ما امروز قصد داریم تا ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 را برای شما بازگو کنیم. با سئوکده همراه باشید. پیگیری کلیک‌ روی لینک می‌تواند کمکتان کند دریابید مخاطبان شما از یک صفحه به کدام صفحه دیگر می‌روند. به شما اطلاع می‌دهد به چه لینک‌هایی علاقه دارند.

اگر بازاریاب هستید با ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4، بدون شک از خود پرسیده‌اید چگونه می‌توانم کلیک روی لینک را در Google Analytics ردیابی کنم؟ ”

با انجام ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 می‌توانید به نتایج بسیار بهتری در سئو سایت خود برسید.

با Google Analytics 4 جدید، ردیابی کلیک لینک به طور خودکار انجام می‌شود.

با توجه به ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics 4، در نسخه ی جدید آن ردیابی کلیک لینک به طور خودکار اتفاق می­‌افتد. این عالی است­، زیرا نسخه‌های قبلی Google Analytics قادر به انجام آن به‌صورت خودکار نبوده‌اند. قبلاً باید پیگیری رویداد سفارشی را تنظیم می­‌گردید که ممکن است گیج‌کننده باشد.

اما ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. اگر هنوز Google Analytics 4 را راه‌اندازی نکرده‌اید و مطمئن نیستید که چگونه با ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 شروع به کار کنید، به خواندن ادامه دهید.

ردیابی کلیک چیست؟

ردیابی کلیک به‌عنوان یک ویژگی تجزیه‌وتحلیل تعریف می‌شود که این امکان را به شما می‌دهد که مکان و زمان کلیک افراد بر روی سایت، برنامه و ایمیل‌ها را اندازه‌گیری و تجزیه کنید.

این کار را می‌توان با کمک نرم‌افزارها و ابزارهای ردیابی کلیک که کلیک و ضربه ماوس را ثبت می‌کند، انجام داد. سپس داده‌ها را می‌توان به‌صورت عددی، بصری با یک نقشه نشان داد.

در اینجا چند نوع ردیابی کلیک است که می‌توانید در Google Analytics در نظر بگیرید:

چگونه می‌توان کلیک روی لینک را در Google Analytics4 ردیابی کرد؟

برای ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 کافی ایست مراحل زیر را انجام دهید:

  1. یک ویژگی Google Analytics 4 به سایت خود اضافه کنید.
  2. روی دیدن ویژگی GA4 خود کلیک کنید.
  3. روی جریان داده کلیک کنید.
  4. روی سایت خود کلیک کنید
  5. کلیک‌های لینک سفارشی را تنظیم کنید.

1. یک ویژگی Google Analytics 4 به سایت خود اضافه کنید.

در Google Analytics 4، می­‌توانید لینک‌ها را به طور خودکار ردیابی کنید. در حالی که GA4 در اکتبر 2020 راه‌اندازی شد، سایت شما به طور خودکار به GA4 تغییر نخواهد کرد. شما باید آن را تنظیم کنید.

برای این کار از ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 به این شکل استفاده کنید که، روی “Create Property” در پایین سمت چپ صفحه اصلی Google Analytics خود کلیک کنید. سپس، اطمینان حاصل کنید که حساب درست انتخاب شده است و در ستون “See your GA4 property” یک دستیار راه‌اندازی GA4 خواهید دید. مراحل کار را طی کنید (یک دقیقه یا بیشتر طول می­‌کشد).

کار شما تمام شده است و GA4 راه‌اندازی می­‌شود.

2. روی “مشاهده ویژگی GA4 خود” کلیک کنید.

پس از پایان تنظیم GA4، روی “مشاهده ویژگی GA4 خود” کلیک کنید. با این کار تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد ویژگی‌های خود را در اختیار شما قرار می‌دهد.

قبل از ادامه، ایده خوبی است که در اطراف کاوش کنید و ببینید چه چیزهایی در GA4 جدید است.

3. روی “Data Streams” کلیک کنید.

اکنون‌که با ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 آشنا شدید، ویژگی GA4 خود را کاوش و تنظیم کرده­ اید، می‌خواهید روی “Data Streams” در ستون سمت چپ کلیک کنید.

این به شما اطلاعات دقیق درباره آنچه GA4 برای سایت شما ردیابی می‌کند، می‌دهد.

4- روی نام سایت خود کلیک کنید.

در آخر، شما فقط باید روی سایت خود کلیک کنید و باید اندازه‌گیری پیشرفته را ببینید. باید به طور خودکار روشن شود.

این ویژگی با استفاده از ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 به طور خودکار رویدادهایی مانند بازدید از صفحه، پیمایش‌ها، کلیک‌های لینک خروجی­، جستجوی سایت­، تعامل ویدئو و بارگیری پرونده را ردیابی می­‌کند.

برای دیدن این اطلاعات­، صفحه اصلی GA شما باید دارای منطقه‌ای باشد که اکنون “رویدادها” نامیده می‌شود و در آن می­‌توانید کلیک‌های لینک خروجی را مشاهده کنید.

این همان چیزی است که وقتی اندازه‌گیری‌های پیشرفته را مشاهده می‌کنید به نظر می­‌رسد:

5. کلیک‌های لینک سفارشی را تنظیم کنید.

اکنون شما می‌توانید غیررسمی پیگیری لینک خاصی را در آینده تنظیم کنید. اگرچه این ویژگی به شما کمک می‌کند تا تعدادی از رویدادها را ردیابی کنید، اما ممکن است بخواهید لینک‌های خاصی را به طور خاص ردیابی کنید. در این حالت، می­‌خواهید کلیک‌های لینک سفارشی را تنظیم کنید.

این کار را می‌توانید از طریق Google Tags Manager انجام دهید. اگر از قبل حساب کاربری ندارید، برای سایت خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و به ویژگی GA4 خود متصل شوید.

اساساً شما یک لینک سفارشی می‌خواهید تا ردیابی کنید و بازدیدهای صفحه و کلیک‌های خروجی که ویژگی اندازه‌گیری پیشرفته در حال ردیابی است، تشخیص دهید.

با ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 شما می‌توانید به Google Tags Manager خود بروید و یک راه‌انداز جدید اضافه کنید. سپس، باید آن را به ردیابی رویدادهای خود متصل کنید.

اگر همه این‌ها در صورتی است که حساب تجزیه و تحلیل فعلی خود را به GA4 تبدیل می‌کنید بسیار عالی است­، اما این کلیک‌های لینکی که در آینده ادامه دارد را ردیابی می‌کند و مربوط به گذشته نیست.

اکنون، بیایید نحوه ردیابی رویدادهای کلیک Google Analytics را در صورت استفاده از GA4 بررسی کنیم.

ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4

چگونه می‌توان کلیک‌­ها را در نسخه‌­های قدیمی Google Analytics ردیابی کرد

برای ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 باید بدانید، اگر از Google Analytics4 استفاده نمی‌کنید، پس باید از Google Tags Manager استفاده کنید. ما یک راهنمای جامع برای کمک به شما در مدیریت جهت‌یابی برچسب‌ها داریم، زیرا ممکن است گیج‌کننده باشد.

بدون GA4، این فرآیند همانند تنظیم وقایع سفارشی است. Google Analytics توانایی ردیابی خودکار کلیک بر روی لینک‌ها قبل از GA4 را نداشت.

در حالی که اکنون استفاده می‌شود، شما ممکن است از GA4 استفاده نکنید و همچنان بخواهید آن پیوندها را ردیابی کنید.

اگرچه ممکن است راه‌اندازی گیج‌کننده به نظر برسد، منابع متعددی از Google برای کمک به شما در تنظیم ردیابی رویداد سفارشی در دسترس است و ارزشش را دارد که از آن استفاده کنید. دانستن اینکه مشتریان شما در چه نقطه­‌های کلیک می‌کنند و می‌توانند مقدار مشخصی کلیک را از یک پست وبلاگ به دیگری اختصاص دهند­، اطلاعات بسیار ارزشمندی است.

چرا پیگیری کلیک‌های سایت را انجام می‌دهیم

پیگیری کلیک بر روی سایت قسمت مهمی از استراتژی بازاریابی شما است. این مورد به شما کمک می‌کند تا سایت خود را بهینه کنید تا بتوانید بیشترین استفاده از کاربران را داشته باشید.

