تعداد تصاویر:6

تعداد تیترهای داخلی:22

واژکان کلیدی: ساخت بک لینک، بک لینک

لینک منبع: https://ahrefs.com/blog/g

مقدمه:

‎ در سال 2014 مت کاتس رئیس سابق وب اسپم گوگل، مرگ وبلاگ‌نویسی مهمان را به عنوان یک تاکتیک ساخت بک لینک‎‌ کلاه سفید اعلام کرد .

خب اگر از وبلاگ نویسی مهمان به عنوان راهی برای به دست آوردن بک لینک و ساخت بک لینک در سال 2014 استفاده می‌کردید، احتمالاً باید این کار را متوقف می‌کردید.

اما بیش از چهار سال از پیشگویی مت گذشته است، بنابراین اکنون  ببینید کجا ایستاده اید؟ آیا وبلاگ نویسی مهمان و ساخت بک لینک مرد؟

هرگز. هزاران نفر هنوز از این استراتژی برای ساخت بک لینک‎‌ به سایت خود استفاده می‌کنند. اگر به ارسال پست مهمان و ساخت بک لینک با کیفیت پایین فکر می‌کنید ارسال مقاله‌های چرخیده در مکان‌هایی مانند EzineArticles  کاملاً منسوخ شده است. با سئوکده همراه باشید

از طرف دیگر، وبلاگ نویسی با کیفیت بالا نه تنها زنده و سالم است، بلکه بسیار کارآمد نیز باقی مانده است. در واقع این روش بسیار خوب عمل می‌کند ، به طوری که ما از این روش برای ساخت بک لینک با کیفیت به ahrefs.com  در مقیاس بزرگ استفاده می‌کنیم. مدتی طول کشید، اما ما اکنون روند وبلاگ نویسی مهمان و ساخت بک لینک  خود را کامل کرده‌ایم.

در این مقاله، من تجربه دست اول خود را با شما به اشتراک می‌گذارم. من همچنین توضیح خواهم داد که چگونه بر سه چالش مشترک وبلاگ نویسی مهمان غلبه کردیم:

چگونه می‌توان مقالات مهمان با کیفیت بیشتری را در زمان کمتری نوشت:

وقتی همه احتمالات مخالف شماست چگونه می توان بک لینک گرفت؟ آیا می‌خواهید ترافیک ارجاع را از پست‌های مهمان خود برانید؟

اما ایجاد ترافیک ارجاع از پست‌های مهمان به همان راحتی که به نظر می رسد نیست. زیرا دو سال پیش ، از 500 وبلاگ نویس پرسیدم  که چقدر از مقالات مهمان خود بازدید می‌کنند. نتایج ناامید کننده بود.

میانگین ترافیک مراجعه در 239 مقاله مهمان فقط 50 بازدید بوده است.

ساخت بک لینک

در اینجا در Ahrefs ، هنگام اجرای تبلیغات فیس بوک برای مقالات وبلاگ خود ، تقریباً 0.30 دلار برای هر کلیک پرداخت می‌کنیم. بنابراین 50 بازدید تقریباً 15 دلار (50 * 0.30 دلار = 15 دلار) برای ما هزینه دارد.

اکنون تمام مراحل لازم برای انتشار پست مهمان را در نظر بگیرید:

یک وبلاگ مناسب برای پست مهمان پیدا کنید ؛

آدرس ایمیل مالک را پیدا کنید و به آن‌ها نزدیک شوید.  مقاله تان را بنویسید، تا زمان انتشار با وبلاگ‌نویس تماس گرفته و ارتباط دو طرفه برقرار کنید.

فکر می‌کنید چه مدت طول می‌کشد؟ 5 ساعت، شاید بیشتر؟ حتی اگر زمان خود را با نرخ بسیار متوسط ​​8 دلار در ساعت ارزیابی کنیم، حداقل 40 تا 50 دلار برای کار لازم است.

اکنون  می‌توانید استدلال کنید که میانگین تعداد از پانصد وبلاگ نویس دیگر زیاد معنایی ندارد، زیرا نتایج به عوامل زیادی بستگی دارد. (به عنوان مثال، اندازه وبلاگ، کیفیت ترافیک ، منبعی که می‌خواهید ترافیک ارجاع به آن ارسال کنید و غیره)

درست است ، نتایج بسیار متفاوت است و شما می‌توانید  از مقالات مهمان خود به تعداد زیادی مراجعه به سایت ارجاع دهید. با این حال متغیرهای بسیاری در بازی وجود دارد.

من به شما نشان می‌دهم چگونه می‌توان از طریق وبلاگ نویسی مهمان، تعداد زیادی بک لینک با کیفیت ایجاد کرد.

  1. چگونه می توان به راحتی فرصت‌های وبلاگ نویسی مهمان را پیدا کرد؟

هر راهنمای وبلاگ نویسی مهمان و ساخت بک لینک همین توصیه‌ها را می‌دهد برای یافتن فرصت‌ها از اپراتورهای جستجو مانند این موارد استفاده کنید:

و سپس شما به نوعی قرار است نتایج جستجو را برای این سوالات جستجو کنید . باید آن‌ها را ادغام کرده و موارد تکراری را حذف کنید و باید به نوعی معیارهای جستجوگرها را  برای هر یک از این وبلاگ‌ها به کار ببرید.

#tooMuchWork

به علاوه، اگر همه همین روند را دنبال کنند، همه فرصت‌های یکسانی را پیدا می‌کنند. وبلاگ شما صدای یکی از تعداد زیادی از وبلاگ نویسان است که هر روز مقاله منتشر می‌کنند و به احتمال زیاد ، آن‌ها شروع به نادیده گرفتن رقبا کرده اند.

بنابراین اجازه دهید به شما نشان بدهم یک راه بهتر برای پیدا کردن هزاران فرصت وبلاگ نویسی مهمان وجود دارد (در کمتر از 60 ثانیه).

Enter: Explorer محتوا

اگر قبلاً از این ابزار استفاده نکرده‌اید ، این ابزار مانند یک موتور جستجوی کوچک برای محتوای وب است. این برنامه در یک پایگاه داده گسترده تقریباً یک میلیارد  صفحه‌ای ( که روزانه به روز می‌شود) اجرا می‌شود.

 

هر کلمه یا عبارتی را که وارد کنید  Content Explorer لیست عظیمی از صفحات وب را که کلمه کلیدی را ذکر کرده اند، نادیده خواهد گرفت.

بیایید آن را برای “والدین” امتحان کنیم و ببینیم که چه تعداد نتیجه می‌گیریم.

بهترین مقالات parent

تقریباً 90هزار صفحه و این فقط تعداد  صفحاتی است که در برچسب عنوان آن‌ها کلمه “parent” وجود دارد.

اما به هر حال ما به دنبال لیستی از مقالات نیستیم که در عنوان خود “parent” را ذکر کنند. بلکه ما به لیستی از وبلاگ‌های منفرد نیاز داریم که در مورد آن موضوع می‌نویسند.

برای این کار، کادر تأیید “یک مقاله در هر دامنه” را انتخاب می‌کنیم.

بهترین مقالات parent1

اکنون از 90،195 صفحه به 26248 صفحه کاهش یافته است که متعلق به وبلاگهای منفرد است.

“Export” را بزنید و اکنون لیستی از وب سایت‌های 26K +  داریم که می‌توانیم مقالات مهمان را ارائه دهیم (اگر در مورد “parent” نوشتیم).

بدست آوردن این تعداد چشم انداز در مدت زمان کوتاهی در مقایسه با بررسی نتایج Google غیرممکن است.

اما اگر کارها را به روش دستی با کلاه سفید انجام می‌دهید ( این همان چیزی است که ما به شما توصیه می‌کنیم) ، نیازی به این تعداد چشم انداز ندارید. راه حل؟ با استفاده از فیلتر “رتبه بندی دامنه” این تعداد را محدود کنید.

این امر به خلاصه کردن لیستی از وبلاگ‌ها کمک می‌کند که هنگام اجرای آن‌ها راحت‌تر به نتیجه برسید.

پست مهمان ماهی کوچک بزرگ

برخی از مردم فکر می‌کنند که نمره پایین DR نشان دهنده “لینک سمی” است و

این حقیقت دارد.

Domain Rating ( DR )  میزان محبوبیت لینک یک وب سایت مشخص شده را اندازه گیری می‌کند ولی به شما نمی‌گوید سایتی هرزنامه است یا لینکی از آن وب سایت به شما آسیب می‌زند.

فرمول “” PageRank  گوگل به صورت صفحه به صفحه کار می‌کند. این بدان معناست که می‌‌‌‌توانید از یک صفحه قوی در یک دامنه ضعیف(به فرض دامنه خودتان) لینک دریافت کنید و بالعکس.

پیگیری لینک‌ها از سایت‌های با کیفیت بالا به طور کلی توصیه می‌شود زیرا تمایل دارند صفحات قدرتمندتری داشته باشند. اما برخی از سایت‌های باDR  کمتر محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند و به DR بالاتری می رسند ، بنابراین ممکن است لینک شما با گذشت زمان ارزش بیشتری پیدا کند.

بنابراین از انتشار مقالات مهمان در وبلاگ‌های دارای  DRپایین تر پرهیز نکنید.

و اینگونه است که در کمتر از شصت ثانیه هزاران پست ارسال مهمان با کیفیت بالا پیدا می کنید.

اما اگر جایگاه شما بسیار کوچک باشد و Content Explorer فقط چند صد مقاله را ذکر کند که در آن کلمه کلیدی مورد نظر شما ذکر شده است، چه می‌کنید؟

ساده است، برخی دیگر از کلمات کلیدی مرتبط را امتحان کنید. و اگر این به نتیجه نرسید، آن را گسترده‌تر انجام دهید.

ساخت بک لینک

 

به عنوان مثال، هنگامی که ما به دنبال فرصت‌های مربوط به ارسال مهمان برای Ahrefs هستیم، کلمات کلیدی برای مثال بصورت زیر هستند:

جستجوگرها ؛

لینک سازی؛

تحقیق کلمات کلیدی؛

متن لنگر؛

hreflang؛

و غیره.

اما اگر تا اینجا چشم انداز ما تمام نمی‌شود، همیشه می‌توانیم وسعت بیشتری پیدا کنیم و به دنبال ذکر مواردی مانند موارد زیر باشیم:

بازاریابی محتوا؛

بازاریابی استارتاپی؛

بازاریابی دیجیتال؛

و غیره.

استراتژی خوب دیگر در نظر گرفتن اصطلاحاً “همپوشانی بازار” است. (ما این ایده را از دوستانمان در Authority Hacker گرفتیم. )

برای نشان دادن چگونگی عملکرد آن ، فرض کنید که سایت شما در مورد تناسب اندام است. بنابراین فقط می‌توانید برای وبلاگ‌های مرتبط با تناسب اندام به عنوان مهمان لینک ارسال کنید، این کار جواب می‌دهد اما نه سریع. اغلب راهی وجود دارد که می‌تواند بین دو دامنه به ظاهر غیرمرتبط، همسان عمل کند، مانند موارد زیر:

همپوشانی بازار

با استفاده از این تاکتیک ، تمام شدن فرصت‌های ارسال مهمان تقریباً غیرممکن است.

اما از کجا می‌دانید که این وبلاگ‌ها مقالات مهمان را می‌پذیرند؟

منظور من این است که وقتی از اپراتورهای جستجوی گوگل استفاده می‌کنید ، وبلاگ‌ها را با صفحات “برای ما بنویسید” هدف قرار می‌دهید. می‌توانید کاملاً مطمئن باشید که آن‌ها پست های مهمان را می‌پذیرند.

اما آیا این مهم است؟

ما در Ahrefs اعلام نمی‌کنیم که مقالات مهمان را در هر جای سایت خود قبول می‌‌کنیم و همچنین کاربر را به ارسال مطالب در صفحه “برای ما بنویسید” تشویق نمی‌کنیم.

اما هر زمان که کسی دست بکار شود و یک مقاله مهمان عالی را ارائه دهد  مانند Nat) ) ما آن را منتشر می‌کنیم.

پست مهمان ahrefs

بنابراین اگر مطمئن هستید که می‌توانید محتوای خارق العاده ای تولید کنید، خود را محدود به وبلاگهایی نکنید که مقالات مهمان را تشویق می‌کنند. به تمام وبلاگ‌های مربوطه مراجعه کنید.

سیدنوت

بسیاری از وب سایت های دارای صفحات “برای ما بنویسید” اکنون شروع به حذف آن‌ها می کنند. چرا؟ آن‌ها از دریافت ایمیل‌های شرم آور از شرکت‌های جستجوگر SEO که پیشنهاد می کنند برای آن‌ها یک مقاله مهمان بنویسند، خسته شده‌اند  .

