آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز

وقتی نوبت به تکنیک‌های سئو می‌رسد، تولید محتوای دارای رتبه بندی مناسب در صفحات جستجو اولین فکری است که به ذهن ما خطور می کند. این واقعاً یکی از بزرگترین آرزوها برای کسانی است که می خواهند در یک استراتژی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کنند. داشتن منابع و ابزارهای خوب برای این امر می تواند راه حل ایده آل برای کسانی باشد که می خواهند به صورت آنلاین بهترین نتایج را کسب کنند. ابزارهای مختلفی در دسترس است که می‌توانید برای تکمیل استراتژی خود در بازاریابی دیجیتال از آن‌ها استفاده کنید. یکی از بهترین ابزارها MOZ است. ما در این مقاله آموزش کار با ابزار سئو ماز را بررسی می‌کنیم.

با این حال، اگر به کارهای مختلفی نیاز دارید تا وب سایت خود را ردیابی و بهینه سازی کنید، در حالی که کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، MOZ ابزار عالی برای شماست. با سئوکده همراه باشید. 

هنوز چیزی در مورد MOZ نمی دانید؟

بدون شک برخی فرصت‌ها را از دست داده اید، اما نگران نباشید، اکنون در مسیر درست قرار دارید!! این یک ابزار ضروری برای مدیران سئو است، که می‌خواهند با استفاده از SEO یا تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو نتایج خوبی بگیرند.
MOZ یکی از جامع ترین پلتفرم‌های دنیای مجازی است. وظیفه آن فراتر از بهینه سازی موتورهای جستجو است و به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های خود را بهینه کنید.

اطلاعات به دست آمده از این ابزار در هنگام تصمیم گیری عامل مهمی است. این پلتفرم داده‌های بسیار قابل اطمینان را فراهم می کند،که به طور قابل توجهی احتمال اشتباه را کاهش می‌دهد و نتایج باورنکردنی ایجاد می‌کند.
در این پست، شما یاد خواهید گرفت (راهنمای جامع نکات زیر):

فهرست

طرح بخش کاربری وبسایت ماز

 

برای شخصی که در زمینه (SEO) کار می‌کند، انالیز کردن مهمترین کلمات با توجه به محتوای آنها، به روشی جداگانه و همچنین ارزیابی تعداد بازدید کنندگان در هر یک از صفحات، ضروری است.

همه کارهایی که MOZ می تواند برای شما انجام دهد؟

این ابزار اجازه می‌دهد تا کارشناس سئو با دیدن آمار‌های دقیق از صفحه‌هات وبسایت خود، و چک کردن تعداد دامنه‌هایی که به وبسایت خود مراجعه می‌کنند و ارائه لینک مرجع به این محتوا می‌توانند در جهت گسترش سایت اقدام کنند.

ویژگی بسیار مهم دیگری که این ابزار بررسی می‌کند این است که هنگام بروز خطاهای احتمالی هشدار می‌دهد. همچنین نشان می‌دهد که در کدام قسمت وب سایت نیاز بهبود دارد.

چرا رتبه بندی در نتایج جستجو مهم است؟

شاید از خود بپرسید: آیا ظاهر شدن در صفحه اول در نتایج جستجو مفید است؟
طبق گفته شرکت آمریکایی imFORZA، یک شرکت متخصص در بازاریابی دیجیتال، حدود 75٪ از مردم به صفحه دیگری بیشتر از صفحه اول در Google نمی‌روند. این اطلاعات انگیزه مهمی برای هر کس با تجارت دیجیتال برای دستیابی به یکی از این رده‌ها می‌باشد.

وقتی کاربر در Google جستجو می‌کند، موتور جستجو بهترین نتایج را در صفحه اول Google به او نشان می دهد. معمولاً اولین وبسایتی که مستقیماً بعد از پیوندهای حامی مالی ظاهر می‌شود، جامع‌ترین و کامل‌ترین وبسایت است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم می‌دانند دیگر نیازی به ادامه جستجو در نتایج دیگر نیست.

بنابراین احتمال اینکه کسی سایت شما را در جایگاه دوم یا سوم گوگل پیدا کند بسیار کمتر است ولی غیر ممکن هم نیست.

بهترین راه برای جلب توجه این افراد، تولید آگهی و هدایت بیشتر می‌باشد تا بتوانید وب سایت خود را در صفحه اول Google قرار دهید.
اگر سایت شما در اولین صفحه مشاهده نشود، تعداد بازدیدکنندگان قابل قبولی رو نخواهید داشت. شما به این ترافیک وب ارگانیک نیاز دارید، زیرا اکثر تجربیات آنلاین با یک ابزار جستجو شروع می شوند.
به همین دلیل است که ما شاهد یک رقابت SEO خوب هستیم که می تواند بازدید سایت شما را افزایش دهد. به علاوه باعث می‌شود تجارت شما به طور مداوم رشد کند.

سایت MOZ چیست؟

نرم‌افزار SEO MOZ Pro یکی از بهترین ابزارهای سئو است که کارشناسان از آن استفاده می‌کنند. چه به دنبال توصیه‌های کلمه کلیدی باشید، و چه یک خزنده سایت، ماز یک ابزار قدرتمند است. شما می‌توانید دید عمیقی درمورد نحوه عملکرد سایت خود و همچنین بهبود آن کسب کنید.

ماز یک بسته نرم‌افزاری کامل شامل ابزارهای مختلف موتورهای جستجو است که کاربران را قادر می‌سازد نحوه قرارگیری، دسترسی و رتبه‌بندی سایت‌ها، محتویات و صفحات سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. ماز تمام داده‌ها و معیارهای مربوط به سئو که کاربران به آن‌ها نیاز دارند را ارائه می‌دهد تا بتوانند به‌سرعت تجزیه‌وتحلیل کنند، دید واضح به دست اورند و استراتژی‌های بهتری را برای افزایش رتبه به کار گیرند. Moz pro به کاربران این امکان را می‌دهد تا دریابند سایت‌ها، صفحات و محتویات آن‌ها دچار خطا و مشکلاتی هستند که باید فوراً آن‌ها را برطرف کنند.

چگونه از MOZ استفاده بکنیم؟

انجام کار با سایت MOZ  آسان است و قابلیت‌های بسیاری دارد. هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، درک عملکرد آن برای شما راحت تر خواهد بود.
با این حال، برای سهولت کار شما، برخی از توابع اصلی آن را توضیح می‌دهیم. در مورد هر یک از آنها کمی صحبت خواهیم کرد، اینکه چگونه می‌توانید استفاده بهتر از آنها را یاد بگیرید.

کلید واژه Explorer

این ابزاری از ابزارها (SEO) است که برای انتخاب کلمات کلیدی بسیار مناسب است . شما بهترین کلمات را کشف می‌کنید و انتخاب توسط اعدادی انجام می‌شود که مهمترین آنها هستند.

قسمت اکسپلور ابزار سئو ماز

 

ابزاری که ما می گوییم، KWE تمام معیارهای لازم برای اطمینان از سطح خوبی از SEO را فراهم می کند:

⦁ اندازه.
⦁ سختی.
⦁ فرصت.
⦁ اهمیت.
⦁ زیربنای بالقوه

این ابزار بسیار فوق العاده، آمار‌های که به شما نمایش می‌دهد بسیاری مقادیر با ارزش هستند، این اطلاعات اغلب از گوگل ادواردز (AdWords) بدست می‌آید، در برخی از موارد ممکن است اطلاعات که ارائه می‌دهد 95٪ درست باشد.

برای برنامه ریزی کلمات کلیدی، شما معمولاً باید حداقل 3 ابزار مختلف برای یافتن همه داده‌ها استفاده کنید. در حالی که، کلیدواژه Explorer به تنهایی قادر است آن را بررسی کرده و در دسترس شما قرار دهد.

Site Explorer را باز کنید

ابزار Open Site Explorer ابزار درج و ارزیابی وب سایتها از طریق لگاریتمی (الگوریتم) مشابه موتور جستجوی گوگل است.
هنگام نوشتن دامنه صفحه، ابزار ( Open Site Explorer ) نمره‌ای برای ارزیابی اهمیت وب سایت به شما ارائه می‌دهد.
برای مثال یافتن شرکایی برای تبادل انتشارات Alastdhavih Guest Posts، این ابزار بسیار مناسب است. زیرا با Open Site Explorer می‌توانید قدرت دامنه – و اقتدار وب سایت (Site Authority) را مشاهده کنید. (ما در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد).

نمونه ای از نتایج ارائه شده توسط ابزار OPEN SITE EXPLORER

در حال حاضر، یک کلمه کلیدی مورد استفاده در جستجو و وب سایت‌هایی که این کلمه در آنها ذکر شده است را به شما نشان می‌دهد.
می توانید یک کلمه کلیدی را در زیر آن بررسی کنید، سایتهایی را که با شما در تجارت الکترونیک رقابت دارند را پیدا کنید و کلماتی را که در جستجو بسیار استفاده می شود کشف کنید.

آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز ابزار On-page Grader

ابزاری از MOZ است که به صورت جداگانه صفحات وب را برای رتبه بندی مجدد و ترتیب صفحات و به دست آوردن ترافیک وب ارگانیک بهینه می‌کند.
این ابزار محتوا و همچنین برنامه نویسی HTML صفحه را که نیاز به بهینه سازی دارد، تجزیه و تحلیل می کند. علاوه بر این، ابزار On-page مواردی را پیدا می‌کند و اقداماتی را برای بهبود تجسم محتوا، کلمه کلیدی و بخشهایی از صفحه پیشنهاد می‌دهد.

تجزیه و تحلیل سایت در ابزار On-page Grader

ابزار RogerBot

این ابزار از ردیاب MOZ ( RogerBot ) استفاده می‌کند. این ابزار حداکثر 3000 پیوند را که در یک URL وجود دارد تجزیه و تحلیل می‌کند. پس از اتمام، کاربران گزارش ایمیلی را با جزئیات هر صفحه‌ای که به این وب سایت اضافه می‌کنند، دریافت می کنند.

آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز ردیاب رتبه Rank Checker

این ابزار طبقه بندی صفحات و کلمات کلیدی را ارائه می دهد و بعداً می تواند همه چیز را برای مقایسه آسان ذخیره کند.

ردیاب رتبه (Rank Checker)

Domain Authority شاخصی است که توسط MOZ، برای تعیین اهمیت یک دامنه در اینترنت تنظیم شده است. این شاخص به بالاترین مقدار ممکن یعنی 100 می‌رسد. هرچه این عدد بیشتر باشد، برای دامنه آسان تر می‌شود که رتبه بهتری را در نمره آلی بدست آورد.
همین مورد برای اقتدار صفحه اعمال می‌شود، اما در مقابل ارزش دامنه: تمرکز بر روی یک صفحه خاص دارد.

هرچه مقالات بیشتری در موتور جستجو رتبه اول را بدست آورید، گوگل می‌تواند کیفیت محتوای ارائه شده توسط شما اعتماد بیشتری داشته باشد. این باعث می‌شود فهرست صفحه شما افزایش یابد.
این انگیزه خوبی برای شما در تلاش برای افزایش کیفیت محتوای خود است. اینگونه است که شما ارزش ذاتی Google را در همه کارهایی که انجام می‌دهید و منتشر می‌کنید به Google نشان می‌دهید.

 

ابزار های Moz Rank و Moz Trust

آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز، دو ابزار متعلق به MOZ است داده‌های آنها بسیار مهم است. آنها برای اندازه گیری میزان ارتباط یک صفحه استفاده می‌شوند ، چه برای شما باشد یا برای یکی از رقبای شما.
moz اهمیت هر صفحه در اینترنت را توسط یک شاخص محبوبیت لینک نشان می‌دهد، این صفحات برای کیفیت و تعداد صفحاتی که به آنها مراجعه می‌کنید امتیاز کسب می‌کنند.

اگر وبلاگی دارید که در مورد تهیه شیرینی‌های شرقی صحبت می‌کند و وبلاگ شما در همین زمینه بسیار فعالیت داشته به همین دلیل به وبلاگ شما اشاره می‌کند و همیشه پیوندی قرار می‌دهید که منجر به ارسال پست های شما شود، نمایش میزان امتیاز صفحه و رتبه شما با ابزار Moz Rank نشانگر این است که وب سایت با لینک‌های با کیفیت بالاتر از نمایندگی بهتری برخوردار است به همین دلیل است که معمولاً وجود یک بک لینک در یک سایت مورد نظر، مفیدتر از داشتن چندین بار در وب سایت ها و وبلاگ های کوچکتر است.

امتیاز با استفاده از سلسله مراتب الگوریتم، از 0 تا 10، برای سایت شما از طریق MOZ محاسبه می شود. امتیاز متوسط ​​برای یک صفحه عادی در اینترنت حدود 3 است.
فاکتورهای زیادی وجود دارد که به بهبود قابل توجه سایت شما در صفحه درون موتورهای جستجو کمک می‌کند و این عوامل از سرعت بارگذاری صفحه تا تعداد لینک‌های دیگر متفاوت است.

آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز ابزار Moz Trust

Moz Trust نشانگر اهمیت یک صفحه در اینترنت است. اما برخلاف ابزار قبلی که میزان محبوبیت پیوندها را اندازه گیری می‌کرد، این شاخص میزان اعتماد پیوندها را اندازه گیری می‌کند.
دریافت پیوند از سایت‌های معتبر- مانند صفحه دولتی- تضمین محکم اعتبار وب سایت شماست.

Moz Trust فاصله بین صفحه و صفحه مورد اعتماد که شما ذکر شده است را محاسبه می‌کند. هرچه سایت شما به آن صفحه نزدیکتر باشد، اعتبار بیشتری خواهید داشت.
مشابه Moz Ran ، Moz Trust با استفاده از سیستم مقیاس لگاریتمی اندازه گیری می‌شود. یعنی، برای Moz Trust مهمترین عنصر میزان قابلیت اطمینان یک صفحه است.
پیوند دادن یکی از این صفحات مطمئن به سایت شما برای کسب رتبه بهتر بسیار مهم است.

آموزش کار با ابزار‌ سئو ماز پنل Moz Bar

moz نوار، ازبار رایگان است که از طریق گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس روی موتورهای جستجو نصب شده است. برای کمک به تحلیل معیارها و داده‌های بهینه سازی SEO، نوار Moz می‌تواند موارد زیر را انجام دهد:

⦁ از ورود به معیارهای جستجوگر در حالی که کاربر در حال مرور وب است، اطمینان حاصل کنید .
⦁ جستجوهای جداگانه و سفارشی شده توسط موتور جستجو، کشور، منطقه یا شهر ایجاد کنید.
⦁ نشان دهید که کسب رتبه بندی با یک کلمه کلیدی خاص چقدر سخت است .
⦁ نمایش موارد برای یک صفحه فرود خاص.

داده‌ها را در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک ارائه دهید. پس از نصب، نماد نوار MOZ در گوشه بالا سمت راست مرورگر ظاهر می‌شود.

تصاویر از MozBar

 

چگونه داده‌های MOZ برای بهبود سایت شما استفاده می‌شود؟

اکنون که نحوه کار هر ابزار MOZ را فهمیدید، به شما نشان خواهیم داد که با این داده ها چه کاری می توانید انجام دهید.

بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید

با کلیدواژه Explorer میزان سختی یک کلمه کلیدی و همچنین احتمال استفاده از آن را پیدا کنید. این ابزار گزارشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که شامل اطلاعات مربوط به هر کلمه کلیدی وارد شده است. برای به روزرسانی جدول کلمات کلیدی که برای بخش بازار مهم هستند، می‌توانید این گزارش را منتقل کنید.
یکی از بهترین منابع برای شناسایی یک کلمه کلیدی Moz کلیدواژه اکسپلورر است. این ابزار با عملکردهای متعدد خود، اطلاعات اساسی را برای انتخاب بهترین کلمات جمع آوری می‌کند.
این پلت فرم چند وظیفه ای است و کاربردهای بسیاری مانند:

⦁ تجزیه و تحلیل SERP: هر صفحه نتایج موتور جستجو حاوی نتایجی است که موتورهای جستجو هنگام جستجو با یکی از کلمات کلیدی بازمی‌گرداند.
⦁ پیشنهادهای کلمات کلیدی: کلمات کلیدی مربوط به مفهوم کلیدی مورد جستجو را نشان می‌دهد.
⦁ مقیاس‌ها: دشواری، شانس، حجم و پتانسیل کلمات را اندازه بگیرید.

بهبود کیفیت از لینک پس زمینه بک لینک (لینک برگشت)

پیوندها به ترسیم مسیرهای داخلی و خارجی وب سایت یا صفحات وبلاگ شما کمک می‌کنند. این یک استراتژی اساسی برای بهبود ارتباط محتوای شما در سایت‌های جستجو و بهبود رتبه بندی شما در نتایج جستجو است. به این ترتیب شما به وب سایت خود ترافیک ارگانیک بیشتری می‌رسانید. بک لینک لینکهایی است که از یک وب سایت یا صفحه خاص که در وب دریافت می‌شود.

هرچه وب سایتی که پیوندی به سایت شما ایجاد می کند مهمتر باشد ، سایت شما بهتر خواهد بود و در موتورهای جستجو رتبه خوبی خواهد داشت.
بک لینک‌ها همیشه از نظر استراتژیک درون متن قرار می‌گیرند. هدف این است که خواننده را به صفحه ای از سایت خود بفرستید که حاوی مطالب مهم باشد.
عملکرد اصلی بک لینک‌ها این است که به خواننده کمک می‌کند تا تنظیمات و دانش خود را گسترش دهد، در عین حال به ایجاد ترافیک با کیفیت بالا به وبلاگ یا وب سایت شما کمک می‌کند.

کار لینک سازی

ارائه ارتباط بین محتوای داخلی و خارجی برای Google مهم است. همه اینها بخشی از روند ایجاد پیوند است. پیوندهای خارجی باید براساس دامنه‌های معتبر ساخته شوند، به گونه‌ای که باعث شود Google متوجه شود شما با مطالب با کیفیت به صفحه خود پیوند می‌دهید.
بنابراین، مقامات (پیشرو) بازار خود را بشناسید و از آنها به عنوان مرجع خود استفاده کنید، این کار اعتماد خواننده به شما را افزایش می دهد.
از نظر پیوندهای داخلی، هدف آنها افزایش زمان اقامت کاربران در وبلاگ شما است. بنابراین سعی کنید حداقل 2 تا 4 پیوند از مطالب خود وارد کنید.

عناوین با کیفیت

عناوین موجود در پست‌های شما مهمترین قسمت مقاله است. آیا شما آن را نمی‌بینید؟

عنوان مسئول شکل گیری اولین برداشت خواننده است و به عنوان آینه‌ای در نظر گرفته می‌شود که تصویر پست یا مقاله شما را منعکس می‌کند.
اثبات آمار ابزار MOZ که اکثر مردم وقتی تصمیم به خواندن مقاله می‌گیرند یا خیر ، تحت تأثیر این عنوان قرار می‌گیرند.
متنی که می‌نویسید ممکن است از همه بهتر باشد، اما اگر عنوان خوبی برای آن قرار دهید، ممکن است خوانده نشود. این اتفاق می‌افتد فارغ از اینکه کجا آن را ارسال کرده‌اید.

کیفیت محتوا

محتوا باید نوع خاصی از مشكلات مخاطب را حل كند. وقتی درد جمعیت را برطرف می‌کنید، واقعاً چیز مفیدی برای آنها ارائه می‌کنید. اگر محتوای با کیفیتی ایجاد کنید که برای مخاطبانتان مفید و مهم باشد، خواهید درخشید و از دیگران که درباره همان موضوع صحبت می‌کنند برجسته خواهید شد.

مزایای استفاده از MOZ

ماز پرو یک ابزار کامل است که امکان ردیابی و مدیریت رتبه‌بندی را فراهم می‌کند و ابزارهای ساده‌ای برای جستجوی کلمه کلیدی، ارزیابی لینک‌ها، بهبودهای سئو، بهینه‌سازی صفحات و گزارش عملکرد را ارائه می‌دهد. ماژول رتبه‌بندی امکان ردیابی رتبه‌بندی کلمات کلیدی هفتگی برای سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد. کلمات کلیدی را می‌توان در گوگل، بینگ و یاهو در بیشتر از 200 کشور مختلف دنبال کرد، درحالی‌که ویژگی‌های دسته‌بندی امکان فیلتر کردن کلمات کلیدی بر اساس مکان، کمپین و برچسب کلیدواژه را فراهم می‌کنند.

ابزارهای جستجو کلمه کلیدی با تمرکز بر فرصت‌های طولانی، پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند. ماز پرو از معیارهای اثبات شده صنعت برای دسترسی و ارزیابی لینک‌های برتر سایت استفاده می‌کند که به بازیابی لینک‌های شکسته و یافتن لینک‌های جدید کمک می‌کند. همچنین ابزارهایی برای جستجو و پاک‌کردن لینک‌های مخرب که اغلب منجر به مجازات می‌شوند را ارائه می‌دهد.

تشخیص خزنده‌ها به شناسایی مشکلات سئو، از جمله عناوین تکراری، محتوای کپی، صفحات حذف شده، لینک‌های شکسته و سایر خطاها کمک می‌کند. این ابزار به طور خودکار مهم‌ترین مسائل را در اولویت قرار می‌دهد و هشدارهایی مربوط به خطاهای جدید را ارائه می‌کند. ویژگی بهینه‌سازی صفحه به شناسایی محتوا باکیفیت و ارائه گزارش‌های بهینه‌سازی فوری کمک می‌کند. این توصیه‌ها به کاربران در بهبود رتبه و کشف فرصت‌های جدید کمک می‌کند. این ابزار گزارش‌های کاربردی و عمیق SERPs را ارائه می‌دهد.

MOZ را امتحان کنید

اگر یک کارآفرین دیجیتال هستید و به ابزاری برای کمک در بهبود وب سایت یا وبلاگ خود نیاز دارید ، هرگز در استفاده از MOZ تردید نکنید.
می‌توانید با امتحان نسخه رایگان یا نسخه آزمایشی شروع کنید. به این ترتیب، شما بیشتر با این ابزار آشنا می‌شوید و با گذشت زمان متوجه می‌شوید که سرمایه گذاری در این ابزار MOZ بسیار مهم است .
مطمئناً خواهید فهمید که این سرمایه گذاری ارزش تلاش را دارد. در این پست، ما در مورد مفهوم سئو و اهمیت حضور در میان اولین سایت ها در موتورهای جستجو بسیار صحبت کردیم.

اما آیا از قبل همه نکات مهم درباره تکنیک های سئو را می دانید؟

با اشتراک ماز، تقریباً همه‌ی آنچه که برای بهینه‌سازی سایت خود برای موتورهای جستجو نیاز دارید را در اختیار خواهید داشت. با درنظرگرفتن همه موارد، MOZ Pro یکی از بهترین پلتفرم‌های سئو است. ما در این مقاله آموزش کار با ابزار سئو ماز را توضیح دادیم. با کمک نکات مطمئن هستیم که آماده استفاده از ابزار MOZ در تجارت خود هستید تا تفاوت‌های زیادی با دیگران داشته باشید !! آیا قبلاً تجربه کار با این ابزار را داشته اید؟ آیا موردی دارید که بخواهید اضافه کنید و درباره آن نظر دهید؟ هرگز از انجام این کار از طریق فضای نظر زیر دریغ نکنید !!