Schema.org ابزار اعتبار‌سنجی نشانه گذاری خود را راه اندازی میکند

امروز می‌خواهیم به موضوع اعتبار‌سنجی Schema.org بپردازیم.با سئوکده همراه باشید 

چندین ماه پس از آنکه گوگل گفت که ابزار آزمایش داده ساختاری گوگل منسوخ می­‌شود، Schema.org اعتبار­سنجی نشانه‌گذاری خود را راه‌اندازی کرده است.

این سازمان امروز اعلام کرد، اعتبار‌سنجی Schema.org نشانه گذاری خود را در validator.schema.org راه اندازی کرده است. تأیید‌کننده نشانه‌گذاری به شما کمک می‌کند داده­‌های ساختاری خود را در سایت خود که برای اهداف عمومی استفاده می‌شود، خارج از ابزار آزمایش نتایج غنی گوگل، تأیید کنید.

چرا گوگل در ابتدا ابزار تست داده ساختار یافته خود را در سال 2015 راه اندازی کرد و سپس در سال 2017 این ابزار را برای آزمایش نتایج غنی به بازار عرضه کرد. در ژوئیه 2020 گوگل ابزار آزمایش نتایج غنی را از نسخه بتا خارج کرد و با انتشار این اعلامیه، گوگل گفت که از ابزار آزمایش داده ساختاریافته خود استفاده نمی‌کند.

پس از واکنش شدید Schema.org، گوگل تصمیم گرفت ابزار آزمایش داده ساختاری را از دارایی Google به Schema.org منتقل کند.

تفاوت بین Google و Schema.org، ابزار آزمایش نتایج غنی گوگل است که به گونه ای طراحی شده است که فقط برنامه داده ساختار یافته پشتیبانی شده توسط Google را به شما نشان می‌دهد. اما اعتبار سنجی نشانه گذاری Schema.org بیشتر برای “اهداف عمومی” است و با هدف کمک به شما در اشکال زدایی از انواع داده‌های ساخت یافته‌تر، فراتر از موارد پشتیبانی شده توسط Google، انجام می‌شود.

 

ابزار نتایج غنی

این ابزار نتایج غنی در سایت خود Google قرار دارد و اعتبار‌سنجی Schema.org طراحی و نگهداری می‌شود تا انواع نتایج غنی از جستجوی Google را به شما نشان دهد. Google گفت “برای آزمایش برند خود برای انواع نتایج غنی از جستجوی Google، شما می‌توانید به استفاده  از آزمون نتایج غنی ادامه دهید .”

Schema.org

ابزار تست داده ساختار یافته

با این حال، Google  ابزار آزمایش داده­‌های ساختاری  را از دامنه خود Google و به schema.org منتقل خواهد کرد. گوگل گفت “برای پشتیبانی بهتر از استانداردهای باز و تجربه توسعه­، ما با استفاده از ساختار اعتبار‌سنجی Schema.org ابزار آزمایش داده را متمرکز کرده و آن را در آوریل 2021 به یک دامنه جدید به خدمت جامعه schema.org منتقل می‌کنیم.” گوگل توضیح داد که “هدف اصلی این ابزار بررسی نحو و انطباق نشانه گذاری با استانداردهای schema.org خواهد بود.” با این حال، با جلو رفتن ابزار تست داده ساخت یافته دیگر، انواع نتایج غنی از جستجوی Google را بررسی نمی­‌کند.

اعتبارسنج علامت گذاری جدید Schema.org

رایان لورینگ از Schema.org گفت این نسخه از اعتبار‌سنجی Schema.org “ساده تر از نسخه قبلی SDTT است زیرا به بررسی استفاده از JSON-LD ، RDFa و Microdata به روش‌های کاملاً شناخته شده اختصاص داده شده و اگر از Schema.org استفاده می­‌کنید به شما هشدار می‌دهد که سعی نمی­‌کند محتوای شما را در برابر نیازهای اطلاعاتی سرویس‌ها، ابزارها یا محصولات خاص بررسی کند. اما به شما کمک می‌کند درک کنید که آیا داده­‌های شما آنچه را که امیدوارید بیان شود، بیان می‌کند یا خیر و یا بازتاب ماهیت داده­‌های ساخت یافته خود را به روشی شهودی که معنای اساسی آن را منعکس می­‌کند هست یا خیر. ”

validator.schema.org

خدمات توسط زیرساخت­‌های کلی گوگل، برای کار با داده­‌های ساخت یافته که به پروژه اعتبار‌سنجی Schema.org به عنوان یک ابزار با میزبانی  Googleاست ارائه شده است. ما همچنین خوشحالیم که توجه داشته باشیم که بسیاری دیگر از اعتبارسنجان schema.org گرا در دسترس هستند، هم تجاری به عنوان مثال ( Yandex و هم منبع آزاد.) ، ابزارهای Structured Data Linter ، JSON-LD Playground ، SDO-Check  و Schemarama. ما امیدواریم که Validator Schema Markup Validator با همکاری بین سازندگان ابزار برای بهبود سازگاری و تجربه توسعه دهنده برای همه کسانی که روی

سیستم‌هایی که داده­‌های Schema.org را مصرف می‌کنند، تاثیر گذار باشند.

چرا مهم است که این شرکت ابزار دیگری را نیز در اختیار ما قرار بدهد، زیرا می­‌توانیم از آن‌ها برای اعتبار سنجی داده‌­های ساختاری که به سایت‌های خود اضافه می‌کنیم استفاده کنیم. آن‌ها باید ابزارهای بیشتری را در کمربند ابزار شما، برای پشتیبانی سایت و اشکال زدایی در وب سایت‌های شما فراهم کنند.

لینک منبع

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 11 =