در اینجا چند مورد وجود دارد که ردیابی کلیک می‌تواند کمکتان کند:

1.پیگیری کنید که چه چیزی در سایت شما کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند

با استفاده از لیست کلیک می‌توانید پیگیری کنید که کاربران روی چه چیزی کلیک می‌کنند. آن‌ها می‌توانند دکمه‌ها یا لینک‌هایی باشند که در صفحات سایت شما قرار دارند. با تجزیه‌وتحلیل این مورد می‌توانید دریابید که آیا عناصر کلیدی توسط کاربران شما نادیده گرفته می‌شود.

اگر دریافتید که کاربران به‌خوبی درگیر این عناصر نمی‌شوند، داده‌ها را برای یک انتخاب استراتژیک در دسترس دارید و می‌تواند از آن‌ها استفاده کنید.

2.هرگونه خطا را در سایت خود پیدا کنید

برخی از کاربران سایت ممکن است روی تصویر کلیک کنند به این امید که آن‌ها را به پیوند دیگری برساند. یا شاید دکمه‌ای را انتخاب کنند که به‌درستی تنظیم نشده باشد و هیچ اتفاقی نیفتد. با ردیابی کلیک‌های خود می‌توانید هرگونه اشکال و خطایی که رخ داده است را پیدا کنید و برای رفع آن‌ها اقدام کنید.

شما می‌توانید تمام کلیک‌های ناموفق را که کاربران را محدود کرده است برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود برای تبدیل کاربران به مشتری پیگیری کنید. با دریافتن این اشکالات، می‌توانید آن‌ها را رفع کنید تا دکمه‌های شما کاربران را به جایی که می‌خواهید برسانند.

3.به افزایش نرخ تبدیل و درآمد کمک می‌کند

با درک اینکه چه چیزی در سایت شما کار می‌کند و چه چیزی نیاز به بهبود دارد، در پایان روز سایت خود را بهینه می‌کنید تا از پتانسیل کامل آن استفاده کنید. این بدان معنا است که این کار به افزایش KPIهای اصلی مانند نرخ تبدیل و درآمد کمک می‌کند.

اگر بدانید دقیقاً کدام CTAها با مخاطبان شما کار می‌کنند، درمیابید که کدام محتوا و مکانی برای آن‌ها مناسب‌تر است. با درک حرکت کاربران در سایت، به‌سادگی می‌توانید بهترین محرک‌های تبدیل را در بهترین مکان قرار دهید.

ردیابی کلیک روی لینک به صورت خودکار Google Analytics4

هنگام استفاده از  Google Analytics4 برای ردیابی داده‌های سایت، می‌توانید از اندازه‌گیری پیشرفته استفاده کنید. این برای کمک به ردیابی هرچه بیشتر رویدادها و به اشتراک‌گذاری هرچه بیشتر داده‌ها بدون نیاز به درگیری با کد طراحی شده است.

برای دسترسی به این مورد Admin >> Data Stream را دنبال کنید.

با استفاده از ویژگی‌های این قسمت، می‌توانید ردیابی کلیک‌های خروجی را فعال کنید. این یعنی، هر کلیک که بازدیدکننده را به دامنه دیگری متصل می‌کند، به طور خودکار ردیابی می‌شود.

نتیجه‌گیری:

ردیابی کلیک روی لینک‌های سایت شما یک تاکتیک ضروری برای درک آنچه کاربران و مشتریان به دنبال آن‌ها هستند است. صرف‌نظر از نوع سایت شما، می‌توانید داده‌های بسیاری درباره محتوایی که ارائه می‌دهید یا محصولاتی که می‌فروشید را کسب کنید. کارهای مفیدی را می‌توانید با اطلاعات جمع اوری شده از ردیابی لینک‌های سایت خود انجام دهید. ردیابی کلیک روی لینک در Google Analytics4 یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن نتایج دقیق درباره سایت است. با کمک پیگیری کلیک روی لینک و بهبود لینک‌های محبوب می‌توانید تجربه کاربری سایت را تغییر دهید و گام مهمی در افزایش محبوبیت برند خود بردارید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =