آیا کاربرد هشتگ را می‌دانید؟ کاربرد اصلی هشتگ‌ها برای سازماندهی و همچنین جستجوی مطالبی است که آن را در شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام، تلگرام و… ایجاد می‌شوند. هشتگ‌های یکی از محبوب‌ترین کاربردهایی است که کاربران شبکه‌های اجتماعی به آنها نیاز دارند ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی و نحوهٔ استفاده از آن را به شما توضیح دهیم تا بتوانید از نام تجاری و یا کار خود بهترین نتیجه را به دست آورد. با سئو کده همراه باشید.

توییتر

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است، توییتر برخی از کاراکترهای موجود مانند +، !، %، $، &، * را مانند شبکه‌های دیگر پشتیبانی نمی‌کند. برای استفاده از هشتگ هیچ محدودیت خاصی از قبیل تعداد و … تا زمانی که 140 کلمه نرسیده باشد وجود ندارد.

به گزارش توییتر استفاده از هشتگ باعث افزایش تعاملات بین کاربران شده و با استفاده از آن کاربران می‌توانند با یکدیگر چت کنند.

یکی از پرکاربردترین استفاده از هشتگ‌ها می‌توان به همایش، جشنواره، و … اشاره کرد. به معنای واقعی شما دیگر نیازی به اطلاع‌رسانی برای جشنواره یا هر چیز دیگر را ندارید و با حساب توییتر به‌راحتی می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

لازم به ذکر است که وقتی یک کاربر در توییتر هشتگی را سرچ می‌کند نتایج جستجو بر اساس محبوب‌ترین‌ها و پربازدیدترین‌ها را به کاربر نشان می‌دهد، حتی کاربر می‌تواند نتایج خود را بر اساس تاریخ فیلتر کند.

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد

اینستاگرام

همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم بعضی از شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانند برخی از کاراکترهای موجود را استفاده کنند. شما در اینستاگرام می‌توانید به تعداد خاصی (30 عدد) از هشتگ‌ها برای رسانهٔ خود ایجاد کنید. شما در این شبکهٔ اجتماعی می‌توانید بعد از انتشار عکس یا فیلم از هشتگ‌ها استفاده کنید.

شما با استفاده از هشتگ می‌توانید به‌راحتی در اینستاگرام مخاطبان خود را افزایش دهید، البته باید گفت که شما باید از هشتگ‌هایی استفاده کنید که به موضوع شما ارتباط مستقیم داشته باشد.

همان‌طور که در مقالات قبل اشاره کرده‌ایم کاربران دوست دارند روی مطالبی جستجو کنند که دارای یک عکس یا یک فیلم باشد از بهترین استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام در حوضه‌های مختلف می‌توان به #dota2، #mondayblues، #pubg نام برد.

شما با استفاده از هشتگ‌هایی که بر پایه موقعیت مکانی است می‌توانید مخاطبانی را جذب کنید که به شما نزدیک‌تر هستند و این روش می‌تواند به‌تنهایی کسب‌وکار شما را رونق بخشد.

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد

گوگل پلاس

برخلاف اینستاگرام و توییتر شما می‌توانید از همهٔ کاراکترهای موجود در گوگل پلاس استفاده کنید چراکه هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد، فقط شما نمی‌توانید از اسپیس در گوگل پلاس استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های شبکه اجتماعی گوگل پلاس، استفاده از هشتگ‌های خودکار است، این قابلیت زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که محتوا شما فاقد هشتگ‌ها باشد، گوگل پلاس توسط الگوریتم‌هایی هشتگ‌های شما را به صورت خودکار برای متن شما ایجاد می‌کنند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید در این فضای مجازی از تعداد زیادی هشتگ استفاده کنید چراکه هیچ محدودتی برای هشتگ در نظر گرفته نشده است.

در گوگل پلاس کاربران می‌توانند پست‌های شما را به‌سادگی بازدید کنند و نظرات خود را بنویسند.

همان‌طور که در قسمت‌ بالا هشتگ‌های اینستاگرام و توییتر را بررسی کردیم، فهمیدیم که ما می‌توانیم از هشتگ‌ها در رویداد، موقعیت‌های جغرافیایی از آن‌ها استفاده کنیم، در گوگل پلاس وضعیت کاملاً متفاوت است چراکه شما دیگر نمی‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها یک رویدادی را اطلاع‌رسانی کنید، ولی در عوض شما می‌توانید برای فهم بیشتر پست‌ها توضیحاتی را درباره پست خود در این شبکه اجتماعی استفاده کنید.

تنها نکتهٔ مشترک گوگل پلاس با اینستاگرام و توییتر در قسمت نتایج جستجو بر اساس محبوب‌ترین‌ها است.

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد

پینترست

در پینترست شما هیچ محدودیتی از نظر تعداد و طول برای هشتگ ندارید و استفاده از آن صرفاً جهت توضیحات تکمیلی برای تصاویر استفاده می‌شود، شما می‌توانید از اکثر کاراکترها مانند گوگل پلاس و شبکه اجتماعی دیگر استفاده کنید. شما می‌توانید نتایج جستجو شده در این رسانه را بر اساس انواع کلمات و یا جملات مرتبط سرچ و مشاهده کنید.

شما می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها برند و یا نام‌های تجاری را راحت‌تر پیدا کنید.

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد

فیسبوک

برای استفاده از هشتگ‌ها در فیس‌بوک همانند شبکه اجتماعی‌های دیگر است که از کاراکترهای استاندارد استفاده می‌کنند. در فیسبوک هیچ محدودیتی از قبیل تعداد هشتگ‌ها و غیره در پست وجود ندارد.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جستجو هشتگ در فیس‌بوک نوشتن کلمهٔ موردنظر و در ادامه کپی پیست کردن آدرس زیر است:

facebook.com/hashtag/ e.g

مثلاً: facebook.com/hashtag/seocade

فیسبوک برای صفحه نتایج جستجوی خود از الگوریتم‌های پیچیده‌ای برای نمایش نتایج خود استفاده می‌کند، در این الگوریتم ملاک‌هایی از قبیل ارتباط اشخاص در پست‌ها و زمان به‌روزرسانی موردتوجه قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =