برای کمک به پست‌ها و صفحات وبلاگ برای یافتن قابلیت جستجو، باید از SEO  در صفحه برای جذب موتورهای جستجو و کمک به آنها در درک، شناخت و رتبه‌بندی مطالب خود از سئوی داخلی کمک بگیرید.

 SEO On-Page چیست؟

SEO  در صفحه فرایند بهینه‌سازی، صفحات منفرد برای دستیابی به رتبه‌بندی بهتر جستجو و ایجاد ترافیک مربوط به آن است. این روش کمک می‌کند تا با کلمهٔ کلیدی موردنظر در جستجوی گوگل ظاهر شوید.

اگرچه SEO در صفحه مربوط به بهینه‌سازی یک صفحه از محتوا است، اما توسط SEO چیزهای دیگری نیز پشتیبانی می‌شود. سئو داخلی ممکن است برای رتبه‌بندی فقط یک صفحه کافی نباشد. همچنین، اگر می‌خواهید صفحه‌ای از محتوا را برای رتبه‌بندی دریافت کنید، به یک استراتژی SEO خارج از صفحه نیاز دارید تا سایت کلی شما را برای موتورهای جستجو جذاب‌تر کند. سئوی خارج از صفحه یا همان seo off-page بحث دیگری است که در این مقاله به آن نمی‌پردازیم.

بقیه این پست شامل یک لیست بررسی 33 درصدی SEO در صفحه، به‌علاوه روش‌های مهم SEO و برنامه‌های خارج از صفحه شما برای پشتیبانی از تلاش‌های درون صفحه‌ای خود نیاز دارید.

چک‌لیست سئو 33 نکته‌ای

قبل از انتشار هرگونه پست یا صفحه جدید در سایت خود، از این فهرست کارهای SEO استفاده کنید.

قبل از ارسال هرگونه پست یا صفحه جدید در سایت خود، از این فهرست کارهای on-SEO استفاده کنید تا سئوی سایتتان بهینه شود.

 

 

1-برای یافتن بهترین کلمات کلیدی، تحقیق و جستجو کنید.

SEO  در صفحه، با پیداکردن بهترین کلمه کلیدی برای یک صفحه خاص از محتوا شروع می‌شود. بهترین کلمه کلیدی عبارت یا اصطلاحی است که

مربوط به موضوع اصلی مطالب باشد. کلمه کلیدی باید توصیف دقیق محتوای شما باشد.

مخاطب شما مرتباً جستجو می‌کند. حجم جستجو برای کلمه‌های کلیدی به‌اندازه کافی بزرگ است که مخاطب از جستجوی ایده‌آل به سایت شما برسد.

2-برای محتوای خود یک کلمه کلیدی انتخاب کنید.

پس از انتخاب کلمه کلیدی، آن را به صفحه‌ای از محتوای سایت خود اختصاص دهید. یک سرمقاله برای محتوای جدید ایجاد کنید و یک کلمه کلیدی به هر صفحه اختصاص دهید.

On-Page SEO Checklist

3-اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی اصلی به مطالب دیگر اختصاص داده نشده است.

یک کلمه کلیدی هرگز نباید به بیش از یک صفحه از محتوای سایت شما اختصاص یابد. اگر کلمه کلیدی یکسانی را به بیش از یک صفحه اختصاص دهید، در این صورت موتورهای جستجو نمی‌دانند کدام صفحه از اهمیت بیشتری برخوردار است و بنابراین، هیچ‌یک از صفحات را رتبه‌بندی نمی‌کنند. برای یافتن چنین مواردی در سایت خود می‌توانید از جستجوی محتوای تکراری استفاده کنید.

4-سه تا پنج کلمه کلیدی مرتبط برای محتوای خود انتخاب کنید.

کلمات کلیدی مرتبط، اصطلاحات و عباراتی هستند که با کلمه کلیدی اصلی شما مترادف یا هم‌معنا هستند. گاهی اوقات به کلمات کلیدی LSI یا کلمات کلیدی نمایه‌سازی معنایی نهفته اشاره می‌شود. برای یافتن سه تا پنج کلمه کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود، تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید.

5-برای کلمه کلیدی خود برنامه محتوایی ایجاد کنید.

هنگامی‌که کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کردید، یک طرح محتوا برای نحوه استفاده از آن ایجاد کنید. تصمیم بگیرید که آیا کلمه کلیدی باید یک پست وبلاگ به‌موقع، محتوای همیشه سبز، یا یک صفحه فرود باشد. تصمیم بگیرید که چه مدت محتوا دوام داشته باشد و چگونه می‌خواهید محتوا از بازاریابی شما پشتیبانی کند.

محتوا را با هدف جستجوی کلمات کلیدی مطابقت دهید. محتوایی ایجاد کنید که آنچه را که کاربر هنگام جستجو به دنبال آن است فراهم کند.

درمورد فروش محتوا تصمیم بگیرید. از الگوی برنامه‌ریزی مشتری استفاده کنید و محتوایی متناسب با علاقه‌مندی‌های سبد خرید ایجاد کنید.

سعی کنید و به دنبال آن باشید که محتوایی بهتر از محتوای فعلی خود بنویسید تا رتبه بهتری داشته باشد. محتواهایی را بخوانید که در حال حاضر کلمه کلیدی شما رتبه‌بندی شده‌اند. سعی کنید صفحه‌ای ایجاد کنید که دارای ارزش بیشتر، سازماندهی بهتر، حاوی داده‌های اصلی و … باشد.

6-عنوانی بنویسید که شامل کلمه کلیدی اصلی باشد.

عنوانی بنویسید که هم موتورهای جستجو و هم مخاطبان شما را جذب خود کند. با درج کلمه کلیدی اصلی در نزدیکی ابتدای عنوان، به موتورهای جستجو کمک کرده و عنوان تشریحی مختصر را در اختیار مخاطبان قرار دهید که دلیل ارزشمند بودن مطالب را برای خوانندگان توضیح دهد.

7-عنوان را روی برچسب H1 بسته‌بندی کنید.

یک عنوان به صفحه خود اضافه کنید و آن را در برچسب عنوان H1 قرار دهید. برچسب عنوان H1 قطعه‌ای از کد HTML است که به موتورهای جستجو می‌گوید عنوان صفحه و شرح محتوای مهم را کپی کنند.

8-محتوای بدنه را بیش از 300 کلمه بنویسید.

تعداد کلمات در محتوای شما بسته به هدف صفحه و عمق موضوع متفاوت خواهد بود. اما به‌عنوان بهترین روش، صفحاتی را که بیش از 300 کلمه متن دارند منتشر کنید. حداقل 800 کلمه را در صورت امکان بنویسید، زیرا پست‌های دقیق‌تر رتبه‌بندی بهتری خواهند داشت.

9-محتوای اصلی را بنویسید.

کپی‌کردن ممنوع. از مطالبی که قبلاً در سایت‌های دیگری یا سایت شما منتشر شده است، کپی نکنید. اگر محتوا از سایت‌های دیگر کپی شود، موتورهای جستجو می‌توانند سایت شما را جریمه کنند یا آن را رتبه‌بندی نکنند.

10-مطالب با کیفیت بالا بنویسید.

حتی هنگام ایجاد محتوای SEO برای رتبه‌بندی، همیشه به یاد داشته باشید که باید خود را جای خوانندگان مطالب بگذارید و روی مطالب با کیفیت بالا تمرکز کنید. سعی کنید همیشه محتوای با کیفیت، ارزشمند، مفید و خوب نوشته شده منتشر کنید.

On-Page SEO Checklist

11-برای سطح خواندن کلاس هشتم بنویسید.

