امروز می‌خواهیم دربارهٔ به‌روزرسانی 2021Google Core برای شما توضیح دهیم. با سئوکده همراه باشید

Google به‌زودی نحوه اندازه‌گیری تجربه صفحه را تغییر می‌دهد. اما این به‌روزرسانی 2021Google Core برای متخصصان سئو چه معنایی دارد؟ در اینجا آنچه که تغییر می‌کند نحوه ایجاد جوانب مثبت است. Google به‌روزرسانی الگوریتم Page Experience و پیاده‌سازی Core Web Vital را به‌عنوان یک عامل

رتبه‌­بندی به تعویق می‌اندازد.

گوگل در حال راه‌اندازی به‌روزرسانی الگوریتم Page Experience خود است که می‌تواند Core Web Vital­ها را به سیگنال­‌های رتبه‌بندی تبدیل کند (تا اواسط ژوئن). در ابتدا قرار بود در ماه می راه‌اندازی شود. بازه زمانی به‌روز شده Google، برای به‌روزرسانی Page Experience حداقل یک ماه دیگر، برای صاحبان سایت طول می­‌کشد.

آیا شما برای تجربه کاربری خود بهینه­‌سازی می­‌کنید؟ افزایش سرعت سایت، ثبات محتوا و تعامل می‌تواند باعث افزایش رتبه‌بندی ارگانیک­، آگاهی از برند و فروش شود.

فهرست مطالب

سیگنال­‌های تجربه 7 صفحه‌ای در به‌روزرسانی گوگل 2021

مقایسه الگوریتم­‌های فعلی و آتی گوگل

چرا اکنون تغییر الگوریتم Core Web Vital در حال انجام است

واکنش متخصصان سئو به الگوریتم جدید رتبه‌بندی صفحه چگونه است

ابزارها و نکاتی برای کمک به شما در آماده‌شدن برای به‌روزرسانی Google

سخن نهایی

 

تابستان امسال به‌روزرسانی 2021Google Core ارائه خواهد شد، گوگل یک به‌روزرسانی بزرگ الگوریتم را راه‌اندازی می‌کند. این به‌روزرسانی هستهٔ گوگل که در ابتدا در ماه می، ارائه می­‌شود، اکنون از ژوئن تا آگوست در دسترس است و تغییرات مهمی را برای بازاریابان دیجیتال رقم می­‌زند.

برای متخصصان بهینه­‌سازی موتور جستجو (SEO ، به‌روزرسانی Google در الگوریتم رتبه‌بندی صفحات به‌روزرسانی 2021Google Core) خود ممکن است به معنای تغییر نحوه ساخت وب‌سایت‌ها و ایجاد محتوای آنلاین باشد. این باعث ایجاد کمی اضطراب می­‌شود.

سزار کوبو، بازاریاب، می‌نویسد: “این یک‌قدم بزرگ است.” “نه‌تنها رتبه شما تحت تأثیر قرار می­‌گیرد، بلکه نرخ کلیک شما نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.”

بیایید به‌روزرسانی آینده Google را با جزئیات بررسی کنیم و برخی از روش­‌های بازاریابی را برای آماده‌سازی این تغییر بررسی کنیم.

در این راهنما، موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

چه انتظاری از به‌روزرسانی هسته گوگل دارید

تفاوت آن با الگوریتم رتبه‌بندی صفحه فعلی متفاوت است

چرا این تغییر اتفاق می‌افتد

چگونه متخصصان سئو برای به‌روزرسانی آماده می­‌شوند

سیگنال‌های تجربه 7 صفحه‌ای در به روزرسانی گوگل2021

در حالی که تغییر در هسته­‌ی گوگل در تابستان با به روزرسانی 2021Google Core که احتمالاً تفاوت قابل ملاحظه ای برای یک سئوکار متوسط نخواهد داشت­، اما برخی از متخصصان سئو می­‌توانند نیاز به تغییر رویکرد خود را درک کنند به ویژه هنگامی که صحبت از تجربه صفحه می­‌شود.

به روزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی صفحه، چگونگی اندازه‌گیری موتور جستجوی گوگل  کیفیت تجربه کاربران در یک صفحه وب را تغییر می‌دهد.

از ماه ژوئن، سیگنال تجربه صفحه به‌روز شده، هفت جز کلیدواژه اصلی را بررسی می­‌کند:

موبایل فرندلی

مرور ایمن

رمزگذاری HTTPS/SSL

صفحات میانبر سرزده(pop up)

سرعت بارگیری (LCP)

تعامل(FID)

ثبات بینایی (CLS)

به‌روزرسانی 2021Google Core

گوگل توضیح داده است که به‌روزرسانی 2021Google Core به این صورت خواهد بود: “بهینه‌سازی برای این عوامل باعث لذت‌بخش بودن بیشتر صفحات وب، در همه مرورگرها و سطوح وب برای کاربران می­‌شود و به سایت‌ها کمک می­‌کند تا در برآورده کردن انتظارات کاربران از طریق تلفن همراه پیشرفت کنند و این امر به موفقیت کسب‌وکار در وب کمک می­‌کند زیرا کاربران بیشتر درگیر فعالیت در اینترنت می‌شوند و می‌توانند در زمان کمتری معامله کنند.” در مورد این به‌روزرسانی 2021Google Core در زیر بیشتر بخوانید:

این هفت عامل دقیقاً چیست؟ بیایید نگاهی عمیق‌تر به معنای هر یک بیندازیم.

موبایل فرندلی

طبق آمار Statista، نیمی از ترافیک اینترنت از طریق دستگاه­‌های تلفن همراه حاصل می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که وب‌سایت شما برای تلفن همراه بهینه شود. این جنبه از الگوریتم گوگل به وب‌سایت‌هایی با طراحی پاسخگو به این ویژگی (موبایل فرندلی) علاقه‌مند است که به صورت روان و متناسب با اندازه صفحه و برای کاربر بدون بزرگنمایی یا ضربه زدن به صفحه موبایل، سازگار می­‌شوند.

مرور ایمن

یکی دیگر از موارد مهم در صفحه وب سایت، ایمنی است. Google با جستجوی وب سایت­‌ها برای بدافزار احتمالی، امنیت کاربر را در اولویت قرار می­‌دهد. همچنین محتوایی را شامل می‌شود که دارای مهندسی اجتماعی بالقوه یا فیشینگ باشد.

رمزگذاری HTTPS/SSL

عامل  Secure Sockets Layer (SSL) یک سیگنال رتبه­‌بندی جستجو است که بزودی با به‌روزرسانی 2021Google Core وب‌سایت‌ها را به استفاده از پروتکل HTTPS تشویق می­‌کند و یک پروتکل امن‌تر از HTTP است که انتقال داده­‌ها را بین وب‌سایت‌ها رمزگذاری می‌کند.

وب‌سایت‌هایی که از HTTPS استفاده می‌کنند می‌توانند گواهینامه‌های SSL را برای بالابردن رتبه جستجوی خود خریداری کنند. سیستم‌عامل‌های مبتنی بر Cloud و SaaS مانند BigCommerce یا Webflow به شما امکان می‌­دهند گواهینامه‌‎های SSL را خریداری کنید. اگر وب‌سایت خود را ایجاد کرده‌اید، می‌توانید HTTPS  وب‌سایت خود را از ارائه‌دهنده دامنه خود خریداری کنید.

SSL بخش مهمی از الگوریتم تجربه کاربری صفحه گوگل است، زیرا این اطمینان را می­‌دهد که کاربران تجربهٔ مروری ایمن را دارند.

صفحات میان‌بر سرزده(pop up)

عناصر مزاحم وب مانند پنجره­‌های بازشو، صفحات پرداخت و آگهی‌ها می‌توانند به تجربه کاربر وب‌سایت آسیب برسانند. استفاده بیش از حد از این موارد میان‌بر می­‌تواند مانع از رتبه­‌بندی صفحه وب شما شود. استفاده بی‌رویه از پاپ‌آپ‌ها باعث می‌شود که مخاطب به‌سرعت از سایت شما خارج شود.

سرعت بارگیری (LCP)

بارگیری آهسته صفحه می­‌تواند بر تجربه کاربر تأثیر منفی بگذارد. طبق گفته Pingdom، بیشتر کاربران حوصله منتظر ماندن ندارند، در حقیقت، 38٪ از کاربران وب، پس از پنج ثانیه بارگیری یک صفحه را رها می­‌کنند.

درحالی‌که سرعت صفحه از سال‌ها قبل یکی از فاکتورهای رتبه­‌بندی در الگوریتم گوگل بوده است، اما با به‌روزرسانی 2021Google Core این مسئله بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می­‌کند.

به گفته توسعه دهندگان Google، بزرگ‌ترین محتوای رنگ‌آمیزی (LCP)، “زمان رندر بزرگ‌ترین تصویر یا بلوک متنی را که در قسمت مشاهده، قابل دیدن است، نسبت به زمان بارگیری صفحه برای اولین‌بار گزارش می‌دهد.”

به‌عبارت‌دیگر، این سیگنال جدید، بزرگ‌ترین عنصر موجود درهر صفحه وب را یادداشت می­‌کند و کل زمان بارگذاری آن را اندازه می‌گیرد. با به‌روزرسانی هسته جدید Google ، LCP ” یک تجربهٔ خوب” برای 75٪ از بارگذاری صفحه، 2.5 ثانیه یا کمتر خواهد بود.

تعامل، اندازه‌گیری شده توسط تأخیر ورودی اول (FID)

تعامل، همچنین به‌عنوان تأخیر ورودی اول (FID) شناخته می‌شود و معیاری برای پاسخگویی صفحه است.

به گفته توسعه‌دهندگان Google ، FID ” زمانی را که کاربر برای اولین‌بار با یک صفحه ارتباط برقرار می­‌کند تا زمانی که مرورگر در واقع قادر به پردازش کنترل‌کننده‌های رویداد در پاسخ به این تعامل است، اندازه‌گیری می­‌کند.”

به‌عبارت‌دیگر، هرچه نمره FID یک صفحه وب پایین‌تر باشد، سریع‌تر شروع به پردازش کلیک و جذب کاربران می‌کند.

در الگوریتم جدید رتبه‌بندی صفحات گوگل، FID خوب، 100 میلی‌ثانیه یا کمتر است.

ثبات بینایی، اندازه‌گیری شده توسط تجمع چیدمان تجمعی (CLS)

ثبات بصری به این معنی است که یک صفحه وب در طول بازدید کاربر پایدار می­‌ماند. در برخی از صفحات وب ناپایدار، با بارگیری و جابجایی سایر عناصر در صفحه، متن می‌تواند ناگهان حرکت کند. این می­‌تواند آزاردهنده باشد و باعث شود کاربران ناخواسته روی لینک‌ها کلیک کنند.

به گفته توسعه دهندگان Google ، “CLS مجموع نمرات تغییر شیفت فردی را برای هر تغییر چیدمان غیرمنتظره که در کل طول عمر صفحه اتفاق می‌افتد اندازه‌گیری می‌کند .”

در به‌روزرسانی جدید گوگل­، ثبات بصری با داشتن حداقل بی‌ثباتی برای رتبه‌بندی بالاتر صفحات در SERP، از اولویت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مقایسه الگوریتم‌های فعلی و آتی گوگل

تجربه کاربر از صفحه (تجربه کاربری) در حال حاضر بخشی از الگوریتم رتبه­‌بندی صفحه در گوگل است. بااین‌حال، ممکن است روشی که گوگل برای تجزیه‌وتحلیل تجربه کاربری از صفحه استفاده می‌کند، تغییر کند.

در به‌روزرسانی الگوریتم گوگل، سیگنال‌های رتبه‌بندی از جمله الگوریتم رتبه‌بندی فعلی تجربه کاربری، با سه سیگنال دیگر ترکیب می‌شوند که در مجموع به آن‌ها Core Web Vital گفته می‌شود.

اضافه‌شدن Core Web Vitalها

Core Web Vital­های گوگل به الگوریتم فعلی اضافه می‌شود تا نحوه رتبه‌بندی Google را بر اساس تجربه کاربری بهبود بخشد. الگوریتم به‌روز شده عناصر جدیدی از تجربه صفحه را در نظر خواهد گرفت، مانند سرعت شروع یک پردازش ورودی کاربر توسط یک صفحه.

طبق اعلام گوگل، عرضه Core Web Vital به شما کمک می‌کند تا انتظارات کاربر از محتوای دارای رتبه برتر را نیز تشخیص دهید.

برای داشتن آنچه Google به نظر Core Web Vitalهای “خوب” نامیده است­، وب‌سایت‌ها باید این معیارها را داشته باشند:

Core Web Vital ” خوب” به معنای 75٪ بارگذاری صفحه است:

LCP 2.5 ثانیه یا سریع‌تر

FID 100 میلی‌ثانیه یا سریع‌تر

و CLS 0.1 یا کمتر است.

 

به‌طورکلی، شما می‌توانید Core Web Vital­ها را به‌عنوان توسعه دهندگان سیگنال‌های موجود رتبه‌بندی گوگل در نظر بگیرید که عناصر با کیفیت قبلی تجربه کاربر را کمی بهبود می‌دهند.

 

برای متخصصان سئو، Core Web Vital به این معنی است که عناصر خاصی از تجربه صفحه، مانند زمان بارگذاری و پایداری صفحه، تأثیر بیشتری در موفقیت رتبه‌بندی صفحه داشته باشند.

برای نشان‌دادن اینکه کدام وب‌سایت‌ها معیارهای تجربه صفحه جدید را دارند، به نظر می‌رسد که Google یک نماد Core Web Vital را برای نتایج جستجو ارائه می‌دهد:

هنگامی‌که صفحه وب شما معیارهای تجربه کاربری “خوب” صفحه Google را دارد، ممکن است کاربران در صفحه نتایج موتور جستجوی  Google (SERPs) در کنار صفحه شما نمادی مانند ستاره چهار پر را ببینند. چرا تغییر الگوریتم Core Web Vital در حال انجام است؟

Google بر روی هدایت کاربران به صفحاتی که از آن لذت خواهند برد تمرکز دارد. یکی از 10 اصل راهنمای شرکت گوگل “تمرکز بر کاربر و همه موارد دیگر” است.

به‌روزرسانی اصلی گوگل در تابستان امسال، با پیشنهاد دادن صفحات مربوطه که به‌سرعت بارگیری می‌شوند و تجربه ای آرام را تسهیل می‌کنند، برای بهبود تجربه آنلاین کاربر طراحی شده و اعمال خواهند شد.

با این تغییر الگوریتم، Google تأکید بیشتری بر احساس یک صفحه وب بر روی کاربر خواهد داشت، نه به روش­‌های قدیمی SEO، مانند استفاده از کلمات کلیدی منطبق و دقیق که البته زیاد برای کاربر تأثیرگذار نیستند. به‌عبارت‌دیگر، گوگل می‌گوید هدف از به‌روزرسانی این است که محتوای بی‌کیفیت را از بین ببرد.

جان هنری شرک، صاحب Growth Plays، در اینجا نیز یک روند بالقوه دیگر را برای گوگل در آینده می­‌بیند.

وی به مجله MarketerHire گفت: “این به‌روزرسانی” باعث می­‌شود که ابزار ارائه  [گوگل JavaScript] به انرژی کمتری نیاز داشته باشد. ” “من فکر می­‌کنم که صف ارائه آن­‌ها بسیار مشکل است و آن­‌ها می­‌خواهند استانداردهایی را اجرا کنند که وبگردی را برای آن­‌ها آسان‌تر کند. Google می­‌خواهد استانداردهایی را که برای جستجوی وب آسان تر است، اجرا کند.”

گوگل این به‌روزرسانی را به‌عنوان یک کمک خوب به کاربران ارائه داده است، اما ممکن است اینترنت را همگن کرده و باعث آسیب رساندن به Google  شود.

به روزرسانی 2021Google Core

واکنش متخصصان سئو به الگوریتم جدید رتبه‌بندی صفحه چگونه است

ما با برخی از کارشناسان SEO موردعلاقه خود در مورد به‌روزرسانی هسته Google صحبت کردیم تا از نحوه آماده‌سازی آن‌ها مطلع شویم.

جان هنری توضیح داد که به‌روزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی صفحه گوگل نباید مشکلات عمده‌ای را برای بیشتر شرکت‌ها و مخصوصاً شرکت­‌های B2B ایجاد کند. وی معتقد است که گوگل به اولویت‌بندی موقعیت‌­های رتبه‌بندی خود ادامه خواهد داد، حتی اگر Core Web Vital آن‌ها همیشه بهینه نباشد.

شرک گفت: “مردم انتظار دارند آن‌ها را ببینند.”

