Search Console Insights تجربه جدیدی است که متناسب با سازندگان محتوا و ناشران است و می‌تواند به آنها کمک کند تا بفهمند مخاطبان چگونه محتوای سایت خود را کشف می‌کنند و چه چیزی با مخاطبان خود طنین‌انداز است. این تجربه جدید توسط داده‌های هر دو کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالتیکس تغذیه می‌شود. با سئوکده تا پایان این مطلب همراه باشید.

چگونه Search Console Insights می‌تواند به شما کمک کند؟

Search Console Insights می‌تواند به صاحبان سایت‌ها، سازندگان محتوا و وبلاگ‌نویسان کمک کند تا عملکرد محتوای خود را بهتر درک کنند. به‌عنوان‌مثال، می‌تواند به پاسخ  سؤالات زیر کمک کند:

بهترین قطعات نمایشی شما از محتوا چه هستند؟

قطعات جدید محتوای شما چگونه اجرا می‌شوند؟

چگونه مردم محتوای شما را در سراسر وب کشف می‌کنند؟

قبل از اینکه به محتوای شما مراجعه کنند، چه افرادی در گوگل جستجو می‌کنند؟

کدام مقاله کاربران را به وب‌سایت و محتوای شما ارجاع می‌دهد؟

چه کسی می‌تواند از جستجوی سرچ کنسول استفاده کنید؟

دارندگان سایت می‌توانند از طریق پیوند جدید در بالای صفحه نمای کلی به Search Console Insights دسترسی پیدا کنند. به زودی از طریق برنامه Googles iOS قابل دسترسی خواهد بود، همچنین پشتیبانی از برنامه Android نیز برنامه‌ریزی‌شده است. در حال حاضر، بینش جستجوی سرچ کنسول تنها از خواص Google Analytics UA پشتیبانی می‌کند.

Search Console Insights در حال حاضر فقط از ویژگی‌های UA Google Analytics پشتیبانی می‌کند، اگرچه این شرکت در تلاش است تا از Google Analytics 4 پشتیبانی کند.

 

Search Console Insights

چگونه می‌توانید به جستجوی سرچ کنسول دسترسی داشته باشید؟

از طریق صفحه تنظیمات سرچ کنسول گوگل شما این امکان را دارید که تنظیمات اصلی دامنه فعلی خود را بررسی کرده و سطح دسترسی کاربران یا مدیران جدید در سرچ کنسول گوگل را تعریف نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید دسترسی لازم را با توجه به نیاز هر شخص به او بدهید. در نتیجه امنیت اطلاعات شما بالا رفته و امکان افشاء و سرقت اطلاعات نیز تا حد بسیار زیادی از بین می‌رود. در ادامه به شما نحوه بررسی تنظیمات این بخش و مدیریت سطح دسترسی افراد مختلف در سرچ کنسول گوگل را آموزش خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نوزده =