نوشتن مطالب با کیفیت بالا به معنای نوشتن مقاله تحقیقاتی در سطح دانشگاه نیست. در واقع، این معنی اشتباه است. مطالب خود را برای سطح خواندن کلاس هشتم بنویسید. این به معنای استفاده از اصطلاحات رایج (البته نه اصطلاحات پیچیده صنعت) و نوشتن جملات و پاراگراف‌های کوتاه است.

نوشتن مطالب با کیفیت بالا به معنای نوشتن مقاله تحقیقاتی در سطح دانشگاه نیست. این کار کلاً اشتباه است.

12-کلیدواژه اصلی را برای ایجاد تراکم 2-3٪ کلمات کلیدی اضافه کنید.

با استفاده از کلمه کلیدی اصلی در کل نسخه، به موتورهای جستجو کمک کنید تا موضوع اصلی محتوای شما را شناسایی کنند. به‌عنوان بهترین روش، از اصطلاح دو تا سه بار در هر 100 کلمه استفاده کنید تا تراکم کلمات کلیدی 2-3٪ ایجاد شود. برای جلوگیری از مشکلات پرکردن کلمات کلیدی، سعی کنید از استفادهٔ بیش از این حد خودداری کنید.

13-از هر کلمه کلیدی مرتبط حداقل یک‌بار در محتوای اصلی استفاده کنید.

به لیست کلمات کلیدی مرتبط خود برگردید و هر کلمه کلیدی را حداقل یک‌بار در محتوای خود وارد کنید. آنها را به طور طبیعی در محتوای خود بگنجانید.

14-محتوای خود را اسکن کنید.

هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو از محتوایی که اسکن و فهم آن آسان باشد خوششان می‌آید. محتوای خود را مرور کنید و از قالب‌بندی استفاده کنید که اسکن و بررسی را آسان می‌کند.

با زیربخش توصیفی، مطالب را به بخش‌هایی تقسیم کنید.

برای لیستی از اطلاعات از نقطه‌های گلوله استفاده کنید.

برای برجسته‌کردن نکات مهم از قالب‌بندی یا پررنگ کردن (bold) استفاده کنید.

15-زیرعنوان‌ها را با برچسب H2 بسته‌بندی کنید.

با قراردادن عبارات در برچسب H2 ، به موتورهای جستجو کمک کنید. تا موتورهای جستجو زیرنویس مطالب شما (و نکات اصلی محتوای شما) را شناسایی کنند. مانند برچسب H1 که در عنوان شما استفاده شده است، این کد HTML به موتورهای جستجو می‌گوید که نسخه مربوط به موضوع صفحه اصلی است.

On-Page SEO Checklist

16-از کلمه کلیدی اصلی حداقل در یک عنوان فرعی (زیرعنوان‌های h2 h3 h4 h5 h6 )استفاده کنید.

حداقل از یکی از زیرعنوانهای خود از کلمه کلیدی استفاده کنید تا محتوای خود را به کلمه کلیدی پیوند دهید. اگر می‌توانید و ممکن است، از آن بیشتر استفاده کنید.

17-از کلمه کلیدی اصلی در اولین و آخرین پاراگراف مطالب استفاده کنید.

با کلمه کلیدی اصلی، به موتورهای جستجو نشان دهید که این صفحه ارتباط نزدیکی با موضوع دارد. سعی کنید از کلمه کلیدی نزدیک ابتدای پاراگراف اول و آخرین پاراگراف برای تقویت مطالب خود استفاده کنید. این کمک می‌کند تا موتورهای جستجو را توضیح دهید که چرا محتوای شما مرتبط است.

18-با استفاده از متن لنگر هدفمند، پیوندهای داخلی مربوطه را اضافه کنید.

پیوندها به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای آنلاین را متصل و درک کنند. پیوندهای داخلی مرتبط را به صفحات دیگر سایت خود اضافه کنید و در صورت امکان از کلمه کلیدی در صفحه پیوندی به‌عنوان متن لنگر پیوند استفاده کنید

19-پیوندهای مربوطه را به سایت‌های با کیفیت بالا اضافه کنید.

