ما امروز می‌خواهیم ” هفت عادت رایج مدیران موفق “ را ارائه دهیم. با سئوکده همراه باشید


1 –عرق ریختن

 تعجب نکنید! همگام بودن مدیر از اول تا تحویل پروژه با مجموعه از نشانه‌های مدیر موفق است. موفقیت مخصوصاً برای مدیرهای موفق در کلمهٔ تلاش خلاصه می‌شود.

مدیر موفق یادمی گیرد تا پابه‌پای مجموعه به انجام امور بپردازد، چون باعث می‌شود ، تا تیم تأثیرگذاری داشته باشد.

2حفظ آرامش سازمان در شرایط پرفشار

وقتی مدیر شرکتی خود را به عنوان یک حاکم نشان می‌دهد شرایط سخت و دشوار می‌شود و کارمندان محیط کاری دلهره آوری خواهند داشت.

برای اینکه محیط کاری الهام‌بخش برای کارمندان بسازید و اشتیاق داشته باشند برای همکاری با شما باید آنها را به آرامش دعوت کنید.

زیاده‌گویی نکنید و کارمندان مضطرب را راهنمایی کنید. این را بدانید که آرامش محل کار، از اعتمادبه‌نفس شما ساخته می‌شود.

وقتی‌که شما به‌عنوان یک مدیر از تیم خود حمایت می‌کنید، بهره‌وری بالا رفته و در نهایت، کار سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود.

 

۳ – صداقت

یکی از عادت های مدیران موفق صداقت است و اینکه بدانید ” کارمندان از مدیرشان انتظار صداقت دارند ” ، به شما کمک می‌کند تا بیشتر روی این مورد تمرکز کنید.

کارمندان در واقع می‌خواهند مدیری صادق، با انصاف و رک داشته باشند. شما می‌توانید با صداقت و ایجاد تساوی بین کارمندان، آنها را نسبت به خود و کسب‌وکارتان وفادارتر کنید.

4 – ارتباط با کارمندان

یکی از عادت‌های مدیران موفق این است که به دنبال ایجاد ارتباط با تمام اعضای مجموعه هستند و مستقیماً از آنها گزارش کار می‌گیرند، با این کار باعث برانگیخته شدن انگیزه در بین کارمندان خود می‌شوند، زمانی که گزارش‌ها و پیام‌ها مستقیماً بین مدیر و کارمند منتقل می‌شود، تأثیرات مثبتی در فرهنگ مجموعه و پیشرفت اهداف می‌گذارد.

اگر شما با آنها ارتباط برقرار نکنید یا احساس کنند که نمی‌توانند با مدیرشان ارتباط برقرار کنند، نمی‌توانند کارها را به بهترین وجه انجام دهند. در ارتباط با تیم خود، صادقانه و شفاف

در ارتباط با کارمندان خود صادقانه و شفاف اطلاعات لازم را درمورد آنچه در درون شرکت اتفاق می‌افتد، برای موفقیت در اختیارشان قرار دهید.

وقتی کارمندان با سؤالات و نگرانی‌های خود به مدیریت می‌آیند، خیلی مهم است که مدیر به آنها گوش دهد و راهنمایی‌های لازم را به آنها کند.

 

5 – به آینده و هدف نهایی خود فکر کنید 

یکی از کارهای روزانهٔ مدیران هر شرکت، مواجه شدن با بحران‌ها و مشکلات است و باید بدانید حل این موردها، کلید موفقیت در هر کسب‌وکاری است. مدیران موفق همواره این کار را که ” همیشه باید در گوشهٔ ذهن خود اهدافشان را مجسم کنند و به آنها فکر کنند ” ، را از یاد نمی‌برند.

همیشه به دنبال کشف فرصت‌های جدید و جذاب باشید و از رفتن به دنبال کارهای پرخطر و غیرضروری خودداری کنید.

موفقیت، هدف می‌خواهد و برای رسیدن به موفقیت باید روی آن هدف متمرکز باشید.

مدیران موفق هیچ‌وقت خود را کامل نمی‌بینند و از طریق مطالعه مجلات، کتاب‌ها و شرکت در کنفرانس‌ها به دانایی‌های خود می‌افزایند. ازاین‌رو، آنها به دنبال فرصت هستند تا آموخته‌های خود را با اعضای تیم خود به اشتراک بگزارند و از روش‌های جدید در فرایندهای کاری خود استفاده کنند.

7 عادت مدیران موفق

 

6 – پاداش

مدیران موفق ارزش کارمندانی را که به بهترین شکل کارهایشان را می‌کنند می‌دانند و این را با پاداش دادن به آنها نشان می‌دهند.

دادن مقام بالاتر به کارمندان و تشویق و تشکر از آنها دوراهی است که مدیران موفق به‌عنوان پاداش استفاده می‌کنند. وقتی مدیر این‌طور کارمندان را به چالش می‌کشد، آنها باهم رقابت می‌کنند، و هرکسی کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهد تا پاداش بگیرد.

در اکثر محیط‌های کاری قدردانی و تشکر از کارمند نادیده گرفته می‌شود، اما این کار اشتباه است مانور که بالا گفتیم

تشکر از زحمات کارمندان به آنها اجازه می‌دهد تا بدانند که از آنها قدردانی می‌شود. گفتن “متشکرم” چند ثانیه طول می‌کشد اما با این حال تأثیر مثبت و به‌یادماندنی می‌گذارد.

برای اینکه کارمندان بتوانند کار خود را به بهترین شکل انجام دهند، باید احساس کنند که از حمایت و تشویق مدیر و تیم خود برخوردار هستند. مدیران موفق حاضرند روش‌های جدیدی برای انجام کارها امتحان کنند و برای این کار می‌توانند نظرات کارمندان را بپرس و به آنها اجازهٔ بحث دهند. از آنها حمایت کنند، حتی زمانی که اوضاع طبق برنامه پیش نرفته است

بهتر است محیطی را بسازید که کارمندان در ریسک‌پذیری احساس امنیت و حمایت کنند.

7 – مربی باشید

جالب است بدانید مربی‌گری هم از عادت های مدیران موفق است .بهترین مدیران افرادی هستند که از طریق راهنمایی و مربیگری روی استعداد و توانایی‌های کارمندان خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. مردم می‌خواهند فردی را داشته باشند که آنها را به سمت موفقیت هدایت کند، و اگر آن فرد مدیر شرکت باشد، می‌تواند از این طریق هم به کارمندها و هم به شرکت ” با مرتبط کردن اهداف شغلی شخص و شرکت ” کمک کند. مدیران موفق، نه تنها ابزار‌های لازم را برای تیم‌های شرکت فراهم می‌کنند بلکه شرایط را برای پیشرفت کارمندان فراهم می‌سازد

 

اگر یک مدیری آموخته‌های خود را به کارمندان یاد دهد در واقع به بهبود روند پروژه‌های شرکت کمک می‌کند اگر کارمندها بهترین روش را بلد باشند کار را به بهترین شکل انجام میدهند.

“منبع”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =