چگونه با 6 ابزار رایگان کلمات کلیدی را جستجو کنیم

درحالی‌که گوگل همواره الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کند؛ یک مورد برای بازاریابان که به دنبال بهینه‌سازی سایت‌های خود هستند ثابت مانده است: یافتن کلمه کلیدی. امروز به آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی خواهیم پرداخت. نیاز به یافتن کلمات کلیدی امری همیشگی است. اما چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ با سئوکده همراه باشید.

مقدمه

دانستن چگونگی جستجوی کلمات کلیدی بخشی اساسی در هر استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) است. با اصطلاحات مناسب، می‌توانید با یافتن بهترین کلمات کلیدی، قابلیت جستجوی خود را افزایش داده و بازدید بیشتری را از مخاطبان موردنظر خود دریافت کنید.

علیرغم اینکه یکی از مولفه‌های مهم سئو و بازاریابی محتوا تحقیق در مورد کلمات کلیدی است اما این می‌تواند زمانبر و اغلب گران باشد. خوشبختانه، چندین ابزار تحقیقاتی کلمات کلیدی رایگان وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کار شما را آسان کند، بدون اینکه بودجه خود را از دست بدهید.

چگونه جستجوی کلمه کلیدی برای ایجاد استراتژی سئو انجام دهیم؟

ما می‌خواهیم یک فرایند جستجوی کلمات کلیدی ارائه دهیم. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود یک استراتژی کلمه کلیدی قوی ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند واژه‌هایی که مهم هستند را پیدا کنید.

گام 1: لیستی از موضوعات مهم و مرتبط را بر اساس اطلاعاتی که درباره تجارت خود دارید تهیه کنید

برای آغاز این فرایند به عنوان‌هایی که می‌خواهید در سطح عمومی آن‌ها را رتبه‌بندی کنید فکر کنید. شما حدود 5-10 مجموعه موضوعی که فکر می‌کنید برای تجارت اهمیت دارد را ارائه می‌دهید و سپس از آن مجموعه برای به‌دست‌آوردن کلمات کلیدی خاص کمک می‌گیرید.

اگر یک وبلاگ‌نویس معمولی هستید، احتمالاً این‌ها موضوعاتی هستند که بیشتر درباره آن‌ها مقاله می‌نویسید، یا شاید آن‌ها موضوعاتی باشند که در مکالمات فروش مطرح می‌شوند. خودتان را جای مخاطبانتان قرار دهید، مخاطبان هدف برای چه موضوعی می‌خواهد کسب‌وکارشان شناخته شود؟

این داده‌ها این امکان را می‌دهند که میزان اهمیت موضوعات را برای مخاطبان خود بسنجید و دریابید که برای موفقیت در آن کلمه کلیدی به چند موضوع دیگر نیاز دارید.

گام 2: مجموعه موضوعات را با کلمات کلیدی کامل کنید

اکنون که چند مجموعه موضوعی دارید و می‌خواهید روی آن‌ها تمرکز کنید، وقت آن است که برخی کلمات کلیدی مربوط را شناسایی کنید. این موارد کلمات کلیدی هستند که از نظر شما مهم است که در SERPs رتبه بگیرند جون مخاطب هدف شما احتمالاً در حال جستجو برای این اصطلاحات هستند.

برای مثال، من از مجموعه موضوعی “اتوماسیون بازاریابی” برای یک شرکت نرم‌افزاری استفاده کردم – برخی از کلمات کلیدی را که فکر می‌کنم مردم درباره آن جستجو می‌کنند را مطرح می‌کنم.

فقط کافی است عباراتی که فکر می‌کنید مشتریان بالقوه ممکن است برای جستجو از آن‌ها استفاده کنند را تهیه کنید. بعداً لیست‌ها را محدود می‌کنیم.

منابع ترافیک سایت خود را بررسی کنید تا کلمات کلیدی را که افراد برای ورود به سایت شما از آن‌ها استفاده می‌کنند را پیدا کنید.

این کار را برای هر تعداد موضوعی که دارید تکرار کنید و بدانید که اگر در ارائه واژه‌های جستجوی مرتبط مشکل دارید می‌توانید به سراغ همکاران خود بروید، کسانی که در فروش یا خدمات هستند و از آن‌ها بپرسید چه اصطلاحاتی موردنظر آنها هستند و مشتریان از آن‌ها استفاده می‌کنند. این موارد اغلب نقاط شروع مناسبی برای تحقیق درمورد کلمات کلیدی هستند.

گام 3: دریابید که چگونه هدف بر جستجو کلمات کلیدی تأثیر می‌گذارد

قصد کاربر یکی از مهم‌ترین عوامل در توانایی شما برای رتبه‌بندی خوب در موتورهای جستجو مانند گوگل است. امروزه مهم است که صفحه شما مشکلی را که کاربر قصد حل آن را دارد برطرف کند.

به‌سادگی می‌توان کلمات کلیدی را بر اساس ارزش آن انتخاب کرد و کلمات کلیدی می‌توانند معانی مختلفی در سطح‌های گوناگون داشته باشند. ازآنجاکه هدف در رتبه‌بندی بسیار مهم است، باید در تفسیر کلمات کلیدی موردنظر خود مراقب باشید.

برای مثال فرض کنید در حال تحقیق برای کلمه کلیدی “چگونه یک وبلاگ راه‌اندازی کنیم” هستید. “وبلاگ” می‌تواند به معنی یک پست وبلاگ یا خود وبلاگ باشد. به همین دلیل اینکه هدف جستجوگر بر مقاله شما تأثیر می‌گذارد. اگر استراتژی محتوای شما تنها افراد مورد نظر را در نظر می‌گیرد، باید قبل از نوشتن درباره کلمه کلیدی از هدف آن مطمئن شوید.

برای تأیید اینکه هدف کاربر از کلمه کلیدی چیست، ایده خوبی است که خودتان این کلمه کلیدی را در موتور جستجو وارد کنید و ببینید چه نوع نتایجی به دست میاید. مطمئن شوید که نوع محتوای گوگل ارتباط دقیقی با محتوای شما داشته باشد.

گام 4: درباره واژه‌های جستجوی مرتبط تحقیق کنید

این یک گام خلاقانه در تحقیق کلمه کلیدی است.

اگر در پیداکردن کلمات کلیدی بیشتر که افراد ممکن است در مورد یک موضوع جستجو کنند، مشکل دارید، به کلمات جستجوی مرتبط هنگامی که کلمه کلیدی را وارد گوگل می‌کنید ظاهر می‌شوند نگاهی بیندازید. هنگامی که عبارت خود را تایپ کرده به انتهای نتایج گوگل بروید و به پیشنهادهای گوگل توجه کنید. این موارد می‌توانند ایده‌هایی را برای کلمات کلیدی دیگر ایجاد کنند که ممکن است بخواهید از آن‌ها استفاده کنید.

گام 5: از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید

ابزارهای جستجو کلمات کلیدی و سئو می‌توانند به شما کمک کنند تا ایده‌هایی بیشتری درباره کلمات کلیدی پیدا کنید. استفاده از ابزارهای جستجو جایگزین‌های بسیاری را در اختیارتان قرار می‌دهد. ما در ادامه به بررسی بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی می‌پردازیم.

 6 ابزار رایگان جستجوی کلمات کلیدی

ما شش ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگان را گردآوری کرده­ ایم که می‌توانید برای یافتن کلمات کلیدی SEO برای وب سایت خود استفاده کنید. به عنوان یک پاداش، ما همچنین روشی مقرون به صرفه برای گسترش تحقیقات کلمات کلیدی خود با استفاده از الکسا به شما نشان خواهیم داد.

چگونه با 6 ابزار رایگان کلمات کلیدی را جستجو کنیم؟

 1. جستجوهای مرتبط با Google

وقتی به دنبال یک راه حل رایگان جستجوی کلمات کلیدی هستید، جستجوهای مرتبط با Google مکان بسیار خوبی برای شروع هستند. برای آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی یک کلمه کلیدی یا عبارت را در موتور جستجو وارد کنید و به پایین صفحه بروید. در آنجا جستجوهایی را مشاهده خواهید کرد که Google تشخیص داده است و با اصطلاح هدف شما ارتباط نزدیک دارند.

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

این یک روش ساده و رایگان برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای درج در محتوای شما است، که می­‌تواند سیگنال­‌هایی را که برای موتورهای جستجو ارسال می‌کنید تقویت کند و سئو سایت شما را بهبود بخشد.

 1. سوالات مرتبط با Google

هنگام جستجو در Google­، ممکن است کادری را نیز مشاهده کنید که دارای سوالات برتر مربوط به اصطلاح هدف شما باشد. به منظور آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی، این سوالات مرتبط برای نشان دادن پاسخ، عبارات جستجوی دیگر و حتی سوالات مرتبط تر گسترش می‌یابند.