  1. نحوه نوشتن مقالات مهمان با کیفیت بیشتر در زمان کمتر

ما چالش یافتن وبلاگ‌های جدید برای ارسال مقاله مهمان را حل کردیم. اما به محض بارگیری چند هزار وبلاگ با کیفیت بالا در صفحه گسترده وب، با چالش بعدی روبرو خواهید شد:

چگونه به هزاران ایده خوب مقاله رسیده‌اید؟

ساخت بک لینک

من مطمئن هستم که شما می توانید 3-5 ایده خوب ارسال مهمان را خیلی سریع طوفان فکری کنید. اما اگر می‌خواهید موارد را به طور نامحدود مقیاس‌بندی کنید، باید در هفته 3-5 مقاله خوب تولید کنید.

اما چطور؟ نگران نباشید من سه تکنیک عالی برای نوشتن متن دارم که به شما کمک می‌کند.

  1. تکنیک رابین هود

به شرطی که رابین هود  بخشی از فرهنگ عامیانه شما نباشد، او مردی است که از ثروتمندان سرقت می‌کرد و به فقرا می‌داد. می بینید با این روش به کجا می‌روم؟

تا اینجا، نحوه استفاده از Content Explorer را برای موارد زیر توضیح دادم:

ده‌ها هزار وبلاگ را در هر مکان می‌توانید پیدا کنید.  با کمک  معیار رتبه‌بندی دامنه  (DR) موارد محبوب و کمتر شناخته شده را از هم جدا کنید .

اما این نکته در اینجا وجود دارد: وبلاگ‌های معروف به یک دلیل محبوب هستند، این که آن ها دارای تعداد زیادی محتوای عالی هستند. وبلاگ‌های کمتر شناخته شده محبوبیت کمتری دارند: آن‌ها هنوز بسیاری از مطالب برتر را منتشر نکرده اند.

پس چرا ایده‌های محتوای عالی را از وبلاگ‌های برتر “سرقت” نکرده و آن‌ها را به وبلاگ‌های کمتر شناخته شده ارائه نمی‌دهید؟

سیدنوت

اگر یک بازاریاب مبتنی بر داده هستید، ممکن است نخواهید فقط به وبلاگ‌های برتر محدود شوید. شما گاهی اوقات می‌توانید ایده‌های مقالات پنهان در وبلاگ‌های با محبوبیت کمتر را پیدا کنید .

وقتی تیم از کلمه “سرقت” در این زمینه استفاده می‌کند ، نمی‌گوید مقاله را از یک وبلاگ به وبلاگ دیگر کپی کنید. این دزدی است و می ‌تواند شما را با دردسرهای بزرگی روبرو کند.

در عوض چه کاری باید انجام دهید؟ از یک محتوای عالی الهام بگیرید و محتوایی بهتر از آن تولید کنید تا “منحصر به فرد” شود.

هر وبلاگ high-DR را از جایگاه خود خارج کرده و در Content Explorer قرار دهید . نگاهی بیندازید که کدام یک از مقاله‌های آن‌ها بیشترین اشتراک اجتماعی، بک لینک یا بازدید از Google را دارد:

بهترین مقالات Nerdwallet com

آیا ایده مقاله خوبی پیدا کردید که مورد پسند شما واقع شود؟ یک چرخش منحصر به فرد بر روی آن انجام دهید و آن را به یک وبلاگ کمتر شناخته شده ارسال کنید. تعجب خواهید کرد که چقدر وبلاگ‌های کوچک در برابر ایده‌های مقاله مهمان با کیفیت بالا، باز هستند.

من مطمئن هستم که حداقل یک وبلاگ محبوب در ذهنتان وجود دارد که می‌توانید با استفاده از “روش رابین هود” یک ایده موضوعی طلایی اثبات شده پیدا کنید، درست است؟ در این صورت، به زودی ایده‌های مقاله مهمان با کیفیت بالا تمام نمی‌شوند.

  1. تکنیک Splintering

در Ahrefs، ما طرفداران زیادی برای ایجاد راهنماهای دقیق و طولانی مانند راهنمای ساخت لینک داریم .

Noob Friendly Guide to Link Building

با این کار می‌توانیم انواع مختلفی از خواننده‌ها را به خود جذب کنیم. به عنوان مثال، ممکن است یک نفر بخواهد بداند “چه نوع لینک‌هایی آغازگر هستند.

” ممکن است دیگری فقط به دنبال “استراتژی‌های ایجاد لینک” باشد. لینک‌های پرش سریع به هر دو آن‌ها این امکان را می‌دهد تا اطلاعاتی را در یک جستجوی چند ثانیه‌ای پیدا کنند.

ما می‌توانیم این مقاله اصلی را تکه تکه کنیم و از آن مقالات مستقل ایجاد کنیم. سپس می‌توانیم این مقالات “خرد شده” را به عنوان پست مهمان ارسال کنیم.

تکنیک خرد شدن

من به شما یک راز می‌گویم وآن این است که ما تلاش کردیم تا فصل‌های راهنمای ساخت لینک خود را به کوتاهترین زمان کوتاه خود برسانیم، در حالیکه کل راهنما به راحتی می‌توانست 5 برابر بیشتر باشد.

اما اگر بخواهیم در هر یک از عناوین فرعی مقاله جداگانه بنویسیم، لازم نیست تعداد کلمات را محدود کنیم. این امر منجر به برخی مقالات منحصر به فرد و با کیفیت می‌شود که می توانیم آن‌ها را در جای دیگر منتشر کنیم.

و از همه بهتر این است که، نوشتن مقالات “تکه تکه شده” زمان زیادی نمی‌برد. ما هنگام مطالعه و تحقیق در مورد موضوع راهنمای اصلی خود، همه کارهای سخت را انجام دادیم.

بنابراین من بسیار توصیه می‌کنم این استراتژی بازاریابی محتوای دو مرحله‌ای را امتحان کنید:

  1. برای وبلاگ خود یک محتوا باورنکردنی و دقیق بنویسید.
  2. آن را به “تکه تکه” تبدیل کنید و هر کدام را به عنوان مقاله مهمان در وبلاگ دیگری ارسال کنید.

اگر قبلاً قسمت اول آن را انجام داده اید، حتی راحت تر هم می‌شود. فقط مقالات طولانی و مفصل موجود خود را به “تکه تکه” تبدیل کنید.

  1. تکنیک پرسپکتیو

بیایید بگوییم که ما از تکنیک Splintering استفاده کردیم تا “فصل 3: آینده ایجاد لینک” را از راهنمای خود  به یک مقاله مهمان کامل با عنوان “آینده ایجاد لینک از سال 2018” تبدیل کنیم.

آیا این بدان معنی است که ما نمی‌توانیم از همین موضوع برای نوشتن یک مقاله مهمان دیگر استفاده کنیم؟

البته که نه! ما می‌توانیم  فقط با کمی تغییر دادن دیدگاه مقاله ، از همان موضوع چندین بار استفاده کنیم ، مانند این موارد:

تکنیک دیدگاه

من می دانم که ممکن است این موضوعات کمی ناخوشایند به نظر برسند، اما شما این ایده را دریافت می‌کنید، درست است؟

برای هر ایده پست مهمان، می توانید با تغییر دیدگاه، لیستی از تغییرات منحصر به فرد ایجاد کنید. انجام این کار بسیار آسان تر از ارائه 5-10 مقاله منحصر به فرد است.

به همین ترتیب می‌توانید از هر سه تکنیک برای آخرین کار وبلاگ نویسی مهمان استفاده کنید:

روش کار نهایی وبلاگ نویسی مهمان

چگونه می‎توان لینک‌ها را بدست آورد درصورتی که همه شانس‌ها مخالف شما باشد؟

هر آنچه که تاکنون به شما گفته‌ام از نظر تئوری عالی به نظر می رسد … اما به محض اینکه اقدام کنید و مقالات مهمان خود را به وبلاگ‌های دیگر بفرستید، با موانع زیادی مواجه خواهید شد:

ما در این نقطه یا در جاهای دیگر به همه این موانع راه برخورد کرده ایم. خوشبختانه، ما چند “راهکار” برای حل مسئله ایجاد کردیم که می‌خواهم آن‌ها را با شما به اشتراک بگذارم.

راهکار شماره 1: روی کیفیت مطالب خود سرمایه‌گذاری کنید.

این راهکار به عنوان شماره1 در لیست قرار گرفته است زیرا بسیار حیاتی است. هدف اصلی از وبلاگ نویسی به عنوان یک تاکتیک ایجاد لینک، این است که مطالب خود را به صورت رایگان در وبلاگ‌های قانونی منتشر کنید. پرداخت هزینه پست‌های مهمان نقض مستقیم دستورالعمل‌های کیفیت Google است.

خرید یا فروش لینک‌هایی که از PageRank عبور می‌کنند می‌تواند کیفیت نتایج جستجو را کم کند.