پیوند به سایت‌های دیگر همچنین به شما در درک خزنده‌های موتور جستجو کمک می‌کند؛ بنابراین، هنگام استناد به منبع در محتوای خود، پیوندهای خروجی مرتبط، vaulaube و با کیفیت را نیز وارد کنید. سایت‌هایی را که به آنها لینک می‌دهید بررسی کنید و مطمئن شوید که دارای بک‌لینک با کیفیت بالا هستند.

20-پیوندهای خروجی را تنظیم کنید تا صفحه جدیدی باز شود.

هنگامی‌که یک کاربر روی پیوندی در صفحه شما کلیک می‌کند، شما نمی‌خواهید که وی سایت شما را به طور کامل ترک کند. هر پیوند خروجی را تنظیم کنید تا در پنجره جدیدی باز شود تا وب‌سایت شما حتی اگر کاربر به طور موقت از سایت دیگری بازدید می‌کند، باز بماند.

21-حداقل یک تصویر اضافه کنید.

مطالب را برای خوانندگان جالب‌تر کنید و با افزودن حداقل یک تصویر به صفحه، به موتورهای جستجو نشان دهید که محتوا ارزشمند است.

22- کلیدواژه اصلی را به نام فایل تصویر اضافه کنید (متن جایگزین تصاویر بگذارید).

قبل از بارگذاری تصویر در وب‌سایت خود، فایل را با عبارتی نام‌گذاری کنید که شامل کلمه کلیدی اصلی صفحه باشد.

23-کلمه کلیدی اصلی را به‌عنوان تصویر اضافه کنید.

هنگام بارگذاری تصویر، کلمه کلیدی اصلی را به‌عنوان تصویر اختصاصی به گرافیک اضافه کنید.

24-کلیدواژه اصلی را به برچسب تصویر alt اضافه کنید.

در آخر، کلیدواژه اصلی را به برچسب alt تصویر برای نمودار اضافه کنید.

25-تصویر را به‌درستی اندازه بگیرید.

اندازه تصویر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که به‌اندازه کافی بزرگ نیست تا سایت را کُند کند. پرونده‌های بزرگ را قبل از بارگذاری در سایت خود فشرده کنید و تصاویر را در اندازه نمایش‌داده‌شده تغییر دهید.

26-یک URL خوب بنویسید که شامل کلمه کلیدی اصلی باشد.

URL  حاوی کلمه کلیدی اصلی ایجاد کنید. از افزودن کلمات مکث، نویسه‌های خاص یا کلمات غیرضروری در پیوند ثابت خودداری کنید.

27-برچسب‌ها و دسته‌های مربوطه را اختصاص دهید (اگر یک پست در وبلاگ است).

برچسب‌ها و دسته‌های وبلاگ محتوای سایت را سازماندهی می‌کنند و به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا موضوعات را درک کنند. اگر یک پست وبلاگ منتشر کردید ، دسته‌ها و برچسب‌هایی را که به موضوع مرتبط هستند اضافه کنید.

On-Page SEO Checklist

 

28-عنوان متای بهینه شده اضافه کنید.

عنوان متا خطی از کد است که عنوان یک صفحه را به موتور جستجو می‌گوید. همچنین عنوانی است که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می‌شود. یک عنوان متا به صفحه خود اضافه کنید که کمتر از 60 کاراکتر داشته باشد ، حاوی کلمه کلیدی اصلی ترجیحاً در ابتدای عنوان باشد و کاربر را فریب داده تا روی آن کلیک کند.

29-یک توضیح متای بهینه شده اضافه کنید.

توضیحات متا مجموعه‌ای از اطلاعات است که از عنوان متا پشتیبانی می‌کند. همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوا را بفهمند و در SERP نمایش داده می‌شوند. یک توضیح متای بهینه شده اضافه کنید که کمتر از 320 نویسه داشته باشد، شامل یک کلمه کلیدی نزدیک به جلوی توضیحات باشد و شامل یک عمل نرم برای تشویق خوانندگان به کلیک باشد.

30-علامت‌گذاری داده شده را اضافه کنید.

برای جذاب‌تر کردن نتایج SERP صفحه ، یک علامت‌گذاری یا طرح داده شده به صفحه خود اضافه کنید. داده‌های ساختاری کد دیگری است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند دسته خاصی از کپی را در محتوای شما شناسایی کنند. این کد اضافی می‌تواند قابلیت مشاهده SEO و همچنین نتایج جستجوی غنی را افزایش دهد.

31-پیوندهای اشتراک اجتماعی را اضافه کنید.

وقتی محتوای بیشتری برای جستجو و اجتماعی بهینه شود محتوای بیشتری پیدا می‌شود. برای عملکردهای موجود در صفحه، دکمه‌های اشتراک‌گذاری را اضافه کنید.

32-مطالب خود را اصلاح کنید.

قبل از انتشار پست یا صفحه، همیشه مطالب را برای غلط‌های املایی و دستوری تصحیح کنید. این یک قسمت اساسی در نوشتن است زیرا تضمین می‌کند که محتوای شما از کیفیت بالا، معتبر و شایسته نتیجه جستجوی برتر برخوردار است.

33-کار خود را بررسی کنید.

قبل از پایان کار، SEO را دوباره بررسی کنید. از ابزاری مانند Alexa Check On-Page SEO Checker برای اسکن مطالب خود و اطمینان حاصل کنید که هر مورد را در لیست بررسی SEO صفحه خود قرار داده‌اید.

On-Page SEO Checklist

ابزارهای مرورگر On-Page

استفاده از ابزارهای جستجوی SEO در صفحه برای کمک به تحقیق، نوشتن و بهینه‌سازی، جستجوی این موتور جستجو در صفحه بسیار آسان‌تر است.

ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسا: برای بررسی دشواری و محبوبیت کلمات کلیدی و یافتن کلمات کلیدی مرتبط استفاده می‌شود.

Alexa SEO Audit Tool  :برای بررسی محتوای تکراری، تعداد کلمات، ساختار URL و موارد مرتبط استفاده می‌شود.

ابزار نمای کلی سایت الکسا : برای بررسی صلاحیت سایت‌هایی که به آنها پیوند می‌دهید استفاده می‌شود.

افزونه Yoast SEO WordPress :برای افزودن عناوین و توضیحات متا، میزان خوانایی محتوا را اندازه بگیرید و استفاده از کلمات کلیدی تکراری را از داشبورد وردپرس پیگیری کنید

Google Structured Data Markup Helper : برای ایجاد داده‌های ساختاریافته و مارک گذاری طرح‌واره استفاده می‌شود.

Alexa On-Page SEO Checker : برای بررسی فرصت‌های بهینه‌سازی SEO  در یک صفحه گمشده استفاده می‌شود.

SEO خود را مؤثرتر کنید

این لیست بررسی 33 مرحله‌ای SEO به شما کمک می‌کند محتوای خود را بهینه کنید، بنابراین سیگنال‌های واضحی را به موتورهای جستجو می‌فرستد و نمای SERP شما را بهبود می‌بخشد. اما سئو داخلی فقط رتبه‌بندی صفحه شما نیست.

 

این لیست بررسی 33 مرحله‌ای SEO به شما کمک می‌کند محتوای خود را بهینه کنید، بنابراین سیگنال‌های واضحی را به موتورهای جستجو می‌فرستد و نمای SERP شما را بهبود می‌بخشد. برای توییت کردن کلیک کنید

اگر می‌خواهید توانایی کلی سایت خود در رتبه‌بندی جستجو را افزایش دهید، به یک چک‌لیست کامل جستجوگرها نیاز دارید که بهترین روش‌های جستجوگر را جستجو می‌کند. این به معنای اضافه‌کردن یک چک‌لیست فنی و خارج از صفحه SEO به برنامه‌های شما است.

منبع=https://blog-alexa-com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 13 =