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

 

با افزایش زبان طبیعی و جستجوی معنایی، عبارات دم بلند در نتایج جستجو بیشتر ادغام شده‌­اند. سوالات راهی عالی برای یافتن کلمات کلیدی دم بلند است که می‌توانید آن­‌ها را در محتوای وب سایت خود هدف قرار دهید و از آنجا که کلمات کلیدی دم بلند ماهیت خاصی دارند، برای جلب توجه با بهترین مخاطبان شما ارزشمند هستند.

 

سوالات مرتبط با Google

 

 1. به مردم پاسخ دهید

روش دیگر برای یافتن کلمات کلیدی SEO طولانی دم، استفاده از جستجوی کلمات کلیدی رایگان برای پاسخ به عموم است. یک اصطلاح هدف را وارد کنید. ابزار کلمات کلیدی موارد گسترده‌ای از عبارات مرتبط را نشان می­‌دهد که شامل آن کلمه کلیدی است.

به نیازهای مردم پاسخ دهید

این یک روش عالی دیگر برای یافتن ده‌ها و صدها موضوع برای محتوای شما است. حتی می­‌توانید نتایج را بر اساس سوالات آن‌ها مرتب کنید (به عنوان مثال چگونه، کدام یک)، اگر شامل حروف اضافه (مثلاً برای، می­تواند، با) و موارد دیگر باشد.

 1. تولید کننده کلمات کلیدی نمودار LSI

هنگامی که شما با آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی آشنا می‌شوید، متوجه می‌شوید چگونه کلمات کلیدی را جستجو کنید و باید چگونگی یافتن کلمات کلیدی LSI را نیز بیاموزید. کلمات کلیدی LSI اصطلاحاتی هستند که از لحاظ معنایی با اصطلاح هدف شما مرتبط هستند. تولید کننده کلمات کلیدی LSIGraph ابزاری تحقیقاتی برای کلمات کلیدی رایگان است که به شما در یافتن آن‌ها کمک می‌­کند. اصطلاح مورد نظر خود را وارد کنید و این ابزار لیستی از عبارات معنایی مرتبط ایجاد می­‌کند.

برای یافتن اصطلاحات سئو معنایی از این کاوشگر کلیدی استفاده کنید. سئو معنایی فرآیند استفاده از یک کلمه کلیدی هدف و همچنین کلمات کلیدی مرتبط در یک صفحه از محتوا برای جلب نظر جستجوی معنایی و افزایش رتبه بندی جستجو است.

 1. پیشگویی Wordtracker

اگر می‌خواهید با یافتن بهترین کلمات کلیدی، بدانید که چگونه کلمات کلیدی را در یک صفحه وب جستجو کنید، از Wordtracker Scout استفاده کنید. Wordtracker Scout به شما نشان می‌دهد که کلمات کلیدی موجود در یک صفحه از مطالب را پیدا کنید. برنامه افزودنی Chrome را به مرورگر خود اضافه کنید و برای اسکن صفحه وب موردنظر خود کلیک کنید. این ابزار یک کلمه اصلی کلیدی را با مهمترین کلمات کلیدی صفحه ایجاد می‌کند.

پیشگویی Wordtracker

برای تجزیه و تحلیل سایت‌هایی که مخاطبان مورد نظر شما را جذب می‌کنند و اصطلاحات مشهوری که همچنین می‌توانند به سایت شما مراجعه کنند، از این ابزار کلمه کلیدی رایگان استفاده کنید.

 1. ابزار مرور سایت رایگان الکسا

برای انجام تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی در کل وب سایت، از ابزار نمای کلی سایت الکسا استفاده کنید. این وب سایت نشان می­‌دهد که:

ابزار مرور سایت رایگان الکسا

بخش کلمات کلیدی ابزار نمای کلی سایت به طور خارق العاده­‌ای همه کاره است.

می‌توانید سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا فرصت‌های کلمه کلیدی دست نخورده­‌ای را که باید هدف قرار دهید پیدا کنید. یا می­‌توانید یک سایت رقیب را جستجو کنید و تجزیه و تحلیل کلمه کلیدی را برای پیدا کردن آنچه بهترین گزینه برای سایت است انجام دهید. سرانجام، می‌توانید سایت­‌های بالقوه مهمان وبلاگ نویسی را تجزیه و تحلیل کنید تا موضوعاتی را که برای آن­‌ها جذاب و مرتبط با انتشار آن‌ها است، شناسایی کنید. با استفاده از ابزار نمای کلی سایت، خلا کلمات کلیدی را برای آن سایت مشخص کنید که می‌توانید با ارسال پست مهمان برایشان، آن‌ها را پرکنید.