شرکت در طرح‌های لینک دستورالعمل‌های مدیر وب سایت، دستورالعمل‌های کیفیت  Google را نقض می‌کند و می‌تواند بر رتبه‌بندی یک سایت در نتایج جستجو تأثیر منفی بگذارد.

نکته: برخی از دارندگان وبلاگ ممکن است مایل باشند مقالات بی کیفیت به آن‌ها بپردازند، اما هرگز مطلبی را به صورت رایگان ارسال نمی‌کنند.

این امر به ویژه در مورد انتشار در وبلاگ‌های پیشرو در صنعت وب بسیار درست است. این‌ها فقط به اعتبار خود اهمیت می‌دهند و هرگز اجازه نمی‌دهند مقالات بی کیفیت در سایتشان قرار بگیرد.

بنابراین اگر می‌خواهید درصد بالایی از وبلاگ نویسان پست‌های مهمان شما را بپذیرند، باید روی کیفیت بیشتر از کمیت تمرکز کنید.

عدم انجام این کار، حتی در وبلاگ‌های کوچکتر نیز انتشار آن را با چالش بیشتری مواجه می‌کند.

ایجاد مجموعه‌ای از مقالات عالی که در وبلاگ‌های معروف صنعت وب منتشر شده اند نیز به پیشرفت شما کمک می‌کنند. اگر قبلاً این کار را انجام داده اید، از آن‌ها به عنوان “اثبات اجتماعی مقالات” خودتان در ایمیل‌های اطلاع‌رسانی استفاده کنید.

این حتی ممکن است به شما کمک کند تا از وبلاگ‌هایی که معمولاً پست‌های مهمان را رد می‌کنند، چراغ سبز بگیرید.

به طور خلاصه زمان بیشتری را برای کیفیت محتوای خود سرمایه‌گذاری کنید. این کار بقیه مراحل وبلاگ‌نویسی مهمان را بسیار ساده تر می‌کند.

نکته مهم:

آیا با اقدامات دستی ارائه شده توسط تیم اسپم وب Google آشنا هستید؟ پس باید خطرات انتشار مقالات مهمان بی‌کیفیت را در مقیاس وسیع درک کنید.

راه حل این است که فقط مقالات مهمان با کیفیت عالی را منتشر کنید. بنابراین، اگر Google تصمیم بگیرد که به طور دستی نمایه لینک شما را مرور کند، دیگر هیچ فرصتی برای دیدن آن‌ها وجود ندارد.

از طرف دیگر‌، انتشار مقالات بد یا متوسط ​​موجب سوظن می‌شود و به طور بالقوه منجر به مجازات شما از سوی گوگل می‌شود.

راهکار شماره2: وبلاگ‌های بیشتری از آنچه توانایی مدیریتش را دارید تهیه کنید.

به محض این که بخواهید اولین مقاله مهمان خود را منتشر کنید، متوجه خواهید شد که این اتفاق در یک روز رخ نمی‌دهد. انتشار پست مهمان شما معمولاً در اولویت لیست کارهای  وبلاگ نویس نیست.

ساخت بک لینک‎‌

بنابراین، در حالیکه منتظر پاسخ آن‌ها هستید، چرا در این بین با چند وبلاگ نویس دیگر قرار نمی‌گذارید؟

من در مورد ارائه مقاله‌ای متفاوت به آن‌ها صحبت نمی‌کنم. همان مقاله‌ای را که قبلاً به اولین وبلاگ نویس قول داده‌اید ارائه دهید. به این ترتیب، اگر اولین وبلاگ نویس از ارسال مقاله شما صرف نظر کند (یا پاسخ ندهد)، مهم نخواهد بود. شما صف دیگری برای وبلاگ نویسان مشتاق انتشار آن خواهید داشت.

اما اگر اولین وبلاگ نویس پاسخ مثبت دهد چه می‌شود؟

حتی بهتر هم شد. فقط حقیقت را بگویید:

” متأسفم ، شما چند روز پاسخ ندادید ، بنابراین وبلاگ دیگری این مقاله را گرفت.

اما نگران نباشید، من مطمئن هستم که می‌توانم مقاله دیگری را به شما پیشنهاد کنم که به همان خوبی باشد. به زودی ایده‌های بیشتری از مقالاتم را به شما ارائه خواهم داد. ”

گاهی اوقات، این می‌تواند اشتیاق بیشتری برای پذیرش مقاله بعدی شما ایجاد کند. چرا؟ چونکه آن‌ها اکنون می‌دانند که سایر وبلاگ نویسان برای انتشار پست‌های مهمان شما در صف ایستاده اند. این ثابت می‌کند که شما چیزهای ناخواسته را انتخاب نمی‌کنید.

بنابراین توصیه من این است که همان مقاله را برای 5-7 وبلاگ ارسال کنید. سپس می‌توانید مقاله را به هر کسی که ابتدا پاسخ دهد ارائه بدهید (یا اگر با پاسخ‌های زیادی مواجه شوید با جالبترین وبلاگ همراه شوید).

به این ترتیب شما صف بلاگرهایی را که منتظر مقالات مهمان شما هستند ایجاد می‌کنید.

توجه:  این “راهکار” الهام گرفته از کتاب جالب توجهی به نام Oversubscribeded  Daniel Priestley است. این به شما مزایای تولید تقاضای بیشتر از آنچه می‌توانید تأمین کنید می‌آموزد.

راهکار شماره3: لینک دادن به سایر پست‌های مهمان منتشر شده خود

هیچ رازی وجود ندارد که چرا بسیاری از دارندگان وبلاگ با حرص لینک‌های خروجی را احتکار می‌کنند. آن‌ها با احتیاط تمام لینک‌ها را فقط به شایسته ترین وب سایت‌ها می‌دهند.

برخی این کار را انجام می‌دهند زیرا می‌ترسند Google آن‌ها را به دلیل لینک دهی زیاد (یا لینک دهی به یک وب سایت “بد” مجازات کند). برخی دیگر هم فکر می‌کنند که با ایجاد نکردن لینک، سایت آن‌ها رتبه بالاتری خواهد داشت.

اما نمی‌توان انکار کرد که برخی سئوکاران تنبل دلیل این امر هستند. بله، من در مورد کسانی صحبت می‌کنم که با ارائه مبالغ سخاوتمندانه پول در ازای لینک، وبلاگ نویسان را تخریب می‌کنند.

بنابراین اگر یک وبلاگ‌نویس می‌گوید در ارسال مقاله مهمان نمی‌توانید به سایت خود لینک دهید خیلی ناراحت نشوید این برای همه اتفاق می‌افتد.

سیدنوت

برخی از وبلاگ‌نویسان لینک (های) شما را بدون هشدار از مقاله منتشر شده شما حذف خواهند کرد. مواظب این باشید با هشدارهای Ahrefs می‌توانید برگه ها را در هر لینک از دست رفته نگه دارید .

اما در اینجا یک مطلب جالب وجود دارد:

وبلاگ نویسان از این متنفر هستند وقتی به صفحات خاص وب خود لینک می‌دهید. آن‌ها اغلب با لینک دادن به جایی دیگر موافق نیستند. شما می‌توانید از این واقعیت به نفع خود استفاده کنید.

مفهوم PageRank را به خاطر دارید؟ هرچه تعداد لینک‌ها به  یک صفحه بیشتر باشد لینک از آن صفحه قوی‌تر است.

بنابراین اگر یکسری مقاله تازه برای مهمان دارید که به وب سایت شما لینک دارند ، لینک‌های به اصطلاح “سطح 2” را برای آن‌ها ایجاد کنید. اما چطور؟ با لینک دادن به آن‌ها از سایر پست های مهمان خود قدرت لینک‌های سطح 1 را افزایش می‌دهید:

پست‌های مهمان لینک‌دهنده لایه‌بندی می‌شوند، سپس باید با صاحب وبلاگ تماس بگیرید و توضیح دهید که از طریق یک وبلاگ با کیفیت به آن‌ها لینکی عالی داده اید. این حرف به گوش آن‌ها خواهد رسید و بدون شک اگر مجبور شوید در آینده از آن‌ها بخواهید که موافقت خود را اعلام کنند، آن‌ها راضی خواهند بود.

نکته حرفه‌ای

همچنین می‌توانید با کسانی در صنعت خود که علاقه دارید دوست شوید و ارتباط برقرار کنید، سپس با آن‌ها ارتباط بگیرید و در مورد لینک‌دهی با آن‌ها صحبت کنید.

ارزش بخشیدن به روابط یک کاتالیزور عالی برای روابط طولانی مدت است، به خصوص اگر بلافاصله انتظار رسیدن به هدف را ندارید.

