مزرعه لینک چیست؟ مزرعه لینک گروهی هستند که به طور منظم با یکدیگر تعامل دارند و به یکدیگر لینک می‌دهند. اکثر مزرعه‌های لینک به‌صورت اتوماتیک ساخته‌وپرداخته می‌شوند، آنها شامل صدها وب‌سایت هستند. لازم به ذکر است که این نوع لینک‌دهی می‌تواند به سئو سایت شما آسیب برساند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزرعه لینک آشنا کنیم. با سئو‌کده همراه باشید.

دارندگان وب‌سایت‌هایی که از مزارع لینک استفاده می‌کنند سعی دارند تا با حقه‌های معروف سئو کلاه‌سیاه برای خود بک‌لینک‌هایی به‌ظاهر قانونی ایجاد کنند. در واقع در مزارع لینک هیچ اهمیتی به کیفیت لینک‌ها نمی‌دهد و فقط تعداد آنها مهم هستند (کیفیت مهم نیست تولید مهم است)

بعد از گذشت چندین سال و همین‌طور تغییراتی که الگوریتم‌های گوگل ایجاد کردند دیگر این روش‌ها مانند قبل نمی‌تواند به سئو سایت شما کمک کند چراکه گوگل به‌مراتب سخت‌گیرتر از گذشته است و تا جایی سعی کرده است تا سایت‌هایی را به صفحهٔ اول برساند که هم از نظر محتوایی و هم از نظر قوانین آن‌ها را رعایت کرده باشند.

چرا از مزارع لینک نباید استفاده کرد؟

همان‌طور که در بالا و مقالات گذشته اشاره کردیم. سال‌های گذشته وب‌سایت‌هایی بودند که با داشتن تبلیغات و پول بک‌لینک‌هایی را می‌خریدند که می‌توانستند با آنها رنک خود را ارتقا دهند اما امروزه همه چیز تغییر پیدا کرده چراکه با داشتن الگوریتم‌های گوگل دیگر این کار مؤثر نیست و هرکسی که بخواهد این کار را انجام دهد توسط گوگل جریمه خواهند شد.

گوگل مخالف این نوع ساختار است چراکه این کار قوانین گوگل را نقض می‌کند در اصل با این کار گوگل می‌خواهد جلوی وب‌سایت‌هایی را بگیرد که با تقلب خود را به صفحهٔ اول می‌رسانند

گوگل تعداد زیادی از لینک‌هایی که در مقالات به‌کاررفته را با استفاده از الگوریتم جریمه می‌کند حال وب‌سایتی که جریمه شده است و کیفیت خوبی ندارد شما به آن بک‌لینک می‌دهید از نظر شما چه اتفاقی برای وب‌سایتتان خواهد افتاد؟

شما با دادن بک‌لینک به آن سایت به گوگل می‌گویید که کار غیرقانونی آن درست بوده و از آنجایی که آنها قوانین را رعایت نکرده‌اند و جریمه شدند و در نتیجه شما هم جریمه می‌شوید. “به طور مثال شما در یک کارخانه‌ای به طور منظم و حرفه‌ای مشغول به کار هستید دوست شما دقیقاً برعکس شماست که قوانین را رعایت نمی‌کند یک روز مدیر آن را اخراج می‌کند و شما برای اخراج دوستتان اعتراض می‌کنید که همین اعتراض باعث اخراج شما از کارخانه می‌شود”

یک پاسخ

  1. سلام راجع به “حقه کلاه سیاه” میخواستم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =