جلب رضایت تقریباً همه کاربران لازم نباشد.

رتبه بندی سایت های برتر در ده مورد برتر قرار دارد زیرا صفحات وب آنها هدف کاربر این عبارت کلیدی را برآورده می‌کند.

محبوبیت برچسب

درک قصد کاربر برای یک عبارت مهم است زیرا استراتژی ایجاد محتوای شما را هدایت می‌کند.

در مورد قصد مبهم کاربر، که یک کلمه کلیدی چند معنی داشته باشد، تهیه لیستی از اهداف مختلف کاربر مهم است.

اگر در Google جستجو کنید، ممکن است اهداف مختلف کاربر را تشخیص دهید. محبوب ترین تنوع به احتمال زیاد بیشترین سفارش را دارد.

در اینجا یک دیدگاه مهم وجود دارد:

برای بسیاری از درخواست‎های جستجو، سایت‌های دارای بهترین رتبه بندی در بالا قرار ندارند زیرا لینک‌های بیشتری به صفحات خود دارند. همچنین رتبه اول را ندارد زیرا شامل تمام کلمات کلیدی مرتبط است.

بهترین سایت ها در ده برتر قرار می‌گیرند زیرا صفحات وب آنها بیشترین هدف کاربر از آن عبارت کلیدی مرتبط را برآورده می‌کند.

اگر سه هدف برای یک کاربر در یک جستجو وجود داشته باشد، بزرگترین هدف کاربر این خواهد بود که در بالای صفحه نمایش داده می شود- نه سایتی که بیشترین انکر تکست متن را از کلمات کلیدی دارد.

این معنای کاملاً جدیدی، به عبارت محبوبیت کلمه کلیدی می دهد!

اگر قصد کاربر بین بیشتر کاربرانی که برای اهداف دانشگاهی جستجو می کنند و کاربرانی که قصد خرید دارند تقسیم شود، Google صفحات وب را که اطلاعاتی مهم‌تر از سایت های تجاری دارند، رتبه‌بندی می‌کند. هر تعداد لینک به صفحه خود جمع کنید، اگر هدف کاربر از صفحه شما نامطبوع باشد، هرگز نمی‌توانید در پنج موتور جستجوگر برتر رتبه خوبی بگیرید.

رتبه بندی عبارت کلمه کلیدی، دیگر مربوط به رتبه بندی صفحات وب با بیشترین لینک و کاملترین مطالب نیست. بلکه این درمورد تنظیم صفحات وب است که بزرگترین اهداف کاربر را برآورده می‌کند.

این همچنین به آنچه در ابتدای این راهنما بیان شد، مربوط می‌شود که کلمات کلیدی هنوز هم برای سئو مهم هستند، اما به روشی کاملاً متفاوت از گذشته.

ابزار‌های تحقیق کلمه‌کلیدی

بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی روند کار سئو سایت را ساده می‌کنند. آن‌ها یافتن کلمات کلیدی هدف را بسیار آسان‌تر می‌کنند و داده‌هایی را که برای رتبه‌بندی برتر به آن‌ها نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهند. اما اگر از این ابزارهای کارآمد به‌درستی استفاده نکنید می‌توانند جستجوی را پیچیده و سرعت شما را کند کنند.

به همین دلیل مهم است که ابزار مناسب برای پیداکردن کلمه کلیدی را انتخاب کنید. پس از تست و بررسی ما چند مورد از بهترین ابزارهای عالی و همه‌جانبه انتخاب کلمه کلیدی را توضیح می‌دهیم. می‌توانید بهترین کلمات کلیدی را با کمک ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی پیدا کنید.

ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی

Google Trends

یکی ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی Google Trendsاست.Google Trends  ابزاری مناسب برای شناسایی هدف محقق و تغییر در نحوه استفاده از کلمات کلیدی رایگان است.

با کمک Goggle Trends کلمات کلیدی جدید و جستجوهای ترند را پیدا می‌کنید. 

Google Trends به شما کمک می کند چگونگی روند صعودی، رو به پایین یا چرخه عبارات جستجو و شناسایی الگوهای منطقه را درک کنید.

درباره کلمات کلیدی Google Trands

درک بهتر الگوهای مرحله‌ای و منطقه‌ای به شما کمک می کند تا بدانید چه نوع خاصی از محتوا مطرح می شود و همچنین درک می‌کنید که چگونه ایجاد لینک در برخی مناطق خاص بر عبارات خاصی متمرکز است، زیرا این عبارات در آن مناطق بیشتر دیده می شوند. این یک دیدگاه مهم است!