نایجل استیونز از بازاریابی رشد ارگانیک پشتیبانی می‌کند. وی پیش‌بینی می‌کند که یکی از این دو اتفاق رخ خواهد داد یا گوگل بدون درنظرگرفتن امتیازات Core Web Vital خود به ارائه مکان­‌های برتر به شرکت­‌های بزرگ B2B مانند HubSpot و Shopify ادامه می‌دهد یا با شروع سقوط این شرکت‌ها به‌سرعت به‌روزرسانی الگوریتم را معکوس می‌کند.

جان هنری شرک پیش‌بینی کرد، حتی شرکت‌های کوچک‌تری که از طریق تلاش‌های خود برای بازاریابی دیجيتال محتواي با كيفيت بالا ارائه مي‌دهند، نيازي به بازنگري در استراتژي‌هاي محتواي خود نخواهند داشت. در عوض، او و استیونز فکر می‌کنند تغییر جهت Core Web Vital­ها حداکثر به اصلاحات کوچکی نیاز دارد.

جان هنری گفت: “من فكر نمي­‌كنم كه درك Core Web Vital­ها  به هيچ وجه مهم­ترين كار شركت باشد. “به طور معمول، رشد ناشی از ایجاد صفحات بیشتر، ایجاد لینک‌های بیشتر و بهبود تجربه کاربری است.”

جان هنری توصیه می‌کند که مشاغل به این بروزرسانی الگوریتم توجه کنند بدون اینکه وسواسی در مورد آن داشته باشند و مهم­‌تر از همه، بدون اینکه از

جنبه‌های دیگر سئو استفاده کنند.

به گفته جان هنری، تنها وب سایت­‌هایی كه واقعاً نیاز به بازنگری در تلاش‌های خود در زمینه جستجوگرها دارند، سایت‌های خبری با تبلیغات سنگین هستند.

کوین جونز، مدیر سئو از BigCommerce، همچنین وب­ سایت‌های خبری با تبلیغات سنگین را به عنوان هدف اصلی به‌روزرسانی گوگل نام برد .

جونز به MarketerHire گفت: ” در صفحاتی که ناگهان یک ویدیو ظاهر می‌شود یا یک تبلیغ از ناکجا ظاهر می­‌شود.” “این یک تجربه بد است، من فکر

می‌کنم این نوع وب سایت‌ها بیشترین خطر را دارند.”

جونز اضافه کرد که برخی از دارندگان وب سایت‌های تجارت الکترونیکی نیز ممکن است نیاز به بازنگری در وب هسته‌های اصلی خود داشته باشند، “فقط برای اطمینان از اینکه آن‌ها می‌دانند به بدترین شیوه­‌ها ضربه می­‌خورند.”

بسیاری از وب سایت­‌های تجارت الکترونیک برای جلب مشتریان جدید و گرفتن آدرس‌های ایمیل آن‌ها، به پنجره‌های بازشو و بنرها اعتماد می‌کنند. در حالی که با استفاده از الگوریتم جدید این تاکتیک­‌ها ممکن است مشکل‌ساز باشند.

سرانجام، استیونز به روزرسانی را گامی مثبت در جهت ایجاد اینترنت به مکانی لذت بخش تر می‌داند. بالاخره شرکت‌ها باید به این فکر کنند که چطور

می‌توانند تجربه کاربری خود را بهبود ببخشند. گوگل فقط آن‌ها را به انجام کاری که قبلاً در تجارت منطقی نبود تشویق می‌کند.

صرف نظر از اینکه شما چه نوع وب سایتی را اجرا می­‌کنید، همیشه مهم است که در جریان به روزرسانی‌های الگوریتم گوگل باشید.

در اینجا چند نکته برای مدیران وب در مورد آماده شده برای تغییرات آینده آورده شده است.

تجربه کاربری صفحه فعلی خود را بررسی کنید.

Google ابزارهایی را برای ارزیابی سه مورد از چهار عنصر فعلی سیگنال تجربه کاربری صفحه ارائه می‌دهد:

سازگاری با موبایل با رها کردن هر URL در تست موبایل فرندلی Google‌، این مورد را بررسی کنید. اگر سایت شما مانند بسیاری از سایت‌های خبری از صفحات شتاب داده شده تلفن همراه (AMP) استفاده می‌کند، ارزش دارد که راهنمای تجربه صفحه AMP را نیز بررسی کنید .