پاداش: جستجوی خود را با استفاده از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی بیشتر کنید

ابزار تحقیق رایگان کلمات کلیدی می‌تواند نگاهی گسترده به کلمات کلیدی بالقوه سایت، کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی رقبا داشته باشد. اما اگر می‌خواهید یک طرح کلمه کلیدی استراتژیک ایجاد کنید، باید بدانید که چگونه کلمات کلیدی را به طور موثر جستجو کنید و چگونه داده‌­های کلمه کلیدی را که استراتژی شما را مشخص می­‌کند ارزیابی کنید.

ایجاد یک طرح کلمه کلیدی استراتژیک به معنای دانستن چگونگی جستجوی موثر کلمات کلیدی و چگونگی ارزیابی داده‌­های کلمه کلیدی برای تشخیص استراتژی شما است. برای به دست آوردن این اطلاعات سطح بالا، نسخه کامل الکسا را امتحان کنید. طرح پیشرفته آن شامل نسخه به روز رسانی شده از ابزار بررسی اجمالی سایت همچنین به عنوان ابزار تحقیق کلمه کلیدی قوی، مانند ماتریکس کلید واژه و سختی کلید واژه رقابتی است.

 1. ابزار نمای کلی سایت الکسا

در نسخه پولی ابزار نمای کلی سایت، می‌توانید به لیست کامل فرصت‌های کلمات کلیدی (نه تنها چهار مورد برتر موجود در نسخه رایگان) دسترسی پیدا کرده و گزارشات کاملی را درباره شکاف کلمات کلیدی، رتبه‌بندی آسان کلمات کلیدی و کلمات کلیدی خریدار کسب کنید. از نسخه پولی استفاده کنید تا به تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود بپردازید و فرصت‌های هر دو استراتژی SEO در سایت و خارج از سایت را پیدا کنید.

 1. ماتریس کلمه کلیدی رقابتی الکسا

با نسخه پولی الکسا، به سایر ابزارهای تحقیقاتی قدرتمند کلمات کلیدی مانند ماتریس کلمات کلیدی رقابتی نیز دسترسی پیدا می‌­کنید. این ابزار سایت شما را به همراه حداکثر 9تا از رقبایتان اسکن می‌کند تا گرافی را نشان دهد که برترین کلمات کلیدی ارگانیک و پولی را هدایت می‌کند و به سایت‌های مجموعه مراجعه می­‌کند.

از این گزارش می‌توانید رقبای برتر را در میان کلمات کلیدی مشترک ببینید. همچنین می‌توانید شکاف‌های کلمات کلیدی را شناسایی کنید. شکاف­‌های کلیدی فرصت‌هایی را برای برند شما ایجاد می­‌کند. شما می‌­توانید با ایجاد محتوا برای کلمات کلیدی مرتبط، در صنعت خود با دیگران رقابت کنید، اما سایت‌های دیگر برای آن بازدید می‌­کنند اما شما این کار را نمی­‌کنید.

شکاف­های کلیدی فرصت‌هایی را برای برند شما ایجاد می‌کند. با ایجاد محتوا برای کلمات کلیدی مرتبط، در صنعت خود با دیگران رقابت کنید و سایت‌های دیگر برای آن­‌ها ترافیک می­گیرند اما شما این کار را نمی‌­کنید. برای شناسایی خلأهای کلمات کلیدی، یک فیلتر به جستجوی خود اضافه کنید. این گزارش کلمات کلیدی را نشان می‌دهد که بازدیدکنندگان را به سمت رقبای شما سوق می‌­دهد اما به سایت شما منجر نمی‌­شوند، یافتن اصطلاحات جدید و ارزشمند برای هدف گیری آسان است.

با استفاده از ابزار نمای کلی سایت، می­توانید به سرعت گزارش شکاف کلمات کلیدی را در ماتریس کلمات کلیدی رقابتی ایجاد کنید. در بخش شکاف کلمات کلیدی، روی “مشاهده همه کلمات کلیدی” کلیک کنید. این ابزار به طور خودکار تعدادی از رقبای برتر شما و یک فیلتر شکاف کلمات کلیدی را اضافه می­کند تا گزارشی از بهترین کلمات کلیدی سایت شما ایجاد کند.

ابزار نمای کلی سایت الکسا

فیلترهای اضافی را حتی بیشتر از ماتریس رقابتی استفاده می­کنند. فیلتر را برای کلمات کلیدی خریدار اضافه کنید تا فقط کلمات کلیدی را نشان دهد که  جستجوی کاربربالایی دارند.

کلمات کلیدی جستجوی کاربر ، پایین قیف هستند که احتمال تغییر را دارند. همانطور که فرآیند تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود را اصلاح می­کنید، این اصطلاحات را جستجو کنید، زیرا مخاطبان نزدیک به انتهای کانال خرید را که برای خرید آماده هستند، جذب می‌کنند.

همچنین می­توانید مستقیماً از طریق ابزار نمای کلی سایت به این گزارش دسترسی پیدا کنید. در بخش کلمات کلیدی خریدار، روی “مشاهده همه­‌ی کلمات کلیدی” کلیک کنید.

این ابزار به طور خودکار رقبای شما را در فیلتر کردن تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی خریدار و خلا کلمات کلیدی فاکتور می­کند و شناسایی فرصت­های کلمه کلیدی با بازده بالا کار را آسان تر می­کند.

ابزار نمای کلی سایت الکسا

 1. ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسا

یکی دیگر از جستجوگرهای کلمات کلیدی در الکسا­، ابزار دشواری کلمات کلیدی است . این ابزار به شما امکان می­دهد کلمات کلیدی را به دو روش جستجو کنید.

 1. برای دیدن کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت موجود به یک وب سایت وارد شوید. این به شما کمک می­کند اصطلاحاتی مرتبط با محتوا و محصولات یا خدمات وب سایت خود پیدا کنید. این گزارش شامل نمره محبوبیت (که نشان دهنده میزان جستجوی این عبارت است) و یک امتیاز سختی(که نشان می­دهد رتبه بندی برای این اصطلاح دشوار است).

با کلیک روی “مشاهده همه کلمات کلیدی” در گزارش آسان برای رتبه بندی کلمات کلیدی، از طریق نمای کلی سایت به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. این گزارش به طور خودکار فیلترهایی را اضافه می­کند تا اصطلاحاتی را که در حال حاضر باعث افزایش بازدید سایت شما می­شوند و همچنین مواردی را که بیش از توانایی­های رتبه بندی شما هستند، مخفی کند.

الکسا برای تعیین اینکه چه کلمات کلیدی در توانایی‌های رتبه بندی شما وجود دارد، امتیاز قدرت رقابتی را به سایت شما اختصاص می­‌دهد. اگر امتیاز رقابت یک کلمه کلیدی فراتر از توان رقابتی سایت شما باشد، رتبه بندی برای آن دشوار است و بنابراین ممکن است بهترین کلمه کلیدی برای شما هدف نباشد. این گزارش به شما کمک می­‌کند کلمات کلیدی محبوب و کم رقابت را پیدا کنید که با سایت شما مرتبط باشند، برای مخاطبان مورد نظر شما جالب و در حد توانایی شما باشند.

 1. روش دیگر استفاده از ابزار دشواری کلمات کلیدی­، جستجوی عبارت هدف (به جای وب سایت هدف) است. وقتی عبارتی را وارد می‌کنید، جستجوی کلمات کلیدی لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را ارائه می‌دهد.

ابزار یافتن دشواری کلمات کلیدی الکسا

 

با لیست کلمات کلیدی، می­­توانید اصطلاحات مربوطه را برای هدف قرار دادن در سایت خود شناسایی کنید. برای بررسی بیشتر اطلاعات، فیلترها را اضافه کنید. فیلترها می­توانند دامنه رقابت، ارتباط و محبوبیت را تنظیم کنند و همچنین کلمات کلیدی را که از قبل بازدیدکننده­های سایت شما را رد می کنند فیلتر کند و به شما این امکان را می­دهد تا سریعترین کلمات کلیدی مورد نظر را در استراتژی محتوا و سئو خود پیدا کنید.

ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسا

نحوه جستجوی کلمات کلیدی: تنظیم دقیق استراتژی تحقیق خود

اکنون شما می­دانید که چگونه با استفاده از شش ابزار رایگان کلمات کلیدی را جستجو کنید و نحوه استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی الکسا را برای گسترش جستجوی خود بیشتر ببینید. با استفاده آزمایشی رایگان از برنامه پیشرفته الکسا، به این ابزارها دسترسی نامحدود دهید. سپس استراتژی تحقیق کلمات کلیدی خود را به خوبی تنظیم کنید تا مخاطبان ایده آل خود را جذب کنید، قابلیت جستجو را افزایش دهید و بازدید بیشتری داشته باشید.

ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسا

نتیجه‌گیری:

کلمات کلیدی پرجستجو یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت سئو سایت است. در این مقاله آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی را بررسی کردیم. راه‌های بسیاری برای یافتن بهترین کلمات کلیدی وجود دارد. یکی از موثرترین راه‌ها استفاده از ابزارهای جستجو کلمات کلیدی است. با کمک این ابزارها کلمات کلیدی مناسب سایت را برای استراتژی سئو خود پیدا کنید.

سایت منبع

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =