امروز می‌خواهیم در مورد افرونه‌های وردپرس با هم صحبت کنیم. با سئوکده همراه باشید

افزونه یا Plug In

افزونه یا Plug In نرم افزاری که کاربردش اضافه کردن امکانات جانبی و مکملی به برنامه اصلی ست.

افزونه که معادل فارسی Plug + In می‌باشد.

در معنای لغوی به معنی Plug دوشاخه برق و In  به معنای واردکردن می‌باشد کنایه از دوشاخه را وارد پریز کردن،

Plug In اصطلاحی به‌منظور رساندن مفهوم واسطه بودن به جهت استفاده از یک جریان است.

پریز یا برنامه اصلی یا وب‌سایت و دوشاخه‌ی وسیله برقی یا همان افزونه، همان‌طور که هر وسیله برقی یک کاربرد خاص دارد هر افزونه امکانات به‌خصوص خود را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

برای مثال زمانی که شما قصد تماشای یک ویدئو را داشته باشیم نیاز به افزونه یا Plug In مربوط به خود را دارید که باید روی مرورگرتان نصب شده باشد. مرورگر قادر به تشخیص اینکه چطور ویدئو را پخش کند را ندارد.

افزونه وردپرس

کاربرد افزونه‌ها در وردپرس

وردپرس یک سیستم رایگان مدیریت محتواست که به کمک آن می‌توان یک وب‌سایت یا وبلاگ را راه‌اندازی کرد و محتوای آن اعم از متن.عکس.ویدیو و… را مدیریت نمود.

افزونه ها زبان برنامه‌نویسی‌شان با وردپرس یکی است به همین خاطر نیازی به کدنویسی ندارند و

لازم است بدانید که بدون افزونه وب‌سایت شما حکم یک استخوان‌بندی و اسکلت بدون استفاده را دارد

برای مثال می‌توانیم وب‌سایت را به یک‌خانه یا اتاق تشبیه کنیم در صورتی که این خانه خالی از وسیله و اسباب موردنیاز (تخت فرش کمد ..نرم افزاری که کاربردش اضافه کردن امکانات جانبی و مکملی به برنامه اصلی ست.. ) باشد کاربردی ندارد. از اهمیت تخت و میز می‌توان به میزان اهمیت و کاربرد افزونه‌ها در وب‌سایت وردپرس را حدس زد

باوجوداینکه بدون استفاده از افزونه‌ها انجام به سری‌کارها میسر نمی‌باشد اما هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد احتمال به‌روز مشکل برای سایت شما بیشتر می‌شود و همچنین ممکن است که افزونه‌ها با هم تداخل داشته باشند و اینکه هر افزونه فعال مقداری از سرعت سایت شما را کاهش می‌دهد

پس در نتیجه افزونه‌ها برنامه‌ای هستند که بر روی برنامه‌ها و وب‌سایت‌های دیگر نصب می‌شوند. به‌منظور اضافه‌کردن امکانات و ارتقا قابلیت‌ها بدون نیاز به کدنویسی و در نهایت افزونه‌ها وب‌سایت را کاربردی‌تر و توانمندتر می‌کند و باعث پیشرفت کسب‌وکار دیجیتالی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.