مرور ایمن Google با گزارش مشکلات امنیتی، بدافزار و سایر تهدیدهای کاربر را علامت گذاری می‌کند .

HTTPS / SSL یا رمزگذاری برای اطمینان از اینکه سایت شما در اینجا امن است، آن را در Chrome باز کنید و به دنبال نماد قفل در سمت چپ نوار جستجو باشید. در غیر این صورت­، زمان عیب یابی فرا رسیده است .

این ابزارها در کنار هم به شما کمک می­‌کنند تا عملکرد صفحات خود را تجزیه و تحلیل کنید و آنچه را که باید بهبود یابد، درک کنید.

وقتی نوبت به روزرسانی واقعی یک سایت می‌رسد، شرک به خصوص Sitebulb را توصیه می­‌کند . وی گفت: “توصیه‌های آن‌ها بسیار خوب طبقه­‌بندی و اولویت‌بندی شده است.”

اگرچه Sitebulb هنوز عملکردی در مورد Core Web Vital­ها ارائه نداده است، اما آن‌ها به‌زودی دست به کار خواهند شد.

با گزارش Core Web Vital کنسول جستجوی Google آشنا شوید.

عناصر پیشرو تجربه کاربری صفحه Google را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ Google نیز برای آن ابزار دارد. کنسول جستجوی Google برای ارائه بینش در مورد عملکرد صفحه شما، یک گزارش Core Web Vital ارائه می‌­دهد. این گزارش LCP ، FID و CLS را برای کمک به شما در درک و بهبود Core Web Vital­ها اندازه‌گیری می‌کند.

 

تصویر صفحه گزارش جستجوی گوگل کنسول Core Web Vital

Google همچنین ارزیابی‌های Core Web Vital را در ابزارهای توسعه‌دهنده موجود خود از جمله Chrome UX Report و Lighthouse ادغام کرده است.

روی کیفیت تمرکز کنید.

اگرچه تمرکز بیشتر روی Core Web Vital ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما باید به یاد داشته باشید که کیفیت همیشه باید در درجه اول باشد.

کاربران از کشورهای با سرعت اینترنت آهسته و وب هسته­‌های اصلی

همان‌طور که جان مولر از گوگل گفت که برای سایت‌هایی که کاربران آن­‌ها از کشورهایی که اتصال اینترنت با سرعت کمتری دارند، هیچ اجازه­‌ای در نظر گرفته نمی‌شود.

دلیل این سؤال این است که به نظر می‌رسد این یک وب‌سایت را در مقایسه با وب‌سایت‌هایی با کاربران عمدتاً از کشورهای دارای اینترنت سریع هستند، در معرض آسیب قرار می‌دهد.

شرکت­‌هایی که بیشتر کاربران اینترنت سریع دارند لزوماً با وب‌سایت‌هایی که اساساً پایگاه کاربری آن‌ها در کشورهای با سرعت اینترنت کمتری وجود دارد، رقابت نمی­‌کنند، زیرا پایگاه کاربری آن­‌ها از کشورهایی با سرعت بالاست.

گسترش پایگاه کاربری به کشورهایی با اینترنت سریع موضوع دامنه­‌های کد کشور (.uk ،in ،jp و غیره) ، زبان و سایر عوامل مانند نکات آشکار در مورد هدف‌گذاری بین‌المللی (و “عدم هدف‌گیری”) در کنسول جستجوی Google است.

نفوذ در رتبه­‌بندی Core Web Vital یک چیز بسیار کوچک است و به‌اندازه این سیگنال­‌های مهم دیگری که به Google کمک می‌کند ارتباط جغرافیایی و زبان یک وب‌سایت را درک کند، تأثیر نخواهد گذاشت.

جدیدترین ویدئوی گوگل از سری Lightning Talks، اطلاعاتی در مورد وضعیت SEO در سال 2020 در مقایسه با 2019 را ارائه می­‌دهد.

 

ویدئویی از سری Lightning Talks گوگل با عنوان وضعیت بهینه­‌سازی موتور جستجو در وب، داده‌هایی را در مورد نحوه پیروی از وب‌سایت‌ها از روش‌های استاندارد SEO ارائه می‌دهد.

مهم است که توجه داشته باشید داده­‌ها در وهله اول با تجزیه‌وتحلیل صفحات اصلی وب‌سایت‌ها جمع‌آوری می‌شوند و کلیه آمارها به صفحات تلفن همراه اشاره دارد.

قابلیت خزش و نمایه‌سازی

75٪ وب‌سایت‌ها دارای robots.txt معتبر در مقابل 72٪ در سال 2019 هستند.

یک برچسب rel = “canonical” در سال 2020 با 53٪، در مقابل 48٪ در سال 2019 پیدا شد.

از برچسب‌های متعارف کشف شده، 45٪ خود ارجاع بوده و 8.5٪ به URL دیگری اشاره کرده‌­اند.

روند تولید محتوا در سال 2020:

صفحه در حد متوسط 348 کلمه داشت، در سال 2019، 306 کلمه مقایسه شده است.

99٪ از دارای برچسب عنوان بودند، در مقابل 97٪ در سال 2019.

طول برچسب عنوان 6 کلمه / 38 کاراکتر است که از 20 حرف در 2019 بیشتر است.

68٪ از صفحات دارای توضیحات متا بودند­، این در حالی است که 64٪ از صفحات در سال 2019 دارای توضیحات متا نبودند.

طول متوسط توضیحات متا 19 کلمه و 138 کاراکتر بود که طبق توصیه­‌های بهترین روش‌های جستجوگر سئو کمتر از 160 حرف است.

یک صفحه متوسط 67 لینک داشت که 54 لینک آن داخلی بود. 10 درصد کمتر از سال 2019.

یک صفحه متوسط دارای 6 لینک خارجی بود، درحالی‌که در سال 2019 این تعداد 8 لینک بود.

30٪ صفحات دارای ویژگی rel = “nofollow” بودند.

کمتر از 0.3٪ صفحات از برچسب‌های جدید rel = “ugc” یا rel = “sponsored” استفاده کرده بودند.

افزایش تعداد کلمات متوسط لزوماً نشان‌دهنده بهتر بودن محتوای بیشتر نیست. Solis می‌گوید آنچه مهم‌ترین است تأمین نیازهای جستجوی کاربر با اطلاعات جامع و مفید است.

کاهش میزان لینک‌‌های داخلی در صفحات ممکن است نشان دهد که سایت‌ها توانایی خود را برای بهبود کارایی خزیدن و جریان برابری لینک به روشی که در سال قبل انجام داده‌اند، به حداکثر نمی‌رساند.

کاهش میزان لینک‌های خارجی در صفحات نشان می‌دهد که وب‌سایت‌ها هنگام لینک به سایت‌های دیگر دقت بیشتری می­‌کنند، این امر می‌تواند برای جلوگیری از عبور انحصاری لینک یا جلوگیری از ارسال کاربران به سایت‌های دیگر باشد.

JSON-LD فرمت داده ساختار‌یافته ترجیحی بود که در 30٪ صفحات ظاهر می­‌شد.

39٪ صفحات داده­‌های ساخت‌یافته را در HTML خام قرار می‌­گرفت.

40٪ از صفحات داده‌های ساختاری را در renderDOM قرار می‌­دهند که متکی به قابلیت­‌های ارائه‌دهنده JavaScript موتورهای جستجو است.

علیرغم راهنمایی‌هایی که ذکر شد نباید از صفحات اصلی استفاده شود، اما از داده‌های ساخت‌یافته( AggregateRating مرور ستاره­‌ها) در 24٪ صفحات استفاده شد.

استفاده از داده­‌های ساخت‌یافته  VideoObject (28%) رشد کرد.

استفاده از علامت­گذاری صفحه (FAQ(3000٪ رشد کرد.

میزان استفاده از نشانه­‌گذاری (HowTo(623٪ رشد کرد.

میزان استفاده از نشانه‌گذاری (QApage(192٪ رشد کرد.

 

داده­‌های مربوط به به‌روزرسانی تجربه کاربری صفحه  Google در سال 2020:

20٪ صفحات با آستانه Core Web Vital گوگل مطابقت دارند.

73٪ صفحات HTTPS را پذیرفته‌اند که 10٪ نسبت به 2019 افزایش‌یافته است.

43٪ از صفحات دارای یک متا viewport با پیکربندی مناسب هستند.