علاوه بر این، اگر بعداً تصمیم بگیرید که می‌خواهید برای وبلاگ آن‌ها پست مهمان بنویسید، احتمال اینکه آن‌ها بله بگویند بسیار بیشتر است.

ساخت بک لینک‎‌

راهکارشماره4: برای وبلاگ‌هایی بنویسید که قبلاً هرگز با شما ارتباط برقرار نکرده‌اند.

یقینا امن کردن پست مهمان دیگر در وبلاگی که قبلاً برای آن نوشته‌اید بسیار آسان است. اما متقاعد کردن یک وبلاگ جدید برای انتشار کارهای شما بسیار دشوارتر است.

پس چرا اصلاً به دنبال ایجاد وبلاگ‌های جدید هستیم؟ چرا فقط یک همکار منظم وبلاگ نمی‌شوید؟

بنابراین مطابق علم متعارف سئو، لینک دوم از همان وب سایت نسبت به لینک از یک دامنه ارجاع دهنده جدید وزن کمتری دارد.

وزن لینک پست مهمان

به همین دلیل است که اکثر سئوکاران، ایجاد بک‌لینک از دامنه‌های جدید را اولویت‌بندی می‌کنند که ما را به Content Explore r برمی‌گرداند .

پیش از این ما 26 k+ مقاله (در سایت‌های مختلف) پیدا کردیم که در آن کلمه “parent” ذکر شده است.

بهترین مقالات parent1:

اما از کجا می‌دانید کدام یک از این سایت‌ها قبلاً ارتباطی با شما نداشته‌اند؟ ساده است از ویژگی “برجسته‌سازی دامنه‌های بدون لینک” استفاده کنید.

دامنه‌های بدون لینک

فقط دامنه خود را وارد کنید و این سایت‌هایی را که هنوز به شما لینک نشده اند برجسته(مشخص) می‌کند.

نکته حرفه ای

آیا لیستی از این سایت‌ها را می‌خواهید؟ “Export” را بزنید و “فقط دامنه‌های بدون لینک برجسته” را انتخاب کنید.

دامنه‌های بدون لینک را کاوش کنید. این یک روش عالی برای کشف فرصتی تازه برای به دست آوردن لینک از دامنه‌های جدید است.

بنابراین، PageRank گوگل به بک لینک بین صفحات نگاه می‌کند، نه به وب سایت‌ها. اگر این فرصت را دارید که به طور منظم در یک وبلاگ درجه یک فعالیت کنید، پس به دنبال آن بروید! فقط مطمئن شوید که از هر مقاله مهمان جدید به همان صفحات قبلی وب سایت خود لینک نمی‌دهید.

راهکار شماره5: هر چند وقت یکبار “نویسنده بیوگرافی” خود را دوباره نویسی کنید.

این آخرین راهکار اثبات قطعی آن نیست. فقط کافی است که آن را به عنوان یک توصیه SEO عاقلانه در نظر بگیرید.

نگاهی به این تصویر از Ahrefs بیندازید:

ساخت بک لینک

 

 

می‌بینید که این خانم در هر پست مهمان که نوشته است از همان بیوگرافی نویسنده (کلمه به کلمه) استفاده کرده است.

فکر نمی‌کنم تا به حال هیچ نظر ثبت‌شده‌ای در این مورد دیده باشم، اما ارزش دادن به چنین گروه‌هایی از لینک‌ها فقط اشتباه است. منظور من این است که علی رغم اینکه از وب سایت های مختلفی آمده‌اند، همه آن‌ها از یک پاراگراف متن، با همان لنگر متن آمده و به همان صفحه اشاره می‌کنند.

شاید من کاملاً با این فرض اشتباه می‌کنم؟! اما هنوز هم فکر می‌کنم حداقل گاهی اوقات لینک دادن به صفحاتی غیر از صفحه اصلی از خود نویسنده ، منطقی است. همچنین باید نسخه بیوگرافی و متن لنگر خود را که برای لینک دادن به وب سایت خود استفاده می‌کنید تغییر دهید.

این باید به شما كمك كند تا گوگل این لینک‌ها را بی‌اهمیت تلقی کند.

همانطور که قول داده شده بود، من همه آنچه تیم ما درباره وبلاگ‌نویسی مهمان طی چند سال گذشته آموخته است، به اشتراک گذاشتم. امیدوارم که این راهنما بتواند مهارت‌های وبلاگ نویسی مهمان شما را به سطح جدیدی برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هشت =