طبق تحقیقاتی که پژوهشگران انجام دادند افراد سخت‌کوش استرس زیادی را تحمل می‌کنند شاید شما فکرکنید این خوب نیست و مضرر است اما در طولانی مدت باعث می‌شود احساس موفقیت و رضایت داشته باشند. چون آنها استرس خراب شدن کار را دارند و بیشتر تمرکز و تلاش می‌کنند که در این باعث بهبود توانایی و مهارت هایشان می‌شود.

“رایان هول” کمک استاد در رشته روان‌شناسی دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو می‌گوید : اکثر انسان ها در مواجهه با مشکلات و چالش ها دلسرد و ناامید می شوند ولی تحقیقات نشان داده که این کار در نهایت باعث رضایت خاطر آنان می شود.این کار باعث می‌شود آنها حتی اگر به خواسته ی مطلوب خود نرسند احساس خیلی بدی هم نداشته باشند چون آنها هم طرف خوب قضه را در نظر گرفته بودند هم طرف بد قضیه را .

بنابراین می‌توان گفت بررسی های اخیر محققان را می توان معادل ضرب المثل معروف “نابرده رنج گنج مسیر نمی‌شود” دانست.

 

در کسب‌وکارتان استرس داشته باشید تا خوشحال بمانید

به‌عبارت‌دیگر تلاش برای رسیدن به یک هدف بزرگ یا غلبه بر یک توانایی، سبب وارد شدن استرس زیادی می‌شود ولی همین استرس در آینده، باعث رضایت خاطر فرد رامی‌شود.

بنا به گفته‌ی محققان افراد موفق اول تلاش می‌کنند تا اهداف خود را تعیین کنند و سپس تمام تمرکزشان را بر روی رسیدن به آن قرار می‌دهند و در آخر آنها به طرز غیر قابل باوری ، هدفشان را از یاد می‌برند. این به آن معنی نیست اهدافشان یادشان رفته بلکه در واقع آنها روزانه تمرکزشان را روی کاری قرار می‌دهند که قرار است همین امروزبه اتمام برسانند. این خود سبب می‌شود که از کار روزانه  خود لذت ببرند و انگیزه شان برای کارهای پیش رو بیشتر شود تا در نهایت به هدف اصلی خود برسند.

این نظریه باعث می شود تا انسان های موفق همواره وقت و انرژی خود را برای بررسی چرایی اینکه الان در کجای مسیر رسیدن به هدف هستند و چه میزان از راه  به آن مانده تا هدر ندهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 8 =