11٪ از صفحات به‌ هیچ‌ وجه از برچسب متا viewport استفاده نمی‌کنند، این نشان می‌دهد که ممکن است هنوز برای تلفن همراه مناسب نباشند.

83٪ صفحات از ویژگی‌های پاسخگو استفاده می‌کنند.

داده‌های موجود در نسخه 2020 وب الماناک بر اساس تجزیه‌وتحلیل 7.5 میلیون وب‌سایت است. همچنین شامل داده­‌های گزارش‌های Lighthouse و Chrome UX است. باتوجه‌به این آمارها پیشنهاد می‌شود شما هم روی کیفیت تولید محتوای سایت خودکار کنید.

Cloaking دستورالعمل‌های Google را نقض می‌کند

پنهان‌کاری یک ترفند قدیمی است که در آن یک صفحه وب محتوای متفاوتی را نشان می‌دهد، بسته به اینکه بازدیدکننده سایت ربات موتور جستجو باشد یا یک کاربر عادی انسانی.

در زمان بسیار قدیم افزودن چندین کلمه کلیدی در یک صفحه می‌توانست به رتبه‌بندی بهتر آن صفحه کمک کند که ” هرزنامه کلمات کلیدی ” نامیده می­‌شد.

با این حال این صفحه واقعاً بد و غیرقابل‌اعتماد به نظر می‌رسید و بازدیدکنندگان از این صفحه خارج از کلیک کردن روی لینک وابسته مجبور به پرداخت هزینه مراجعه به صاحب سایت بودند.

همان‌طور که گوگل خاطرنشان کرده است، بازاریابان محتوا باید به یاد داشته باشند که یک صفحه وب با کیفیت بالا، یکی از مطالب جذاب و اصلی است که همیشه از یک صفحه با کیفیت پایین که صرفاً به کلمات کلیدی SEO متکی است، برتر خواهد بود.

Google در اسناد خود توضیح می­‌دهد: “یک تجربه خوب در صفحه­، داشتن محتوای عالی و مناسب را نادیده نمی­‌گیرد .” بااین‌حال، در مواردی که چندین صفحه وجود دارد که دارای محتوای مشابه هستند، تجربه صفحه برای قابل‌مشاهده بودن در جستجو بسیار مهم‌‌تر می‌شود. ”

آماده‌سازی را بر اساس کسب‌وکار خود انجام دهید

انواع مختلف صفحات وب تحت تأثیر این به‌روزرسانی به‌روزرسانی متفاوت قرار می‌گیرند. گزارش موتور جستجوگر ژورنال، صفحات اطلاعاتی، مانند توضیح‌دهنده‌­ها و راهنماها، دارای Core Web Vital بهتری نسبت به صفحات معاملاتی هستند.

در برخی موارد، صفحات معاملاتی مانند فروشگاه­‌های وب و صفحات محصولات به دلیل سیستم مدیریت محتوا تجارت الکترونیکی با مشکلاتی روبرو هستند. به همین دلیل، شرکت‌های موجود در فضای خرده‌فروشی باید گام‌های بیشتری را در آماده­‌سازی خود برای راه‌اندازی این الگوریتم در تابستان امسال بردارند و یک استراتژی بازاریابی محتوا را برای تکمیل صفحات محصول و سایر خصوصیات وب معاملات، در نظر بگیرند.

 

سخن نهایی

اگر نگران این هستید که به‌روزرسانی هسته Google (به‌روزرسانی 2021Google Core) چه تأثیری بر میزان ترافیک وب‌سایت شما دارد، از این راهنما برای پیمایش الگوریتم جستجوی جدید استفاده کنید، اما زیاد استرس نداشته باشید.

این اولین به‌روزرسانی Google نیست و آخرین نسخه نیز نخواهد بود.  Google در نظر دارد هرسال سیگنال‌های تجربه کاربری صفحه خود را به‌روز کند، “هم بیشتر با انتظارات جدید کاربر همسو شود و هم جنبه­‌های تجربه کاربری را که می­‌تواند اندازه بگیرد افزایش دهد.”

به گفته کارشناسان، این یک به‌روزرسانی تغییردهنده روند کلی نیست، بنابراین حتی اگر در تجارت الکترونیک کار می­‌کنید، باید بدانید تمام اصول قدیمی SEO هنوز هم مهم هستند.

منبع اول

منبع دوم

 

 

 

 

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.