در مثال بالا، کاملاً مشهود است که اصطلاح “uber” در مقایسه با حتی عبارت عمومی “تاکسی” بسیار محبوب است. خط روند همچنین نشان می‌دهد که اصطلاح تاکسی رو به پایین است، اخیراً حجم جستجو به پایین ترین سطح در سال 2004 رسیده است.

مقایسه کلمات کلیدی با نام های تجاری بسیار مفید است.

به عنوان مثال، روند معرفی کلمات کلیدی در روند “دوربین های دیجیتال” با معرفی iPhone کاهش می‌یابد. از این داده‌ها می‌توان برای تأیید نظر در مورد ارتباط بین عادت های مصرف کننده استفاده کرد.

مثال دیگر مقایسه روند بین اصطلاحات “ایستگاه رادیویی” و نام تجاری “Spotify” است. اصطلاح “ایستگاه رادیویی” پایین می‌آید در حالی که نام تجاری “Spotify” افزایش می‌یابد.

هیچ ارتباطی بین این دو روند وجود ندارد، اما تغییر در نحوه مصرف موسیقی توسط مردم را نشان می‌دهد.

هنگامی که شاهد کاهش حجم بازدیدکنندگان هستید حتی اگر رتبه بندی شما تغییری نکرده باشد، گاهی اوقات می تواند به معنی تغییر رفتار مصرف کننده در ارتباط با معرفی محصول یا خدمات جدید باشد.

در اینجا یک نگاه مهم در مورد نحوه استفاده از Google Trends آورده شده است:

عبارات کلمه کلیدی را با کلمات کلیدی مقایسه کنید که تعداد جستجوی واقعی شما با آن آشنایی دارند- حتی اگر جمله با کلمه کلیدی شناخته شده ارتباط نزدیک نداشته باشد. بنابراین، تجزیه و تحلیل روند جستجو برای یک عبارت کلمه کلیدی ناآشنا را آسان تر می کند زیرا شما پایه ای برای مقایسه دارید.

کلمات کلیدی SEO: ترکیب مهم سریع

چگونه یک صفحه وب می‌تواند از کلمات کلیدی به گونه ای استفاده کند که منجر به رتبه‌بندی بهتر شود؟

پاسخ را اکنون می فهمید:

1. مخلوط آماده شماره : استراتژی های کلمات کلیدی در مورد مترادف نیستند

استراتژی مناسب کلمات کلیدی مبتنی بر ایجاد یک نقشه محلی برای جایگاه شما است تا به شما کمک کند سایت خود را به یک سایت معتبر، متخصص و قابل اعتماد تبدیل کنید.

Ready Mix .2: هدف و تحقیق کلمه‌کلیدی کاربر را تعیین کنید، سپس این هدف را برآورده کنید

الگوریتم ها برای پاسخگویی به سوالات کاربر تنظیم می‌شوند. سوالات جستجو دیگر با کلمات کلیدی موجود در صفحه وب مطابقت ندارند.

این بدان معنا نیست که شما باید صفحات خود را به صورت پرسش و پاسخ قالب بندی کنید. این به معنای درک نیت کاربر/تحقیق درج شده در کلمات کلیدی و ایجاد محتوای شما به گونه‌ای است که هدف کاربر/جستجوی جاسازی شده در عبارت، به کلمه کلیدی مرتبط باشد.

3. روش اجمالی : تجربه کاربر را در استراتژی کلمات کلیدی خود بگنجانید

صفحات وب رتبه بندی می‌شوند زیرا وب سایت‌ها به آن صفحات مرتبط می‌شوند. وب سایت‌ها به این صفحات لینک دارند زیرا این صفحات مشکلی را برطرف کرده‌اند.

افراد به دلیل تجربیات مثبت کاربر به یک سایت لینک می‌دهند. لیست کلمات کلیدی خود را در چارچوب User Intent / Research Intent نشان دهید و سپس به چگونگی استفاده از محتوای حاصل برای ایجاد تجربه کاربری مثبت بیندیشید.

برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقابت از کدام ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی SEO استفاده کنیم؟

SEmrush logo.img

 1. SEMrush

تحقیقات کلمات کلیدی یکی از عملیات‌های مهم SEO مدرن است. چه شما صاحب یک وبلاگ قدیمی هستید و چه می خواهید یک وبلاگ جدید ایجاد کنید و یک استراتژی محتوا برای قرار دادن آن در این وبلاگ ایجاد کنید. کلمات کلیدی با‌کیفیت یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد ترافیک سازگار و با‌کیفیت به سایت شما است. ما لیستی از بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی را برای کمک به شما در غلبه بر محتوای خود و جذب بازدیدکنندگان، تهیه کرده‌ایم.

ابزار‌های جستجوی کلمه‌کلیدی – semrush

SEMrush از ابتدای تاسیس خود با تمام ابزارهای SEO که فکر می‌کنید بسته‌بندی شده است. SEMrush به جای ایجاد یک لیست کلمات کلیدی، 5-10 کلمه کلیدی بسیار خاص را پیشنهاد می‌دهد که رقبای شما از قبل استفاده می‌کنند.

SEMrush کمی متفاوت‌تر از سایر ابزارها برای یافتن کلمه کلیدی است. به‌جای واردکردن یک کلمه کلیدی و دریافت یک لیست طولانی از ایده‌ها درباره کلیدواژه، SEMrush کلمات کلیدی را به شما نشان می‌دهد که رقیب‌های شما قبلاً از آن ها استفاده کردند.

نحوه کار آن را توضیح می‌دهیم:

تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی ویژگی است که SEMrush را متمایز از سایر ابزارها کرده است. با استفاده از ویژگی Keyword Gap می‌توانید به سایت رقیب‌هایتان وارد شوید و کلمات کلیدی را که برای آن‌ها رتبه‌بندی کرده را بررسی کنید.

ویژگی های SEMrush:

هزینه:

SEMrush میزبان یک دوره آزمایشی رایگان خدمات 7 روزه است. برای دسترسی به نسخه آزمایشی، باید جزئیات کارت اعتباری را وارد کنید، اما اگر تصمیم بگیرید اشتراکتان را در یک دوره آزمایشی 7 روزه لغو کنید، هزینه ای دریافت نمی‌شود.

SEMrush چهار برنامه مختلف قیمت گذاری دارد. بهترین معاملات با صورتحساب های سالانه ارائه می‌شود.

 1. طرفداری -طرحی برای سایت‌های بودجه‌ای و فریلنسرها، از 83 دلار در ماه شروع می‌شود و سالانه منتشر می‌شود.
 2. گورو –سایت‌های جستجوگر و مشاغل کوچک و متوسط ​​ویژگی‌های موجود در این طرح را برای مدیریت روزمره سایت‌های خود ایده آل می‌دانند. طرح GUru از 166 دلار در ماه شروع می‌شود.
 3. تجارت -ایده آل برای فروشگاه‌ها و سایت‌های تجارت الکترونیک، با قیمت 333 دلار در ماه.
 4. بنگاه اقتصادی -اگر شما یک استراتژی محتوای جامع دارید که فراتر از توانایی راه‌حل‌های ذکر شده در بالا است، SEMrush می‌تواند یک برنامه سفارشی را برای نیازهای شما متناسب کند.

 

      2. Ahrefs کلمه کلیدی Explorer

ابزار جستجو کلمات کلیدی. جستجوگر  Ahrefs

ahrefs logo.img

Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی است که امروزه برای تولیدکنندگان محتوا موجود است. این پلتفرم گزارش کلیدی کاربر را ارائه می‌دهد و برای انتشار معیارهای کلیک منحصر به فرد، به داده های کلیک متکی است.

ویژگی های Aherfs:

هزینه :

Ahrefs چهار برنامه قیمت‌گذاری دارد. قیمت مترجمان مستقل، بازاریاب آنلاین، شرکت‌های متوسط ​​و مارک های بزرگ در صورت انتخاب برنامه پرداخت سالانه، فقط با 82 دلار در ماه شروع می‌شود.

آنها یک پیشنهاد آزمایشی (7 دلار برای 7 روز) در برنامه های اشتراک Lite و Standard خود دارند.

 1. Google Keyword Planner

Google Keyword Planner logo.img

Google Keyword Planner جزو بهترین و ساده ترین ابزار‌های جستجو کلمه‌کلیدی است که برخی از ویژگی های اساسی را ارائه می‌دهد. علیرغم کمبود عملکرد، یکی از دقیق ترین منابع داده کلمات کلیدی است. داده‌ها مستقیماً از Google ارائه می‌شوند و نتایج به خوبی با درآمدزایی AdSense ادغام می‌شوند.

مزایای Google Keyword Planner:

هزینه: Google Keyword Planner به صورت رایگان در دسترس است.

 1. KWFinderKWfinder logo.img

KWFinder ابزاری است که توسط Mangools طراحی شده است – توسعه دهنده‌ای که با ارائه بهترین ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی در بین گروه‌ها شناخته می‌شود.

پلت فرم KWFinder یافتن کلمات کلیدی با دشواری SEO کم، همراه با مجموعه ای از ویژگی های مفید دیگر را آسان می‌کند.

ویژگی های KWFinder:

هزینه:

KWFinder بخشی از بسته Mangools است که شامل 4 ابزار جستجوگر دیگر است. فقط تعداد کمی جستجو رایگان را امکان پذیر می‌کند. یک برنامه سالانه انتخاب کنید تا 40٪ در هر سه اشتراک آنها صرفه‌جویی کند.

آیا برای تحقیق کلمات‌کلیدی، ابزار SEO بیشتری می خواهید؟

 1. Long Tail Pro :پنهان نیست که کلمات کلیدی طولانی استاندارد جدیدی برای SEO هستند. Long Tail Pro کلمات کلیدی طولانی را برای سایت‌های مخصوص ایجاد می‌کند و حتی با تولیدکنندگان محتوا برای سایت‌های مخصوص طرفداران زیادی پیدا کرده است.
 2. Majestic: یک ابزار SEO در همه موارد برای ردیابی سلامت سایت شما است. این یک ابزار ایده آل برای وبلاگ‌های جدید و مشاغل کوچک است که منابعی برای سرمایه‌گذاری در بسیاری از پشتیبانی پیچیده SEO ندارند.
 3. ابزار کلمات کلیدی: اگر به استخراج داده‌های کلمات کلیدی علاقه دارید، ابزار کلمه کلیدی را امتحان کنید. این پلتفرم یکی از بهترین ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی در بازار محسوب می شود و تجزیه و تحلیل را برای چندین موتور جستجو از جملهGoogle ، YouTube، Bing، Amazon و App Store ارائه می‌دهد.
 4. Serpstat: اگر به دنبال یک مجموعه کامل SEO هستید، Serpstat یک انتخاب عالی است که تجزیه و تحلیل وب سایت، تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیلSERP و تجزیه و تحلیل بک لینک است. این یک راه حل جامع است که هدف آن ساده سازی کل رده سئو است.
 5. Moz Keyword Explorer :Moz Keyword Explorer  توصیه‌های آسان برای استفاده بدون کلمات کلیدی را ارائه می‌دهد. ابزار SEO Moz دارای تمام ویژگی‌هایی است که شما از بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی انتظار دارید، به علاوه دو نقطه داده بسیار منحصر به فرد:
 1. SpyFu:SpyFu اولین انتخاب برای تجزیه و تحلیل استراتژی های SEO رقبا است. این ابزار کلمات کلیدی با ارزش و تقریباً دست نخورده را نشان می‌دهد و اگر در یک مکان کاملاً اشباع کار کنید تفاوت زیادی ایجاد می‌کند.

بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای شما چیست؟

اینها بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی هستند که در حال حاضر می توانید در بازار جستجوگرها پیدا کنید.

برای یافتن آنچه که برای کسب و کار شما بهترین نتیجه را دارد، با تجزیه و تحلیل بودجه خود شروع کنید و سپس به تمرکز اصلی استراتژی SEO برند خود فکر کنید.

اگر بودجه اصلی ترین نگرانی شماست، جستجوی خود را در Google Keyword Planner یا Serpstat محدود کنید. اگر به جعبه ابزار قدرتمندتری نیاز دارید، بهKWFinder ،SEMrush یا Moz Keyword Explorer مراجعه کنید.

در پایان، بسیاری از ابزارهای جستجوی کلمه‌کلیدی ارزشمند برای کمک به شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب وجود دارد. نتایج بر اساس داده‌های درست را در اولویت قرار دهید. در این مقاله بهترین ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی بررسی شدند که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش رتبه سایت کمک بگیرید.

 

یک پاسخ

 1. با سلام. درباره ویژگی های Aherfs بیشتر توضیح بدید.ممنون از سایت خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.